Třináctiletý Sam Cleary (Javon 'Wanna' Walton) má podezření, že jeho záhadně samotářský soused pan Smith (Sylvester Stallone) je ve skutečnosti legendární hrdina Samaritán, který byl před 25 lety prohlášen za mrtvého. Zločinnost je na vzestupu, město balancuje na hraně chaosu a Sam se rozhodne vylákat svého souseda z úkrytu, aby zachránil město před zkázou. (Prime Video)

ScarPoul

Veľmi silná dávka nostalgickej atmosféry a pohodového Stalloneho, ktorému tento zádumčivý, mentorský charakter strašne sadol. Film pripomína diela, ktoré vznikali kedysi. V tom je jeho najväčšia sila. Nebojí sa Fuckov ani krvi a to zase prináša určité osvieženie. V čom je jeho slabina je predvídateľný zvrat, moralistické múdrosti odbité príliš rýchlo v prostredí, ktoré sa do nich absolútne nehodí a treťotriedny zlosyn nenaháňajúci ani strach ani nič iné. Finále síce diváka odmení riadnou rezanicou, ale odrazu to pôsobí ako iný film. Prvá polovica je úvahou o dobre a zle cez pohľad malého chlapca. Druhá polovica je tradične žánrová a bez prekvapení. Bavilo ma to aj ma to nudilo. Niektoré veci na tom veľmi oceňujem, iné pôsobia zastaralo a hlúpo. Takže je to niekde medzi. Čo je viac, ako som od toho filmu v skutočnosti čakal. ()

corpsy

Tak Italian Stallion sa nám na staré kolená rozhodol pre superhíro (?). Ako by SAMARITÁN dopadol, keby sa ho chopil o 25 rokov skôr, dávajú odpoveď snímky ako SUDCA DREDD a DEMOLITION MAN. Takže tu máme vlastne celkom schopný pohľad na starecké patálie, plné rabovania smetiakov a faciek pre kriminálne individuá. A keďže je to akási nepriama komiksovka, samozrejme musí prísť aj na akciu. Nieje zlá a niektorá by si zaslúžila aj veľké plátno, kam snímok pôvodne mal doraziť. Sly ešte nieje v koncoch a stále mu fandím. ()

agentmiky

Budu upřímný. Julius Avery mě předchozím počinem z roku 2018 s názvem Overlord vyrazil dech. Film atakující mou osobní topku za ten daný rok jsem tehdy fakt nečekal. Takže jsem s natěšením očekával, jak dopadne tento superhrdinský počin v čele se Stallonem. Osobně se mi dost zamlouvalo, že se Samaritán drží při zemi, žádné šílené digitální utrhávání ze řetězů neproběhne. Akce je slušně nasnímaná, sázející především na kontaktní souboje, kde se Sylvester činí jako za mlada. Příběh asi nemá moc čím zaujmout, město Granite City mohlo být lépe využité. Scénář též moc nevybočuje z řady, ale ten jeden zvrat jsem osobně nečekal, tam jsem popravdě čuměl jako puk. Sem tam zahapruje slabší CGI (chápu, nižší rozpočet se na tom dost projevuje) a též zamrzí i absence kvalitnějšího zakončení. Na druhou stranu, Stallone to dost tahá na svých bedrech (pan herec se nazpře). Plus špičkový soundtrack potěší. Takže jednohubka, co vůbec neurazí. Za mě 6/10 ()

Wysch

V zásadě si vezmu svůj předchozí komentář Mumii, kterou jsem viděl po tomhle: Zas takovej průjem ten Samaritan nebyl. Průměrný béčko s hezkým twistem, potenciál jednorázový jednohubky na jeden večer tam třeba i byl, ale k lepšímu než průměrnýmu hodnocení tomu chybí lepší řemeslo. ()

italka63

Prostě to berte s nadhledem a nechte se unést do toho špinavého, městského světa plného grázlíků všeho věku a možná potkáte za rohem jednoho postaršího nemluvného týpka, jak si to v kulichu a bundě s kapucí ťape do práce. Jenže nic není, jak se zdá. Inu, proč ne, za mně Sly docela dobrej! Jsou totiž daleko horší filmové výpotky z oblasti komiksových hrdinů, kteří chtějí zachránit celý svět. Tomuhle stačil jeden malý kluk. ()

AffectedFace

Rambo, chceš piko? - Jasný! Prime presents: Rambo na piku! Do toho říznutý s LSD, aby se vymazala veškerá krev a dojezd působil jako bezduchost. PG-13 forever! A jak krásně by to před-finále dopadlo aspoň na ty dvě hvězdy s tím R-Rating, co? Scénář jednoduše vyhrabán z roku 2007, jenže v tý době by to aspoň bylo cool. Stallone se překvapivě do snímku docela hodí, protože mu to scénář v rámci možností dovoluje (btw takovou jednoduchost fakt psali čtyři lidi??) What a.... Julius Avery se po úžasném Overlordovi nechal vyplatit pěkně nudnou sračkou (chudák, ale zároveň trošku dickhead). Stopáž je i na těch 90 minut hrozná přepálenost, nástupce Morbiuse je tu! Jednoduše řečeno, absolutně zbytečný film, který doporučím maximálně fanouškům Lil Pumpa, protože... no však uvidíš proč. Soundtrack jediný rád pochválím, ještě možná ta kamera občas nevypadala úplně k zahození. Jedna ušmolená hvězdička z principu, že si nechci zasrat profil odpadem. ()

