Z Cherryho (Tom Holland), který nedokončil vysokou školu, se stane vojenský zdravotník v Iráku. Jediným pevným bodem je pro něj Emily (Ciara Bravo), jeho pravá láska. Po návratu z války však Cherry trpí posttraumatickou stresovou poruchou, a protože neví, co s životem, posupně propadne drogám a zločinu. (Apple TV+)

Jaro.Krafcik

Tretí a zároveň posledný film od produkcie apple tv. Aspoň tento týždeň, Cherry mierne prekvapil. Ale nechápem tie nizké hodnotenia od pár užívateľov. Je to celkom dosť natiahnuté. Ale mňa to bavilo. Aj vďaka tomu že ma baví pozerať na vykrádanie banky. Holland predviedol opäť skvelý výkon. Takisto aj tvorcovia Avengers. Za mňa dobrý film. Ktorý si zaslúži byť v červených číslach. Navyše jasný dôkaz toho čo drogy spravia s človekom. 4* ()

vyfuk

Dekadentní Forrest Gump. Takový dost ulítlý. Vlastně přesný opak toho jaký by Gump vůbec mohl být. Film, který velice jednoduše nadnese ukázky toho jak se asi bude odvíjet. Je to docela psycho. Ale pak to nezačne být narativní psycho jako spíše obecné. Vlastně se dost jednoduše zdá, že to není jeden film jako spíše asi čtyři v jednom. Minimálně. Dost schizofrenické. Režiséři si po Avengers dali něco více autorského a asi jim to svědčí. Věřím, že autor bude nadšen. Film je to dost svérázný a vlastně dost zapamatovatelný. Jenže stejně tak neuvěřitelně nudný. Protože se nikam moc neposouvá a člověk asi není schopný ani nějak říct o čem byl. Byla to silná dekadentní jízda, která se zdála dost zvláštní a taková i zůstala. Těžce uchopitelný film i samotným scénářem, který není nijak dynamický, ani nijak neodsýpá. Hlavním tahounem je opět Holland, který jednoduše ukazuje jak dokonalý je. ()

zigíš

Není to coming of age, ani válečný, generační patrně taky ne, co to je ? Bizarní kočkopes bratří co po Avengers:End Game došli pocitu, že jsou králové světa. Chladný film prostý veškerých emocí koncipují div ne jako epos (s prologem o pěti kapitolách a epilogem) kterak opovrženíhodný white trash junkie k prozření přišel. Ale současná roztěkaná generace si v něm jistě něco najde. Možná vstoupí do armády nebo začne brát drogy, co já vím, záleží na tom co jí přijde víc cool. ()

JohnSmith odpad!

To tady myslíte s tím hodnocením vážně? Nebo je to jen kvůli tomu, že to natočili bratři Russo? Je to neskutečně nudné, ale opravdu. K tomu divné a nebyl jsem schopen to dokoukat. ()

DeathTheKid

Na můj vkus kapánek dlouhé, ale díky dobré filmařině bratrů Russo-ových to šlo stále dokoukat. Patnáct, dvacet minut dolů by ale neuškodilo a to zejména proto, že když se rozhodnete film rozdělit na kapitoly a jedna je znatelně delší než druhá, výslednému dojmu to chtě nechtě ublíží. Nevím, co jsem vlastně čekal, ale nakonec jsem byl výsledným válečně-feťácko-psychologickým mišmašem překvapen, a o to víc, že to fungovalo na emoční i dramatické úrovni. Co je pro mě ale naprosto nečekané je výkon Hollanda a jeho úspěšný úprk z role Spideyho. Jasně, vypadá mladičce, ale dost mu to žeru a po Cherry a The Devil All The Time jsem zvědavý na jeho další počiny. Mimochodem lehkým plusovým bodem je i mluvená angličtina, které bylo hezky rozumět, což se mi bez titulků hodilo. Ale to je jen takový trapný flex, na který bohužel nikoho nesbalím. ()

Maynard.

