Film Baza Luhrmanna sa ponára do života a hudby Elvisa Presleyho (Austin Butler) a jeho vzťahu s jeho záhadným manažérom, plukovníkom Tomom Parkerom (Tom Hanks). Príbeh sa ponára do komplexnej dynamiky medzi Presleym a Parkerom trvajúcej viac ako 20 rokov, od Presleyho vzostupu k sláve až po jeho neslýchaný úspech, na pozadí rozvíjajúcej sa kultúry a straty nevinnosti v Amerike. Stredobodom tejto cesty je jedna z najvýznamnejších a najvplyvnejších osôb v Elvisovom živote, Priscilla Presley (Olivia DeJonge). (Continental film)

Midar

Když se řekne jméno Baz Luhrmann, vybavím si jen a pouze navoněného a hezky nasnímaného, avšak mdlého a prázdného Velkého Gatsbyho. Rozhodně se tak nejedná o tvůrce, na jehož snímky bych se kdovíjak těšil. Elvis mě ale již prvním trailerem naprosto uchvátil a já se tak upřímně nemohl dočkat, až na něj konečně budu moct vyrazit do kina. A po odchodu z kina jsem rozhodně nebyl zklamaný, dostal jsem totiž přesně tak barevně nadupaný, hudebně podmanivý a perfektně sestříhaný snímek, jaký trailer sliboval. Luhrmann hlavně v první a svižnější půlce filmu předvádí opravdu neuvěřitelné věci, když naprosto dokonalým způsobem mixuje jednotlivé do detailů vypiplané záběry s perfektně pasující hudbou a zběsilým střihem. Dává tak vzniknout opravdu unikátnímu audiovizuálnímu zážitku, který vás jako diváka dokáže přímo suverénním způsobem vtáhnout do úplně jiné reality, a ačkoliv se někde v půlce filmu tempo značným způsobem zpomalí, zpět do našeho světa vás vyplivne v podstatě až u závěrečných titulků. Pokud si přitom před zhlédnutím Elvise pořád tak úplně nejste jistí tím, zda to mladý a stále poměrně neznámý Austin Butler v hlavní roli zvládne, mohu vás ujistit, že zvládne, a to přímo famózním způsobem. On nejen, že Elvise hraje, on se jím přímo stane, když naprosto dokonalým způsobem předvádí Elvisovy pohyby, hlas, pohled i nepřehlédnutelnou jiskru v oku. Elvis je tak nakonec ve všech ohledech famózně natočenou, sestříhanou a zahranou audiovizuální lahůdkou, která dává pojmu autobiografie úplně nový rozměr. Ptáte se proč? Jednoduše proto, že se nejedná o klasický chronologicky vyprávěný příběh, kdy z prvního pohledu vidíme, jak se z malinko naivního snílka postupem času stane superhvězda první velikosti. Jelikož je totiž příběh vyprávěn z pohledu Elvisova managera, s tváři Toma Hankse, do nitra Elvisovy mysli se nám zde nikdy proniknout nepodaří. Spíše než na škodu je to ale jen a jen dobře, protože právě tento svěží přístup perfektně umocňuje jeho mýtický status absolutní legendy. ()

LdaVinci

Obávám se, že ne každému se toto zpracování bude líbit. Je to takové hektické, místy chaotické z důvodu různorodých střihů, což někomu asi vyhovovat nebude. Ovšem je tam spousta důležitých momentů a film mi ukázal, že Elvis Presley byl fakt borec. A Austin Butler na tom má obrovskou zásluhu, protože on v tomto snímku prostě Elvis byl. ()

PAVLIS

70% Nejsem fanoušek životopisných filmů ani Elvise, ale Luhrmannův režisérský styl mě zajímá. A v případě Elvise nabízí minimálně v první hodině parádní jízdu, která dokáže stručně, jednoduše a zábavně ukázat kořeny Elvisova úspěchu včetně dobového kontextu. Škoda, že takto vysoko nastavená laťka nevydrží až do konce a postupně film sklouzne do klasického povrchního životopisného skákání mezi událostmi, vyprávěnými otravným Hanksovým plukovníkem. ()

