Třináctiletý Sam Cleary (Javon 'Wanna' Walton) má podezření, že jeho záhadně samotářský soused pan Smith (Sylvester Stallone) je ve skutečnosti legendární hrdina Samaritán, který byl před 25 lety prohlášen za mrtvého. Zločinnost je na vzestupu, město balancuje na hraně chaosu a Sam se rozhodne vylákat svého souseda z úkrytu, aby zachránil město před zkázou. (Prime Video)

Knifeos

Námět tohohle filmu je výborný. Myšlenka natočit superhrdinský film, ve kterém je ale hrdina "po kariéře", zestárlý a veřejnost na něj jen vzpomíná, je parádní a dlouho před vydáním traileru jsem se na Samaritána vážně těšil. Skutečnost, že celý projekt mělo uvést právě Prime Video, které má na kontě velmi jiné, dospělé a výborné The Boys, mě na finální výsledek ještě víc lákala. Zázrak se ale nakonec nekoná. Samaritán je solidním béčkem, které v žádném případě nenudí, představuje sem tam zajímavé motivy, ale dále s nimi bohužel nedokáže pracovat. Film dělají příjemným především hlavním hrdinové. Malý kluk je neuvěřitelný, fakt mě moc bavil a Sylvesterovo přítomnost opět zahřála u srdíčka. Po prvních několika minutách jsem měl dokonce dojem, že Samaritán bude tím ambiciózním filmem, kterým by si zasloužil být, uvedení do děje je totiž pečlivé a sympatické. Tím ale ambice končí a zbytek filmu je jen příjemnou hodinou a půl, ze které si každý odnese různé pocity, kterými mohou být jak zklamání, tak i pocit dobré, ne trapné jednohubky. Přesně takový dojem mám totiž po zhlédnutí já s tím, že je mi toho promarněného potenciálu fakt líto. 5/10 ()

Henk

Předem se přiznám, že Sly Stallone je už dlouhá léta můj oblíbenec, takže moje hodnocení může vyznít trochu neobjektivně. Obdivuju tohohle člověka, který by už mohl dávno jen polehávat někde na pláži a kašlat na všechno. Ale on pořád točí. Evidentně ho to hraní dost baví. Ale k filmu samotnému. Očekával jsem od něj malinko více, ale přesto jsem nebyl zklamán. Sly podal svůj standardní výkon a ostatní herci spíše sekundovali. Ten kluk byl "opravdovej vopruz", ale tak to asi mělo být. Konec mne trochu překvapil, ale jak už jsem poznamenal, zklamaný jsem nebyl. ()

FexteR

Jednoduché jednosměrné superhrdinské béčko se stále bojeschopným Stallonem. Je starý, ale ne do šrotu. Čistě průměrný film, který nemůže urazit fanoušky žánru. Příběh je jednoduchý a předvídatelný a herecké výkony taky nic moc, ale celek s pomocí šedivé pásky, drží pohromadě. Žádný zázrak, ale furt pětkrát lepší než současný Marvel. Nadsázka samozřejmě. ()

brkerez

Kdyby to nebyl zas jeden z filmů, co nás učí, že bez ýbrčlověků se svět v zmar a rabování TV obchodů  obrátí, užil bych si to i víc. Proč sakra superhrdina? Kdyby byl Stallone bejvalej zelenej baret (John Rambo v důchodu), tak by to k určitý špinavosti tohodle filmu sedělo daleko víc. Naštěstí tady neni hrdina probuzenej super-Dušín navlíklej do barevnýho igelitu a i jako film o starym bručícím mentorovi a jednom lehce ztracenym adolescentovi to sem tam dobře funguje. A dočkáme se i mouder v hrdinských filmech neviděných - např. že když jde o kejhák, někdy je nejlepší prostě zdrhnout. Zápletka je hloupá a nevadí to, ale podle mě je potřeba pochválit herce - Javon Walton v hlavní roli nadějnej ala-Keenu-Reeves rošťáckej ksichtík, kterej umí skvěle hrát, Stallone když chce tak docela umí a tady na pohodu, Pilou Asbæk i když v tomhle béčku nebylo zas tak co tvořit vystřih přesvědčivýho záporáka a kdybych někdy točil film a potřeboval votravnýho držkatýho teenagera s mixem květáku a afra na hlavě, rozhodně volam Abrahamu Clinkscalovi. ()

Jaroslaw

5/10 Ano nejedná se o bůhvíjak origánální film se superhrdinským tématem,avšak Stallone si roli užívá a jeho mladší kamarád je také v pohodě,prostě klasický průměrný film se superhrdinskou tématikou,který si člověk užije pokud trochu vypne,popřípadě pokud se člověk v deštivém počasí nudí a chce zabít čas. ()

Venom

Nový Stalloneho film má celkom sklamal. Scenár nebol veľmi dobrý. Zaporáci boli divný, bez nejakej zmysluplnej, normálnej motivácie. Dosť veľa nejasností je v tomto filme, napr. že Samaritán sa dlhé roky skrýva aby o ňom nikto nevedel že žije, no a v tomto filme niekoľko krát použije svoje schopnosti tak že ho hocikto môže odhaliť. Súboje boli dosť v pohode, chémia medzi Sam a Samaritánon fungovala a to je asi všetko čo môžem pochváliť. ()

