Film Baza Luhrmanna sa ponára do života a hudby Elvisa Presleyho (Austin Butler) a jeho vzťahu s jeho záhadným manažérom, plukovníkom Tomom Parkerom (Tom Hanks). Príbeh sa ponára do komplexnej dynamiky medzi Presleym a Parkerom trvajúcej viac ako 20 rokov, od Presleyho vzostupu k sláve až po jeho neslýchaný úspech, na pozadí rozvíjajúcej sa kultúry a straty nevinnosti v Amerike. Stredobodom tejto cesty je jedna z najvýznamnejších a najvplyvnejších osôb v Elvisovom živote, Priscilla Presley (Olivia DeJonge). (Continental film)

Xpatrix

Trailer sa mi páčil ale pravdu povedať nečakal som od toho filmu veľa. Ale tento film ukázal ako sa mýlim. Skvelé obsadenie, famózne výkony hercov, úžasná práca režiséra. Neviem čo viac dodať už sa teraz teším ako si ho pozriem znovu ()

Naive

Baz Luhrman opět nezklamal a natočil vizuální a hudební a (jak se často v jeho případě píše ) skutečně spektakulární podívanou. Herecky se nemohlo podařit obsadit lépe, A. Butler mě absolutně uhranul a T. Hanks byl neskutečný. Jedním slovem DOKONALÉ! ()

AdoFM

Barevná, eklektická, energická, ale také hluboká a divákem i herci silně prožitá realistická pohádka o novodobém Ježíši. Baz v nejlepší formě dokazuje, že Elvisova extravagance má hluboké kořeny. Vyprávění skrze manažera je poměrně originální, ale možná by šel příběh stejně zajímavě, ale svižněji vyprávět i bez něj? Čert ví, buďme rádi, že film dopadl, jak dopadl. ()

denisvavrin

Po shlédnutí traileru jsem se bál, že se film snaží jen přiživit na snímcích Bohemian Rhapsody a Rocketman, ale vůbec! Film má vlastní tempo a je hodně kreativní, a proto vám ty skoro tři hodiny budou připadat jako dvě. Luhrmannova režie se dá přirovnat k jeho předchozímu snímku Velký Gatsby a na to že ho natočil před deseti lety, tak si pořád drží svoji schopnost točit filmy. ()

TomKey

Docela věrný a hodnověrný dokument o životě Krále. Samozřejmě, režisér využil všechny možné dnešní technické prostředky které filmování umožňuje, takže nekonečné nálety a vývrtky kamery, prolínačky a roztrojovacky, jakožto i zvukově obrazové míchání scén. Takže chvílemi máte pocit že se na vás valí spektákl typu Můlin růž. Ale nebojte se, je to jen jeden z mnoha výrazových prostředků, bohudík. Hlavní hrdina je sice trochu prkenný herec (proč mu neudělali nos, a nechali mu holčičí pršáček?), kdyby takhle nalíčili a načesali Oldu Kaisera, zahrál by to rozhodně líp (možná i Lábus).  Ale o to víc dává vyniknout ďábelskému Hanksovi, který od dob Trosečníka a Foresta nepodal lepší výkon. Táhne celý film, Butler se jen veze. Každopádně, Elvisův život je zde vylíčen věrně (včetně detailů, jako když píseň If I can Dream nahrával vleže-skutečne tomu tak bylo), což je pro pozdější generace celkem důležitým vodítkem pro pochopení vlivu Krále na celou hudební scénu. Jen snad ten rap tam tenkrát ještě neměl vůbec co dělat. ()

BStone

Parádně natočený životní příběh legendy, kterému nechybí téměř nic. Možná lehce přebývá stopáž, která mohla být kratší, ale jinak top. Je smutnou skutečností, že na opravdové hvězdy se vždy přilepí nějací paraziti. 90%                                                          If you're looking for trouble  You came to the right place ()

