Třináctiletý Sam Cleary (Javon 'Wanna' Walton) má podezření, že jeho záhadně samotářský soused pan Smith (Sylvester Stallone) je ve skutečnosti legendární hrdina Samaritán, který byl před 25 lety prohlášen za mrtvého. Zločinnost je na vzestupu, město balancuje na hraně chaosu a Sam se rozhodne vylákat svého souseda z úkrytu, aby zachránil město před zkázou. (Prime Video)

DonBraso

Musel jsem se malinko přemlouvat, protože trailer vypadal dost bídně a uvěřit tomu, že Sly má hrát legendárního hrdinu v těch jeho letech bylo hodně out. Julius Avery toho moc nenatočil, ale co natočil to jsem viděl. Dalo by se říci, že točí průměrně a toho se drží zuby nehty i v tomhle filmu. Je to překvapivě i stravitelná story, kde kupodivu Sly ze sebe hrne face do kamery a co neudělá on, tak zachrání CGI. V tom jednom záběru to malinko vypadalo jak deepfake verze. Pak je tu klučina, který ze začátku spíš pije krev, ale nějak se to překousnout dá, ale jen bůhví proč právě on.Pilou Asbæk se tu už vůbec nehodí, tahle jeho poloha fakt není ono co by člověk chtěl vidět. Přesto všechno to nějak pline a jste vlastně v cíli. Mementum Sly na konci dostane vcelku slušný akční režim a je konec. Lokace vesměs nulové, kdy neustále čumíte na obydlí v jednom bloku, ale budget 100 míčů mohl očekávat i větší show, když ještě Sly tam určitě přihodil svůj denár. Je to takový rodinný filmek, který ničím nepřekvapí a nenadchne, ale slušně odcejpá a pro příznivce Sly je to opět taková jinačí role, která vlastně ve výsledku nebyla tak strašná. ()

HanzoBureshi

Stallone mohl být dobrý hrdina, ale asi si spletl film. A má to několik důvodů (pozor spoilery). Malý kluk, který je fanouškem Samaritána je napaden gangem a kdo ho zachrání? Správně, no přece Samaritán, který  dokonce bydlí hned celou dobu naproti onu malému fandovi. A co udělá záporák? Unese malého fandu, aby Samaritán přišel a rozdal si to s ním, KONEC. Dokonce ten mindfuck byl dost jasný. Nemá cenu to nějak pořádně rozebírat. Mé hodnocení: 4/10 ()

mottleone

Příjemná superhrdinská záležitost, evokující filmy 80'-90'let🦸‍♂️🌃 Osobně mi dlouho chyběla nějaká podobná akční béčkovost, kterou nesmíte brát vážně. V celku přízemní příběh o vysloužilém hrdinovi žijícím v anonymitě, který se na stará kolena musí vrátit k bušení, kvůli zmrtvýchvstání jeho "Nemesis"; navíc si lehce hrající na KarateKida 2010. S akcí se tu pracuje spíše po málu a šetří se s ní na finále, což mi nijak nevadilo, ale naopak mi to přidávalo na atmosféře; hlavnímu představiteli to vzhledem k věku - aby se nestal parodií sebe sama, taky prospělo. Jinak sem rád, že byl zase komiksový žánr vzat trochu jinak, ale v ostatních ohledech je to standartní práce, kterou povyšuje jedině herecké obsazení s neprotivným Jawon Waltonem, všehovšudy charismatickým Slyem, ale hlavně sympaticky zlodušským Pilou Asbækem. Nijak zvlášť silný počin, ale stejně spokojených 60%; a pro fanouška akčňáků minulého století dostatečné 3* ()

hlava81

Tak další zářez do sbírky v podobě Samaritana za mnou. No… přesně něco takového jsem čekal a bohužel se to naplnilo 😅 Úctyhodné 2 hvězdy z pěti. Jedna za odvahu Sylvestera se do něčeho takového ještě pustit a jednu za celkem akční, ač vesměs digitální finále. A ano, střihač a dablér se při natáčení nenudili 🙂 Sly bohužel až na světlé výjimky ani nijak nehláškuje (krom jedné povedené), takže není opravdu na co koukat. Příběh nic, herecké výkony nic, režie a scénář se někde vytratili. Alespoň pár hezkých záběrů na aktuální homeless USA je fajn a taky jsme se zde celkem vyhnuli LGBT módě 🤣 Podtrženo, sečteno, je-li vám čas vzácný, obcházejte tento kousek velkým obloukem. Stačí, že jsem ho promarnil už já 🤦‍♂️ ()

