Naše republika je vyhlášená svým domácím pečením a tradičními recepty, které se u nás podobně jako pekařské a cukrářské „fígle“ předávají v rámci rodinného dědictví v ohmataných sešitcích z generace na generaci. Ochutnejte s námi dobroty ze všech koutů naší země, odkud do soutěže přijelo dvanáct soutěžících. Peče celá země je tady! Výpravná a laskavá soutěž o nejlepšího tvůrce bábovek, koláčů, dortů a moučníků. Jejím cílem a smyslem je ukázat lásku k tak zdánlivě banální „práci“, jakou je pečení. Ve skutečnosti se totiž za touto činností skrývá mnohem více, počínaje úctou k tradicím a umu předků. Pořad vzdává hold fascinující zručnosti lidských rukou a vyslovuje uznání zápalu pro věc, který nejlepší domácí pekaři musí mít. V neposlední řadě je posláním zprostředkovat divákům pohled na neuvěřitelné skvosty české, moravské, slezské, ale i světové kuchyně, které si budou chtít doma ihned po zhlédnutí sami upéct. Peče celá země nabídne tradiční receptury, ale i inovativní postupy. Dvanáct finalistů bude muset čelit kreativním výzvám, kdy mohou doma trénovat a vylepšovat, čekají je rovněž úkoly, se kterými se setkají někdy i poprvé v životě. Asistovat u pečení jim bude moderátorská dvojice Tereza Bebarová a Václav Kopta. Rozhodovat o vítězných pekařích a cukrářích daných kol budou porotci Josef Maršálek a Mirka van Gils Slavíková. Uznávaní odborníci, kteří šíří cukrářské umění i za hranicemi Česka...
Již podruhé představí Česká televize fenomén všech kulinářských soutěží. Po úspěšné první řadě pořadu, jehož finále sledovaly téměř dva miliony diváků, se na obrazovkách na jaře 2022 objeví nový tucet soutěžících. Výrobky bude se známým cukrářem Josefem Maršálkem tentokrát hodnotit blogerka, lektorka cukrářských kurzů, spisovatelka a velká milovnice makronek Míša Landová. Moderování se opět chopili Tereza Bebarová a Václav Kopta.
Třetí řada Peče celá země opět stmelí celé rodiny u televizních obrazovek, a to jak u české klasiky, tak u často velmi originálních receptů. Víte například, jak se peče malinový dort, který znáte ze znělky? V letošní řadě budou moci diváci ocenit i mnohá umělecká díla, cukrářské skládačky, výrobky průzračné jako sklo, na své si přijdou i zahrádkáři či milovníci starých krajek. Nebudou chybět ani známé recepty z ciziny. (Česká televize)

Eleanor05

Nevím, co ostatní diváci přesně čekají, že uvidí v pořadu o pečení. Lidé tam překvapivě, ehm... pečou! A je to jediná hodina z celého týdne, kdy vás televize nezatěžuje řvoucími reklamami nebo zprávami o teroristických útocích, koronaviru, vraždách, Babišovi, Zemanovi, Trumpovi a jim podobnými idioty. Zkrátka se tam pouze soutěží v pečení a dva profesionálové pak jednoho ze soutěžících vyřadí. Nikdo nikoho neuráží, u ničeho není jízlivý a shazující komentář, nikdo se tam nevěší, když musí odejít. Pro mě je to pořad, u kterého může divák zapomenout na své a světové problémy a uklidnit se u pohodové podívané. Jediné, co nechápu, je přítomnost Václava Kopty, který o pečení zřejmě neví nic a lepším moderátorem je stejně Tereza Bebarová. ()

Master19

Počkal jsem až do konce a musím říct, že jsem sám překvapen, že mě to bavilo. Pravdou je, že jsme se u toho doma vždycky museli ládovat klobáskou, sýrem, brambůrkami, prostě něčím slaným... protože na sladké až tak úplně nejsme. Ale možná právě proto jsme s otevřenými ústy hleděli na to, jak vlastně vznikají takové abstraktní věci jako makronky, trubičky, špičky a vůbec prakticky všechno sladké. Ačkoliv to byla soutěž, krutá, ale spravedlivá a s těmi pekaři/cukráři taková... milá. ()

Zagi20

Pohodový pořad o pečení, s obyčejnými lidmi pro obyčejné lidi. Strašně mě bavila ta lidskost účinkujících a naprosto přirozený projev celého pořadu. Žádná umělá ždímačka na city jako MasterChef nebo Superstar. Já si ten pořad vážně zamiloval, a většinou jsem hned v neděli musel něco upéct. 90% ()

KASUGI

Velmi příjemný pořad. Přesto (nebo právě proto?) že nejsem pekař ani kuchař, mě to pečení příjde nesmírně atraktivní. Výborní moderátoři i porotci (hodnotím druhou sérii), žádná agresivita a hulvátsví viz Masterchefy a pod., kritika věcná a konstruktivní. A ta spisovná čeština! No balsám pro uši. ()

Benedygtus odpad!

Srovnani s Master Chefem je celkem ocividne a bohuzel ve vsech smerech je Master Chef o milove kroky dal, zvlaste pak posledni rada s Janem Puncocharem, P. Forejtem a R. Kasparkem, kteri nezdimou emoce a dokazou porad opeprit vtipem. Pece cela zeme, ma problem predevsim v lidech, soutezici jsou nezapamatovatelni, televize z nich dela jeste nesikovnejsi nez jsou ve skutecnosti a porota?! Vic rumu = vice chuti = vitezstvi?! Jak kdyby to hodnotili 15-lety pubescenti. Absolutne zadny vtip od nikoho a i samotna kamera a rezie je zoufalstvi. Nemam tuseni po chvili ani koho hodnoti natoz, co kdo vytvoril. Je to strasna zpatlanina. ()

FilmysMartym

Nevím proč, ale do téhle reality show jsem se prostě zamiloval, ať už je to mojí láskou ke sladkým pokrmům nebo tak pozitivní atmosférou, kterou Peče celá země vytváří. V každém díle 3 výzvy, 3 zajímavé recepty a sympatiční soutěžící s porotou jsou vážně návykoví. Těším se na 3. řadu! ()

DocBrown

Nastesti tu licencni kopii britskeho Bake-off dostala do rukou CT a ne komercni TV, takze to docela ujde.  CT umi uz varici porady setsakramensky dobre a nesnazi se tu o nejake zdimani emoci a rivalitu, vse je v prijemnem az kamaradskem klima. Marsalek je ve svem oboru profik, ale neni to moderator a porad se opakuje. Na original a charizma Hollywooda, ktery je pekar a ne cukrar, nema ani nahodou. Slavikova o trochu lepsi, ma charizma prisne ucitelky jenze v druhe serii uz chybi a Landova je nevyrazna.  Bebarova jako vzdy spatna, Kopta az okate natvrdly, jak mu veli scenar puvodniho formatu. Bonusove body za historicke vlozky, ktere predci original. Uroven soutezicich jde v prvni serii strme nahoru, od Pavliny a Petry, ktere by plne obstaly v britske konkurenci, bych si asi krom koblih nechal napect radsi nez od Marsalka, ale i treti finalista Anicka pres svuj handicap prilis nezaostava. Ale druha serie je uz o dost slabsi, jak temata, tak kvalita soutezicich se rychle ponekud vycerpala krom Jany, ktera je o parnik napred pred vyrovnanym stredem. Martina je sice neskutecne infantilni, ale nakonec zabavnejsi nez dvojce moderatoru a pect hlavne slane umi perfektne. Finale ji vyslo (skvostna bonboniera) a tak to nemela nakonec porota jednoduche. 1. serie 80%, 2. serie 65%, 3. serie uroven soutezicich zatim vypada velmi nadejne, Vojta je ve svem veku neuveritelne zrucny a jasny favorit 73% ()

prezdivaka

To je myšlené vážně? To má být zábavná šou? Tak teď už vážně nevím, co si pod tímto pojmem představit. není to šou a není to ani zábavné. Není to vlastně vůbec zajímavé. Jde to v nejprestižnějším čase, jaký televize má, což je dost smutné. jestli je pro někoho vtipné, že se spálí bábovka, někomu se nepovede krém nebo spadne pyramida kremrolí, je mi ho vážně líto. ()

Drirr

Nemá to napětí a zábavnost Gordonova Masterchefa, ale na druhou stranu to není tak bulvární. Vlastně mě potěšilo, že jde o celkem vkusný a nevlezlý pořad, který překvapí pozitivním přístupem a jakousi laskavostí. Nevím jestli na prime time, ale jinak proč ne, vlastně celkem osvěžující vedle té vší televizní žumpy. ()

hammerhead

V sobotu ve dvacet vidět pobíhající postavy se zástěrami a ve veřejnoprávním médiu poslouchat brutální prznění mateřštiny slovy jako “vejcete” či “žloudek” vyžaduje hodně otrlého či lhostejného diváka, jehož případnou jedinou pečící ingrediencí je placatka. Po pohledu na mlsající porotu nelze nezavzpomínat na pořad, kde obskurní doktorka vyhrožovala národu lipidovým profilem. Onen milionkrát opakovaný vyřazovací scénář už prostě chutná jako třikrát vymáchaná Jemča. ()

barrahir

Není to dokonalé, někteří soutežící moc vařit neumí a porota je lehce za zenitem, ale ve srovnání s Prostřeno a ostatními odpady musím jít na 5*. Pořad má totiž hlavně parádní atmosféru, není to drbárna závistivců a některé recepty jsou fakt pěkné. ()

vaviva

První řada , kdy vyhrála Petra, byla skvělá, druhá řada se až tak moc nepovedla, a hlavně vyhrála Martina, a ta si to rozhodně nezasloužila. Teď sledujeme řadu třetí a zatím zase na pohodu. Celkově se pořad vydařil a my se těšime na každý sobotní večer. ()

Kvítek

Málokdy se vidí soutěž, kde by si sympatičtí soutěžící radili a pomáhali ! Velmi sympatické, stejně jako úžasně retro stylizovaná společná kuchyně v totálně sweet barvách. To mě vážně moc bavilo! Radost pohledět, stejně jako na všechny ty parádní laskominy, a to nejsem na sladký! S partnerem jsme se těšili na každý díl a doslova hltali úchvatné výtvory soutěžících. Na to, že nejsem pečící typ, mě tenhle pořad až podezřele nadchl. Možná díky němu objevím skrytý talent anebo novou vášeň, a to se vždycky počítá! Takže za mě výborně vychucené!!!! ()

alambert

Znásilněný koncept Masterchefa s nepříjemnými a zcela zbytečnými moderátory. Ale tak dá se to. Hlavně, když jim to nejde. Člověk má vždycky rád cizí neštěstí. ()

Olík

Zkusil někdo z vás zkřížit televizní pořady Sama doma a Masterchef? Ne? Tak Česká televize to udělala za vás. Veřejnoprávní kuchařská reality-show jako kontrast podobných formátů na soukromých stanicích. Decentní moderátoři (za mne nejslabší článek řetězu), decentní soutěžící, decentní porotci, decentní atmosféra. Celé to má zření filmu pro pamětníky, žádná zběsilá jízda napříč sporáky. Ale každým dalším dílem si víc a víc zvykáte až se tahle parta maminek a gayů stane neoddiskutovatelnou součástí vašich sobotních večerů a nakonec vám první víkend bez Peče celá země přijde neúplný. ()