The Knight of Hope

V táboře lapků a vyvrhelů se probouzí unesená dívka, na které jsou patrné stopy velmi hrubého zacházení. Pomocí nalezeného nože se jí podaří uprchnout ze stanu, ve kterém je vězněna, ale její útěk neujde pozornosti strážného. Začíná nerovný běžecký souboj v lesích, který dívka samozřejmě nemůže vyhrát. V posledních chvílích před opětovným chycením se modlí ke svému náhrdelníku s podobiznou svatého, a v tom se zčistajasna objevuje záhadný rytíř, který s sebou přináší naději. (C0r0ner)

flanker.27

Od skupiny Adorea Olomouc už jsem viděl pár kousků a je znát, že tihle mládenci opravdu vědí, co dělají. Zvláštní místo mezi jejich videy stále zaujímá souboj s dlouhými meči, ale i tento film má co do sebe. Kéž by většina filmového šermu byla alespoň z poloviny tak dobrá jako jejich práce. ()

berg.12

Absolutní must seen pro všechny příznivce středověkého bojového umění, HEMA kanálů, nebo hry Kingdom Come Deliverance. Jádrem filmu je pětiminutové bojové choreo obrněného rytíře proti tlupě banditů, které v rámci filmové licence prezentuje možnosti, zbraně, taktiku a bojové umění za dané konstelace. Za mě mohl být o něco kratší úvod, na YouTube film jinak profesionálně natočené. S přehledem může sloužit jako ukázkové video pro natáčení podobných scén. Volně k vidění na YouTube. ()

Flego

Páčia sa mi podobní filmoví nadšenci, ktorí dokážu na malej ploche prejaviť svoj talent. Pochopiteľne, príbeh nie je nijako objavný, ale výprava a šermiarske súboje sú na slušnej úrovni. Palec hore. ()

C0r0ner

Kingdom Come: Deliverance ve filmu a Češi opět dokazují, že jejich amatérská tvorba je i s neexistujícím rozpočtem o několik tříd lepší než hlavní produkce. Tady je na pár minutách excelentní hudba, zajímavý příběh, perfektní choreografie a velmi solidní killcount. Jen tak dál, prosím! 95% ()

alchac

Hodnotím jako velice milý gangbang, byť jsem zcela nepochopil, zda se tam opravdu zjevila odnikud boží plechovka, či děva v akutním náboženskému transu dostala halušky a té tlupě marodérů nakonec pustila žilou sama (a k tomu je i nechala vykrvácet). Jakkoliv bych tedy po zhlédnutí někomu s chutí pomasíroval koule řemdihem za ten klavír a subjektivně objektivním pohledem tomu do podle mě nejkvalitnější filmové mečovačky Wolodyjowski vs Kmicic přece jen něco chybí, tak doufám, že budoucí tvůrci domácích historických řezničin sáhnou při hledání šermířského komparsu mj. po zde účinkujících. ()

sirien

Stranou legendárně boží bojové choreografie co dostala ocenění i od některých nejvěštích HEMA YT kanálů stojí za to vypíchnout i nečekaně výborný výkon herečky. Příběhově to je sice ploše přímočarý, ale to je dost jedno - tenhle film je taková středověká variace Shoot'em up (bez humorný nadsázky, teda). ()

Torgal

Rytier by v skutočnosti proti takej presile zrejme nemal šancu, ale inak veľmi pekná ukážka realisticky spracovaného boja slabo vyzbrojenej skupiny proti obrnenému a vycvičenému jednotlivcovi. Veľmi dobrá práca, hlavne s ohľadom na to, že to netočili profesionálni filmári. Úvod by som ale každopádne skrátil, príbeh tu tvorí len nutné krovie k akcii tak nemá zmysel venovať mu toľko priestoru (podobne ako to býva v porne). 7/10 ()

AloeB

Je úžasné vidět nadšence, kteří dovedou vytvořit bojovnou choreografii zajímavější, kvalitnější a smysluplnější, než majoritní část filmového průmyslu. Jde o krátkometrážní snímek s naprosto minimálním dějem, který si zakládá právě na souboj vycvičeného rytíře a hrstky raubířů. Naprosto perfektní kamera a propracované kostýmy jsou jedině plusem navíc. Sem tam si člověk všimne nějaké filmařské nedokonalosti, to je ale dané nevysokým rozpočtem a použitím pouze praktických efektů, nijak to ale neshazuje kvalitu snímku. A jen tak mimochodem bylo příjemné zase jednou slyšet i tu českou latinu. ()

hypnos11

Opravdu povedený kraťas, klidně bych tyhle lidi nechal natočit něco delšího. Boj mají zmáknutý, kamera dobrá, lae místy na můj vkus trochu přelétavá, slušná práce i s detaily, i když tady se samozřejmě dají najít nějaké neduhy, např odbarvená dívka v nesnázích, či lapak se sestřihem, který se ve středověku asio těžko mohl objevit. Takovou tu klasiku, kdy hrdinský ochranitel lepých dívek a dam vypadá na umření, aby vzápětí, znaven na kolenou, odrazil útok tří nebo čtyř protivníků, a posléze vyskočil, jakoby polit živou vodou. Ale tohle jsou takové drobnosti, to hlavní, tedy boj, tu je zpracované dobře, a laickým okem soudím, že i věrně. A plus i za různorodost použitého zbraňového arzenálu. PS fantasy z toho dělá jenom ta mlha, bez ní by příchod bijce lapků působil naprosto normálně. PPS video souboje s dlouhými meči, které tu zmiňuje uživatel flanker.27, je také skutečně povedené. ()