Film Baza Luhrmanna sa ponára do života a hudby Elvisa Presleyho (Austin Butler) a jeho vzťahu s jeho záhadným manažérom, plukovníkom Tomom Parkerom (Tom Hanks). Príbeh sa ponára do komplexnej dynamiky medzi Presleym a Parkerom trvajúcej viac ako 20 rokov, od Presleyho vzostupu k sláve až po jeho neslýchaný úspech, na pozadí rozvíjajúcej sa kultúry a straty nevinnosti v Amerike. Stredobodom tejto cesty je jedna z najvýznamnejších a najvplyvnejších osôb v Elvisovom živote, Priscilla Presley (Olivia DeJonge). (Continental film)

david141474

Dneska předpremiéra filmu Elvis a musím říct, že tenhle tří hodinovej film stál za to. No co bych k tomu řekl, je to životopisnej film o Elvisu Presleym a co bych za sebe řekl tak to, že tenhle film je nejlepší životopisný film jakej jsem kdy viděl (hned za ním je Spatřil jsem světlo) a taky možná je to i nejlepší film, kterej jsem letos viděl. Vím, že sem to řekl už u druhýho Top Gunu, ale já teď fakt nevím co za mě bylo lepší. Navíc na obou filmech sem byl v prázdným kině. Dnes tam bylo asi 9 lidí a na Top Gunu 2 bylo asi tak 13 lidí, ale to teď nehraje roli. Prostě Elvis patří mezi to nejlepší co jsem letos viděl, ale rok 2022 ještě neskončil, tak mě může ještě něco překvapit. Za mě Elvis 10/10, patří mezi nejlepší filmy, který jsem letos v kině viděl. (Olympia - 22.6.2022) ()

quido_zidle

Black Songs Matters! Elvis byl skoro černoch (nebo aspoň první aktivista BLM). Jeden z jeho nejlepších songů pocházel vlastně od nebinárního černého To... Bílí jsou zlí a černí hodní... Jojo, v 50 tých letech se tomu u nás říkalo "Propagandistické filmy", už to dorazilo i do Ú Es Ej... Nesedl mi ani styl vyprávění ala americké rádoby pohádky, sorry jako... ()

Tomas_PO

Po rozpačitejšom úvode napokon výborný, takmer 3 hodinový prierez Elvisovým životom a kariérou, pútavý predovšetkým pre diváka, ktorý ho nemá "zmáknutého" po každej stránke. Prekvapí najmä neuveriteľný príbeh s manažérom, ktorého skvele stvárnil Tom Hanks. Rovnako tak neopozeraný Austin Butler v hlavnej úlohe. Dokument sa zdá byť autentickým, uveriteľným a s odsupom času vykresľujúcim Elvisa, ďalších protagonistov, ako aj celý príbeh tak, ako sa stal. A to vrátane nevídanej geniality, hudobného novátorstva, ale aj osobných patálií, typických pre rock 'n roll, vrátane smutného konca. ()

ariari

film je skôr poctou , mnoho je zatlačeného , akoby ani neexistovalo, totiž , že elvis určite nebol izolovaný a za svoje nekonečné aféry s ženami si rozhodoval len on sám :-) vo filme je vzorom opusteného citlivého rozorvaného chlapca. V reále si bol setsakra vedomý svojej jedinečnosti. Bol filantrop a v zásade štedrý muž.  Eh. tak ale mormón  zjavne nebol, stačí si prečítať pamäti jeho ženy, či neskôr dcéry.  Tá hudba ako tu niekto píše, teda rozhodne vymazlená nebola, jeho hlas a charizma sú nenapodobiteľné a mix Butlerovho hlasu mi dojem z jeho hitov výrazne znižoval. aj intonačne. ()

