Neohrožený žoldák se pouští do nejnebezpečnější mise kariéry. Má zločineckému bossovi zachránit uneseného syna. (Netflix)

Uberlord

Normálně bych to viděl tak na 2,5 hvězdy. A přiklonil bych se spíš k té 3... Ale když nad tím tak přemýšlím. Tak mi na filmu vadila spousta věcí. Na jednu stranu mě těší, že se začíná pomalu probouzet zpět k životu žánr tzv. "muscle film". Které letěli v osmdesátkách. Na stranu druhou, jsou dosti poznamenány dnešní dobou. Extraction bohužel nejvíce ze všeho trpí tím, že je "konkurentem" Wicka. A Wick zkrátka umí tu akci podat elegantněji a důvěryhodněji. Ačkoli si pro to paradoxně vybírá méně reálné kulisy. Ale právě proto je člověk ochoten lecos odpustit a užít si tu čistokrevnou jízdu. V Extraction však dostanete velmi reálné kulisy a důvěryhodnou postavu. Tedy důvěryhodnou do chvíle, než začne kosit enemáky všemi způsoby, po desítkách... Za mě, je tohle zkrátka prostředí, ve kterém se musí najít nějaká rovnováha. Wick to jede do extrému. A proto to táhne čistě přes akci v atraktivních kulisách. Extraction se to pokusil skloubit s "realistickou" misí. Ale těžko se tomu věří. A to, že hrdina poslední hodinu filmu umírá. Ale stejně se zase zvedne a bojuje. To už je taky trochu přepal :) 2/5 ()

Pete

Žoldák: Záchranná mise Bangladéš. Slumdog Mercenary. Operace Hrábě. Smrtonosná extrakce. Vražedné kulky. Universal Soldier: 183 bodycounts in one shot, mission almost possible. Inception music fade out. ()

KillHurt

Plytké dějové pozadí a tuna akce. Škoda, že v první půlce funguje lépe než v té druhé. Nicméně takhle se točí slaboduché akčňáky, když chcete natočit slaboduchý akčňák. Hemswoth hraje co může a naštěstí moc nepřehání. ()

derive

Díval jsem se na to kvůli "1-st person combat action" a to celkem ušlo... I visuálně... Ale jinak to byla hrozná slátanina... ()

Hovadin

Za mě jeden z nejlepších akčních filmů roku 2020. Děj je sice hodně předvídatelný, ale strašně se mi líbí práce s kamerou a dlouhé akční záběry "bez střihu". ()

JosefTomas

U Hargraveho je vidět, že řemeslo má za ta léta naučené a v podobně stejném duchu, jako téhož času duo Stahelski/Leitch, i on servíruje kvalitní akční řemeslo, které nemá obdoby a honička v polovině filmu, točená (jako) na jeden zátah, dokazuje, že si Hargrave akci umí pohlídat. Jen škoda, že zbytek je hodně velký průměr. Od tupých dialogů začínaje a plochými postavami konče (jediný, kdo má řádnou motivaci, backstory a odhodlání, je postava Randepeepa Hooda, ale ta zase nemá moc prostoru, takže vlastně nic). Chrisovi sice postava sedla a docela mu i člověk věří, že to je stroj na zabíjení, ale je škoda, že krom Hooda (a i tam to nebylo nic extra) nemá v boji ucházejícího protivníka a kosí protivníky jak profi hráč hrající na obtížnost - začátečník. Kdyby měl film stopáž někde mezi 80-95 minutami (stačilo by, kdyby se osekala všechna ta zbytečná vata a scény, co nikam nevedou viz. mini role Davida Harboura), tak je to zatraceně úderné béčko. Takhle to je jen béčko (ale se špičkovým akčním řemeslem, takže taky dobrý). PS: A ještě jedná výtka, která se týká většiny filmů a kterou být vámi čtu jen na vlastní nebezpečí, protože může prozradit děj. Proč sakra někoho napadne začít film u konce filmu a pak dát o 2 dny dříve? To těm lidem nedochází, že tím ztratí film napětí a že mi je pak úplně jedno, jak Hemsworth efektivně masakruje tucty lidí, když se stejně musí dostat k té scéně, co jsme viděli na začátku. Nic by se nestalo, kdyby to tam nebylo. (A nevím jak vy, ale já hned věděl, jak to díky tomu dopadne, takže další ne dík). Mám chuť za to strhnout body, ale není to jediný film, co to udělal, takže by to bylo dost nefér. Ale sere mě to, ne že ne. :D ()

Vämpiriüs

Pohodový akční snímek, který se víc zaměřuje na souboje než na scénář. Chvilkové dialogy, které by měly diváky dojmout jsou slabé a je to spíše škoda snahy. Emoce v tomto filmu absolutně chybí, na druhou stranu zde máme dobré herce. Inu prázdný a hloupý scénář vlastně podrží herci a slušná porce akce, takže krásných 50%. ()

mrclTV

Bangladesh is a new Mexico. (Žltý mexický filter inluced!) Solídna akčná rezanica, no reálneho deja je poskromne (čo niekedy nevadí), no tu vám skromná zápletka neumožňuje vybudovať si sympatie či antipatie medzi protagonistami. Je to taká bezcieľna mlátička žoldniera s túžobným stretnutím so smrťou medzi dvomi mafiánmi a je vám jedno ako to skonči. Ale akcia je prvotriedna, vrchol predstavuje sekvencia v prvej polovici, začínajúca sa 35. minútou, ktorej takmer uveríte, že je bez jediného strihu po celých 11 minút. ()

PlysovyMacko

Žoldnier chráni uneseneho chlapca. Extrémne násilná a tupá strielačka s maximálnym body countom. K hlavnému hrdinovi si divák nevytvorí vzťah, preto jeho koniec nevyvoláva patričné emócie a celý film vyšumí do stratena. ()

Cermicek

Jasně jasně, všichni tady chytráčkové - je to béčkovka jak poleno! A nepřichází s ničím moc novým. Krom teda té nadupané third(/skoro až first) person honičky, která je ale úplně boží a celej tenhle akčňák povyšuje nad všechny ty Johny Wicky a jemu podobný!!! Co byste si asi tak jako představovali, aby to podle vás mělo spadnout do červenejch čísel? Jasný, Chris vymlátí celou Bangladéšskou armádu s jemnou pomocí jednoho čmoudskýho komandanta a je v podstatě nesmrtelnej (*spoiler alert* nedávno vyšla dvojka🤫, tak asi teda úplně nesmrtelnej?🤔), takže žádnej rocket-scienece scénář, ale jmenujte mi jeden akčňák, kterej má??🤔🤔. Já se bavil královsky. Jediný, co bych tomu vytknul je stopáž - klidně to mohlo bejt o půl hoďky kratší, ale jinak jízda a palec hore!👍 ()

koty2201

Našťastie jedna z tých lepších vecí na Netflixe, čo samozrejme neznačí ani zďaleka excelentný veľkofilm. Extraction je klasické akčné B-čko, ale zaslúži si poklonu. Je veľmi slušne natočené, hlavne čo sa týka akčných naháňačiek a choreografie súbojov. Vidieť teda, že režisér je z fachu a preto rozumie, ako má bojová scéna vyzerať. Čiže technicky je to takmer na úrovni Johna Wicka. Na film sa veľmi krásne pozerá, pretože práca s kamerou má vážne potešila a pasáž v uliciach mesta, kde sa to tvári ako jeden dlhý záber bez strihu, je tip top. Určite na mňa zapôsobila najlepšie. Po príbehovej stránke je to veľmi slabé a ako inak, extrémne klišoidné. Dvaja indickí drogoví bossovia sa nemusia až tak kamarátiť a tak jeden druhému (ktorý je v base) unesie syna a zrejme chce výkupné. Ten z basy, Ovi starší, poprosí svoju podržtašku, aby mu syna priviedol živého, inak mu dá zabiť rodinu. Toho nenapadne nič iné ako zavolať na pomoc bývalého vojaka, Tylera (Chris Hemsworth), aby Oviho mladšieho, vyslobodil. A tam to končí. O Tylerovi sa dozvieme len, že ho žena opustila a dieťa zomrelo. Tam možnosti nadviazať sympatie k akejkoľvek postave končia. Aj keď tu mal cameo niekto ako David Harbour. Obsadenie stojí, len na nich dvoch, keďže zvyšok mi bol trošku povedomý u pár hercov, ale nepoznám ich. A Chris ako akčný hrdina síce ujde, keď zrovna vraždí vojakov, ale inak nemá čo hrať viac-menej. Na konci nastane vzkriesenie ako u Ježiša Krista, ale okej. Proste akčná blbina, takže niečo takéto tomu filmu viem odpustiť. Takže ak chcete akčné B-čko na jeden večer, tak prečo nie. Ja som celkom spokojný a nejak veľmi sa nemám na čo sťažovať. ()

Rayen1

Je zvláštní, že jsem tenhle film už jednou viděl, ale nějak jsem ho zapomněl ohodnotit a úplně mi vypadnul z hlavy. Až když se začalo mluvit o dvojce, tak jsem si na něj vzpomněl... Nebylo to špatný, sem tam to mělo hluchý místa, ale v celku to šlo, a 12 minut dlouhá scéna bez střihu byla fakt supr 👌 ()

borohub

Taková oddechovka na dlouhé večery. Scénář naprosto jednoduchý, akční scény ale poměrně dobré. Abych se ale přiznal, tak za pár týdnů si ani nebudu pamatovat, že jsem ten film viděl (viděl jsem ho před týdnem a už teď si pořádně nevybavuji žádné momenty z filmu). 50% ()

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno