Nádejná mladá žena

• Slovensko Mladá pomstiteľka (viac)

Cassie (Carey Mulligan) bola nádejná mladá žena… kým sa všetko zo záhadných dôvodov nezmenilo. Zdá sa, že v jej živote nie je nič také ako sa zdá: je veľmi múdra, provokatívne prefíkaná a naviac po nociach žije tajným druhým životom. A zarazu nečakané zoznámenie Cassie ponúkne šancu napraviť krivdy minulosti. (Cinemart SK)

SpaceOdyseus

Zajimave vystaveny revenge thriller, ktery strida zanry jak kalhotky. Originalni namet, mysteriozne pojate vypraveni a obcasna vizualni vypulirovanost me na tom bavili nejvic. Kdyz ale reziserka prepne do romcom casti, trosku jsem se nudil. ()

jakeer

Bál som sa ísť na metoo film, ale nakoniec to bolo tak sugestívne, že som precitol a hneď po odchode z kina som sa snažil na ulici useknúť náhodným mužom ich nechutné falusy, ktorými ovládajú celý tento svet! ()

kolemjdouc

Béčko.připomíná mi to brakovou literaturu.Neskutečná slátanina.Holka která touží po pomstě za každou cenu .I tu nejvyšší.Těch filmů už jsem viděla až až ale tohle?Už jen kulisy v interiéru.Jako pohlednice kdybyste ji přeložili napůl v každé polovině je na milimetr přesně půlka herce,otomanu,závěsů atd...Jsem si notně šlápla na hrábě koupí DVD.I když kino s kýblem koly a popcornu by vyšlo stejně ()

Hanys_

Tak trošku jiný revenge movie, kolem kterého ale vznikl dost zbytečný hype. Protože zas taková pecka to fakt není. 6.5/10 ()

matisse

Subverzivní spektákl plný kontrastů a nesouladů – mezi jásavou barevností a temnými stíny, mezi bezelstnými popovými songy a hororovými melodiemi, mezi hudebním doprovodem a děním na plátně, mezi tím, co Carrie říká, a co tím myslí, i mezi jednotlivými žánrovými polohami – thrillerem, romantickou komedií a psychologickým dramatem. Fennell nejenže umí tenhle nezvyklý mix popu, pulpu a závažných témat umně vybalancovat, ale navíc do něj dokáže kromě drzosti vpravit také svěžest a lehkost, o které se může jiným loňským titulům s podobnými ambicemi – třeba Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) nebo Shadow in the Cloud – jenom zdát. ()

mclenin

Prvá polovica filmu pôsobí ako feministická agitka bez zjavnejších kontúr a objasnenia motivácie hlavnej postavy, pri všetkej úcte k zobrazovanej téme, no našťastie je tu aj druhá polovica (alebo časť IIII a /), ktoré spájajú mozaiku do komplexného, uspokojivého celku v prekvapujúcom dvojfinále. Avšak vedel by som si predstaviť aj "R"-kovú verziu v štýle Refnovho Drive-u. ()

Disease

Takový polopatickáý příběh z nedělní školy v béčkovém provedení na téma metoo. Definuje se tu terminus technicus "sexuální mrchožrout". ()

Schuldiner

Hele, bral jsem to prostě jako příběh, neřešíc jakékoliv spojení tohoto filmu a dnešní reality, a jako takový mi to sedlo a bavilo. Dobré zvraty. Dobrý konec. Zkrátka za 4. ()

Oralfabet

Carey Mulligan je tady neskutečná, jinak oceňuji hlavně absenci násilí, která ale nijak neubírá na napětí či uspokojivosti, a pak taky zakořeněnost v realitě kontrastující s over the top stylem filmařiny, občas skoro připomínajícím třeba nedávné Birds of Prey. Fakt chytře vymyšlený revenge flick s hodně hustým závěrem. Btw: Asi bych se klidně podíval na předvídatelnou tuctovou romantickou komedii s Carey Mulligan a Bo Burnhamem. 8/10 ()

