Luke Jackson je nový väzeň, ktorý pod dohľadom sadistických dozorcov kope priekopy so svojimi spoluväzňami. Čoskoro si získava ich obdiv svojim prístupom k životu a odporom k autoritám a stáva sa ich vodcom. Keď sa Luke dozvie, že jeho matka zomrela, dozorcovia ho zavrú na samotku, aby sa nepokúsil utiecť na jej pohreb, tak ako to urobil už mnohokrát predtým... (STV)

Blue.Shark

Frajer Luke je ryze atmosferický film. Možná se zdá, že se během těch 126 minut nic moc neděje, ale opak je pravdou. Vlastně se to ani nedá pořádně popsat slovy. Tenhle film musí člověk vidět, aby pochopil. ()

JohnyD

"I never planned anything in my life" Luke Už dlho som nemal po pozretí nejakého filmu, ten príjemný pocit na duši, že som videl čosi neobyčajné a nádherné. Ďakujem Paulu Newmanovi, že mi to umožnil!!! Spolu s Vykúpením z väznice Shawshank najkrajší a najlepší film o nezlomnosti ľudského ducha. Povinná literatúra pre každého, kto miluje film. ()

Pawlisman

Film mě bavil a upoutal pozornost na celou dobu. Skvěle natočené. Ale ten scénář? Nevím. Hodina seznamování s vězením a Lukem. Následují 3 útěky a chycení. Nikam o nevede, nic se nevyvíjí. Nevím. Ale vykreslení postav jsem věřil a líbilo. Ale teda světovou pecku bych z toho bohužel nedělal - lepší příběh a ano. 8,5/10 ()

Chudobka

Když jsem si přečetla pár komentářů těch, které film nezaujal a dokonce se u něho nudili, byla jsem překvapená. Já viděla tento film mnohokrát a pořád mě baví. Paul Newman ve své nejlepší roli a vynikající George Kennedy. Pro mě nejlepší vězeňské drama. Ano, takhle si představuji nezlomnost lidského ducha. ()

Rocket

Jason Statham? Kdeze, Paul Newman...to bol frajer! Zboznujem vazenske dramy, ako je to mozne, ze takuto perlu som prehliadal roky? ()

Ramone11

...a Vy pane Paule Newman pro mne budete vzdy jako jeden z nejvice charismatickych a sympatickych filmovych hrdinu - jste proste Frajer Luke! Jeden z nejlepsich filmu z vezenskeho prostredi s uzasne hrajicimi a charismatickymi herci...povinnost pro kazdeho filmoveho nadsence. ()

Kvítek

Je to FRAJER! Paul Newman je ve vězeňským munduru tak rajcovní, že by s přehledem strčil do kapsy i Michaela Scofielda. Jenom toho Butche mám přece jen raději. ()

KOZEL84

Výborná klasika.Nejlepší byla scéna slintajících věznů nad ''Lucille'',která myla auto (slintal sem s nima).Tak trochu mi to připomělo Přelet nad kukaččím hnízdem.Kéž bych tak dokázal být taky takový frajer a snášet všechno s tak okouzlujícím úsměvem.Frajer Paul ;-). ()

mh.mail

90% - K filmu samotnému je asi zbytečné cokoliv dodávat. Tak snad jen z trochu jiného soudku: Tento film by se měl promítat všem, kteří nastupují do vězení, a měl by to být na dlouhou dobu poslední film, který uviděli. Pak už by si na něj měli jenom "hrát". Nevšiml jsem si, že by se někomu nechtělo pracovat a místo toho se šel dívat na televizi nebo se vzdělávat na internet. ()

jasanka

Film mě nebavil. Na můj vkus příliš dlouhavé zpracování, chvilkami jsem se přistihla, že nevnímám, co se na obrazovce děje. Vězeňská dramata navíc zrovna moc nemusím. Jednou rozhodně stačilo. ()

Chundys

Může být nějaký film, kde hrál Newman hrozný nebo nudný? Nemyslím si a Frajer Luke byl vynikající, zatím pro mě asi nejlepší Newmanovský kousek v podání Luka ;-) ()

Helldo

Další skvělé drama o nezlomitelnosti ducha s vynikajícím Newmanem. Při porovnání s Motýlkem ovšem o něco chudší zážitek, ale jen opravdu o málo. ()

Aere

Paul Newman ve své životní roli. Takhle se usmát umí jen on. Na to se jde dívat zkrátka pořád, nejen kvůli automyčce. :) ()

zahadum

Newman ..pán herec stvárnil túto úlohu presvedčivo ale hlavne v pohode...s úsmevom...ako keby ani nehral...len proste prechádzal tým horúcim a spoteným väzením kde jeho tvrdohlavosť mu komplikovala pobyt. Scéna umývanie auta a diváci....scéna asfaltovanie cesty ...scéna 50 vajec za hodinu....scéna psy vs utečenec....to sú kľúčové scény filmu ktoré navždy ostanú v zlatom filmovom fonde....ale scéna kedy sa Luke dozvie o svojej matke...to je bez komentára ...plný počet za tento úžasný filmový klenot !!! Veľmi mi tento film pripomínal Prelet nad kukučím hniezdom...tam tiež Nicholson bol také svetlo ktoré trošku vnieslo života do temného stereotypu inštitúcii .... ()

Narciska

Další z řady filmů, které nezestárly ani o píď. Mohu to věřím posoudit, neb ho vidím půlstoletí od natočení poprvé. Je dobře zahraný, je zajímavý, je to film o jednom frajerovi, který je více než to, je to navíc film o konceptu hrdinství, o tom, jak hrdinové vznikají a ještě více o tom, jak je jejich okolí pojímá. Je to sonda do lidské duše, ale je to také pocta mužům, protože takovou pospolitost, jaká je ve filmu viděna, nejsme schopny my ženy vytvořit... ()

Mona-Lisa

Paul Newman se směje. Paul Newman podává mámě skleničku. Paul Newman výsměšně: “Hey, boss.” Paul Newman jí 50 vajec. Paul Newman stojí v dešti. Paul Newman prostě existuje na platně a nedá ti jinou možnost, než dát 5 hvězdiček. ()

Tvůrci Half Nelson uvádějí...

Tvůrci Half Nelson uvádějí...

27.03.2007

Není to zrovna dávno, co tvůrci Ryan Fleck a Anna Bodenová uspěli se svým nezávislým filmem Half Nelson (uvedený do našich kin v rámci Febiofestu 2007), a to nejen díky Oscarové nominaci Ryana… (viac)