Mtytjouda

Dal bych i 4*, ale zde je hlavni duvod. Ze se ve filmu obcas prolne elektronicka hudba, ktera je uz skoro 2 desetileti s Elvisem spojena, to bych jeste odpustil, ale ze se tam nekolikrat objevily absolutne nevkusny rapovy vsuvky, to fakt nedam = -1 hvezda(A to mi rap nevadi)  Jinak, abychom nezustali jen u toho negativniho, Austin Butler vybornej od zacatku do konce, Hanksovo podani skvely, ale jestli to takhle fakt bylo, tak byl Elvis teda pěknej blbínek… Zajimalo by me, co by mu rekla jeho maminka na konci filmu, kdyz se takhle nicil pro divaky a pro dluhy. Celkove me ale film moc prekvapil. Necekal jsem od toho nic moc ale z celkovych 2a30 minut jsem se vetsinu bavil a film mi (az na ten konec samozrejme) zprijemnil vecer. Nerad filmy provnavam, ale od vydani Bohemian Rhapsody se nam tady v techto luzich a hajich usidlil nesvar zivotopisnych filmu (prevazne mrtvych) hudebnich interpretu. Bohuzel se mi ze vsech libil nejmin a proto mu musim dat nejmwnsi hodnoceni. Neni to ale spis zpusobeny tim, ze proste vysel az jako posledni ? A nebo treba s petiletym odstupem od ostatnich ? Mozna. Treba az se na to za 5 let podivam, tak to hodnoceni zmenim a ani ten rap uz me nebude tolik stvat. Suma sumárum 65% ()

Super8martiN

Baz Luhrmannův rukopis, u kterého by se mohlo zdát, že největším problémem bude drzé kombinování tiktok rapu s Elvisem, ale nakonec se ukazuje, že nejvíce vás bude srát jen to, že se Baz s tímhle filmem rozhodl letět do nekonečna a ještě dál. Šlape to, má to grády, Austin Butler dělá vše, co může a dělá to dobře, ale bohužel si musíme přiznat, že nejcharismatičtějšího může na zemi jen těžko zosobníte na plátně. Tohle se prostě o něco lépe povedlo Ramimu Malekovi v Bohemian Rhapsody. Tenhle film je vyprávěn osobitějším stylem, ale k pěti hvězdičkám mi chybělo to, abych se prostě o něco více bavil. Podtrženo sečteno, super film, ale v půlce budete koukat, kolik že vám ještě zbývá minut. ()

Hippokrates

9/10 || Nádherné vzdání hold mému nejoblíbenějšímu sólovému zpěvákovi. Je opravdu pozoruhodné, kam snímek zachází s prozkoumáním jeho osobního i uměleckého života. Lehce zamrzela absence skládání písniček. Baz Luhrmann má netypické vyprávění příběhu ( střihy, kamera, barvy), avšak pro mě líbivé. Austin Butler se Elvisem na chvíli OPRAVDU STAL! || ()

Frameline

Jednoznačně skvělý film. Silný v emocích, hereckých výkonech a v hudbě. Úžasní Tom Hanks a Austin Butler. Elvisův příběh je vyprávěn strhujícím a současným stylem, rukopis Luhrmanna je nezaměnitelný. Přestože je osud tohoto výjimečného zpěváka důvěrně znám, scénář odkrývá zákulisí fungování spojenectví Presley - Parker, které z určitého úhlu pohledu znamenalo pro oba zkázu a z druhého hlediska jim přineslo nesmrtelnost. ()

BigbyWolf

Nejsem Luhrmannův fanda, ale tohle si sedlo na 100%. Režijní výkon vybičovanej snad i nad Moulin Rouge, vizuál totálně z jinýho světa, skvělej Tom Hanks obsazenej proti typu a Austin Butler v první velký roli zandavá jeden z nejsilnějších hereckejch výkonů za poslední roky. Vynikající soundtrack je u Luhrmanna samozřejmost. Pohlcující film, ve kterém se naprosto ztratíte a nejsem si jistej, jestli letos uvidíme něco lepšího. ()