Tominni

Ta stopáž mě nějakou dobu odrazovala, ale nakonec jsem se na Elvise podíval a určitě jsem nelitoval. Vynikající film, který není jednostrannou poctou Elvisovi, ale silným příběhem Elvise a Plukovníka, který nešetří emocemi a skvěle diváka provádí vizuální grácií příběhem Krále Rock n' Rollu. Když k tomu přidám ještě herecké výkony Austina Butlera a Toma Hankse - pak u hodnocení není co řešit. ()

nula87

Elvis žije! Velmi dobrý pokus o zmapování Elvisovy kariéry, a také vnitřních démonů, pnutí a dramat, které ji hodně ovlivnily. Luhrmann místy balancuje na hraně kýče, ale téměř vždy to uhraje se ctí. 70% ()

MFloyd

Šílená jízda, ke které bych měl i výtky, čistě subjektivní, že občas je až moc umělohmotná. Tom Hanks jako Colonel vypadal jako kombo vtipné animované postavičky a tučnáka a Elvis na začátku působí až moc nablejskaně. Ale to jak celý film šlape je úplně skvělý a až do finále vás ( tedy ty co o jeho životě vědeli pramálo) přišpendlí k pohovce. Finále už je pak třešničkou na dortu a proto nemůžu dát méně než plný počet. Bohemia Rhapsody a podobné životopisné filmy se mohou jít bodnout. ()

MartinTerran

Čím víc vidím životopisných filmů těchto ikon, tím víc si uvědomuji jak byli a jsou Američani jebnutí. Jejich rasismus a paranoia neznala hranic a zakazovat někomu tančit?! Kde je ta jejich svoboda a americký sen? Elvis to rozhodně neměl jednoduché a manažer k tomu rozhodně nepřidal. Nevím proč ho ihned nedeportoval když zjistili, že byl de facto ilegál - to vlastně celkově úplně nevysvětlili jak to s ním bylo. Líbili se mi detaily jako vynález merche a podobně. Film byl hezky zpracován, dobře obsazen a zahrán, ale nebyla to extra pecka jako jiné podobné filmy. Hodnocení: 77/100. ()

kubas369

8/10. Král je mrtev, ať žije král. Díky Butlerovi který se naprosto převtělil, jsem měl pocit, že koukám na nějaký remastrovsný hraný dokument, kde Presleyho hraje sám Presley. Jen škoda naprosto frenetické první poloviny, která je dobře udělaná ale já měl poprvé u filmu pocit, že dostanu epileptický záchvat, v druhé půlce se buď trochu zpomalí, a nebo už jsem si na to zběsilé tempo zvyknul. Tom Hanks jako totální slizoun a zmrdeček potěší. ()

