Rod Draka

• USA House of the Dragon
USA, (2022–2024), 18 h 4 min (Minutáž: 51–67 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D'Arcy, Matt Smith, Steve Toussaint, Eve Best, Rhys Ifans, Sonoja Mizuno, Fabien Frankel, Milly Alcock, Emily Carey (viac)

Epický seriál Rod Draka se odehrává dvě stě let před událostmi ze Hry o trůny a vypráví strhující příběh rodu Targaryenů. (HBO Max)

Recenzie používateľa Ironhead k tomuto seriálu (8)

Potomci draka (2022) (S01E01)

Často do očí bijící slabé triky a zvláštní turnaj coby highlight prvního dílu, kde se zabíjí šlechta navzájem o 106, a kde Matt Smith zjevně podvádí nebo se alespoň chová velmi nerytířsky (podrazit/přerazit soupeřově koni nohy, ale fuj) dost divný. Navíc zrovna Matt Smith mi v obsazení nesedí, jakoby v tom seriálu při natáčení trpěl :_) A plno zbytečně nahých scén asi jen proto, by tam byly. Takže za mě osobně zatím žádná sláva. Děj se v prvním díle taky nerozvinul nijak komplikovaně, aneb zatím se rýsuje prostý boj o následnictví trůnu mezi strýčkem a jeho neteří. Ale to se může, a já doufám že se tak stane, časem změnit a zlepšit. ()

Nezvedený princ (2022) (S01E02)

Stále takové nemastné neslané. Navíc CGI "záběry" hlavně na stavby a města jsou jak z RPG her roku 2010. :oT Aneb tenhle seriál není odpad, ale ničím mě to zatím nechytlo. I děj je v prvních dvou epizodách strašlivě jednoduchý a předvídatelný. První díly a série GoT byly, co se hlavně scénáře a postav týče, kvalitou úplně jinde. Lidi, kteří tu píší o tom, že se rozjelo nějaké vysoké pletichaření a politikaření, zcela upřímně nechápu nic z toho jsem tam osobně neviděl. ()

Druhý svého jména (2022) (S01E03)

Ta "bitva" na konci byla zase tak strašlivě špatná, ach jo... čistě na efekt, aby bylo jen vidět, že princ je neprůstřelný hero. Navíc jako ten mladej dredovatej týpek, řek asi dvě věty, ale za mě nejhorší herec, co sem snad kdy viděl, i na komparzistu to bylo špatný :oD Divný digitální jeleny už ani nebudu zmiňovat. Všichni kdo jsou z tohohle nadšení, tak jim to přeju, ale prostě to tam není a obávám se že ani nikdy nebude. Je to celé trochu jak laciná parodie na GoT, především hereckým obsazením a scénářem. Sečtělosti a chytrosti intrik, scénáře a dialogů obecně prvních několika řad GoT, tohle zatím nesahá ani po kotníky. ()

Král Úzkého moře (2022) (S01E04)

Ano, pořád to není ničím příliš zajímavé nebo snad nedej bože i dramatické. Řeší se tu jen nápadníci a potomci resp. následníci, jak v nějaké jihoamerické telenovele. ()

Osvítíme cestu (2022) (S01E05)

Předsvatební hostina natočená parádně se skvělou dramatickou gradací, ale nevím, tomu seriálu prostě pořád něco chybí a jakoby jim to celé nevěřím (*spoiler alert* vraždící princ v ohromné nevzhledné kápi mi přišel spíše k smíchu, navíc postava jeho velmi sympatické manželky mohla být první zajímavou a silnou ženskou postavou v seriálu... no, moc dlouho chuděra nevydržela :_). První série GoT jsou pořád o třídu až dvě výš. ()

Princezna a královna (2022) (S01E06)

Za mě osobně konečně díl, který měl trošku "koule" a přiblížil se atmosférou starému dobrému GoT. No a překvapivě je to tady zatím nejhůře hodnocený díl. Asi od toho čekáme každý něco jiného. Lidi co tu brečí nad nevysvětlením poslední epizody nechápu. Co na tom chcete vysvětlovat?!? Ti důležití se vzali, dva ne tak moc důležití frajeři se poprali, jeden z nich umřel a druhý se chtěl zabít, ale královna ho zastavila a získala spojence, který je zahořklý ze zlomeného srdéčka. Co na tom kdo potřebuje vysvětlit?!? ()

Náplavomarka (2022) (S01E07)

Sice spousta dialogů a intrik, ale plno z nich tak nějak motivačně těžko uvěřitelných nebo přímo hloupých. A plno postav příliš černobíle načrtnutých, žádná opravdu zajímavá šedá zóna nekladných/nezáporných postav původního GoT :oT Navíc tenhle díl je jedna velká a dlouhá TMA. ()

Pán přílivů (2022) (S01E08)

Bavila mě večeře, ze které přímo sálalo, jak u jednoho stolu spolu naposledy sedí budoucí nepřátelé na život a na smrt, protože prostě tomu střetu zabránit nejde. A odcházející král, který tu byl na krátký okamžik před sklonkem života opravdu šťastný, i když ani on nevěřil tomu, že tu rodinu dá dohromady, přes veškerou svojí snahu. A poslední scéna, kde už mluvil hodně z cesty, možná už i ke své mrtvé manželce a jehož slova si jeho stávající manželka zjevně špatně vyložila, když si myslela, že mluví k ní. *palec nahoru* btw... navíc povedený pozvolný zrod osudových protivníků Daemona a Aemonda, kteří jsou si přitom tolik podobní ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

28.09.2023

Rod draka pokračuje v produkci

Rod draka pokračuje v produkci

24.07.2023

Spisovatel G. R. R. Martin přidal na svůj blog nový příspěvek, v němž zazněly dvě důležité informace, které by měly potěšit fanoušky Hry o trůny i Rodu draka. Tou první je, že 74letý autor pomalu ale… (viac)