Chicharron

Film ukazuje, že Sly Stalone je pořád ve formě, ale to je asi v zásadě vše. Schematicky načrtnuté postavy, jalový příběh, totálně nesympatická matka, která by z fleku mohla hrát mimozemšťanku a město, které je toxické pro normální lidi, což už dnes ani není scifi, ale realita. Důležité je ale mít furt nasazenou kapucu na hlavě, protože to je cool... No a kladivo??? To si nemohl Stalone ze všech těch různých tvarů středověkých válečných palic vybrat něco jiného? Tak za to kladivo, jedna hvězda dolů, jinak to byla více méně taková Stalloneho klasika, na kterou se dalo dívat, ale jestli to budu chtít vidět  ještě někdy v budoucnu, tak to si fakt nejsem jist... ()

MoziMedve

"Dobrý" Bčko, takže za 3. Záporák mě bavil, Stallone mě bavil, celkově jde o oddechovku která nenadchne ani neurazí. Poměrně zapomenutelný kus, popravdě mám potíže si po pár dnech vybavit nějaké detaily abych sformuloval smysluplnější recenzi co má hlavu a patu. Hlavním problémem je, že nevím pro koho je film natočen. Většinu času trávíme s třináctiletým klukem z čehož plyne hromada vlastních problémů ohledně hereckého výkonu a pojetí děje. Přiznejme si ale, že Sly láká asi spíš starší publikum pro které jde o nostalgickou srdcovku, a osobně mě jako 30tnika filmy s pohledu puberťáků moc neberou. Snad film na společné odpoledne mezi tátou a synem? Nemohu posoudit. Každopádně jako film to ušlo, konec mě i překvapil a docela bavil. Když by to šlo v televizi asi bych to nechal běžet, ale není potřeba jít tomu nějak naproti a nutně film shlédnout. ()

lef4deth

Hrdina od popelnic, co díky šmukovi najde sílu a ukáže, že každý se může zachovat dobře. Tohle mě neomrzí, pokud je tam SLY. ()

Petro

Hold jsem ze starej školy. Stallone z minulosti. Pro děti, si troufám říct. A, že verbal dává ***, tak na tom něco bude! ()

FiVe

Sly kladivoun anebo spíš perlíkátor. Jak je libo. Film je blbost. Asi proto, že na tom dělali čtyři scénáristi. ()

Hixx

O tom ako sa dedko Stallone rozhodol zahrať na superhrdinu, no treba uznať že sa na svoj vek naozaj udržuje vo forme. Príjemné sci fi béčko s jednoduchým skoro marvell príbehom ktorý neprináša nič prevratné no pozrieť si to sa určite vyplatí. ()

nikhaj

Myty baje a legendy, dobro a zlo , znama tvar neznamy hrdina. Celkom chaby pribeh, je mozne ze mi uchadza kontext. Ale je mile vidiet takychto  hrdinov opet na obrazovke ()

Bohdy67

Tak trochu nechápu proč do toho na stará kolena Sly šel... Respektive, ono by to i svůj potenciál mělo. Město alá Gotham city v chaosu, léta se ukrývající hrdina se musí vrátit v podstatě nedobrovolně aby nastloli pořádek. Do týhle chvíle asi v pohodě. Ale prostě zas a znova do filmu nasrat totálně naivního a neuvěřitelně nesympatického spratka, jenž musí pomáhat krást aby matka měla na nájem, protože je taková ludra, že nemá ani normální práci... Přesto kluk, místo toho aby z toho byl v hajzlu, hulil a poflakoval se, je super eňo ňuňo klaďas, kterýmu snad odpustíme i to el paso, co tráví čas tím, že stalkuje staré lidi kolem sebe a hledá svého hrdinu.... To se to bez něj vážně neobešlo? Navíc už od téměř začátku se dalo tušit kdo je vlastně "samaritán", což ale ve finále bylo v rámci příběhu hodně zajímavé a dávalo to prostor pro temnou stránku celého filmu.....Jenže to by tam právě nesměl mít hlavní roli ten šprt s mlíčňákama. A hlavní záporák? To fakt nesehnali normálního amíka? To tam museli nacpat retardovanýho Víkinga? Ve své podstatě to hodně připomínalo Black Adama... V Gotham city... Ve Slyaovo filmotéce si film nechávat nebudu, ale je to škoda, protože potenciál jak naložit s přrběhem tu byl.... 39% ()

motyka52

"Have a blast". Devadesátkové akční béčko meets svět superhrdinů. A je to docela snesitelné. Ničím nekomplikovaný příběh, kde jsou hranice mezi "těmi dobrými" a "těmi zlými" jasně nalajnované, s vysvětlováním motivací nikdo neztrácí zbytečně čas, Sly pořád nakládá, je tam jeden jakože twist aby se neřeklo a za 90 minut to skončí. A taky v tom uvidíte nejhorší omlazení obličeje, které kdy spatřilo světlo filmového světa. ()

mdf

Béčková záležitost,kde se něco opravdu děje až v poslední půlhodině.Sly sice nezklamal, bitky taky nejsou špatné,ale celkově nic moc. ()

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

15.08.2022

Studia MGM a Warner Bros. Pictures uzavřela novou několikaletou smlouvu, podle níž v budoucnu přeberou Warneři zodpovědnost nad mezinárodní (tedy mimo USA) filmovou distribucí MGM. To mělo doposud… (viac)

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

28.06.2022

Novozélandský herec Russell Crowe se v poslední době v tvoření jen tak nezastavuje. Zatímco už za pár dnů ho diváci budou mít šanci vidět ve vedlejší roli boha Dia ve značně očekávané nejnovější… (viac)