JosefTomas

Změna času, hektický víkend a k tomu čistá únava promluvily a Elvise navzdory jeho kvalitám, či nekvalitám budu muset dokoukat zítra. Protože jsem ale skončil přesně v prostředku příběhu, rozhodl jsem se, že tento unikátní jev, kdy budu dokoukávat jeden film, ještě před ulehnutím do postele zkusím shrnout a zítra se vrátím k druhé části a dopíšu zbytek, kde si třeba budu i protiřečit, kdo ví? Předně je na Luhrmannovi vidět, že jeho režijní absence se na stylových kvantitách (není to překlep) nestihla podepsat. Naopak si myslím, že ho ten režisérský půst trošku dohnal a jeho "úvodních" čtyřicet minut je jak vrcholný sportovec na drogách posednutý Satanem. Ten film utíká strašně rychle, až to škodí zdraví samotnému příběhu a já už taky nemám náladu ho následně expozičně resuscitovat. Ale možná jsem jen sucharsky nasraná upejpavka, která vlastně neví co chce. Naštěstí Luhrmann má k ruce Vrchního sluhu Austina, který ho částečně tahá nahoru. Píšu částečně, protože ačkoliv na "pódiu" Austin nadobro zmizí v Elvisově tváři, mimo něj mu jen dýchá na záda pomyslného stínu. Těžko říct, v čem komu věřit, protože Elvis působí stejně tak za neproniknutelným sklem, jako postava průvodce a vypravěče Toma Hankse, který tady výkon reálně podává v pytli do směšného odpadu. Vizuálně naštěstí Luhrmann nešlape vedle a jeho stylizace mě hřeje už při samotném pomyšlení na pronikavě nakažlivou hudbu a kulturu černošské komunity. Stopáž je ale smrtící a pocitově nepříjemně zvláštní - člověk má pocit, že se jede strašně rychle a potřeboval by odpočinout, jen aby v půlce stopáže zjistil, že je sakra pořád v půlce stopáže........................Dokoukáno a bije se ve mě převážně spokojenost. Nevidět tehdá Blondýnku, která mě na tento Bazův záměr připravila (máme tu realitu, ale jedeme ji po svém), asi bych byl i naštvaný. Luhrmann ale narozdíl od Andrew Dominika zvládá držet tempo, narozdíl od Rocketmana se drží při zemi a díky tomu, že většina zmiňovaných v daném příběhu jsou v reálu posmrti, nemá nikoho, kdo by mu do jeho "verze" kecal. Druhá půlka děje tak zůstává konzistentní ve své kvalitě, takže se u svého původního hodnocení 8/10 udržím a zůstanu u něj. Baz vlastně natočil to, co by si přál každý filmař - vlastní verzi fenoménu, která bude přesně tak ozvláštěnou poctou a zároveň kritikou jednoho z nejslavnějších šoumenů netradiční populární hudby. A to mu tišě zavidím. ()

Arkagas1989

V první řadě rozhodně nesrovnávat s Bohemian rhapsody, byť se jedná o film ze stejných režisérských rukou. Pro mě osobně je Elvis postava, která mne nechává absolutně chladnou, nikdy jsem ho neprožívala a neprožívám, narozdíl od Freddieho nebo Eltona Johna, jejichž filmy mě dostávají do kolen a hrnou mi slzy do očí. Elvis je bezpochyby zajímavých filmem nejen díky životním peripetiím, kterými si prošel, ale i díky vizuálu, v jakém se pohybuje. Tom Hanks mi tu narozdíl od ostatních v roli záporáka absolutně nevadil. Austin v Elvisově roli je k sežrání a soundtrack, na kterém si hodil sám pár jeho písniček je skvost. Na Feuda Rathu z Duny to ale prostě nemá, byť tu hezky ukázal, že umí nejen skvěle zpívat, ale i skvěle tančit.  Austin, vizuál a soundtrack mě dostaly do kolen. Elvisův život je mi ale i po zkouknutí tohoto filmu tak nějak šumák.  Moje hodnocení: 8/10 ()

Oliwander

Zpracování a pojetí příběhu se mi velmi líbilo. Nejednou se mi při sledování roztančilo koleno. Prakticky od začátku filmu to má neskutečný drive a party atmosféru. Oproti jiným biografiím typu Bohemian Rhapsody nebo Rocketman to má mnohem lepší dynamiku. Austin Butler dle mého zvládl roli perfektně. Naopak Tom Hansk mi neseděl do role “záporáka”. Příběh má několik momentů, ve kterých se nakousne nějaké téma a pak se od něj rychle uteče např. první pilulka “která postaví na nohy” nebo služba u armády. Za mě povedený film, na který se vyplatí jít do kina. ()

Vont

Krásný a dojemný film. Během 159 minut jsem se vůbec nenudil a dozvěděl jsem se spoustu zajímavých informací o jeho životě. Kvalitně odehrané a poutavé. Viděl jsem v Imax. 90% ()

