Rod Draka

• USA House of the Dragon
USA, (2022–2024), 18 h 4 min (Minutáž: 51–67 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D'Arcy, Matt Smith, Steve Toussaint, Eve Best, Rhys Ifans, Sonoja Mizuno, Fabien Frankel, Milly Alcock, Emily Carey (viac)

Epický seriál Rod Draka se odehrává dvě stě let před událostmi ze Hry o trůny a vypráví strhující příběh rodu Targaryenů. (HBO Max)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (10)

Potomci draka (2022) (S01E01)

Předsudky tu panovaly, nevěřil jsem tomu a nechtěl to ani vidět. První nečekaně pozitivní recenze mi vnukly myšlenku, že uvidím dle dalších pár epizod a zkouknu na konci podzimu celé. Nevydržel jsem, zkusil jsem a chrochtám blahem. Mám z toho nejen GOT, ale i loňský Last Duel vibes! ()

Nezvedený princ (2022) (S01E02)

Matt Smith zpočátku působil divně s dlouhými blond vlasy, teď mu démonického Daemona dost žeru, nezaostává za ním ani kdokoli jiný a fakt se těším, co se bude dít dál. Jen proklamovaný time jump mi bude vadit, obě dvě mladé herečky chci vidět ještě dál. ()

Druhý svého jména (2022) (S01E03)

Lidi si stěžují, že se tu jen kecá, ale jak si asi myslíte, že probíhala skutečná historie? Že se na dvorech jen činilo a ne jen ústně plánovalo? Proberte se lidi. Tohle je sice fiktivní svět, ale opřený o dějinné reálie. Jo a Matt Smith a první a zároveň i poslední scéna dílu? S chutí ignoruju chybičky a skláním poklonu. ()

Král Úzkého moře (2022) (S01E04)

Tempo se hodně zpomalilo, opravdu se tu točí jen pletichy a drbíky, které ale v rukou někoho tak přesvědčivého jako je Rhys Ifans prostě upoutají pozornost. Milly Alcock nekopíruje svou GOT předchůdkyni. Já její postavu mám totiž mnohem radši, než jsem měl kdy Dhaenerys. ()

Osvítíme cestu (2022) (S01E05)

V současném souboji o přízeň podzimního streamingu na poli fantasy žánru bojují dvě velké strany, já se klaním jen k jedné. A tou je ta, co i bez velkolepých bojů dokáže nabídnout skvělý zážitek. Kvůli cliffhangeru už chci zase hned pondělí! ()

Princezna a královna (2022) (S01E06)

Lidem, co tomuhle dávají odpad, bych upřel možnost dýchat. Tak se na to prostě vykašlete a běžte sledovat Policii v akci, když si stěžujete, že se tady nic neděje. Je mi vás líto, že nemáte vkus a nedokážete ocenit skvělými dialogy protkaný seriál. ()

Náplavomarka (2022) (S01E07)

Sice jsem půlku dílu stál tak 1 cm od televize, abych něco viděl a vřely ve mně negativní pocity jako při sledování Dlouhé noci před 3 roky, ale druhá polovina je kulervoucí přehlídkou vypjatých situací, které dění pomalu vykopávají do pozice, z níž může začít to, na co všichni čekají už od první epizody - ta pravá "Hra o trůn". ()

Pán přílivů (2022) (S01E08)

Časový skok, který jsem po objevení fotografií recastu očekával ze všech nejvíc. Aemond dostal ztvárnění, z něhož jde mráz po zádech a zároveň úšklebná radost v každičkém momentu, kdy se objeví a já to opět nevydržím do dalšího pondělí. Farewell poslednímu poctivému vládci na Železném trůně. Teď už to bude jen čistý boj. ()

Zelená rada (2022) (S01E09)

Nebudu lhát, že jsem od semifinále série čekal údernější průběh, ale na konci jsem si fakticky říkal, že se musí něco stát. A s úsměvem na tváři čekám na (doufejme!) kulervoucí finále. ()

Černá královna (2022) (S01E10)

Ten, kdo se o Píseň ledu a ohně zajímá více než skrze stížnosti na sociálních sítích, moc dobře ví, že první řada nemohla stihnout odvyprávět ty nejmocnější momenty celého příběhu, tudíž i všemi očekávané finále nepřináší velkolepou válku, nýbrž jen další z důvodů, proč k ní nakonec stejně musí dojít. Všemi možnými aspekty, které z Rodu draka dělají nadstandardní seriál, se ale epilog první sezóny pyšní a já se jdu posadit se slzou v oku do kouta nejen za smrt jedné z postav, ale hlavně za to, že dřív než za rok (a kus?) se navázání nedočkáme. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

28.09.2023

Rod draka pokračuje v produkci

Rod draka pokračuje v produkci

24.07.2023

Spisovatel G. R. R. Martin přidal na svůj blog nový příspěvek, v němž zazněly dvě důležité informace, které by měly potěšit fanoušky Hry o trůny i Rodu draka. Tou první je, že 74letý autor pomalu ale… (viac)