Tak jako od tvůrců posledních dvou Avengers bych teda čekal větší forsáž... Dočkal sem se 2,5 hodiny zpomalenejch záběrů na život jednoho týpka a borky. Z těch zpomalenin se mi skoro začala motat hlava, proč proboha to tam rvát po celou dobu? Aby se jako už tak pomalej film ještě víc zpomalil a prodloužil? Nerozumím. Příběh z Iráku mě ještě docela zajímal, ale zbytek filmu sem byl hodně zklamanej. Spiderman to ovšem sehrál na jedničku, je vidět, že by se časem mohl odpoutat od svojí životní role pavoučího muže. Tady to byla slušná smažka, která navíc loupila banky, takže uplnej opak toho klučiny z Marvelu. Strašně dlouhý, zpomalený a málo zájímavý... ()

MartinS96

Film dvou polovin, zatímco v té první si Russoovci pohrávají s každou scénou, s každým záběrem, ať už prací s kamerou, s color gradingem, s hudbou či formátem, tak v té druhé se tento aspekt ku škodě, i když věřím že vědomě vytrácí. Od počátku film valí solidně kupředu, děj se hezky svižně posouvá a člověk se nestačí nudit, avšak od půle jde o pravý opak, děj se točí v kruhu a prokazuje jen malé posuny. Po pár minutách se režiséři odpoutají i od boření čtvrté stěny, které mi přišlo naprosto nevhodně, ale já obecně tuto filmařskou techniku příliš nevyznávám. Za zmínku určitě stojí i jednak zajímavý soundtrack, ale i práce s hudbou obecně, kdy občas originálním skladbám sekundují licencované tracky vážné hudby. Pochválit musím i Hollanda, který mi přišel naprosto přesvědčivý v každé poloze této vcelku emočně rozmanité postavy, moc tedy nechápu jeho opomenutí z oscarových nominací. Suma sumárum tedy šedý průměr, ale jak herec v hlavní roli, tak i režisérští bratři ukázali nemalý potenciál směrem do budoucna. 6/10 ()

Soweek

Bratři Russoovi a Holland očividně chtěli světu dokázat, že se umí věnovat i náročné filmařině a ne jen odlehčeným popkorňákům, ale bohužel, minimálně u Russoových jde vidět, že tahle tematika je mimo jejich ligu. Holland to celkem překvapivě relativně zvládnul, ale i tak v jednotlivých kapitolách filmu jeho charakter působí pokaždé jako někdo úplně jiný a ne ten samý člověk procházející si určitým životním vývojem. Snaha o drsné nekompromisní drama tak bohužel poletuje ve větru, ale rozhodně Vás to o svých kvalitách nepřesvědčí. ()

remy

Bratry Russoovy mám hodně rád. U Marvelu si nemohli přát lepší režiséry. Nejen, že dokázali pracovat s velkým množstvím postav, ale především to celé bylo náramně osudové a epické. Cherry je ale úplně jiný film, mnohem komornější a psychologičtější. A právě tady se projevují  tvůrčí limity. Největší problém je v tom, že příběh o chlapci, který po válce prožívá trauma, nad nímž se snaží vyzrát drogami, nenabízí na ploše takřka dvou a půl hodin (!) nic moc atraktivního. Prostě se tam nic moc neděje, je to hnusně přestylizované (jakoby režiséři chtěli potěšit komiksové fanoušky), postavám nevěříte, ani moc nefandíte a pak to celé skončí. A já jsem tomu rád. Možná by to jako psychologické drama s  Hollandem klidně i fungovalo - to by to ale nesmělo být tak nesmyslně dlouhé, vizuálně rádoby cool, tak extrémně zkratkovité a nedůvěryhodné. Jo, tady se má ještě co vylepšovat. ()

