Zlí hoši

Mick O'Brien (držitel Oscara Sean Penn) je šestnáctiletý problémový kluk, který nešťastnou náhodou zabije mladšího bratra drogového dealera jménem Paco Moreno. Je poslán do nápravného zařízení pro mladistvé, kde musí každý den bojovat o holé přežití. Mezitím Paco brutálně znásilní Mickovu přítelkyni. Když se to Mick dozví, hodlá utéct na svobodu a pomstít se. Po zdařilém útěku je však vrácen zpět. Do stejné polepšovny je následně umístěn i Paco, který myslí také na pomstu. Film je vyhrocen soubojem, jehož výsledek potvrdí, že k určitému polepšení v tomto případě opravdu došlo. (oficiálny text distribútora)

DannyBoy80

Velmi dobré. Penn v nejlepším světle. Perfektní drama z prostředí ústavu pro mladistvé delikventy se zařazením do kategorie nejtěžší (vrazi, bombové útoky, znásilnění). Moc dobře vykresno. ()

aLPaC

Další z řady výborných, čtyřhvězdičkových filmů Penna 80. let. Řada nedostatků a děr ve scénáři se sice najde, důležité pro mě je ale to, že mi to nevadilo a celou dobu mě toto vězeňské drama hodně bavilo. ()

Olík

Kruto krutý gangsta hustoles čpějící až za roh drsnou pózou, špínou ulice, vězeňskou šlichtou a hlavně americkým klišé stereotypem, který tady, v podobných (někdy doslova shodných) formách, bylo, je a bude. Pokud stejně jako já milujete pastelové teenager osmdesátky, tak není od škody občas zabrousit i o do jejich „hrubších“ zákoutí reprezentovaných delikventským matchem Sean Penn versus Esai Morales. ps: škoda moralizujícího konce….jedna rána, která nepadla vedle a bylo o hvězdičku navíc. ()

tranquill

"Ty seš už teda dávno mrtvej, akorát to ještě nevíš!" Zprvu to vypadalo na 80-kové akční krimi, ale pak film sklouzl ke kvalitnímu vězeňskému dramatu. ()

BDMarty007

Klasické vězeňské drama. Podobných filmů jsem viděl alespoň 10. Tenhle nepatří ani mezi nejlepší, ani mezi nejhorší. Ač to byl pro režiséra Ricka Rosenthala jeden z prvních filmů, cítím z toho rutinérství, schematičnost a nedostatek odvahy alespoň se pokusit o něco nápaditého. Od začátku do konce je vše naprosto předvídatelné. ()

Nocturno culto

Oblíbený film.. sonda do života mladistvých delikventů a jejich osudy střetávající se v nápravném zařízení, kde dojde k finálnímu zúčtování... bezvadný Sean Penn jako Mick O´Brien...ta scénka s explodujícím magneťákem a nebo plechovkami v povlaku na polštář jsou perfektní.. ()

mira.l

V polovině somdesátek možná skandální, násilné, brutální a já nevím jaké ještě, dneska už mi to přišlo jen jako docela velká nuda, zpestřená partou gaunerů ze zařízení, kde se gentlemani nevyskytují. A krom toho S. Penna jsem nikdy moc nemusel. ()

crjules

Dalsi z ranych filmovych roli Seana Penna, kterou dokaze presvedcit! Uz tehdy byla patrna jeho herecka vyjimecnost a po neprehlednutelnych rolich v Taps a Ridgemontu pokracuje stejne dobre v Bad Boys. Tento film mi chybel do me "Pennovske" filmografie dlouho a mohu rici , ze rozhodne nezklamal! ()

Blazkowicz

No prostě paráda. Podobné příběhy bývají většinou z věznic, takže z pohledu mladistvých to bylo něco trochu jiného. Napětí se drží skoro celý film. Konec naštěstí dopadl dobře. Jen mi tam strašně moc chybělo závěrečné propuštění nebo setkání. 4+* ()

Saxos

Dobové drama z takového horšího pasťáku pro dost tvrdé mladíky. Dnes už trochu k pousmání, ale v každém případě stále koukatelné. ()

montel

Mike (Sean Penn) je gauner, který ve svých 16 letech okrádá lidi a loupí. Při jedné ze svých akcí, nešťastnou náhodou zabije bratra drogového dealera Paca. Proto je poslán do nápravného zařízení pro mladistvé. Mezitím Mikeovu přítelkyni J.C. (Ally Sheedy) Paco brutálně znásilní. I díky tomu se Mike a Paco setkávají společně za mřížemi, kde je jejich zvájemné střetnutí, jen otázkou času.... Debut plejády herců, v čele s Seanem Pennem, kterému tato role více než sedla. Filmy z vězeňského prostředí mám rád a když se k tomu přidá dobrý a drsný příběh, mé hodnocení nemůže být nižší. 75% ()

Feacher

Až na ten nepovedený český dabing velmi dobrý film, taková vězeňská gangsterka, akorát ve verzi "kids". Občas jsem měl pocit že takhle to mezi "dětmi" přece nemůže fungovat, ale pak si říkám, že Amerika je prostě jiný svět. Na mladého Seana Penna si také moc neumím zvyknout, ale vše co tu vyjmenovávám není objektivní důvod ke snižování hodnocení. První půlka trochu slabší, zejména první čtvrtina, zahrané to je ale většinou skvěle, příběh je dobrý, délka akorát, závěr strhující. Akce, láska, nenávist, vše na svém místě, 5* s odřenýma ušima! ()

Loky393

Na film se da koukat a to je hlavni ma to přiběh a tak tošku je to i napinavy ale ja sem tady už četl nazor male děti co si hrajou na dospěle tak stim souhlasim pastak furt neni basa přece ne ikdyž možna v Americe jo že neni to špatnej film je dobrej ale nějak zvlašt mě nenadchnul ()

Rayers

Sice teda nevim odkdy tady platí, že kdo zabije šerifa, stane se šerifem, ale oproti spoustě jiných filmů se tohle alespoň začíná podobat skutečnosti. ()

foxing

Ten film jsem viděl jednou kdysi dávno a pamatuju si na něj dodnes. Především jak byla stvárněna syrovost nápravného zařízení se vším, co tam člověk potká! Úžasné. ()

Oxytocin

Syrové zpracování mladých odpadlíků společnosti, kteří se ocitnou v nápravném zařízení. I přes veškerou špínu přece jen budete fandit Pennovi v závěrečném souboji, na který všichni čekají. ()