Při pátrání po nezvěstné matce dokáže neohrožená Enola Holmesová přechytračit i svého staršího bratra Sherlocka a pomoct mladému lordovi na útěku. (Netflix)

kuře.gril

3,5* solidní. No a co, že to je trochu jiné kafe, než by se dalo očekávat od jména Holmes, je to taková sympatická hravá jednohubka. Moc příjemná pokud nemáte příliš vysoká očekávání. ()

Dawe2

Millie Bobby Brown je vážně skvělá. Především kvůli ní stojí za to film vidět. Bohužel mluvení na kameru a jakoby vyprávění to i v mých očích sráží, je to škoda a zbytečné, krásně by to šlo bez toho. Příběh je fajn, nenudí, byť opravdu vysvětluje naprosto vše, což je možná škoda. Celkem to ale funguje, příjemná dvouhodinovka. ()

Vieriq78

Taká jednohubka malinká, za pár dní zabudbem ako chutila. No určite nebola zlá. Len tá sherlockovská prísada bola poslabšia pre mňa. Škoda. Mohlo to byť o dosť lepšie. Námet na to bol. Zato Millie ma naozaj prijemne prekvapila. Bola skvelá, lahučko zahraná postava, bez akejkoľvek stopy seriálovej šablóny. ()

PeteBuck

Väčšia kravina bol už len film Holmes a Watson, paradoxne natočený tiež pred nedávnom. Vizuálne mi to trochu pripomenulo Ritchieho Holmesa, ale ten bol zábavný, akčný a poctou Sherlockovi Holmesovi. Film Enola Holmes je naopak nudná zlátanina so sileným humorom a ťažkou urážkou slávneho detektíva. Nechápem, prečo v poslednej dobe sa musí objavovať inteligentnejšia Sherlockova sestra (seriál Sherlock od Moffata a Gatisa). Tento film je ešte k tomu tak strašne politicky korektný, až je to na zvracanie. Či už šlo o majsterku bojových umení z Afriky alebo Lestrada z Indie. A ono to bolo ešte k tomu natočené podľa knihy? To vážne? A schválili dvojku? Musím sa priznať, že film som prežil aj vďaka tomu, že som občas pozrel do mobilu a čítal si recenzie na tento "výplod". A vraj bude dvojka. To som už povedal. Fakt dvojka? Vážne? Dvojka? Tú si rád nechám ujsť. Cavill bol celkom sympatický Sherlock, ale pri neskutočne inteligentne ujetej 16-ke zo Stranger Things (sorry, že jej neviem prísť na meno), bol vyobrazený ako intelektuálny impotent a Mycroft ako neustále nasratý zakomplexovaný blbec. Hej, mimochodom, nebol on v pozorovaní so Sherlockom práveže ten šikovnejší? Veru bol, ale tu sa Sherlock a Mycroft sotva podobajú Doylovým postavám. A. C. Doyla v titulkoch tuším ani nespomenuli. Chvalabohu, spájať ho s týmto šlágrom, tak to sa nieže otáča v hrobe, ale rovno tam funguje ako ventilátor. Primiešajte more nelogických chýb a nuda roka je na svete. Dôrazne upozorňujem: Pozeranie tohto filmu môže Vážne ohroziť duševné zdravie. Niečo o tom viem. Mám sto chutí niekomu rozbiť hubu. ()

Scaevola

Tak nějak mi někdo zapomenul říci, že cílovým diváctvem jsou žáci/žačky prvního stupně základní školy. Jenže odhlédnu-li od této skutečnosti, snímek se vlastně podařil jak po řemeslné, tak i herecké a dějové stránce. Trochu mne zamrzelo, že linka s matkou vyšla naprázdno, přičemž pochybuji o druhém dílu, ale sympatičnost zúčastněných vše vyvážila. Jen si nejsem jist oním vyzněním - znamená to tedy, že Anglie symbolizuje vše beznadějně předpotopní? A je to vůbec nutné? ()