sedm.1

Cherry disponuje dvěma zásadními pozitivy a dvěma zásadními negativy, což by nebylo nikterak výjimečné, ovšem zde je to zvláštní v tom, že se oboje týká stejných věcí. Jednak tedy musím uznat, že přestože Toma Hollanda zrovna nemusím, tak zde podal zatím svůj jednoznačně nevýraznější a nejpůsobivější výkon své kariéry, vždyť ale také co je pro herce vděčnějšího, než zahrát fakt ultimátní trosku, a to zapříčiněním čehokoliv, v tomto případě tedy drog, nicméně opakuji, pro Hollanda skvělá herecká příležitost a on ji využil na výbornou. Ovšem pozor, výkon ústředního herce tedy sice vyvolává onen velice silně působivý dojem, na druhou stranu, ty vole, ta je postava, to je negativní zářez jako blázen, to byl totiž super nesympatický kretén, který mě po celou dobu trvání filmu jen prakticky v každé scéně nehorázně vytáčel, jeho chování, jeho charakter, jeho názory, to vše zapříčinilo, že se z mého pohledu ihned stal snad tou mojí nejneoblíbenější filmovou postavu vůbec, naprosto jsem se s ní nedokázal ztotožnit, sympatizovat s ní, no prostě kokot, kterému snad nešlo přát nic dobrého. A pak tu je zápletka, která opět sice určitě díky výraznému tématu, působivému obsahu, určitě i zajímavému zpracování a mnoha strhujícím scénám, nabízí vážně silný filmový zážitek, opět ale na druhou stranu, ty vole, co ta totálně nesmyslně a především naprosto zbytečně natahovaná stopáž? Vždyť kdyby každá ta část, na kterou tvůrci film rozdělili, trvala o pět až deset minut méně, tak by se vůbec, ale vůbec nic nestalo, tedy krom toho, že by se to dostalo na snesitelnou stopáž a divák by pak nemusel sledovat jen desítky minut pořád toho samého. Vše je zde zkrátka fakt nepřiměřeně natahováno, prodlužováno, omíláno, a jediné, co tím bylo dosaženo, že místo aby divák získal ve strhujícím tempu se odehrávající dech beroucí podívanou, plnou silných a přesvědčivých momentů, tak místo toho zde veškeré ty natahované a omílané scény a dialogy narušují veškerou plynulost a zcela tím naopak roztříští jakýkoliv divácký zájem. Bratři Russoové zkrátka chtěli natočit monumentální drama opus, ovšem zde více než kdy jindy platí, že Někdy je méně lepší, než více, můj výsledný dojem z Cherry je proto docela rozpolcený, ale přeci jen kdybych se musel rozhodnout, zdali tu na mě více působila ty negativa, či pozitiva, tak bych se rozhodl pro pozitiva, přeci jen se totiž jedná o opravdu výraznou podívanou, s mnoha silnými a působivými momenty, ve výsledku přeci jen zastiňující veškeré ty rušivé elementy. ()

666Carnage

Tak to sakra jo. Tom Holland hraje jako o život a je to asi jeho nejlepší role. Film ve mě vyvolal snad všechny pocity co jen šly. Od radosti po zhnusení. Občas jsem se koukl jinam když jsem viděl scénu co nebyla dvakrát příjemná. Tady prostě víte, že takhle to klidně může být a je to dost reálné. Veliké překvapení a rozhodně doporučuji. 85% ()

borec999

Bratia Russovci a aj Tom Holland ma príjemne prekvapili. Keďže filmom o superhrdinoch sa vyhýbam, tak väčšinu doterajšej tvorby spomínaných pánov nemám napozeranú a do dnešného dňa ma teda logicky nikto z nich zatiaľ nepresvedčil o svojom talente. Po dnešku ma však presvedčili. Cherry nám ponúka náhľad do života mladého mariňáka vo výslužbe(Holland) a jeho manželky. Mapuje, ako sa Holland zaľúbil a dostal do armády(1.časť filmu-úvod a trocha romantiky), jeho výcvik (2.časť), vojnové zážitky (3.časť) a život po vojne- vyrovnávanie sa s tým ako ho vojna poznačila (4.časť). 1. a 2. časť sú sfilmované v štýle: not great, not terrible. Potom príde vojna, no ako rýchlo prišla, tak rýchlo aj skončí a čo sa týka zobrazenia vojnových hrôz a vojnového pekla tiež Cherry nie je až tak silné, resp. intenzívne ako som čakal. Po tomto sa však film vymaní z priemerných vôd a vo svojej druhej polovici ma pekne odrovnal. Prišla časť štvrtá, najdlhšia časť, ktorá bola depresívna, ponurá, temná, pôsobivo natočená a aj veľmi dobre zahraná. Russovcom sa zobrazením feťáckej zamilovanej dvojice ako jediným od r.2000 podarilo priblížiť Requiemu za sen(ktorý uznávam ako absolútne najlepší film o drogovej tématike) a jeho štýlu. Spracovanie filmu bolo originálne a vidno že Russovci majú svoj vlastný štýl. Časté spomaľovačky mi nevadili (ba naopak) a oceňujem aj niektoré vedľajšie názvy typu Dr.Whomever, Shiity Bank atď. Jediné, čo ma štvalo boli prehovory Hollanda k divákovi(búranie 4. steny). Dúfam, že sa z tohto nestane novodobý trend, pretože mi to začína celkom liezť na nervy. No a ten záver. Ten sa mi vzhľadom na predchádzajúcu atmosféru Cherry moc nehodil, ale čert to ber. Za tú pôsobivú hodinku z 4. časti to stálo aj tak. Keby bola prvá hodina filmu intenzívnejšia a zaujímavejšia( alebo možno kratšia?) , možno by som porozmýšľal aj o plnom počte *. Takto len príjemné prekvapenie a 4*. 75% ()

