Ant-Man a Wasp: Quantumania

• Česko Ant-Man a Wasp: Quantumania (viac)

Vo filme Ant-Man a Wasp: Quantumania sa superhrdinovia a  partneri Scott Lang (Paul Rudd) a Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) vrátia, aby pokračovali vo svojich dobrodružstvách ako Ant-Man a Wasp. Spolu s Hopeinými rodičmi Hankom Pymom (Michael Douglas) a Janet Van Dyneovou (Michelle Pfeiffer) sa ocitnú na prieskume Quantum Realm, v kontakte s novými podivnými tvormi a vydávajú sa na dobrodružstvo, ktoré ich posunie za hranice toho, čo si mysleli, že je možné. (Cinemart SK)

NiaWolf

Klasický Ant-manovský film, kdy po jeho shlédnutí nebude mít potřebu ho někdy shlédnout znovu. Většina ženského ansámblu působí dost protivně (výjma Pfeiffer), takže čím méně času jsou na obrazovce, tím lépe. Trochu dobře zapůsobil MODOK, tedy až na jeho závěr, který byl vyloženě trapný. Quantum Realm působí dost odbytě a hlavně tam jde až moc vidět inspirace ze sci-fi her (Halo, Mass Effect, Half-Life) a nějaký wow efekt jako z Avatara se vážně nekoná. Celý film působí jen jako generická výplň s kýčovitým scénářem (Hrdina jde zachránit cizí svět, wow so original!) a Majors působí jako Thanos z nějakého béčkovitého seriálu. Prostě nuda. ()

JimiH

Výlet do nepříliš zajímavého světa s příliš očitými výpůjčky odjinud (zejména Hvězdných válek). Jonathan Majors naštěstí v roli Kanga dokáže ovšem divy a každá scéna s ním zvedá Ant-Mana 3 z vln podprůměru. Naštěstí je těchto scén dostatek, abych mohl film označit za průměrný a opatrně se těšit na pokračování toho, co spatříme v obou potitulkových scénách. ()

Jajar

Koho v Marvelu napadlo dát ultimátního a legendárního záporáka do CGI omalovánky pro celou rodinu? Vzniknul hrozně moc bizardní a přeplácaný film, který nedává smysl. Vyprázděný a otravný studiový patvar. Při vzpomínce na třetího Ant-Mana se mi vybaví jen dvě slova. Cringe a lysohlávky. ()

papaguy

V Marvelu zřejmě vyzkoušeli nový koncept. Na schůzce producentů s Lovenessovým týmem všichni povinně přinesli své ranné pokusy o sci-fi povídky ze základní školy, nacpali to do neuronové sítě a zadali klíčová slova: kvantová fyzika, ant-man, revoluceééé, multiversum... a vypadlo tohle. Vlastně to není vůbec tak špatné, jak to z hodnocení vypadá. Přemýšlím, kam se ještě Marvel se svým multiversem nena*ral. Ve slepičím kvoknutí by se pár skrytých světů jistě našlo. ()

Torgal

Trápenie Marvelu pokračuje a ukazuje, že štúdio márne hľadá cestu zo slepej uličky v ktorej skončilo po finále Endgame. Tento film mal konečne predstaviť nového ultimátneho záporáka, no skončilo to fiaskom. Nie že by Majorsovmu Kangovi chýbala charizma, ale uviedol sa vo filme, kde sa musel držať extrémne skrátka a nemohol ukázať svoj potenciál. Stojí proti nemu totiž len unavený Paul Rudd, ktorý sa v kvantovej ríši snaží nájsť zvyšok svojej rodiny. Prakticky celý film sa odohráva pred zeleným plátnom a je to cítiť jednak na hereckých výkonoch (chudák Michael Douglas), ale aj na veľmi premenlivej kvalite trikov. Niekedy sú v pohode, inokedy sú zas vyložene hnusné. Nič ale nemôže vysvetliť existenciu a odpudivý dizajn MODOKa, tak šialené wtf som už dlho vo veľkofilme nevidel. Okrem Kanga ale tomuto filmu chýba akýkoľvek iný dôvod ospravedlňujúci jeho existenciu. Neprichádza s žiadnym zaujímavým príbehom či aspoň myšlienkami alebo postavami. Akčné scény sú tiež len generický digibordel, ktorý už nikoho neohúri. Tento film ma neštval tak ako dehonestácia Thora, alebo feminizácia Black Panthera. Toto bola len nemastný, neslaný výluh z toho, čím kedysi býval Marvel. 4+/10 PS: Teraz, keď je Majors oficiálne out neexistuje žiadny rozumný dôvod sa k tomuto počinu vrátiť. ()

AloisNeuman

No doopravdy Hvězdné války a na konec Hvězdná brána. Z posledních Marvel filmů ten lepší. Jen to digitální pozadí je nudný. 2x Podtitulková scéna. Příjemně to uteklo. P.s. Bohužel na kvality prvních Marvel filmů, charakterů, to nemá ()

Mini_X

Tak jsme se dočkali prvního Marvel film z fáze 5. No a musím říct, že ne splnil moje očekávání. Ano, sice jsem neměl moc velké očekávání tenhle film, ale byl jsem zvědaví, jak Marvel nám představí větší svět qvant. Než přijdu na negativa, tak chci zmínit věci co mě osobně se na snímku líbily. Scottova dcera mě celý film bavila a herečka Kathryn Newton hraje dceru Scotta naprosto geniálně a její chemie s otcem fungoval dost dobře, těším se až jí uvidím v budoucích projektech. Záporák Kang byl správně napsaný záporák a působil celý film, že jeho jen tak naši hrdinové neporazí, stejně jak u Kathryn, těším se na Kanga v budoucích projektech. A v pár záběrech filmu byly docela zajímaví nápady. Ale zbytek filmu by šel popsat následovně, jedná se o prázdný, bez emocionálních scén, ale hlavně se jedná o opakující se Marvel šablonu. Film otevírá silnými momenty, které se ale během filmu hned vyřeší, protože koho to zajímá”ha ha ha„. Ono to sice zní, jako drobnost, ale podle mě tohle by měl obsahovat, jakýkoliv superhrdinský film. CGI ve filmu byl chaotické, některé scény je měli v pohodě, ale proměnu některý vypadali jako něco z Sharkboy and Lavagirl (ano na takové levelu to sice nebylo, ale na to že to je od Marvel, tak jsem čekal víc). A ano chápu, že editoři bohužel nemají tolik času. Další problém byl, že vpodstatě celý film se stal je a pouze kvůli Janet, která se rozhodla, že nebude své rodině říkat co všechno ona prožila v říši qvant. Pokud Marvel bude si neustále dávat hřebíky na svou rakev, tak jdou do zkázy. 4/10 ()

Nemmonn

První dva Ant-Many jsem vždy bral jako to lepší co nám Marvel nadělil a proto jsem se pochopitelně těšil i na tento díl. V kině jsem si film užil, a musím říct že bych si ho i užil mimo kino, ale je tu pár věcí díky kterým se film nedá hodnotit lépe. První a to nejhorší co bych zmínil je MODOK, panebože zrovna on je jeden z mých nejoblíbenějších postav Marvel Universa a tak ho musí dosrat. První moment kdy se objevil mi malinko najel mráz po zádech a na chvíli si myslel že by to nemuselo být tak hrozné, ale mýlil jsem se. Postava mi přijde strašně odfláklá a prázdná, film by se klidně obešel i bez něho, akorát se zbytečně všichni musí koukat na jeho komediální obličej. Mimo MODOKa tu tolik nefungují vztahy mezi postavami. Zamilovaný vztah mezi Scottem a Hope je tu tak nevýrazný, že jsem si uvědomil že se navzájem milují až na konci filmu. Scott je v tomto filmu pořád Scott a s ním jsem vlastně i celkem v poho. Hope je tu spíše jako air support nic víc. Cassie mi přijde celkem ok. Hank mi tu mimo finále přijde zbytečný a Janet, která je pro příběh celkem důležitá taky ujde. Ale ta nejlepší postava, kterou uvidíte je bez pochyby Kang, který má svůj cíl, občas i lepší vztah mezi hrdiny, než samotní hrdinové mezi sebou a celý na mě působí jako velmi povedený záporák, na kterého se opravdu těším v budoucích filmech. Film mi přijde dobrý hlavně v Kangovi a akci. Pokud máte rádi ostatní marvelovky, měli byste si užít i tento. 5/10 ()

Hellknight12

Včera som sa rozhodol ísť na ďalší MCU film a úprimne neľutujem. Áno už to nie je ako kedysi a ďalší fakt, je aj to, že Ant-Man nie je môj zrovna obľúbený ale prvé dve filmy aspoň ťahala ťa netradičnoť ohľadom rodinných problémov, ty sú síce problémy predložené ale už to nie je ani len polovica z toho čo bolo v prvých dvoch filmoch áno vizuálne je to pekne a má to aj veľa zaujímavých nápadov, ktoré bohužiaľ nie sú dohnane do maxima. Z konca je jasné, že nás čakajú ďalšie príbehy ohľadom záporáka ale čo ja viem? Áno herci a hudba sú stále na vysokej úrovni ale to je asi všetko. Scenár je slabší ako prvých dvoch. Akcia je tu zod začiatku do konca a to je asi všetko. Proste film pre malé deti. Aspoň tie sa slušne zabavia ja som mal po kine zmiešané pocity. Film má na konci 2 podtitulkove scény. Marvel pomaly ale isto upadá. Škoda... Film môžem odporučiť ale veľmi nad tým čo sa v ňom deje a prečo neuvažujte asi toľko. Po tomto sa skúste sami rozhodnúť či sa vám za to oplatí ísť do kina. Ak chcete len bezduchú zábavu s hromadou nevyužitých napadá, tak na to choďte ale ak chcete niečo viac, tak škoda peňazí. Celkové hodnotenie za mňa je 65%. ()