Modular

Ano, mám rád Sherlocka, převážně interpretaci původních povídek v seriálu z roku 2010. A ano, moc jsem tomuhle snímku nevěřil, což byla ale dost velká chyba. Millie Bobby Brown opět prokázala, že hrát umí opravdu dobře, a její vtipné poznámky a komentování děje mi několikrát vyvolalo úsměv na tváři. Samozřejmě vám tu cpou do hlavy myšlenku feminismu, ale popravdě? Tady se to ztrácí tak nádherně, že to ani není minus. Je to prostě skvělá oddechovka, kterou bych doporučil každému milovníkovi komedie či Sherlocka Holmese (A Henry Cavill je jako Sherlock skvělý, jen tak mimochodem). ()

swenyx

No co k tomu říct, film je dělaný pro lidi s nějakým postižením nebo pro děcka, protože vysvětluje a servíruje jakýkoliv lore divákům pod nos. Je to prostě hloupá pohádka a to mám pohádky rád, ale tohle je odpad, hodně slabá 1 hvězdička. ()

Muf911

Vizuálně moc pěkné, příběhově průměrné a zpracování na mě trochu moc hyperkorektní. Černošská instruktorka bojových sportů v Londýně konce 19. století? Inspektor Lestrade je Ind? Asi si na to v dnešní době holt budu muset zvyknout, jako na přimóchavání biosložky do paliva. ()

Moonwalker

Pro mě osobně velmi pěkné překvapení s M.B. Brown v hlavní roli. Samozřejmě nesmím opomenout ani vedlejší hvězdné obsazení v čele s Henrym Cavillem a H.B. Carter. Za mě parádní podívaná s pohledu mladičké Enoly Holmesové z řady dalšího Holmesovce. Mě to prostě bavilo a Millie tady opravdu překvapila, skvělé! ()

condordanko

Jedna z veci, ktoré ma na tomto filme neskutočne iritovali bolo búranie tretej steny. Prišlo mi to zbytočne a v mnohych situaciach to lámalo napätie, ktore bolo v danej scéne vytvorené. Henry Cavil nám ukázal novú podobu Sherlocka Holmesa, ktorá bude snáď v budúctnosti rozvitá aj v ďalších projektoch. Hlavná postava v podaní Millie Bobby Brown bola velmi sympatická a po celý čas výborne udržovala film celistvý a funkčný. V konečnom dôsledku veľmi priemna oddychovka a bol by som zvedavý aj na možné pokračovania tohto príbehu. ()

sepales

Neviem, čo mám na to povedať. Mám o tomto filme dve myšlienky. 1) Ak sa na to pozriete kriticky, uvidíte veľa historických chýb a diskriminácie mužov , čo sa mi veľmi nepáči. 2) Ak sa na tento film budete pozerať ako bežný divák bude sa vám pravdepodobne páčiť, pretože má skutočne dobré herecké obsadenie, vizuál aj atmosféru. ()

Dejvidas

Klasika Netflix, další z jejich slátanin poplatných aktuálnímu sluníčkářskému Hollywoodu.. Na sílu vnucovaná emancipace a moudří, progresivní negři v Anglii 19. století. Pardon, Negři. Po jedné hvězdě za Cavilla a Millie. Za pěknou výpravu už další hvězdu nedám. ()

alisek87

Netflix mile překvapil, stejně v televizi nic nedávali, tak jsme si pustili s rodinkou večer s vínem a musím řici, že mě to bavilo celou dobu. Perfketně zahrané, herci, na které se dobře kouká, jestli bude pokračování, tak to se určitě ráda podívám. ()

seno616

Film by to nebyl špatný, po drobných úpravách, jako dobrodružná podívaná na nedělní odpoledne.....ale Netflix. Tady si někdo opět odškrtával seznam. Feministky. Máme. Velký zlí bílí muž. Máme. Silnou černoškou postavu(a ještě k tomu ženu). Máme. Arabského inspektora. Máme. . . . A takhle by jsme mohli pokračovat dále. Je to smutné, kdyby se vzal pouze jedna dějová linka (ne ta s feministickými ilumináty), film by se dal zkrátit na příjemných 80-90minut. A v čele se sympatickou herečkou, by to byla příjemná podívaná pro celou rodinu. Takhle? Ne děkuji, raději knihu. ()

Dechman

Také nemastné neslané, aj keď potenciál tam bol. Takéto filmy sú oddychom, v tomto prípade to nejako nezašlapalo, aj keď film je skôr určený mladej generácii. Viac ako dva nedám, jeden krát sa to pozrieť dá... ()

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

29.11.2022

Produkční a mediální společnost Legendary Entertainment, stojící například za sérií filmů Godzilla & Kong a zejména za chválenou spektakulární sci-fi Duna, dosud své filmy v posledních letech… (viac)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (viac)