Michelle75

Nádherně natočené, taková hodně kvalitní filmařina. Bylo to snové a zároveň hodně reálné a drsné. Jednotlivé etapy života působily věrohodně ,včetně té válečné, všechno se měnilo a mělo rychlý spád. Depresivní, strhující a poslední záběr mě potěšil i zabolel. A věta, "kdybych to tehdy neřekla", mi bude ještě dlouho znít v hlavě.Jak málo stačí, aby se všechno změnilo. Takže važme slova. Tom Holland je velký talent a po Cherry a Ďáblovi se na něj budu už jen dál netrpělivě těšit. ()

Wally

Výborně natočený film se skvělými hereckými výkony T. Holland a C. Bravo...opravdu je to na smeknutí klobouku. Tom ukázal, že hrát umí, což jako Spiderman nikdy nepotřeboval...o Uncharted raději nemluvit. Ciara byla pro mne překvapení...neznal jsem ji, ale byla skvělá. Téma nic moc pro mne...navíc strašně hutné, drsné, syrové, u některých scén mi bylo až nevolno, úzko... ()

Michalechal

Tenhle film se nedá obecně doporučit všem, protože téma závislosti, společnýho užívání a postupnýho pádu na dno (který má každej jinde) je tu vyvedeno vážně barvitě. Připomnělo mi to Requiem za sen (2000), z něj mi taky nebylo nejlíp. Ale stejně jsem se od něj nemohl odtrhnout. Znovu už bych ho vidět nechtěl, ale to jedno zkouknutí za to stálo. Jen bych si ho nepouštěl před spaním, pro mě poněkud "těžký" téma na noc. ()

aquiver

Povedený film, který má obsah i význam. To jsem od tvůrců, kteří doposud točili jen hloupé Avengers pro peníze, nečekal. Je vidět, že vědí, co dělají. Pomalejší, ale silný příběh odsuzující válku, armádu a drogy. 85 % ()

Strandmon

Velice nečekané překvapení. Bratři Russoové očividně dostali v universu Marvel spoustu cenných rad a Cherry je po režisérské stránce zatraceně cool. Snímek je rozhodně silná káva, co se nebojí spojit hned několik žánrů najednou a do toho servíruje skvělý až dokonalý příběh dospívajícího muže s jehož postavou naprosto exceluje Tom Holland. Z Toma nám roste jedno z dalších velkých jmen Holywoodu a už teď se těším co nám předvede dále. Každopádně Cherry má i výbornou atmosféru, skvělý soundtrack a luxusní konec, takže nejde nedoporučit. ()

Klajnik

Setkáváme se s úkazem, kde jedni tuto záležitost vyzdvihují jako psychologicky hutnej příběh, který dokáže být mladistvou romancí, válečným dramatem i kriminálkou. Druzí tvrdí, že to chce být všim, až to vlastně není ničím, protože to nedrží pohromadě. Přikláním se k druhé skupině, ale odsuzuji to ještě víc, protože jistě finesy, které to pro mnohé dělají o něco víc záživné - na mě však působily jako triky s účelem udržet jistou míru "zábavnosti", kterou však film doopravdy postrádá. Za vše může nedobrej scénář. Cherry nemůže být "...těžkotonážní, nepříjemný, znepokojivý, psychologicky hutný s několika silnými scénami což rozhodně není pro slabé povahy," jak napsal EvilPhoEniX, protože to, čím chce být, na co si hraje a co mu někteří žerou, ve skutečnosti neobsahuje. Není to psychologicky hutné, protože dvě ústřední postavy nejsou zajímavé. Zajímavé nejsou, protože jejich psychologie je jen lehce načrtnuta. Protagonista se upíše armádě, protože je smutnej z rozchodu. Takovýhlech zkratek je tam celá řada a každá proběhne jen proto, aby se film mohl posunout dál, provedl diváka, armádou, drogama a zločinem a divák neschopný prohlédnout měl pocit, že vidí něco tak všeobsažného... Mně to však přišlo dost levné a opravdu to nedojímalo, jak mi EvilPhoEniX vehementně slibuje: "Bude Vám zle i špatně, budete se kroutit jako žížala, ale zároveň budete fascinováni, šokováni, překvapeni i nadšeni." Vlastně jsem se nudil už po hodině. ()