Film Baza Luhrmanna sa ponára do života a hudby Elvisa Presleyho (Austin Butler) a jeho vzťahu s jeho záhadným manažérom, plukovníkom Tomom Parkerom (Tom Hanks). Príbeh sa ponára do komplexnej dynamiky medzi Presleym a Parkerom trvajúcej viac ako 20 rokov, od Presleyho vzostupu k sláve až po jeho neslýchaný úspech, na pozadí rozvíjajúcej sa kultúry a straty nevinnosti v Amerike. Stredobodom tejto cesty je jedna z najvýznamnejších a najvplyvnejších osôb v Elvisovom živote, Priscilla Presley (Olivia DeJonge). (Continental film)

zekon

Trošku rozházená linie, scénář neřekne vše, ale film dá spoustu nových informací o životě legendy. Celkově smutný příběh. To co udělali s Hanksem je neuvěřitelné :) chudák.......ale hádám jeho první záporná role a dal to skvěle. Vždy mě pobaví jak nám někdo kdo zavedl rasovou segregaci bude vykládat jak zle se chováme k cikánům. :-) ()

sarulefilm

I když film příliš nedosáhl mým očekáváním, jedno je jisté...Austin Butler si jde svým výkonem pro oscara. Jeho ztvárnění Elvise je fenomenální! V poslední scéně, kde se začnou Elvis s Butlerem překrývat jsou skoro k nerozeznání. Přesto musím dílo zhodnotit jako průměrné. Vyprávění z pozice manažera mi ohromně nesedlo, postava Toma Hankse dostala až moc velký prostor vpodstatě zbytečně. Je to spektakulární, spousta barev, světel, rekvizit, ale někdy to diváka až přehltí. Oproti podobné ale temnější a komornější Walk the Line (2005) působí Elvis trochu jako pohádka pro děti. ()

Feacher

Velmi váhám v hodnocení mezi 4* a 5*... přiznávám, že o Elvisovi jsem toho dodnes moc nevěděl a záměrně jsem si o něm nic nečetl, abych mohl být z filmu překvapený... Myslím ale, že natož, že je film tak dlouhý, tak v něm některé věci úplně chybí... Každopádně Elvise i Toma Parkera to vykresluje velmi dobře, otázka je, jak mkc je vše pravda. Ještě drobné minus, že na mladého Elvise jsem si vizáží nějak nemohl zvyknout, ale když filmově zestárl, tak už si byl podobnější... No ale klady snad vše ostatní - hudba, herci, zejména klasicky skvělý a zároveň skvěle namaskovaný Tom Hanks... 85%! ()

Peky

Film má hodně originální střih, díky kterému má ten správný drive, akorát je potřeba určitý čas, aby si na něj člověk zvykl. První půlhodinu z celkové stopáže jsem byl úplně v lese a pořádně nevěděl, co se děje. Skvělý herecký výkon předvedl jak Butler, tak tradičně i Hanks. U druhého zmiňovaného mi sice moc neseděla role „záporáka“, ale asi i on sám už si chtěl konečně střihnout nějakou takovouto roli. Menší výtku bych měl akorát ke stopáži, která mohla být o něco kratší, a že jsem celou dobu při sledování čekal na mou nejoblíbenější klasiku z Elvisova repertoáru All Shook Up, která nakonec vůbec nezazněla (ani při závěrečných titulcích, fiasko! :D). Film Bohemian Rhapsody mě osobně bavil o trochu víc, ale to je dáno tím, že k hudbě Queenů mám přece jen podstatně blíže. Každopádně i Elvis je celkově kvalitním snímkem, který rozhodně stojí za vidění. Tak velká osobnost jako Presley si poctu v podobě celovečeráku stoprocentně zasloužila. ()

AceH.J.

Příběh, vyprávěný ze strany manažera ztvárněného Tomem Hanksem, se mi líbil. Oproti jiným filmům o Králi, které se moc neproslavily, to byla příjemná změna. Emoce písní, které v tomto filmu hrají, společně s tím, jak je to podané, mi rozproudily krev v žilách. A každá tahle scéna měla tak hustou atmosféru, jakou jsem dlouho neviděl. Konec, kdy je Elvis uvězněn v Las Vegas, člověku dává zvláštní pocit úzkosti, díky kterému si uvědomíme, že být v tomto světě showbyznysu absolutně není lehké. Film vypadá krásně a nová generace, která nedává šanci starým písním, možná díky tomuto filmu najede na YouTube a vyhledá si Elvise. A za to jsem moc rád.  Hodnoceni”: 5* ()

Marcecek

Život Elvisa Presleyho podrobne nepoznám, preto som bol z nejakých udalostí aj prekvapený. Viem, že pre účely filmu sa vie aj dosť vecí zmeniť, prikrášliť, vynechať. Ale tu mi to nevadí, neriešim, dostal som opulentné, hravé, kvalitné dielo s krásnym vizuálom a o hudbe, keď sa jedná o film o Elvisovi, snáď ani nemá zmysel hovoriť. Hlavný predstaviteľ sa s rolou kráľa popasoval statočne a Tom Hanks predvádza ďalší zo svojich takmer bezchybných výkonov. Film nieje len o najväčšej rockovej legende histórie, ale aj o tom druhom človeku, šedej eminencii, ktorý túto legendu formoval, ale aj sťahoval postupne do pekiel a okrádal. Silný emotívny príbeh kráľa popu spracovaný tým najlepším možným spôsobom. A na ten koniec si nachystajte vreckovky. Klobúk dole. 5* ()

SirAduard

Životopisným hudebním filmům jako Bohemian Rhapsody, či Rocketman vždycky něco scházelo k dokonalosti a drželi se pořád kolem okraje místo toho, aby pořádně pronikly do myšlenek hlavní postavy. Elvis je ale ten, který se nebojí. Snaží se skutečně ponořit do hloubi duše Elvise Presleyho, jeho vnímaní na svět, či jak svět vnímá jeho. Hudební čísla jsou pořádně našlapaná, dunící a rezonující po všech směrech, že se člověk ponoří do víru melodické poezie a prožívá každý tón na úplné maximum. Nemůžu též opomenout vizuální styl, který může být pro některé moc, však pro mě je naprosto trefný, nápaditý a přesně sedící do doby, kdy světla z reflektorů, či odlesky třpytících se oblečení omamovaly zničeného umělce dennodenně, na každém kroku. Herci jsou, jak se patří výborní, však o několik výšin nad nimi je Austin Butler, jenž se naprosto vžil do role Elvise, že jsem až nepoznával herce, ale pouze Krále Rock 'n' Rollu. Tento film je pýcha hudebního žánru, která bude i po letech mezi mými nejoblíbenějšími. ()

Pes

Ty kokšo som rád, že vychádzajú "životopisné" filmy o hudobníkoch. O Elvisovi viem hovno, poznám ho len ako jebača po ktorom išli všetky naše americké babky a že zomrel mladý. Inak nič. Preto si ušetrím komentáre o pravdivosti/objektívnosti. EP je zaujímavá postava hudobného priemyslu a je zaujímavé sa ponoriť do jeho života prostredníctvom tohto filmu. Tom Hanks za-je-bal svoju rolu ako naozajstný pán až máte pocit, že on je hviezda filmu. Starý slizký had. Mňam. To ja môžem, hlavne keď ju hrá dobrý herec. Mínus jedna hvízda, lebo Bohemian R. sa mi akosi páčilo viac a to isté Straight Outta Comtion - lebo na tej hudbe som vyrastal. Elvis je však kvalitný prírastok do mojej životopisnej knižnice. Well done ()

Lillyilly

Sorry, ale vic jak dve az tri hvezdy dat nemuzu. Prectete si knizku od Priscilly Presley "muj zivot s elvisem" a dozvite se mnohem vic o nem jako o clovekovi a tak nejak vic na urovni. Jako chapu, snimek musi byt v dnesni dobe strhujici, aby to asi vsichni zrali a aby to vydelalo. Na me to pusobi strasne prvoplanove, jako hlavne aby to bylo dramaticky, sokujici, wow. Hmm no pro me nic moc. Austin Butler dobry ale podoba taky nic moc ac se snazili. Pomalu vic podobnej Elvisovi bylo jeho maly ja. Ten opravdu vypadal jako Elvis kdyz byl malej. Tak snad jednou nekdo natoci film o Elvisovi ale se vsi gracii, vztahy a tim co se mu asi odehravalo v hlave, s detaily, o jeho romancich, vztahu s matkou, manzelkou atd. Ano sice by to byl asi 3 hodinovy film ale radsi dlouhy a lehce psychologicky nez uchvatny paskvil. ()

vladi3

Mozno, ak by to nerobil Luhrmann bolo by to lepsie... Ale tato farebna, gycova, Luhrmannovska verzia mi prilis nesadla... Ale Austin bol brutalny.. ()

Alvin

Elvisova hudba mě narozdíl třeba od Beatles, které jsem taky nezažil a přesto stále poslouchám, nikdy nijak neoslovila. O jeho životopis jsem taky nezavadil, ale možná právě díky téhle neznalosti jsem si ten film docela užil. Zrežírované, zahrané a sestříhané je to nápaditě a svižně, což člověk ocení obzvlášť u tříhodinového filmu. Osvěžující je tu i Tom Hanks, který si po všech těch altruistických dobrácích zachraňujících slabé a utiskované, konečně střihnul plnotučného záporáka. Skoro bych řekl, že svým výkonem zastínil Butlera, ale ten to zase dohnal křepčením na parketu jako skutečný Elvis "Pelvis". ()

hronikpetr

Pěkně natočené, pěkná hudba, pěkná kamera, ale sráží to stopáž která je na můj vkus už moc dlouhá a filmů jen škodí.. Ale za zkouknuzi to rozhodně stojí.. Za mě 85% ()