Nykrous

Hmmm, hodně rozporuplné dílo. Byť to pokračuje v dnešním klasickém, bezduchém, bordelovém MCU, tak mě to jako bezhlavá blbůstka poměrně bavilo. Hodně fajn myšlenek a nápadů, bohužel zase jen hodně povrchně nebo prvoplánově. Téma rodiny je tu fajn a většina postav je dost sympatická (až tedy na Janet, která byla až nesnesitelná, chovala se nelogicky a dělala častokrát pravý opak toho co chtěla). CGI mi tu kupodivu tolik neleze na oči a bude to nejspíš tím, že je to podstatě celé jen CGI takže tam nejsou vidět ty rozdíly mezi CGI a neCGI. Možná mě to tolik neštve a necítím takový pocit prázdnoty a zklamání, protože to není vyloženě postava, která mě extra zajímá a neměl jsem takovou potřebu aby to dopadlo dobře jako například u Thora, který je za mě o něco lepší, ale i tak jsem u něj byl trochu víc zklamaný než tady. Tohle všechno mě tedy nechává na takových 6/10, ale Kang, který je zdaleka to nejlepší na tomhle filmu a pro mě top 3 záporák z celého mcu mi to vyšvihává na přelom 4 hvězd. Z Kanga se stává můj nový oblíbenec, a jen doufám až se v 6. Avengerech ukáže, že vyhraje a ukončí nám tuto postupně upadající ságu. (edit: Finále velké zklamání. Připadalo mi, že to skončilo tak 5x a prostě to kvůli tomu nefungovalo dokonce i samotnému Kangovi to podle mě trochu ubírá. A MODOK, který mohl vést pěkně osobní a silnou vedlejší linku, byl nakonec jen komická vložka, která ale naopak byla tou nejméně vtipnou z celého filmu.) Když tedy koukám na ty moje výtky tak to nechám na těch 6/10 ()

TheRay97

Budu předstírat, že jsem na film nešla jen kvůli Michelle Pfeiffer. Ne, ale teď vážně. Marvel umřel společně s Iron Manem. Je tomu tak. Ale není špatné někdy zajít na nějakou tu akci, jelikož kino to dokáže zaručeně okořenit. Intro začíná akcí, na které tvůrci nešetřili ani v průběhu celého příběhu. Konečně se Michelle dostala k nějakému konfliktu a dostala důležitou roli, stejně tak se může soudit o Scottově dceři. Všech pět hlavních postav má přezdívku superhrdina, takže se rodinka opět rozrostla. Možná v dalších Avengers se už všichni na obrazovku nevejdou... Nedá se svítit, už to není jako dřív. ()

Pepe_cz123

Třetí Ant-Man v Quantumanii je zklamání. Zklamání kterému jen tězko věřím. A toto má být začátek té nové "epické dynastie"? No tak pak nechápu co tím Marvel myslel. Opět se tu zběsile stříhá hlavně v akci při které jsem místy doslova trpěl, scénář působí nedodělaně, celý film je tak neinovativně natočen a ten greenscreen tak je hrozný. A dál tu je nevtipný cringe humor a tak bych mohl pokračovat dál. Prvních 10 minut jsou ale přesto naprostá definice toho, co vždycky Ant-Mana charakterizovalo. Jenže pak se dostáváme do říše Kvant a pak to je stejná Marvel šablona. Ach jo. Jediný highlight tu je Kang dobyvatel v podání Jonathana Majorse který umí hrát, který ví co dělá a navíc je charismatickou a zapamatovatelnou postavou, a umí bavit, i vzhledem k tomu že poslední třetina z něj dělá totálního debila. Ve zkratce: tady mi  dokázali že Marvel slábne, a bojím se jak to půjde dál. Je pravdou že ty triky tady vypadají už lépe než předtím. A ještě si v rychloslti rýpnu do M.O.D.O.K.A a... Tady není o čem se bavit. Prostě létající materiál na memy. Začátek fáze 5 je katastrofický, a doufám že se Marvel polepší. I když tomu už po tomhle moc nevěřím. 4/10. ()