PeteBuck

No konečne. Nechápem, že kráľ rock n rollu nemal vlastný film. Ale oplatilo sa čakať. Dej pekne odsýpal, dobre vygradovaný, povedal, čo o kráľovi bolo treba povedať. Detstvo odbavili dvoma základnými zmienkami: otec v base a Elvis zasiahnutý černošskou hudbou. A potom sa mohlo pokračovať ďalej. Je to vlastne odrozprávané akoby slovami plukovníka Parkera, ktorý nie je ani plukovníkom, ani Parkerom, a tak jeho roky v Sun Records sú odbité miernou zmienkou, ale to nevadí. Pokračuje jeho koncertami, roky slávy, ústupu do úzadia (vojna, to som nevedel, prečo na ňu "musel" ísť), filmy, hviezdny návrat. Čo na to dodať? Z Elvisa boli posratí tak bežní ľudia ako najväčšie rockové hviezdy, svoj titul kráľ si zaslúži, aj keď vlastne nič nezložil. Parker bol obyčajný hajzel, môže sa obhajovať, koľko chce a drísty na štýl, že Elvisa zabila prehnaná láska k fanúšikom, tak to som sa pekne zasmial. Jeho zabili tie drogy, čo si do neho pchal, aby vydržal stáť na pódiu, bezmocnosť z toho, že sa nevie dostať z tvojho područia, ty sráč, rovnako ako Elvisova naivita a mnohé iné veci. Takže Parker si môže hovoriť, čo chce, tento film nezabúda na to povedať svoje a zároveň nechať priestor Parkerovi, čo je zaujímavý prístup. A fungoval. K hercom? Nemám výhrady. Austin Butler sa snažil, aj keď sa mi zdá, že Elvis mal oveľa väčšie oči, ale tak snažil sa a občas som mal fakt pocit, že na pódiu stojí sám Elvis. Nebol to výkon Vala Kilmera vo filme The Doors, ale stačilo. Hanks bol úžasný. Podľa mňa si zarobil minimálne na nomináciu na oskara. Stopáž je podľa mňa skvelá, aj keď sú to 2,5 hodiny, neustále sa niečo deje, ja som sa od filmu neodtrhol. Som rád, že som bol na tom v kine. To ozvučenie pomohlo užiť si to poriadne. Takže človek si vychutná aj Elvisové hity, rovnako ako pohľad na jeho show, ktoré boli celkom slušne premakané. Je fakt, že ak ide o reálie, tak Amíci sa vždy snažia. Ak vidíte päťdesiate roky, tak sa spoľahnite, že všetko bude sedieť (prostredie, oblečenie, účesy, segregácia - predsa len - je to Juh), takže všetko sedí, klape. Negatíva? Ja som žiadne nevidel, možno trochu romantizujúca predstava o určitých veciach, Elvis nebol sám len také neviniatko, občas si rád vzal tabletky, ktoré ho držali v rytme, poprípade sa o ňom tiež tradovalo, že pretiahol, čo sa pohlo a s tým vekom báb, ktoré sa dostali do jeho postele, to vraj bolo tiež zaujímavé, isté veci by som tam trochu dotiahol do konca, tiež nerád videl konkurenciu a rád ťahal za povrázky, aby sa jeho konkukrencii nedarilo (ehm, Beatles), aj keď to by som typoval skôr na Parkera, ale inak je tento film parádnou oslavou Elvisa ako kráľa rock n rollu, aj keď asi značne zjednodušenou, rovnako ako spoveď Parkera, ktorý bol predobrazom mnohých iných producentov a manažérov, ktorí ošklbávali svojich zverencov a že ich nebolo málo (Beatles, Rolling Stones, Black Sabbath, Aerosmith), mnohí z týchto by vedeli rozprávať. Takže kašlite na Top Gun, utekajte do kina na Elvisa, rozhodne lepšie. ()

Bogrant

Nie je to dokonalý film, ani napriek svojej stopáži nezachytí úplne všetko a na niektoré roky kariéry či vzťah s Pricsillou sa díva z vedľajšej koľaji, ale takto energický, našľapaný, vizuálny, nasnímaný a famózne zostrihaný (hudobný) životopis tu nebol roky. Ok, do určitej miery sa to dá chápať ako stávka na istotu, hollywoodsky pozlátená, bez väčších kontroverzií, ale vďaka Luhrmannovmu prístupu to nie je žiadna prehnaná glorifikácia hlavnej hviezdy, ale predovšetkým ukázanie nie vždy perfektného pozadia príbehu za oponou, doslova. A to ho oddeľuje od iných biopicov, aby v závere i tak krásne a hlavne nepateticky vzdal hold. Jeden z najsilnejších zážitkov v kine za veľmi dlhú dobu, ktorý v sebe nesie všemožné nálady a pocity, od smiechu, cez súcit až záverečné precítenie. A nie som žiadny Elvisov fan, ale tie hudobné čísla ma v mnohom prikovali. A pokiaľ mohol dostať Malik Oscara za Mercuryho, tak Butler musí dostať za Presleyho. Perfektné ponorenia sa do svojej postavy. ()

vaclav.g.kar

Další z řady vynikajících životopisných snímků. Tentokrát vidíme legendárníhi Elvise v podání Austina Buttlera. Ten film je výjimečný, uhání jak o závod, skvělé si hraje jak s originálními tak i s novými soundtracky. Výborná hudba s krásnou kamerou a herecké výkony hodnými nejrůznějších ocenění jsou v krásně stylovém filmu ve skvělé formě a Elvis se dere na TOP 2022. 90% a v rámci žánru špička... Tak a teď toho Bowieho prosím ()

Rikku

Baz Luhrmann neztrácí nic ze svého manýristického způsobu vyprávění a jeho osobitý styl je patrný už od prvních okamžiků filmu. Herecký koncert Toma Hankse a Austina Butlera. Nevzpomínám si na biografický film, který by šel tak na dřeň, a navíc funguje i jako samostatné dílo o talentovaném zpěvákovi, kterého mašinérie mocných lidí (a vlastní touha po uznání) nakonec dovedla do zlaté klece. Rozhodně mě film bavil víc než (dle mého názoru přeceňovaná) Bohemian Rhapsody, a nějaká ta oscarová nominace by mu určitě slušela. ()

Razz

Môže byť. Vydržať 160 minút v kine bez toho, aby sa človek nudil, vyžaduje filmársku zručnosť. Luhrmannovi sa to podarilo. Vytvoril takmer dokonalý obraz hviezdy rock and rollu, pričom za najdôležitejšie považujem správne zvolené tempo filmu. Tam, kde to malo ísť rýchlo pridal, kde bolo treba, spomalil. Výkony Butlera s Hanksom sú kapitolou sami o sebe, ten druhý to má určite namierené do oscarových nominácií a nečudoval by som sa, keby aj mladší z tejto dvojice. Absolútnym klincom bola záverečná dokumentárna scéna z roku 1977, ktorá bola presne tam, kde mala byť. Ak mi niečo prekážalo, tak možno príliš pozitívne vykreslenie Elvisa, ktorý vo filme pôsobil len ako obeť - agenta, otca či fanúšikov. ()

draxxi

Je to vazne jizda. Pastva pro oci i pro usi. Jeho show musela byt paradni... Vazne jizda...po horske draze jeho kratkyho zivota... 1/7/2022 84% ()

GinaT

Za me ma tenhle film jednu jedinou ale bohuzel velkou chybu a tou je Tom Hanks. Sorry ale chlapek co celej zivot buduje image slusnaka v takovyhle roli ??? Fakt ne a ani ta maska tomu nepomaha. Ale country Faramir dobrej😉 ()

pokeandrew

Mírné zklamání. Film je víc o Elvisovu manažerovi než o Elvisovi samotném. Moc se tu toho Presleym nedovíme. Krom pohybových kreací nemá Buttler moc co hrát. Zbytečně dlouhá stopáž filmu taky neprospívá.  Film se zaměřuje na začátek a konec Elvisovy kariéry a šedesátá léta téměř vynechává. Co se mi na filmu líbí je dynamický střih a výprava.Hudba taky funguje. V některých momentech mi v kině cukala noha stejně jako králi rokenrolu. Lepší než Bohemian Rhapsody a horší než Johnny Cash. ()

Slepejsek

Jednou filmovou větou: Šméhulák opět udeřil! Je třeba dalších slov? Opulentní podívaná, která (zne)užívá hudbu a jména, aby si přivlastnila jejich lesk a slávu. Ne přivlastnila, jenom vyždímala. Do posledního centu. Protože za každé divákovo zavýsknutí spadne dolar do jeho peněženky, za každou slzu dva, za podupnutí deseticent, za tlesknutí aspoň dvoucent (za každou ruku jeden)... ()

DIATOR05

Tento film byl dlouhý. A to je možná problém tohoto filmu. Nicméně abych začal od začátku. Čekal jsem něco jako druhé Bohemian Rhapsody, film nabitý písničkami a atmosférou, která vás postaví ze sedaček. A první koncerty Elvise mi vyrazily dech, ta atmosféra, ta hudba, u všeho jsem neměl slov. První polovina filmu je velice energická a prodává nám začátky Elvise skoro dokonale. Druhá polovina byla temnější a sázela více na příběh Elvise, než na hudbu a vystoupení. A byla na mě velmi zdlouhavá. Film sází hodně na příběh Elvise a plukovníka a zvládá to skvěle. Tudíž jde spíše o životopisný film, který je vynikající. Což pro mě bylo velmi zdlouhavé. Jak říkám, dle mého první polovina byla skoro dokonalá a celkově to byl excelentní životopisný film. A druhá polovina spíše životopisná než hudební. Proto za mě 8/10. ()

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou