Suburra

• Česko Suburra (viac)

Rím je mesto moci, kde zločin hľadá priamu cestu ako všetkým vnútiť svoj vlastný zákon. Film Suburra je príbehom o veľkých peniazoch roztočených okolo plánovanej výstavby, ktorá má pobrežie v Ostii premeniť na talianske Las Vegas. Tento projekt majú pomôcť presadiť skorumpovaný politik Filippo Malgradi, zapletený až po krk s podsvetím; mafián známy ako Číslo 8, ktorý je hlavou vplyvnej rodiny ovládajúcej územie Ostie, a predovšetkým Samuraj, najobávanejší predstaviteľ rímskeho podsvetia a zástupca mafie z juhu. Mechanizmus dokonalého plánu se ale začína rozpadať kvôli ľuďom, ktorí žijú na okraji týchto mocenských hier. Príbeh o zločine sa odohráva vo veľmi krátkom časovom úseku: 7 dní. Behom tohoto krátkeho časového obdobia sa rozpúta brutálna vojna. Okrem zločincov vtiahne do svojich tvrdých bojov aj chamtivých kardinálov, politikov, a tiež nevinných obyčajných ľudí. Posledný deň nastáva Apokalypsa. (CinemArt SK)

Romeroo

Odporně dobrý film! Pohled do nitra italské mafie a politického světa (ne)příjemně děsí. Celé se to tak hezky a násilně člověku zakousne pod kůži, že máte na konci červené oděrky i na zadnici. Slušná kamera a herecké výkony. Hudební doprovod na jedničku. To vše podtrhuje to silné bahno co jsem se snažil popsat na začátku. Fandil jsem Číslu 8, tato postava, by co se tyče charisma postříkala půlku planety. Plný počet zcela po právu, kdo jde pod 3 hvězdy ať tuto stránku nenavštěvuje.... ()

The_Peach

Výborný film, malo to tempo a na záver sa to tam pekne vyupratovalo. Akurát neviem, na čo boli dobré tie pasáže s tým pápežom, alebo čo to bolo. ()

XXXXXXXX

Na počátku všeho, stála velmi lukrativní dohoda. Dohoda tak výhodná, že smočit si v ní zobák chtěli zkrátka všichni. Ať už šlo o šéfy dvou konkurenčních gangů, zkorumpovaného politika, představitele římského podsvětí a další. Netrvalo dlouho a jednotlivá, kdysi pečlivě vypracovaná spojenectví, se vlivem nepředvídatelných události, domino efektu a zákonu akce a reakce začínají docela solidně hroutit. Jen škoda, že divákovi pomalu třetinu filmů trvá, než si ve všech těch postavách udělá jakýs takýs pořádek. ()

Plastík

Svižný film. Skvělá výprava. Uvěřitelný, že to tak opravdu je. A poučení? Nikdy se nezaplétej s nikým, kdo je na druhé strně morálního života. Buď jsou krutí, nebo zbabělci. Ale ta zbabělost je vzhledem krutosti pochopitelná. ()

regentor

Suburra. Naprosto přereklamovaná záležitost. Podprůměrný krimi snímek s otřesnou muzikou kterou snad skutečně složil nějaký feták v "perníkovém" tranzu. Roztahaná nudná podíváná která popisuje obecná italská klišé o tom, že :1. Zemi řídí gangy (rodiny).2. Zkorumpovaní politici středního věku jsou na lolitky.3 Katolická církev je chtivá a nenasytná, což známe i z našich končin, že...Akce pramálo. Amatérská přestřelka tří jedinců v obchodním centru která navíc nekončí smrtí ani jednoho z nich... Poté ještě ve snímku několik výstřelů zazní, ale jedná se v podstatě o exekuce.Žádná automobilová honička,žádné rvačky jen pletichy, vyhrůžky a žvanírna.Pochopit proč je film označen jako thriller je samo o sobě detektivka , protože jediné mrazivé napětí je pouze v tom, jestli nám režisér ukáže tvář herce který ztvárnil papeže..Zlatý seríál Chobotnice. Dávám jednu hvězdičku ale i to se mi zdá až příliš... ()

Brano

Táto dráma z mafianského prostredia v dnešnom Taliansku ma akosi nenadchla. Skôr mi to miestami prišlo ako nejaká telenovela. Cigánsky mafiáni tiež nemohli chýbať. Film bol strašne dlhý, tiež veľa nevýrazných a zbytočných postáv. Skôr som sa nudil pri tomto filme ako bavil. Zopár scén bolo dobrých a dalo sa to aj dopozerať, no rozhodne by som to už druhý krát vidieť nechcel. A hudba bola otrasná, nechápem čo na nej niektorí vidia. ()

pestak

Další vydařený počin od tvůrce seriálu Gomora. Drsně vypráví o provázanosti mafie a politiky.Motiv přistěhovaleckého cikanského gangu tam sedne. ()

pekas

Teda tenhle film dostal mě, ale ani žena po velice dlouhé době neusnula a to jsme to pustili skoro v deset večer! Kam se hrabou amíci, taliáni jim to natřeli na všech rovinách. Drsné, herecky skvělé, obraz čistý jako břitva, nenašel jsem snad jedinou chybu. A to nemám vůbec mafiánské filmy rád. Tohle je ale balada. 100% ()

ratpile

Lahudka a velmi intenzivni zazitek. Vizualne i hudebne podmaniva, soustredene zrezirovana, scenaristicky nesmirne kompaktni, naprosto vyvazene odvypravena, evropska artovka/zanrovka. Skvely mix spinave, neuprosne reality a snoveho sveta filmovych obrazu. Herci pusobi jako skutecni gangsteri, sex i nasili pusobi zivocisne, dialogy uveritelne, a pritom jakoby se vse odehravalo za zaclonou vsedniho sveta, v jine filmove realite. Hudebni soundtrack dokonaly. Herecke vykony neskutecne duveryhodne. Jeden z filmu roku. Italove si s hollywoodskou gangsterkou posledni let, suverene vytreli zadek. ()

SAINTS

Vo filme suburra nie je ziadna kladna postava ktorej by mohol divak fandit ,ale filmu to vobec neuškodilo.Scenar je premysleny od začiatku až do konca a postavy su vykresleny aj zahrane presvedčivo.Napriek stopaži 134 minut sa divak ani chvilu nenudi. ()

hackstolle

Misty pomerne naturalisticke, misty takova zanedbatelna hlussi mista, co se scenare tyka. K hudbe bych mel take drobne vytky. Ale jedno se musi nechat. Ma to slusnou atmosferu, ktera vas obcas donuti ponechat otevrena usta. Bohuzel jsem to videl s dabingem, a proto bych rozhodne doporucoval titulky. Zaver byl jaky byl, to uz ale nechejme na kazdem... . Velmi se rozhoduji mezi 4 a 5 hvezdami. Necham to na 4 a nejakych 85%. ()

mirkath1

Tak to teda bylo něco :D A to se mi nechtělo čumět zase na mafiánskej film, ale tohle jsem nečekala a ani jsem si nevšimla,že je to tak dlouhé. Pár scén jsem sice dokončovala dopředu, ale vzhledem k filmům, co jsem viděla, je další scéna zcela jasná. Čekala jsem i tu s pejskem :D Konec excelentní 100% ()

PAVLIS

Skvěle rozjetá mafiánská hra v první polovině, hutně podporovaná atmosférickým římským vizuálem a soundtrackem (M83), která v té druhé nedokáže nabídnout uspokojující zakončení. S podobným finále už přišli jiní, ale v drsnější, překvapivější či zábavnější formě. ()

pride

Krásička! Realita ako hovädo. Nech si ktokoľvek, vždy sa nájde chvíľka kde ta odjebu ako handru. Ako spieva jedna bratislavská kapela "Aj tak všetci pokapú". :D ()

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?

14.02.2018

Herní série Call of Duty se chystá na velké plátno a možná se toho nemusíme bát. Firma Activision si totiž po vzoru Marvelu založila vlastní produkční firmu (Activision Blizzard Studios), která… (viac)

10 nej filmů roku 2016 dle ČSFD.cz

10 nej filmů roku 2016 dle ČSFD.cz

30.12.2016

Ani novým Star Wars se nepodařilo sesadit z trůnu nejúspěšnějších filmů roku 2016 v českých kinech pohádku Anděl Páně 2 Jiřího Stracha. Těší nás, že tento post drží český film, který si u nás vede v… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz