Naše republika je vyhlášená svým domácím pečením a tradičními recepty, které se u nás podobně jako pekařské a cukrářské „fígle“ předávají v rámci rodinného dědictví v ohmataných sešitcích z generace na generaci. Ochutnejte s námi dobroty ze všech koutů naší země, odkud do soutěže přijelo dvanáct soutěžících. Peče celá země je tady! Výpravná a laskavá soutěž o nejlepšího tvůrce bábovek, koláčů, dortů a moučníků. Jejím cílem a smyslem je ukázat lásku k tak zdánlivě banální „práci“, jakou je pečení. Ve skutečnosti se totiž za touto činností skrývá mnohem více, počínaje úctou k tradicím a umu předků. Pořad vzdává hold fascinující zručnosti lidských rukou a vyslovuje uznání zápalu pro věc, který nejlepší domácí pekaři musí mít. V neposlední řadě je posláním zprostředkovat divákům pohled na neuvěřitelné skvosty české, moravské, slezské, ale i světové kuchyně, které si budou chtít doma ihned po zhlédnutí sami upéct. Peče celá země nabídne tradiční receptury, ale i inovativní postupy. Dvanáct finalistů bude muset čelit kreativním výzvám, kdy mohou doma trénovat a vylepšovat, čekají je rovněž úkoly, se kterými se setkají někdy i poprvé v životě. Asistovat u pečení jim bude moderátorská dvojice Tereza Bebarová a Václav Kopta. Rozhodovat o vítězných pekařích a cukrářích daných kol budou porotci Josef Maršálek a Mirka van Gils Slavíková. Uznávaní odborníci, kteří šíří cukrářské umění i za hranicemi Česka...
Již podruhé představí Česká televize fenomén všech kulinářských soutěží. Po úspěšné první řadě pořadu, jehož finále sledovaly téměř dva miliony diváků, se na obrazovkách na jaře 2022 objeví nový tucet soutěžících. Výrobky bude se známým cukrářem Josefem Maršálkem tentokrát hodnotit blogerka, lektorka cukrářských kurzů, spisovatelka a velká milovnice makronek Míša Landová. Moderování se opět chopili Tereza Bebarová a Václav Kopta.
Třetí řada Peče celá země opět stmelí celé rodiny u televizních obrazovek, a to jak u české klasiky, tak u často velmi originálních receptů. Víte například, jak se peče malinový dort, který znáte ze znělky? V letošní řadě budou moci diváci ocenit i mnohá umělecká díla, cukrářské skládačky, výrobky průzračné jako sklo, na své si přijdou i zahrádkáři či milovníci starých krajek. Nebudou chybět ani známé recepty z ciziny. (Česká televize)

Kvítek

Málokdy se vidí soutěž, kde by si sympatičtí soutěžící radili a pomáhali ! Velmi sympatické, stejně jako úžasně retro stylizovaná společná kuchyně v totálně sweet barvách. To mě vážně moc bavilo! Radost pohledět, stejně jako na všechny ty parádní laskominy, a to nejsem na sladký! S partnerem jsme se těšili na každý díl a doslova hltali úchvatné výtvory soutěžících. Na to, že nejsem pečící typ, mě tenhle pořad až podezřele nadchl. Možná díky němu objevím skrytý talent anebo novou vášeň, a to se vždycky počítá! Takže za mě výborně vychucené!!!! ()

Olík

Zkusil někdo z vás zkřížit televizní pořady Sama doma a Masterchef? Ne? Tak Česká televize to udělala za vás. Veřejnoprávní kuchařská reality-show jako kontrast podobných formátů na soukromých stanicích. Decentní moderátoři (za mne nejslabší článek řetězu), decentní soutěžící, decentní porotci, decentní atmosféra. Celé to má zření filmu pro pamětníky, žádná zběsilá jízda napříč sporáky. Ale každým dalším dílem si víc a víc zvykáte až se tahle parta maminek a gayů stane neoddiskutovatelnou součástí vašich sobotních večerů a nakonec vám první víkend bez Peče celá země přijde neúplný. ()

hammerhead

V sobotu ve dvacet vidět pobíhající postavy se zástěrami a ve veřejnoprávním médiu poslouchat brutální prznění mateřštiny slovy jako “vejcete” či “žloudek” vyžaduje hodně otrlého či lhostejného diváka, jehož případnou jedinou pečící ingrediencí je placatka. Po pohledu na mlsající porotu nelze nezavzpomínat na pořad, kde obskurní doktorka vyhrožovala národu lipidovým profilem. Onen milionkrát opakovaný vyřazovací scénář už prostě chutná jako třikrát vymáchaná Jemča. ()

FeriusParfax

Pohodová soutěž o pečení. Nikdo si na nic nehraje, většinou jsou tam normální lidi se zdravými ambicemi. Nelze neporovnávat s MasterChefem, který je oproti tomuto naprostý chaos a stres s děsivě nesympatickou porotou a účinkujícími. Hrozně mi tu vadí hlavní moderátorské duo a jejich trapný řeči a scénky. Z letošního vítěze jsem nadšená. Šikovný, pečlivý a pokorný. ()

tereez

Dobrá oddychovka, ale kristapána, za každý "vychucený" si asi dám panáka, aby to děsný slovo, opakované v každém díle snad 20x, mělo aspoň nějakej pozitivní přínos. To je kuchařská alternativa pro "vymazlený" či co? Šmarja. ___ Edit 03/2022 - okej tak dám o hvězdu víc, ani to není guilty pleasure, prostě opravdu 4/5, pohodovej pořad o vaření, kdy si každý díl pouštím 2-3x k práci, si to zaslouží. ()

• Dohromady bylo celkem natočeno přes 500 hodin záznamu. Na televizních obrazovkách jsme mohli vidět pouze 10 či 11. (JT19)
  • Jana Pokorná, která byla ve druhé řadě pořadu, kvůli soutěži přibrala 12 kilo. (TheSlezy)