Rod Draka

• USA House of the Dragon
USA, (2022–2024), 18 h 4 min (Minutáž: 51–67 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D'Arcy, Matt Smith, Steve Toussaint, Eve Best, Rhys Ifans, Sonoja Mizuno, Fabien Frankel, Milly Alcock, Emily Carey (viac)

Epický seriál Rod Draka se odehrává dvě stě let před událostmi ze Hry o trůny a vypráví strhující příběh rodu Targaryenů. (HBO Max)

Recenzie používateľa Cheeter k tomuto seriálu (11)

Série 1 (2022) (S01)

Když to vezmu kolem a kolem tak se první série House of Dragon povedla. Mezitím na seriálovou scénu dorazilo více podobných podniků, ale je zjevné, že tento si zachoval svoji kvalitu a bavil mě celou dobu, nikde nedošlo k nějakým velkým přehmatům, což se o dalších právě říci nedá. Celkově jsem tedy spokojen a budu se těšit na další řadu. ()

Potomci draka (2022) (S01E01)

Začátek trocha akce. Pak to přeci jenom bylo trochu rozvleklé, nějaký lore, o co běží, by se hodil. Nakonec jsme se přeci jenom zápletky dočkaly, takže otázka je, kolik bude žít členů rodu na konci série. ()

Nezvedený princ (2022) (S01E02)

Za mě asi větší spokojenost, jak s první částí. Ano, stále schází větší akce, ale to vůbec nevadí. Osobně jsem názoru, že k dramatu není potřeba nutně řežba. Kolikrát pletichy udělají víc. ()

Druhý svého jména (2022) (S01E03)

Za mě trochu sešup, oproti předchozím dílům. Lov byl sice zajímavý, ale tak záživný nebyl. A zbytek je historie. ()

Král Úzkého moře (2022) (S01E04)

Na začátku byl konečně trochu reálný souboj. Současně mám dojem, že se děj konečně rozběhl, první tři díly by svým způsobem mohly fungovat pouze samy o sobě. ()

Osvítíme cestu (2022) (S01E05)

Vypadá to, že čistě politická fáze děje končí, skoro bych předpokládal, že pokud přímo nezačne válečná, tak se situace hodně vyhrotí. ()

Princezna a královna (2022) (S01E06)

Za mě rozhodně nejvíc nudný díl za celou dobu, strašně se to vleklo. ()

Náplavomarka (2022) (S01E07)

Celé se to nějak vleklo, ale nezajímavé to nebylo. Až na konci přišla zajímavá změna, která konečna trochu stála za řeč. ()

Pán přílivů (2022) (S01E08)

Tvůrci nás evidentně napínají, nicméně posunuli děj dopředu. Myslím, že tato část se povedla a nechce se mi ani moc domýšlet, co nás čeká příště. ()

Zelená rada (2022) (S01E09)

Coup d'etat, který se úplně nepovedl. Uvidíme, jak moc zpackaný byl. ()

Černá královna (2022) (S01E10)

Závěr série jak se patří, rozhodně nezklamal, naopak pár míst bylo překvapivých. Ačkoliv tato překvapení se dějí spíše tak, že nestane nic závratně převratného, spíš naopak, a to je příjemná změna. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

28.09.2023

Rod draka pokračuje v produkci

Rod draka pokračuje v produkci

24.07.2023

Spisovatel G. R. R. Martin přidal na svůj blog nový příspěvek, v němž zazněly dvě důležité informace, které by měly potěšit fanoušky Hry o trůny i Rodu draka. Tou první je, že 74letý autor pomalu ale… (viac)