Henry007

Nadějná mladá je dobrý snímek o aktuálním společenském tématu, který se mi s přibývajícími minutami zařezával stále hlouběji pod kůži. V první polovině jsem trochu jsem měl problém s tónem filmu. Režisérka balancovala na hraně černohumorné komedie a thrilleru, do směsi přidala i špetku čistě romantické komedie. Přesto, že to objektivně dohromady funguje, tak jsem se nemohl zbavit pocitu, že šlo tyto žánry spojit ještě efektivněji a zanechat v divákovi výraznější hořkost z kontradikce mezi odlehčeným pojetím a vážným tématem. Každopádně v závěrečné půlhodině mě tyto výtky opustily. Silnému a lehce nadnesenému závěru filmu nemám co vytknout a pozvedl v mých očích snímek ještě o stupínek výše. Ocenit musím také popový soundtrack a skvělou práci kamery, a to zejména v klíčové scéně filmu. Místy mi tento film připomínal light verze Refnova Drive říznutého Fincherovou Zmizelou, což lze považovat za velkou pochvalu pro debutující režisérku. ()

geimz

Fakt dobrý soundtrack a lahodný vizuál. Troška príliš z toho srší metoo mentalita (99 % chlapov vo filme sú hajzli, aj keď sa tak nezdajú), a to mixovanie žánrov v priebehu deja je zaujímavým experimentom, ktorý temným a vcelku prekvapivým koncom uspokojivo zavŕši posplietané dejové linky, a hoci mám pripomienky k scenáru a nie všetko sedí ako riť na šerbel, tak aj vďaka silnému talentu Carey Mulligan ide o pomerne presvedčivý homerun. ()

cingi.t

S láskou, Cassie a Nina... Žeby konečne dobrý film?! Emerald Fennel sa do toho pustila zhurta a bez najmenších pochýb. V kombinácii s mrazivo desivým stvárnením od Carey Mullighan a soundtrackom, čo sedí ako riť na šerbeľ, je to naozaj dobrá podívaná. 4,5* ()

Thomas_xxxxx

Neviem, čo to bolo zač, či nepodarená komédia, ako mi to niekedy prišlo, ale po celom filme nedokážem ani jedným slovom povedať, o čom to bolo, alebo čo chcel film povedať. ()

Muel

| Focus Features | Film baví hlavne svojou nepredvídateľnosťou, kedy som si myslel, že snímok bude smerovať nejakým smerom a nakoniec to tak nebolo. Baví výbornou Carey Mulligan, ktorá si, dúfam, nakoniec odnesie aj sošku. A hlavne baví výborným koncom, ktorý môže niekoho sklamať a emočne zmiasť, mňa ale koniec neuveriteľne príjemne prekvapil a spolu s Angel Of The Morning mi to všetko nádherne zaklincoval. | Hodnotenie: 9/10 | ()

Akční Ballerinu pomůže napsat Emerald Fennell

Akční Ballerinu pomůže napsat Emerald Fennell

16.07.2022

Režisérka a scenáristka Nadějné mladé ženy Emerald Fennell byla údajně přizvaná herečkou Anou de Armas (Není čas zemřít, Na nože), aby pomohla napsat scénář k chystanému akčnímu spin-offu Johna Wicka… (viac)

Filmová Barbie doplňuje obsazení

Filmová Barbie doplňuje obsazení

16.04.2022

Christopher Nolan (Tenet, Temný rytíř) a jeho Oppenheimer zřejmě není jediný film, do kterého se v těchto dnech snaží tvůrci obsadit celý Hollywood. Podobně na tom je i chystaný snímek režisérky… (viac)

Byly uděleny 34. Evropské filmové ceny

Byly uděleny 34. Evropské filmové ceny

11.12.2021

Dnes byly v rámci svého 34. ročníku uděleny Evropské filmové ceny (EFA). Slavnostní večer se kvůli stále trvající pandemii covidu-19 opět odehrál bez přítomných diváků a celý ceremoniál proběhl v… (viac)

93. Ceny akademie - výsledky

93. Ceny akademie - výsledky

26.04.2021

Dnes v noci proběhl 93. ročník předávání Oscarů, cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS). Ceremoniál se odehrál kvůli stále trvajícím protiepidemickým opatřením zcela netradičně ve velmi… (viac)