Derek

Prekvapujuco zabavne a to hlavne vdaka Averyho rezii (ktory ma za sebou Overlord) ktory dokaze vykresat atmosferu i napriek mensiemu rozpoctu (Granite city sa tu dost podoba na Detroit z Robocopa, ako i auta ktore sa tu objavuju). Zvysok osadenstva sa tiez snazi (SLY je solidny a mlady chlapec nelezie na nervy) co staci na to aby bol Samaritan zabavnejsi ako poslednych par Marveloviek. V kinach by to nemalo sancu, ale na streaming je to idealne... ()

M.i.k.e

pomalu plynoucí "komiksový" Rocky/Creed, který nepřináší vůbec nic nového a variuje pouze už tisíckrát viděné. Nebýt výborného Slye, pak by nejspíš Samaritán prošuměl bez výraznějšího zájmu kamsi do zapomnění. Naštěstí tu ale Sly je a jeho charisma by utáhlo i mnohem horší filmy. Snad jen to digitální omlazení ve finále si úplně nezasloužil. Palec nahoru za zvrat v poslední třetině. Je sice průhledný a víceméně sem jen čekal kdy k němu dojde, ale i tak mě potěšil...60% ()

Martin741

Stallone uviazol v 90. rokoch, odmieta ist na vrakoviste /len tak mimochodom, jeho matka mala 98, tak dufam ze S. Stallone aspon nieco podedil po matke, najlepsie tuhy korienok/. To je sympaticke, napokon este 92 rocny pan Vychodnyles cosi natocil. Stalo to sice komplet za picu, no starky ukazal ze ma dost tuhy korienok, uvidime, ako na tom bude S. Stallone : 30 % ()

Vyhy

Jdu proti proudu a já si film užil. Nejde tak ani o akci a přepálené finále, ale o chemii mezi starým hrdinou a malým klukem (Walton hraje fakt dobře a podle mě ho čeká velká kariéra). Ta chemie je stěžejní a bavila mě. Na konci fajn zvrat, jenž jsem nečekal, a celkově mi to uteklo. Je to příjemné béčko s temným hávem a se starým superhrdinou, kde jednoduše klišé a scénáristické berličky odpustíte. ()

Figu

Já těm našim legendám přeju i v tom jejich šíleným věku točit pořád nějaký povedený perly! Sly je geniální v tom, že on prostě ten čas a věk umí stále parádně obelhávat! Samaritán mu možná není šitej na míru, ale on si postupem minutáže v bijáku tu míru na sebe přešívá a přešívá a jde mu to opravdu slušně! Žádnej propadák nepřišel, všichni kritici choďte směle směr ku piči! Naopak překvapení a to hlavně proto, že si to Stallone pořád suše dává a že na to hlavně furt má! 65% ()

BarryLyndon

Já jsem pořád na vážkách. Sly je tam fantastický, Pilou Asbaek jako záporák snad ani nemůže zklamat.  Ale komornost a rozpočet jsou místy až nepříjemné. Také scénář mohl být nápaditější a asi nikdy jsem tak brzy neodhadnul twist.  Ale overall je to moc fajn 6-7/10 v klidu. ()

bourec

Od Sylvestera toho už moc nečekám. Ale Avery měl zcela určitě přiložit ve filmu pod kotel. Ale nakonec na půli cesty stejně jako Overlord. Ne špatný, ale ani nic zapamatovatelnýho. Škoda. Jinak ale veskrze koukatelná akční pohádka o přestárlém hrdinovy z komiksu. 60%. ()

moviefreak

Skôr 3,5 ako 4 ale kvalitná robota. Príbeh chlapácke Bčko ako z 90tych rokov, ale réžia, vizual, efekty, atmosféra, akcia a hlavne herecké výkony na čele so starým ale perfektným Slyom skvelé. Určite by som si pozrel pokračovanie, prequel, spin off z tohto sveta... Bližšie k DC a The Boys ako ku Marvelu. A práve toto opozitum potrebujem v nudnej MCU Fáze 4. ()

C0r0ner

Pohodové béčko se všemi klady i zápory, které se od toho dají čekat. Tedy to rozhodně není žádný festival scenáristické ani režijní ani jakékoli jiné kvality, zato člověk dostane jednoduchý nenudící příběh s bezvadným Stallonem. 65% ()

Adaamos21

Sly, ostatně jako všichni celou kariéru točil nejen kultovní pecky, špatný filmy, ale ve většině případů dobré, nenáročné akční filmy a tohle je jeden z nich. Klidně si Samaritána někdy pustím znovu. ()

Kwaichi

Minulosť sa dá napraviť. Na čom záleží je prístupnosť a budúcnosť. Aspoň také je posolstvo Stalloneho, ktoré sa nám snaží vyrozprávať prostredníctvom príbehu dvoch bratov, Nemesis a Samaritána. Od filmu o superhrdinoch som očakával viac Super-Hero scén. ()

SHI-SHA

Je to kravina. Trochu v tom vidím snahu svézt se ve vlaku popularity komiksových filmů (trochu pozdě). Navíc tenhle aspekt je úplně zbytečný, žádné super-síly tu být nemusely. Ale všechno je mi to jedno. Sly je pořád boží a rád přivřu jedno oko. ()

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

15.08.2022

Studia MGM a Warner Bros. Pictures uzavřela novou několikaletou smlouvu, podle níž v budoucnu přeberou Warneři zodpovědnost nad mezinárodní (tedy mimo USA) filmovou distribucí MGM. To mělo doposud… (viac)

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

28.06.2022

Novozélandský herec Russell Crowe se v poslední době v tvoření jen tak nezastavuje. Zatímco už za pár dnů ho diváci budou mít šanci vidět ve vedlejší roli boha Dia ve značně očekávané nejnovější… (viac)