Rian_witcher

Hvězdička z úcty ke člověku, který mě dokázal bavit desítky let svými akčními filmy. Ale rozpolcený Samaritán v té nejlevnější produkci nestojí za nic. Počínaje snahou produkce udělat film s dětmi, který by zaujal i dospělé publikum, po Stalloneho hrajícího obličejem ve dvou polohách. Jednou vzpomínající na Ramba (rozlobený) a druhou vzpomínkou na Rockyho (zasmušilý). Jedině v kontaktních soubojích dokázal stále zaujmout, pomineme-li v závěrečných scénách paličku na maso zavěšenou na zádech. Zřejmě pokus o "Mjolnir". A scéna kdy padouch použije pulzní granát ničící elektroniku v části města a přesto lidem fungují vesele mobily, aby dokázali natočit hrdinu v akci... Ach jo. Už chápu, proč šel snímek mimo kina jen do TV. ()

Crejdl odpad!

Je to jako vidět po desáté to stejné. Další superkokot po kterým neštěkne pes. Už mě ty srance na téma superčuráků nudí. ()

Heywood

Slušné řemeslo a dobré pro fandy komiksových příběhů. Když si odpustíme kritiku, že příběh je až prostinký a předvídatelný, pak ukázka toho, jako dopadne město či stát, který se dostane do právního a morálního rozvalu je dobrá. "Wanna" se určitě bude líbit těm od 8 do 14 let, rambaříci si zavzpomínají na jiné roky, kdy točil Sly, a v Dominikánské republice se bude tančit, protože Dascha Polanco je teď hrdinkou. Hvězda za nostalgii, hvězda za ukázku toho, že lumpa diskuzí nepřevychováš a půl hvězdy za dobré řemeslo. Ale stačí vidět jednou... 50% ()

Kushina

Vcelku zábavný akčňák. Sice trošku v dětském podání, ale konec byl docela slušný masakr a to, že on není on, ale ten druhý, to bylo taky dobrý. 55% ()

MartinReno

Sly to dokáže ešte aj v sedemdesiatke a superhrdinsky rozparádiť v štýle Ramba utrhnutého z reťaze a bez nasprostastých, hollywoodskych korektností. Toto je lepší matroš, než vačšina Marvelovských, elasťákových buzničiek a to Marvel docela žeriem. Kazia to len tie druhotriedne CGI efekty a ten velmi amatérsky, digitálne omladený Stallone pred koncom. Stallone je viac ako film a tak to v tomto prípade aj treba brať. Je to velmi pozeratelné maso, i keď nič moc nové neprináša. ()

rigby

Hodně jednoduchý příběh a celkem lehký prostinký filmeček na jedno kouknutí. Nic zajímavého, ale ani nic, co by nějak moc vadilo. ()

david141474

Abych se přiznal, tak jsem se na tento film hrozně těšil, navíc měl tento film běžet v českých kinech od 1. září, a to že se tak nestane mě celkem zamrzelo, protože je to prostě Sylvester Stallone, kterej na plátna kin rozhodně patří. Nakonec měl film premiéru 2. září na Amazon Prime Video, tak jsem se na to musel podívat i když to v těch českých a jiných vůbec nedávali. A bohužel musím říct, že to je průměrnej film. Děj utíká hrozivě pomalu, hlavní postava je velmi nesympatická. Stallone takovej divnej, do jeho postavy se nevžijete. Záporák taky nic moc a zvrat je příšernej, že jsem si chytal hlavu. Soundtrack žádnej není, je jen ticho a to je prostě příšerný. Tohle je jeden z mnoha filmů co už nepotřebuju vidět. 6/10 Jsem z tohoto filmu zklamanej! ()

Saxos

I když se údajný legendární Samaritán převleče za popeláře, občas opraví rozbitej šunt, rozbije hubu pár parchantům, nebo klidně i dospělákům, žere tuny zmrzliny, kámoší se s kloučkem samoživitelky a hraje ho Sly, stejně není zaručena koukatelnost. Prostě nuda, kterou nezachrání ani finále s očekávaným zvratem. Závěr: nedoporučuji. ()

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

15.08.2022

Studia MGM a Warner Bros. Pictures uzavřela novou několikaletou smlouvu, podle níž v budoucnu přeberou Warneři zodpovědnost nad mezinárodní (tedy mimo USA) filmovou distribucí MGM. To mělo doposud… (viac)

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

28.06.2022

Novozélandský herec Russell Crowe se v poslední době v tvoření jen tak nezastavuje. Zatímco už za pár dnů ho diváci budou mít šanci vidět ve vedlejší roli boha Dia ve značně očekávané nejnovější… (viac)