Nádejná mladá žena

• Slovensko Mladá pomstiteľka (viac)

Cassie (Carey Mulligan) bola nádejná mladá žena… kým sa všetko zo záhadných dôvodov nezmenilo. Zdá sa, že v jej živote nie je nič také ako sa zdá: je veľmi múdra, provokatívne prefíkaná a naviac po nociach žije tajným druhým životom. A zarazu nečakané zoznámenie Cassie ponúkne šancu napraviť krivdy minulosti. (Cinemart SK)

kubilov

No... to byla teda jízda. Místy mi bylo úzko, přestože jsem se nikdy do takové situace nedostal, jak se teprve musely cítit ženy, které se v tom poznaly. Promising Young Woman zvláštně kombinuje thriller s romantickou komedií, což se jí daří celkem přirozeně, byť některé tranzice trochu skřípou. Velmi tomu pomáhá ulítlý pastelový vizuál a životní výkon v hlavní roli podávající Carey Mulligan. Konec tomu nasazuje korunu, paráda. ()

iz67

Trosku mi vadilo, ze se to nemuze rozhodnout, jestli to je zuctovanim s muzi ala metoo (proti tomu žádná) nebo romantickym thrillerem. Rozhodne se tyhle dve polohy tlucou a skloubit se je moc nepodarilo. Takze lepsi 3. ()

kubas369

8/10. Tak tohle je vážně zajímavá premisa ve slušně zvládnutém filmů. Který dokáže být zábavný ale také mrazivý zároveň. A konec je fakt dobře vypointovaný bonbónek, který ze 7/10 udělá 8/10. ()

Pete

Snímek měl nejspíš ambice satiricky komentovat současné vztahy a dobu, nebo možná jen naplivat na všechny muže, a svézt se na módní vlně - těžko říct. Každopádně výsledkem je "pouhá" thrillerová žánrovka bez přesahu, byť velmi originální, ať už zápletkou, nebo celkově neobvyklou scénáristickou skladbou, bohužel už méně pak režijním provedením. Právě tohle bych si po drobném dopilování (nebo depilování?) dovedl představit jako vhodný scénář pro Finchera, nicméně nutno uznat, že Fennell je skutečně nadějná mladá žena. ()

PlysovyMacko

Dráma s romantickými prvkami, kde hlavná hrdinka Cassie vykonáva sofistikovanú pomstu za minulé príkoria najlepšej kamarátky. Informácie sú dávkované a divák sa postupne dozvedá , čo sa deje a čo sa stalo. Rovnako je na divákovi, aby rozhodol či je Cassie psychopatka alebo je v práve. Tá medzitým stíha randiť s normálnym týpkom a jeho zapojenie v minulom dianí mi prišlo prvoplánové. Chvíľami ma film nebavil a nebola mi sympatická atmosféra. ()

solisoli

Carey Mulligan sa opäť objavuje v projekte, ktorý zvláda s vysokou profesionalitou. V tomto prípade žena mnohotvárnych podobách, zvládla a ťahá celý dej skvele. Zo začiatku dej v bledoružovom odtieni pôsobil ako hodená rukavica, vstať a vypadnúť, pri sprostosti, aká sa začala odvíjať. Našťastie Carey to ustála a nakoniec sa z toho vykľula celkom prijateľná dráma, kde všetko zapadlo do seba, celkovo prijateľne. ()

a0001

Stupidita, stupidne natočená. Nebyť pár svetlých momentov bol by to úplný odpad. Začiatok vyzeral sľubne, no potom to išlo do pr..le. 20% ()

IZFNP

Zo začiatku zábavné a sympatické, ku koncu rozpačité a slabé. Proste priemer. Tie glóbové a oscarové nominácie sú úlet, ktorý je do určitej miery vizitkou roku 2020. ()

Bajo.

With love Cassie and Nina. Jednoznačně jeden z filmů roku 2020. A po opravdu dlouhé době fakt silný režisérský debut (napadá mě srovnání jedině s Reservoir Dogs nebo s 12 Angry Men) Film v sobě nese poselství kampaně #metoo. To je každému asi jasné, ale toto poselství předává takřka nenásilnou formou a ani jednu minutu jsem se nenudil, naopak jsem si film užil od první do poslední minuty. Skvěle fugnuje taky hororový soundtrack a výběr songů (Toxic- Paris Hilton nebo FLETCHER - Last Laugh). Film by však nedosahoval takové úrovně nebýt báječné Carey Mulliga, které toho oscara vážně přeju. Každému doporučuju bylo to fakt top a Emerald Fennell si dávám do hledáčku a netrpělivě čekám na další počin. ()

TD

Pokud jste viděli pár lepších amerických seriálů z posledních cca 15 let, tolik vás tu nepřekvapí: má to povědomou estetiku, Fennell umí hezky balancovat žánry apod. Místy je to překombinované jako finále Breaking Bad, ale hodně se dá odpustit. Chvílemi je ten film vlastně hrozně fajn. Především nápad vzít „nice guys“ a ukázat, že i ti bývají bezohlední predátoři – a někdy z těch nejhorších – je výborný. Potěší, že hrdinka i některé vedlejší postavy (právník, Ryan) nevyznívají vůbec jednoznačně... tedy tak do dvou třetin filmu, kdy přijde další očekávatelný twist. Finále tuhle víceznačnost úplně ruší ve prospěch dílčí satisfakce. Fakt škoda. ()

naranja

nevím, zda to zasluhuje o hvězdičku víc za otevření důležitého tématu, nebo o hvězdičku míň za zkažení důležitého tématu tak jalovým provedením. tedy - jedna hvězda za téma a prvních třicet minut filmu, a druhá za soundtrack. ()

srolyma

Metoo kravina. Ženská chodí každý týden do baru, kde předstírá, že je úplně na plech a čeká, až si ji nějaký zoufalec odvede k sobě domů. A tam najednou - tadááá, překvapení, jsem úplně střízlivá! Tímhle nečekaným odhalením toho chlapa samozřejmě ukrutně poníží a zesměšní. Posléze vychází najevo, že tohle divadýlko je myšleno jako důmyslná pomsta za krutý osud její kamarádky, která se ve stavu těžké opilosti vyspala se spolužákem, druhý den si to nepamatovala, což ji natolik zamrzelo, že si radši vzala život. Pak se to celé zvrátí do romantické komedie, aby to nakonec dospělo do finální pomsty. Je to špatný jako revenge, je to špatný jako romantika, je to špatný celý. ()

blondboss

Keď si spomeniem na ten nával bullshitov, ktoré v posledných rokoch do kina chodia, tak tento snímok je hotovým prerodom. Skrátka zaujímavý mix žánrov nabitý emóciami, nenásilne čiernym humorom, skvelým alternatívnym soundtrackom a v neposlednom rade aj skvelými hereckými výkonmi, hlavne v podaní Carey Mulligan, ktorá si to očividne užívala. A ten záver jednoducho skvost, treba vidieť. Nebyť pár hluchých miest, idem do plných. 85 % ()

teplic

Polovica ľudí tu pizduje, že metoo film, z čoho mám tak trochu pocit, že tým nepriamo dávajú filmu za pravdu. A pritom je to taký zábavný, svižný, f r e s h triler/rom-com, celkom dobre motivovaný, so zaujímavým východiskom, postačujúcim tempom a bez zbytočného pátosu a prekvapivo aj full frontal súlože či aspoň poprsia. odpúštam carey mulligan veľkého gedzbiho. a ak sa ti to nepáči, choď si pustiť kabát a otvoriť kelta, ty stereotypný muž. ()

Mikecat

"Nezajdeš na večeři, ty potrhlá huso?" "Nebyla jsem tehdy moc šukézní..." No ona moc šukézní nieje ani teraz v roli pomsty jednej ženy. Príbeh pekne odsýpa, odvíja sa,."Aké video"..škoda,že ho neukázali, aspoň kúsok, úplne sa tam pýtalo. Záver dosť prekvapil, ale nepokazil rozbehnutú akciu so zdravotníckou striptérkou, absolutne bez sexepilu. Réžia to pravdepodobne chcela - dlhé zahalené šaty ako bojkot znásilnenia. ws ()

Blazis34

Velice dobré krimi drama. Cassandra to s chlapy umí, ale dokáže zajít až za hranu. Nejvíc se mi líbilo, že děj byl natočen tak, že se opravdu vše mohlo takto stát. Chválím hlavní představitelé, film ani chvilku nenudil - 70%. ()

PTomA

Pokud film budete číst pouze jako chytrou a vynalézavou hru s žánrem a vaším očekáváním a nebudete v tom hledat větší hloubku, což byste neměli dělat, vzhledem k tomu, jak je Nadějná mladá žena nastavena, dostanete se k mnohem lepšímu zážitku. Poprvé jsem byl zklamán, až lehce nasrán, podruhé výrazně nadšenější. ()

Akční Ballerinu pomůže napsat Emerald Fennell

Akční Ballerinu pomůže napsat Emerald Fennell

16.07.2022

Režisérka a scenáristka Nadějné mladé ženy Emerald Fennell byla údajně přizvaná herečkou Anou de Armas (Není čas zemřít, Na nože), aby pomohla napsat scénář k chystanému akčnímu spin-offu Johna Wicka… (viac)

Filmová Barbie doplňuje obsazení

Filmová Barbie doplňuje obsazení

16.04.2022

Christopher Nolan (Tenet, Temný rytíř) a jeho Oppenheimer zřejmě není jediný film, do kterého se v těchto dnech snaží tvůrci obsadit celý Hollywood. Podobně na tom je i chystaný snímek režisérky… (viac)

Byly uděleny 34. Evropské filmové ceny

Byly uděleny 34. Evropské filmové ceny

11.12.2021

Dnes byly v rámci svého 34. ročníku uděleny Evropské filmové ceny (EFA). Slavnostní večer se kvůli stále trvající pandemii covidu-19 opět odehrál bez přítomných diváků a celý ceremoniál proběhl v… (viac)

93. Ceny akademie - výsledky

93. Ceny akademie - výsledky

26.04.2021

Dnes v noci proběhl 93. ročník předávání Oscarů, cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS). Ceremoniál se odehrál kvůli stále trvajícím protiepidemickým opatřením zcela netradičně ve velmi… (viac)