Likan7

Marvel má průser... Snižují se tržby, kvalita filmů jde rapidně dolů, triky jsou hnusnější, příběhy pitomější a diváci nasranější. V čem začal Thor a pokračovaly seriály, tak to trojka Ant.mana dokonala. A přitom je tady jedno velký plus. Marvel se tu vytasil s ikonickým záporákem, nejlepším (pokud nepočítám Thanose), a tak silným...že ho museli porazit mravenci... Majors je fakt to nejlepší a taky jediný dobrý v tomhle hnusným digibordelu, jen je zoufale nevyužitý. Všechno je hnusný, nedává to minimální smysl a twist s armádou na konci je facepalm. Feige si musí sednout a vrátit se na začátek. ()

ER

Rodinná, generická taškařice, kdy ani z Kanga nejde taková hrůza, jak by měla. Dialogy typu "nebuď hovado, ale já jsem hovado" nejsou tak humorně úderné a že nakonec vše zachrání mravenci bylo jasné už od prvopočátku. ()

Shaleman

První půlka boží. Druhá jedna velká šablona natočená podle X krát viděných šablon. A ty Disneyho šablony už jsou tak okoukaný, že to prostě nemůže jen tak někoho nadchnout. ()

Hashirama

Marvel v nejhorším slova smyslu - prefabrikovaný v nechutném digistudiu, kde herci stojí jak v toitoice, koukají kolem sebe na nic a jsou nuceni reagovat na nic, neživé digitální scenérie i scény, do nichž se pozadí i postavy renderují expost někde v kiosku v obchoďáku. Příběh se opět odehrává jen proto, že jedna postava o něčem zarytě mlčí, přičemž naprosto nesmyslně, Reeda za celou stopáž nenapadne jediný vynalézavý záběr či zajímavě nasnímaná akce, a postava MODOKa je vizuálně to nejhorší, co dokáže tým talentovaných efektářů vyplodit, nemluvě už o celém jeho osobním oblouku, na který jsou navěšené ty nejtrapnější trapnohumory s cejchem MCU a pseudoaltruistická moudra, která mohou oslovit snad jen na letním táboře pro desetileté (v budoucnu jistě fluidní) neomarxisty. Pokud tříáčkový Hollywood umírá, Ant-Man je toho zářným příkladem. Přinejmenším Reed je zářným příkladem režiséra, který na to prostě nemá (srovnání s Gunnem či zatracovaným Waititim je víc než výmluvné). Jonathan Majors je velice fajn. 4/10 ()

Hellierer

Potenciálně skvělý film, který je zkažený marvelovským přístupem, hloupými rozhodnutími i občas retardovaným scénářem. Vizuálně zároveň občas velice odpudivý. Majors v životě je zjevně hovado, ale herecký talent se mu upřít rozhodně nedá a film jeho Kang táhne dopředu. Každou jeho sekundu si člověk náramně užívá, ale zároveň si říká, že kdybychom se ho dočkali v nějaké dospělejší látce, nadšenost by byla neúměrně vyšší. Takhle se jedná jenom o stravitelnou jednorozměrnou jednohubku, která docela svižně uteče. Čekal jsem to podle ohlasů horší, ale zároveň to mohlo být daleko lepší. ()

LordMysti

Už poměrně dlouho kritizuji vyzdvihování digitálního bordelu před příběhem. A Quantumania je toho ukázkovým příkladem. Ano krásně barevné a šílené, ale hodně sterilní a NEnapínavé. Úplný propadák to není a postupem času i ten příběh trochu graduje, ale je prostě vidět, že se vše točí kolem digitálního bordelu. ()

Kritik.

Zatial si sem odlozim len strucny prvy dojem. Prave som Quantumaniu dopozeral. Ehm, sice som aj celkom rad, ze po dlhej dobe tu mame viac rozvinutu marvelovku, ktora nie je uplne iritujuca ci parodická, ale aj tak to bol len obycajny priemer, navyse S NEUVERITELNE NESYMPATICKYM A NUDNYM PROTIVNIKOM. Vpodstate taky mix Stoparovho prievodcu galaxiou, xmenov a avatara. A ono to ma este pokracovat? Vazne? Really? Dokonca to ma pokracovat tak, ako sme videli v potitulkovej scene? Och... Podme uz do etapy Xmenov alebo k filmom typu Guardians of Galaxy 3. Kanga by som na mieste tvorcov tychto filmov vymazal a presiel by som k zaujimavejsim zaporakom... ()

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

22.01.2024

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

18.12.2023

Marvelu se vrší jeden problém za druhým. Poté, co Marvels skončili fiaskem, se stále trošku doufalo v to, že nejúspěšnější sága v historii bude nakopnuta nejen Fantastickou čtyřkou s lákavým… (viac)