Oup

Podľa mňa fascinujúco spracovaný film zameraný čisto na jeho hudobný a sexepíl vyžarujúci život. Nie sú tu zmienky o jeho schopnostiach v bojových umeniach, stretnutie s Nixonom, vôbec nič, len a len čisto hudobný film o vplyve černošskej kultúry na kráľa. Vážne sa mi páčilo prevedenie. Je to film aj na viac krát. Hlavne kvôli tomu hudobnému sprievodu. A to jeho hudbu akože nepočúvam 😀 ()

tein

Film dobrej, ale nejak jsem nepobral obsazeni Austina Butlera jako Elvise. Elvis byl tak moc zboznovan samozrejme i pro to, ze to byl uhlazenej hezounek co mel charisma, ale zdejsi predstavitel Elvise je uz od pohledu dost neprijemnej, nesympatickej a rekl bych az nehezkej manik, casto az prehravajici radoby dramaticke a asi jako smyslne vyrazy ve tvari. Dokonce mi zde prijde vic slizkej a nechutnej nez Tom Hanks, kterej se sve role opet zmocnil bravurne. Volba herce hlavni role mi teda dost zkazila zazitek z celeho filmu a proto take strhavam sve hodnoceni filmu na obycejnej prumer. ()

jarkametelka

Luhrman sve filmy zacina tak,ze nas vtahne do filmu jeho divokosti,buracejicich rytmu a hlucnosti,nacez dramaticka slozka u nej zacina fungovat az pozdeji.A to je presne pripad jeho Elvise.Hodinu a pul sledujeme spis atrakci bez citu,bez proniknuti hloubeji do postav a bez dobreho pribehu.Snimek se tak trochu pri sve stopazi vlece...Je to velka skoda,protoze kdyby svuj snimek zacal,tak jak ho konci,vznikl by vyjimecny film.Takto nejpusobivejsi z celeho filmu jsou leta sedmdesata a vyhroceny vztah mezi plukovnikem...Leta padesata maji v Elvisove zivote rozhodne tez dramaticke chvilky,ktere Luhrman zminuje,ale nedokaze to zasadit poutave do pribehu.Spis chvata a soustredi se na zpracovani divokych vystoupenich nez na psychologii postav,potazmo deje.V letech padesatych chybi prelomova pisen jako Dont Be Cruel,chybi jeho rvacka,do ktere se zapletl,chybi zminky o filmech jako Jaillhouse rock nebo King Creole atd.Chybi toho hodne,takze historikove nebudou nadseni.Ale chapu,ze vtesnat vsechno do filmu je zhola nemozne.Problem vsech filmovych zpracovanich o Elvisovi tkvela v letech sedesatych.Tam tvurci vzdy narazeli.Bohuzel narazil i Luhraman.Rychle sedesatky projede a chvata do let sedmdesatych,ktere se po dramaticke slozce povedly.Jinak vystoupeni jsou natoceny velmi dobre.Co vsak zamrzi je i to,ze scenar nenabizi hercum Hanksovi a Butlerovi moznost jit vice do hloubky.Coz je obrovska skoda,protoze tito hosi,,o Hanksovi nemluve,maji potencial...Co me vsak potesilo,je vykon Austina Butlera.Ten hraje Elvise skvele,je videt,ze ho peclive nastudoval a myslim,ze by si zaslouzil minimalne oscarovou nominacku.Nekdy jsem mel pocit,ze vidim opravdu Elvise,i kdyz v nekterych zaberech byl pravy Elvis.Film myslim nepotesi ani moc fanousky Elvisovy hudby,ktera je az na drobne odchylky moderne zmixovana a dokonce slysime i rap,ktery se do tohoto filmu podle me vubec nehodi.Soundtrack priznivce hudby 50 a 60 let tedy vubec nepotesi.Utoci spis na mladsi publikum a je to logicke,protoze Elvisovy skladby vychazi porad a porad a tvurci to chteli trochu inovovat.Toto zpracovani o hudebni legende nebude takovy hit jako bylo o Queenech a troufam si napsat,ze dokonce Luhrmanuv Elvis upadne do zapomneni.Snad jen vykon Austina Butlera,bude nalezite ocenen a bude snad pritahovat nove divaky. ()