Tommy_Walker

A reverend once told me, ''When things are too dangerous to say, sing.'' A tak zpíval a zpíval tak dobře že se z něj stal král rockové hudby. Z počátku jsem měl trochu obavy jestli Austin zvládne zahrát Elvise dostatečně dobře. Přeci jen králi se málo kdo vyrovná, ale hned po pár minutách na scéně vás Austin přesvědčí že to dokáže dobře, jakože opravdu velice přesvědčivě. Vyprávění samotného příběhu jede poměrně svižně, takže tam opravdu není pasáž u které byste se začali nudit a pokud jste fanoušci Elvise jako já, tak vám ten film uteče před očima tak rychle že najednou budou titulky a vy si budete říkat ''Tohle musím vidět znovu!'' Pokud bych mě říct něco co tohle skvělé kinematografické dílo sráží dolů je trochu chaotická první třetina filmu, ale není to nic zas tak hrozného. Jediné co mi opravdu vadilo byli občasné moderní rapové remixy Elvisových písní co zněli ve filmu asi 3x v pasážích kde se zrovna nic moc nedělo. Ale zase není to něco, za co bych musel nutně srážet body. Za mě to byl naprosto skvělí požitek a opravdu se těším až se na to někdy kouknu znovu! ()

hasacisko

Elvis je fenomen, ktory by si zasluzil lepsi zivotopisny film. Cakal som, ze bude vacsi priestor venovany jeho zaciatkom, co by bolo urcite zaujimave, no potencial ostal nevyuzity. Namiesto toho je prvych 30 minut filmu dost chaotickych prevladaju rychle prestrihy a dokopy nic sa nedozvieme. Hlavny predstavitel bol velmi nestastna volba. Snahu mu urcite nemozno upriet ale vyzeral jak transvestita a vobec neposobil autenticky. Aj k hudbe by som mal pripomienky, kedze niekedy tam hrala skladba so sucasnosti. Tom Hanks ako vychcany manazer bol skvely. Zaver moj celkovy dojem z filmu trochu napravil a su tu pouzite aj dobove zaznamy tohto velikana. Nemozem si pomoct ale pri odchode z kina sa vo mne miesalo viacero pocitov, no najviac prevladalo sklamanie nad nevyuzitym potencialom... ()

Vito_LePour

Máte Elvise rádi, je to první umělec, kterého v dětství začnete aktivně poslouchat a pak o něm někdo natočí film, který nemá jedinou chybu. ()

krysik

Scéna ve Vegas kde chce EP zkusit nový zvuk kapely a má s ní zkoušku , postupně jí rozjíždí až do prostřihu, kdy se zvedne obrovská opona v sále a lidé začnou šílet, pokračuje další nadupaná show a kapela hraje jak o život mě vynesla až ke stropu kinosálu! Díky tomuto zážitku už je všechno nedokonalé na filmu úplně fuk. Tekly mi slzy byl jsem šťastný a chtělo se mi vylítnout ze sedačky. Viděno v Dolby Atmos. ()

PTomA

Ultimátní filmový zážitek, který zažijete jen v kině. Pouťová atrakce přeměňující se každou uběhlou světovou událost v něco hmotného a temného. Austin Butler a Tom Hanks jako věční rivalové mají šmrnc a jejich protipólová přepálenost pomáhá k definování filmu jako pohádka. ()

warlockerino

První hodina nasadila skvělé tempo a Luhrmannova stylovost tady jen zářila. Bohužel se to s nabývající stopáží změní v průměrný hudební biopic, který z řady moc nevystupuje. Soundtrack fantastický, Elvis objemný 7/10 ()

muti

Filmu došiel dych skôr než Elvisovi a bolo to cítiť. Tie skákačky cez roky boli efektívne ale trochu aj nudné. Po koncerte na štadióne to šlo dole vodou. Na záver v kine nebolo počuť ani veľa sĺz, čo myslím že pri takom Mercurym bol úplný opak. Možno za to môže aj vyviňovanie manažéra rozprávača, ktorý si nepriznal chybu ani na konci filmu. ()

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou