Rod Draka

• USA House of the Dragon
USA, (2022–2024), 18 h 4 min (Minutáž: 51–67 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D'Arcy, Matt Smith, Steve Toussaint, Eve Best, Rhys Ifans, Sonoja Mizuno, Fabien Frankel, Milly Alcock, Emily Carey (viac)

Epický seriál Rod Draka se odehrává dvě stě let před událostmi ze Hry o trůny a vypráví strhující příběh rodu Targaryenů. (HBO Max)

Recenzie používateľa tomik99 k tomuto seriálu (10)

Potomci draka (2022) (S01E01)

Upřímně jsem hodně mile překvapen. Do nového světa jsem vklouzl jako po másle a hodně rychle jsem se sžil s novými postavami, které mě začaly okamžitě zajímat. Musím říci, že při začátku GoT jsem byl celou první řadu zmatený, tady jsem se chytil hned. Je to lépe vypravěčsky zvládnuté, chytlavé a stále se s celým světem nakládá důkladně a s péčí. Je to jako pocit, kdybych z toho světa nikdy neodešel. Skvělý pilot a už se těším, jak to bude pokračovat dál. ()

Nezvedený princ (2022) (S01E02)

Prvních pár minut bylo sice malinko pomalejších a ne tak zdrcujících jako v pilotu, ale nabírá to slušné obrátky, postavy začínají mít jisté obrysy, intrikuje se. Baví mě to neskutečně a obecně to výborně navazuje (předchází) původnímu seriálu. Těším se, co si na nás přichystají dál. ()

Druhý svého jména (2022) (S01E03)

Skvělé budování světa a nahlížíme postavám do hlavy, abychom zjistili jejich pohnutky a myšlenky. Přesto je cítit, že po třetím díle je nutné určité osvěžení hned v dalších epizodách. Nesmírně mě to baví a je to celé skvělé. Je ale nutné, aby příště dorazila nějaká nová postava nebo se děj zase hnul o kousek dál. Zatím je to jedno velké napínání, které dle mého názoru není schopno dlouhodobě udržet naší pozornost. Jde o to, kdo usedne za král. Hráče tu máme jasné, ale příště musí přijít nějaký velký zvrat. ()

Král Úzkého moře (2022) (S01E04)

Jak dokonale napsané ty postavy jsou. Daemon se vrátí jako zachránce a ztracený bratr, který stále nezapomíná na svou agendu a hlavní cíl - pošpinit krále a vzít si jeho korunu. Ve své vlastní neteři probudí její potlačované chtíče a chuť po sexu, čímž rozpoutá další peklo na zemi. Znovu výborně napsaná epizoda, která nám poodhaluje pohnutky mravůrně myslícího strýce a naopak ukazuje zranitelnost náctileté dívky. Tak jednoduché, přitom tak dokonalé po všech směrech. ()

Osvítíme cestu (2022) (S01E05)

Znovu naprosto po všech směrech dokonalé. Je až úžasné kolik věcí se za jednu epizodu stane a přitom není nic uspěchané a vše je přirozené. Criston se nám pěkně zamiloval a už nemá vřelý úsudek. Jsem zvědavý, kam povedou kroky ostatních po tomto činu. Je to dobře rozehrané a člověk tam vidí tu rozervanost uvnitř rodu a jejich pozvolný pád. ()

Princezna a královna (2022) (S01E06)

Na změnu hereček si musí člověk chvíli zvyknout, ale nakonec jsem to dokázal vstřebat po jedné epizodě. Sice královně a princezně to malinko ubírá na charismatu a roztomilosti, ale stále se to dá. Chválím nicméně děj, časový skok je opodstatněný a nyní nám seriál nabízí daleko více postav a možná i zajímavější zápletku. Znovu tleskám za výbornou hodinovou epizodu, při které jsme opět během chvilky poznali nové postavy a lehce si k nim vytvořili vztah. ()

Náplavomarka (2022) (S01E07)

Jedna rodina, jeden problém. Přesto tak dokonale vykreslený, že to neskutečně baví. Konflikt malých spratků uvěřitelný a výborný, dohra taktéž famózní. A aby toho nebylo málo, tak se ještě dočkáme výborného zvratu v posledních sekundách. Bravo, takto se to má dělat. ()

Pán přílivů (2022) (S01E08)

Zpočátku jsem byl z časového skoku a "nových" tváří malinko zaskočen, ale tvůrci to opět výborně zvládli a za chvíli se člověk již orientuje. Tenhle díl patří především Králi Viserysovi, který chce za každou cenu sjednotit rozporuplnou rodinu. Jeho snaha je až obdivuhodná. Ukradl si pro sebe scénku v trůním sále a následně ještě u hostiny. Moc pěkný díl a příště očekávám, že se rozpoutá peklo. Viserys je takový Eddard Stark tohoto seriálu. ()

Zelená rada (2022) (S01E09)

Líbila se mi ta reálnost, kdy lidé v zoufalých časech dělají zoufalé věci. Vzdát se moci zkrátka v určitý moment již nejde, a tak člověk udělá cokoliv, aby svou pozici upevnil. Začínám si oblibovat Aemonda. Jako spratek byl příšerný, ale teď je snad z té rodiny nejrozumnější. Jsem zvědavý na finále. ()

Černá královna (2022) (S01E10)

Historicky asi první seriál, kdy jsem dal všem epizodám plný počet. A tentokrát to nejde jinak, i když jsem byl malinko na vážkách. Minulá epizoda dost nastolila atmosféru a tady to vidíme "jen" z druhé strany. Závěr vše ale pěkně vynahradil, i když už při vyslání synů jsem tak nějak tušil, že jedna cesta nedopadne dobře. A válka může začít. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

28.09.2023

Rod draka pokračuje v produkci

Rod draka pokračuje v produkci

24.07.2023

Spisovatel G. R. R. Martin přidal na svůj blog nový příspěvek, v němž zazněly dvě důležité informace, které by měly potěšit fanoušky Hry o trůny i Rodu draka. Tou první je, že 74letý autor pomalu ale… (viac)