JenTR

Je to celé hrozně barevné, tlačí na pilu, vylmi kýčovité. Holky v pódiu jsou dokonalé modelky, každá v šatičkách jiné barvy, sorry, ani v USA v 50. letech to takhle nebylo. Ale chápu, že ta načančanost k Elvisovi patří.  Ovšem zase ten scénář...aby bylo jasno, tak Elvis byl pěkné prase. Po porodu nechtěl s Priscillou už spát, měl rád jen panny. Tedy opravdu cca 15 leté holky. Zahýbal ji o stošest. A ten Parker, to byl vrahounek z Hollandska a hloupé americké úřady na jeho identitu přišly až po mnoha letech (v novinách ho v Amsterdamu poznala ségra). A ne na jeho čin, prokázán mu zde nebyl. Elvis byl, bohužel, také veliký feťák. Ročně snědl na 8000 prášků, nejen drog, ale i na spaní atd., sám se pomalu zabíjel. Pravda je, že mimo USA nemohl vyjet kvůli tomu manažerovi (nevrátil by se znovu do USA) a samotného ho nechtěl pustit, aby ho tam nepřetáhli jiní. A že by Elvis byl až tak v kontaktu s černošskými muzikanty a žral je víc než ostatní...no chytrý byl, protože jim ukradl jejich hudbu a prodal všem, zejména s výhodou, že byl bílý. Ta scéna v kostele, 10 letý kluk, hahaha. Taky bylo otravné, že v celém filmu hraje dokola pořád jen Hound doga... ()

StandikK

Tak nevím... Nějak jsem nepochopil, co nám chtěl scénarista říci. Čekal jsem více toho o životě Elvise, ale to mi nějak chybělo. Elvisova největší sláva byla naprosto přeskočena. Spíše se tady hovořilo problémech dané doby a hlavně Elvisových problémech. ()

GabrielG

Na Elvisa som sa tešil kvôli tomu že som si predošlé filmy o hudobných ikonách naozaj užil. Či už úžasné Bohemian Rhapsody alebo viac muzikálne založeného Rocketmana. Film sa začal a prvú pól hodinu až hodinu som na to len ticho pozeral. Hektické tempo, rýchle strihy, hudobné strihy a rýchlo sa striedajúce scény a svetlá. Bál som sa toho že veľa ľudí práve kvôli tomuto začiatku odíde z kina. Myslím si že keby takto film pokračoval 20 ďalších minút asi by som to mal ťažké na zvládnutie. Bolo to TOO MUCH. Ale má to svoje opodstatnenie. Film sa jasne snaží ukázať ako Elvisa hudba posadla a aké mal pri nej pocity či už on alebo ľudia okolo. Bola to šou. A to sa film snaží aj ukázať. A darí sa mu to. Po tých prvých Elvisových krokoch sa film upokojí a spomalí čo ale po prvom akte vôbec nevadí. A v jemne pomalšom tempe ide až skoro do konca. V čom ale film nepovoluje je ale hudba. Či už Elvisové piesne alebo aj skladby naprieč modernou érou. Čakal som že mi tento aspekt bude vadiť ale práve naopak. Pekne dotvárajú atmosféru. Najväčším ťahákom celého filmu je Austin Butler ktorý stvárňuje Elvisa bravúrne. Keď vidíte scény s ním a potom prejdú plynulo na skutočné zábery tak je ťažké rozpoznať Austina od skutočného Elvisa. Či už výzorom tak aj pohybmi a gestikuláciou. Ďalším skvelým hereckým výkonom je Tom Hanks ktorého pod maskou skoro nie je možné ani spoznať. Za mňa teda veľká spokojnosť. ()

JaKl

Filmový životopis Elvise? Ani náhodou nebo jsem vedle jak ta jedle. Spíše pohádka s Tomem Hanksem v hlavní roli. Chvíli slušné tempo, pak najednou nudné pasáže. Co lze vyzdvihnout je hudba a rytmus, brobublávající v popředí i na pozadí právě v rychlejších a zajímavějších částech filmu. Styl vyprávění příběhu je spíše k neprospěchu, ale asi je to pro naše americké přátele více srozumitelné, mne to spíše vadilo. Na druhou stranu představitel Elvise je výborný, ale pouze designově, charakterově to proti reáliím dost kulhá. Celkově rozporuplný a zbytečně dlouhý film. 50%. ()

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou