Od koťátek pracky pryč! Hon na internetového zabijáka

• Veľká Británia Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer
Veľká Británia, 2019, 3 h 7 min (Minutáž: 57–66 min)

Réžia:

Mark Lewis

Scenár:

Mark Lewis

Hudba:

Andrew Skeet

Justin Trudeau (a.z.), Luka Magnotta (a.z.)

Hrozivá videa vyšinutého zločince donutí skupinku amatérských internetových detektivů pustit se do riskantního pronásledování, které je vtáhne do temného podsvětí. (Netflix)

ICTS

Dokument mě naprosto vzal. Sic trvá tři hodiny, ale seriál je tak napínavý, že vám uběhne jako hodina. Zpracování na výbornou! ()

gazogazo

Otravný asociální lidi v centru pozornosti. A k tomu taky divnej týpek co zabil. Zajímavý a podrobný, ale asi určený lidem, který zjistili, že existuje internet až minulý rok. ()

Dm1tr1j

Čo ma upútalo za prvé, bolo že ten vrah sa naozaj stal filmovým záporákom.. Aj keď bez zvyčajne, z jeho pohľadu, dobrého úmyslu o vyššom dobre. Tento sa chcel len stať filmovou hviezdou a netflix mu to splnil tromi hodinovými časťami seriálu s príbehom, ktorý by sa dal vyrozprávať za 40 minút aj s omáčkami. Ďalšia vec čo ma zaskočila bola nekompetencia tých dvoch žien vo filme a režiséra/scenáristu. Tá američanka proste nemôže byť dobrá analytička v kasíne keď ju nenapadlo prezrieť kamerové záznamy v momente ako videla video zo svojho zamesnania. To, že pôvod tej nahrávky z kasína nebol vysvetlený je chyba režisera/scenáristu. Tá policajtka s oddelenia vrážd sa nerozplakala nad brutalnou vraždou ale nad psíkom. Plač u vyšetrovateľa vrážd nie je profesionálny. Emócie jasne ovplyvňujú jej zdravý úsudok. Jedine za strih a to, že takto imaginárny príbeh sa skutočne stal udeľujem 2 hviezdy. ()

Vabr

Doteď se s bráchou dohaduju, kdo ten seriál přidal do sekce Chci vidět. Opravdu nevím, jestli to byl on nebo já, ale já si popravdě myslím, že to byl on. On si myslí opak. Ale i přes to to je sakra boží! To téma, jak zpracovali! Líbí se mi, že to byla minulost, ale oni mluví jakože současným způsobem a do toho se prolínají různé jiné záběry. Prostě s něma společně objevujete. Kamera, jejich vyprávění, volba stopáže, průběh vyprávění a celkově ty internetové záběry se mi moc líbí! Takové dokumenty chci! 1. díl byl nejlepší, 2. byl na horší 4, nebyl moc záživný, ale je třeba ho vidět a chápu to a ten poslední byl taky super. Líbilo se mi vyprávění příběhu od všemožných lidí, co zde vystupovali. Líbily se mi jejich reakce na ty videa. Má to i zvraty, což je u dokumentu nečekané. Ani nevím, že se tohle dělo. Tak samozřejmě, když mi bylo v tý době asi 7 let. Řekl bych, že je to dost zajímavé a poutavé. Umí si udržet pozornost diváka. První díl se mi líbil nejvíc proto, že byl vyprávěn z pohledu obyčejných lidí. Ten druhý díl byl moc policejní. V třetím díle se to rozuzlilo a vy zjistíte, o co vrahovi šlo. Konec dokumentu se mi fakt líbí (její konečný proslov). Líbí se mi vrahův/vražedkyň motiv. Cením pohled matky, který vidí situaci jinak. VYHODNOCENÍ: NIKDO SI NEVZPOMNE NA JUN LINA ()

AloeB

Don't f**k with cats but people, said the sage. Kinky document o době, kdy ještě YouTube ukazoval disliky a o faktu, že sedět dlouho u facebooku možná není úplně zdravé, ale když se hecnete, třeba dopadnete narcistického zabijáka. V mém případě je smutné, že mně mnohem smutnější přišla posedlost nerdíků dopadením blázna než jeho činy samotné. Na závěr upřímné přání: Lidi prosím, nezabíjejte koťátka. ()

rublik05

Já blbec si myslel, že se budu dívat na teenagery, kteří loví úchyláky na internetu. Zpočátku to taky tak vypadlo, teda až na ty starší nerdy. Jak se však první epizoda postupně vyvíjela, začínal jsem tušit, že tady půjde o něco velkého a mimořádného. A taky že jo. Osoba Luky Magnotty mi byla do té doby naprosto cizí, takže jakmile jsme se dostali od týrání zvířat po regulérní vraždění, měl jsem fakt dost. Celá minisérie pro mě byla vlastně takové jedno velké wow, kdy jsem nechápal, jak se něco takového vůbec může dít. Dokument má přímo mrazivou atmosféru, temný hudební podkres jen umocňuje pocit stísnění a strachu, který z něj doslova číší každým okamžikem, plus samozřejmě perfektní budování napětí od samého začátku. Líbilo se mi zpracování, kdy nám tvůrci ukázali jak amatérské vyšetřování internetových detektivů, tak postupem času i policejní vyšetřování, takže divák může celou záležitost vidět z více úhlů pohledu. Oceňuji i mimořádně kvalitní zpracování, detailní mapování a rozbor jednotlivých důkazů, vše působí velice poutavě a v některých situacích dokonce donutí se i zamyslet. Závěrečné rozuzlení mě naprosto rozsekalo, něco takového jsem opravdu nečekal. Nemám co vytknout, Netflix mě opět utvrdil v tom, že tyhle dokumenty prostě umí a já mu děkuji za tento mimořádný zážitek. 10/10. ()

xsexbox

Keby ho na castingu prijala porota a dala mu rolu , nestalo by sa to. Takto nejak vyzerá popkultúrny ,zvrátený , psychopatický (na mačkách mäsový hrach) . Veru a ten pomyselný hrach tlačil onu povestnú princeznú na hrášku pekne do riti.To naštartovalo pátranie aka. Fucking Morgan Freeman a partia nerdov spojila sily.Takto nejako si predstavujem novodobých Avengerov. Spravedlnosti bolo učinené za dosť.Ak existuje reinkarnácia hádam bude Lucca myš. ()