Metuje

Je to natočeno sice netradičně, ale nepříliš poutavě. Nechápu, proč je v titulcích uveden jako první Austin Butler, když hlavní roli podle mě ztvárnil Tom Hanks, navzdory názvu filmu. Jako obvykle u fetišistických režisérů byla stopáž zbytečně natažená a po spatření titulků se mi dost ulevilo. Nechápu nominaci na ceny akademie, nicméně rovněž na Zlatou malinu pro Toma Hankse. Žádný výkon nebyl dostatečně ani dobrý, ani špatný. Elvisova hudba mi nic neříká, Bohemian Rhapsody je mnohem poutavější. ()

Kritickej

7/10 Je to strašidelně dlouhý, ale to je asi tak jediná chyba, která mně napadá. Režisérsky velmi silné, určitě nejlepší film z nové vlny filmů o hudebních kapelách/hudebnících. Tom Hanks v naprosto lahůdkové roli totálního zmrda. ()

betykabrdova

Neskutečný příběh jedné legendy. O Elvisově životě jsem věděla naprosté minimum a film mi úplně sebral dech. Krásná práce a pojetí životu Presleyho Bazem Luhrmannem. Ačkoliv mě moderní písničky nechaly prvně trochu v rozpacích, nakonec jsem se do celkového skóre absolutně zamilovala. Je to už Luhrmannův hudební rukopis, který vyzdvihuje i Moulin Rouge a Velkého Gatsbyho. Trvalo mi chvíli, než jsem si zvykla na nechronologické pojetí příběhu. Tempo filmu poněkud zakolísalo v polovině stopáže, ale finále snímku mě naprosto nadchlo a dojalo. Tom Hanks je skvělý v roli jednoho z největších zmetků průmyslu. Už dlouho jsem nikoho takhle neproklínala. A Austin, ach ten Austin Butler. Doufám, že tohle není jeho životní role, ale naopak hlasitý výstřel mezi hollywoodské hvězdy, kde se udrží následující roky a desetiletí. Připravoval se na roli dlouho a připravoval se pečlivě. A stálo to za to. Neskutečný výkon, kterým si mě naprosto získal. Solidních 8/10 na libovolné stupnici náhodné holky, která ráda sleduje filmy. ()

TheKleofa

Jedním slovem, wow. Nejvíc mě dostala lehce avantgardní kamera a ten střih, plus výborně zvládnutá nelinearita vyprávění. Výjimečné výkony Hankse a Butlera netřeba dále komentovat. To byla panečku podívaná (a poslouchaná)! ()

surprise

Spotřební kýč. Všechna elvisovská klišé která jste kdy slyšeli, jsou zde použita a žádný hlubší osobitý a originální ponor se zde nekoná a tak zůstává jen hudba. Proto lze říci, že koukáme na více jak dvouhodinovou reklamu na soundtrack, případně další smeš. ()

KuceraJohny

Celej den přemýšlím nad tím, jestli dám 4 hvězdičky nebo 3. Jakože docela ve mně příběh zanechal různé myšlenky, ale na druhou stranu jsem se rozhodně nebavil jak jsem očekával. Zrovna já jsem cílovka tohoto počinu, takže jsem čekal, že až budu psát sem, tak automaticky půjdu někde kolem 4 až 5. Jenomže podle mě bylo všechno hrozně rychlý a to i přes extrémně dlouhou stopáž. Žádný období Elvise se nerozebíralo nijak hlouběji a upřímně způsob vyprávění od plukovníka spíše bere čas Elvisovi než, že by to mělo jiný význam. Jestli se mělo jednat o tragický případ vyprávějící lehkým šílencem, tak budiž, ale jako oslava jednoho z nejlepších hudebníků všech dob, mi to nepřišlo dost. Ani Austin Butler mi v hlavní roli nějak neseděl a zkrátka našel bych tu spousta věcí, které nemohu nechat jen tak. Samozřejmě doba, ve které se příběh odehrává je krásně pojata, ale zase ke konci už nic z toho není vidět a snímek začíná být zdlouhavý. Trochu mě to mrzí, jelikož i přes, podle mě, špatné pojetí, mě film jistým způsobem zasáhl, ale prostě ani to jak Forrest učil Elvise tancovat tu není... ()

Pompeius

Luhrman má svůj styl, je to mistr střihu a vizuálních nápadů, ale zároveň tak hrozný barvičkář, že se na to skoro nedá koukat, protože kvůli přesycenosti barev vše vypadá jak namalované. A pak to jeho nutkání cpát do dobových filmů moderní muziku... To taky tahá za uši. Jak ve Velkém Gatsbym, tak i v Elvisovi mohl atmosféru podpořit úžasnou dobovou černošskou hudbou, ale on tam radši narval současné negerské hýkání. ()

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou