Mistrovské pečení

(relácia)
  • Veľká Británia The Great British Bake Off (viac)

V tomto zábavném a napínavém pořadu se hledá nejlepší cukrář amatér Velké Británie. Členové poroty – mimo jiné Mary Berry a cukrářský mistr Paul Hollywood – dávají dvanácti nadšeným adeptům cukrářského řemesla různé úkoly, jejichž splněním mohou prokázat pokaždé jinou schopnost či odbornou dovednost, a díky tomu mohou diváci pochopit, že v pozadí cukrářského umění se skrývá složitá věda plná výzev. Soutěžící, zatímco se potýkají s nejobtížnějšími zkouškami, dělají vše pro to, aby si svým výkonem získali přízeň porotců, vždyť se snaží postoupit do finále a každý z nich by se chtěl stát definitivním vítězem. (TV Spektrum)

XdanteX

Oslava britského sedlactví a reality tv ignorance.. Výměna manželek v kuchyni....stejná úroveň. Samotní porotci, kteří by měli hodnotit výsledek a kvalitu si hrají na profesionály, ale když se podívate na jejich práci. Neumí ani výslovnost jednotlivých jídel, ingrediencí a pak je vezmou a znásilní je do GB-fusion receptu.....nevím jak na tom byly starší série...ale v současnosti je to odpad v gastro TV ()

DaViD´82

Talentová reality show o pečení ve všech podobách ve stanu na zelené louce anglického venkova… Ono by se přímo nabízelo to shodit tím, že to spadá do kategorie „guilty pleasure“ z ranku Prostřena, ale to by nebylo zcela férové. Ono je to totiž opravdu dobré a nabízí to sympatickou alternativu všem těm pompézním ukřičeným übertalentovým megashow. „Rozpékaná“ je totiž milá, domácká, nabízí spoustu užitečných typů (pokud aktivně pečete) a to s nemalou porcí typicky suchého anglického nadhledu od moderátorek i porotců, aniž by však byla konfliktní či tlačila na pilu emocí. A přesto (či právě proto?) umí být napínavá i dokáže zafungovat po emoční stránce. Není se tedy co divit, že již několik let v řadě patří k vůbec nejsledovanějším pořadům Británie. Byť pravda, je to pořad určený zcela jiné cílovce než jsou uživatelé ČSFD. Každopádně je s podivem, že si k nám nějaká tuzemská variace cestu prostřednictvím sobotních večerů na ČT ještě nenašla. A přitom by naší nátuře (nejen) u pečení chtivých babiček, tetiček i maminek sedla nepoměrně více než veškeré ty přebujelé show, které bez rozmyslu tak často a rádi přebíráme. ()

Pajky3

Když jsem se před nějakými sedmi lety přestěhoval do Anglie, tak jsem v televizi poprvé viděl Great British Bake Off a ačkoliv to byla sympatická show, kterou jsou sledoval rád, tak jsem nechápal, že jsou z toho Angličani tak odvařený. Nyní po letech (právě proběhlo finále 11. řady) jsem nedočkavě čekal na každou další epizodu a doufal jsem, že se jim zase bude dařit a upečou to dobře. Je to něco úplně jiného než jste z podobných soutěží zvyklí, soutěžící jsou na sebe opravdu milí, pomáhají si a navzájem se podporují. Nejspíš je to i tím, že výhra jako taková je v podobě skleněného stojanu na dort a k tomu je právo říct, že jsem vyhrál/a Bake off. ()

DocBrown

Kdyz jsem to zahledl poprve, nikdy by me nenapadlo, ze bych se na to zacal divat. Nemam rad reality show a nemam rad preslazene veci. Jenze britove jsou taky dost blazni do peceni slanych “savoury” kolacu a peciva a ty miluju (zejmena se sadlem nebo lojem), takze kvuli tomu jsem to zacinal nechavat bezet na pozadi a postupne sledoval a prozival cim dal vic. Britove jsou holt na TV porady machri a tohle je take skvele natoveno. Hollywood ma u me ze svych poradu velky respekt a beru ho jako velkeho machra ktery me ledacos naucil, takze jeho ostrou kritiku plne beru. Pozdejsi sazka na Noela Fieldinga se hodne povedla, je to zabavny sasek, slabsi uz je jeho 'partnerka' kterou jsem si porad pletl s Prue. Nejvic me dojaly ceske kolace sestavene do piskvorek s anglickymi cross buns ()

MyskaMari

Postrádám možnost hodnotit samostatné série. Za více než 10 let, co show běží, se formát dost změnil (a to jedině k lepšímu). Vyměnili moderátory, kamera již není rozklepaná, zdlouhavé výstupy mezi jednotlivými úkoly byly vyškrtnuty úplně a celkově vše rychleji ubíhá. První sérii je tak na 3 hvězdičky, zatímco 10. mi přišla úplně skvělá (hlavně díky Noelu Fieldingovi) a musím jí udělit 5*. ()

• V letech 2015 a 2016 se stal pořad nejsledovanější show ve Spojeném království. (Duoscop)