Don82

Takhle silný kafe jsem tedy rozhodně nečekal! Neskutečně skvěle natočený dokument, při kterém tuhne krev v žilách. Surrealisticky temné a emočně rezonující. "Dějová" linka zanalyzovaná do posledního detailu. Ve všech možných i nemožných aspektech to překonalo moje očekávání a tři hodiny utečou jak voda. Jak už se někde psalo: Realita je mnohdy horší než naše fantasie. ()

celticek

Tak jsem to sjel za 3 hodiny, Netflix jenom potvrzuje, že dokumenty umí. Jediný, kdo mi vadil, byla ta rozplizlá tučná Američanka, která toužila po sledovanosti víc než samotný Magnotta. Musel jsem se přes to přenést. Je šílené, že realita bývá leckdy horší než námět krimi románu. Motiv vraha přesně odpovídá dnešní době. Policii bych vůbec nepodceňoval, dle mého odvedli dobrou práci, tady ty internetové nerdy v čele s nafouklou ropuchou z Las Vegas, která právě dostala kopačky beru trochu s rezervou. K indiciím, které dostali samozřejmě přihlédnout mohli, ale proč jim všechno posílají emailem jak Ross z IT Crowd?!? Vezmu telefon a zavolám nebo přijdu rovnou na fízlárnu, ne? Závěrečný cirkus úplně zbytečný, ale švestky taky musí ukázat, že z našich daní něco dělají a nespí u Mírového náměstí v autě, "hlídajíc" černé komando v mlžném oparu marihuany, popřípadě tvrdšího materiálu. Dovětek je největší průser celého seriálu - proč bych se měl jako cítit spoluviníkem? Snad si s pičú bratranec! Precizní zpracování. ()

Homerking

Skutečný příběh o skupině amatérských detektivů zakládajících online pátrání po neznámém muži který na internetu zveřejňoval videa kde týrá a zabijí koťata. Celá tato aféra se později zvrhne v něco mnohem děsivějšího, tento zvrácený muž má totiž na svědomí mnohem závažnější zločiny. Šokující dokument určitě nevhodný pro slabší povahy a milovníky zvířat (i když je zde cenzura) protože co ten dobytek dokázal páchat bylo neskutečný (shoříš v pekle Magnoto). Po informativní stránce jde o vynikající záležitost dal jsem všechny tři díly na jeden zátah. ()

Clark_Kent

Tak tenhle případ jsem prve našel na YOUtUBE Opravdové zločiny. Pak jsem se dostal tady k tomuhle dokumentu, upřímně to co ten psychopatickej bambula Magnotta vyváděl zřejmě nemělo obdoby. Nejvíc znepokojující bylo když vidíte nebohé kotě a on ho strká do vany na nějakým koštěti. Nebo ho hodí krajtě a pak ho strčí do pytle, ze kterýho vysaje vzduch. Ten pocit co měl ten motorkář, kterej hájil práva zvířat jsem měl taky. Nejradči bych si pro něj šáhnul a dostal by nářez. Ovšem to, že celou dobu kopíroval Základní Instinkt se Sharon Stone jsem vážně nečekal a je docela zajímavý, že tohle mu procházelo tak dlouho. Přiznám se, že to nemůžu dostat z hlavy. Ohromně silný a napínavý. ()

oasismanik

O takýchto prípadoch je najlepšie vopred nič nevedieť, potom si len každých 5 minút vravíte "wtf". A kedže u nás tento konkrétny prípad nie je určite známy, dokument pravdepodobne zhltnete za jedno dopoludnie. Inak kvalitná práca, ako sme pri netflixe zvyknutí. ()

lake-lake

považuju tento dokument za úžasný počin z jednoho prostého důvodu: existuje celá řada snímků, které se tváří jako dokument o něčem skutečném, a přitom jsou vymyšlené a hrají v nich herci; pak existuje množství snímků, které se tváří jako dokumenty o něčem skutečném, a skutečně to jsou dokumenty o něčem skutečném a hrají v nich herci, a skutečné osoby se tam mihnou jen občas; tohle je dokument o něčem skutečném, který se tváří jako hraný dokument o události, která se nikdy nestala, a v hlavních rolích vidíte skutečné protagonisty příběhu, i když mají (s největší pravděpodobností) působit jako herci; v době, kdy lze vymyslet a zfabrikovat naprosto cokoliv, to svěže duje až fičí, a není zas tak důležité, že některé věci nebyly příčinou, ale spíš následkem, a že celá materie už byla několikrát a poměrně dobře zpracována; takže dávám 100% - za formu a za plíživou mystifikaci naruby ()

janahorova

Téma velmi zajímavé, na ty tři hodiny by i vystačilo, ale spousta informací mi tam chyběla a stejné množství emotivních výlevů přebývalo. Teatrální styl v dokumentech fakt nemusím. ()