Karel

• Česko Karel

Film Karel nie je a ani nemá byť prehliadkou nespornej slávy Karla Gotta, jeho speváckeho talentu a úspechov. Režisérka Olga Malířová Špátová vstúpila so svojou kamerou tam, kde sa sláva končí a kde sa z fenomenálneho Zlatého slávika Karla Gotta stáva iba Karel – nadšený maliar, milujúci manžel a otec. Tvorcovia totiž zachytili Karla Gotta nielen pri jeho vystúpeniach a stretnutiach s fanúšikmi, ale predovšetkým v jeho domácom prostredí. Či už v Prahe, na chalupe alebo v dedinke, kde trávil detstvo. Spevák sa vo filme vydáva na miesta, ktoré zohrali v jeho živote dôležitú úlohu. Odhaľuje neznáme zákulisia koncertov, svoj život s rodinou a súkromie, ktoré sa inak snaží s pokorou a láskou chrániť. Na divákov tak čaká autentický a jedinečný filmový portrét, plný nečakaných spomienok. (Bontonfilm SK)

jasse

Musím říct, že tohle se Olze Špátové povedlo. Dokument je svižný, zábavný  i smutný zároveň, protože to měl být původně dárek k osmdesátinám a nakonec je z toho epitaf.  Jsou v něm  opravdu velmi výjimečné a intimní okamžiky (ortel lékaře a rozhodnutí nepokračovat v léčbě).  A myslím, že spousta  účastníků jeho posledního koncertu v Brně se až teď z filmu dozví, v jakém stavu  ten koncert profesionálně odzpíval. Klobouk dolů, Karle (akorát si myslím, že měla Ivana tehdy pravdu - tohle se mohlo ukončit už mnohem dřív). ()

mosnak

Pan Karel Gott byl bezpochyby velký člověk a zpěvák, kterého si budu vždy pamatovat jako vtipného sympaťáka. Tento film ovšem zůstal tak nějak nevyužit. Dovedl bych si představit více emocí a průžer jeho životem, který nebyl vždy jen sluníčkový. Přiznám se, že byl moment kdy jsem se podíval na hodinky, kdy už bude asi konec. Čest jeho památce - 55% ()

janabel

Když po skončení filmu uslzení lidé kolem mě  začali spontánně tleskat, tak nemůžu dát jiné hodnocení než pět hvězd. Myslím, že dokument chytne za srdce každého, fanouška i nefanouška. A hlavně si každý uvědomí, že náš národ ztratil skvělého umělce, kterého už nikdo nikdy nenahradí. ()

mira007

Škoda, že to nebylo jako dokument Meky, tohle spíš než portrét nejúspěšnějšího zpěváka byl smutný dokument o umírání, který dal nahlédnout do rodiny mistra.  Zajímavé, ale moc snadno se na to nekouká. ()

KM Phoenix

Jako nechtěná komedie je to na pět hvězd, smál jsem se skoro celý film. Jako dokument je to dost slabé, strnulé a tlačené. K tomu jakýkoliv pozitivní zážitek ničí maniakální Krajčo, opožděně působící Šarlota a pak přehlídka více či méně zombie postav z nichž je asi nejvtipnější Štaidl (a toho v oblibě rozhodně nemám). Předpokládám, že Gottovi fanoušci to stejně budou adorovat a tak už to navěky bude na ČSFD v červených číslech i když si to zdaleka ani nezaslouží... ()

MiaMahoney

Normální, pěkný dokument o české legendě. Žádné přílišné “píárko” Ivany jsem v tom neviděla, prostě manželka doprovázející odcházejícího manžela i na koncerty, aby měl podporu a zvládl náročné přípravy. To je snad normální a dělala by to každá milující žena, netřeba v tom hledat “píárka”. Jestli je potvora a zlatkopka nevím, své pochybnosti o ní samozřejmě mám, ale co jsem viděla bylo hezké a mistr se vyjadřoval pěkně a vysvětlil i nelibé okamžiky svého života logicky a věcně. Byl úžasný, žil pro fanoušky do posledního podpisu, státu poskytl spoustu valutů (pro vás, co mu vyčítáte “poplatnost systému”), měl duchovní nadhled a nefandil neomarxistickým hodnotám, přikláněl se k zajímavým názorům a teoriím a hlavně nás všechny obohacoval svým jedinečným hlasem. Všichni jsme nějakým způsobem “Gotťákem” dotčeni, ať se nám to líbí, nebo ne. Prožil naprosto dokonale naplněný život po všech stránkách a zanechal za sebou ohromný odkaz. Je skvělé, že režisérka mohla jeho bytí takto zachytit a nechat nás nahlédnout do běžného života legendy. Takže: díky, Olgo a díky, mistře! ()

cupito

Božský dokument o božském Karlu Gottovi, plný smíchu i slz, musí být zkrátka božský navěky. Vše tak, jak má být, až na ten nebožský Boží zásah v závěru. ()

Warhorr

Skvělý pohled do mistrova nitra, jenž dokument zachycuje v jeho posledním roce života. Nejedná se o nějaký globální pohled na jeho kariéru a sledujeme spíše jeho osobní život - relax na chalupě, společné trávené Vánoce, návštěva nemocnice či pohled do zákulisí před a po koncertech. Emotivní je především schůzka s lékařem, kde vlastně člověk jasně pochopí co Karla ve velmi brzké době čeká. Celý dokument se vlastně nese trochu v takovém road movie stylu kdy Karel navštěvuje staré známé jako Kubišová, Štaidl, Suchý a vzpomínají na staré časy. Nezůstaneme jen v Praze ale zavítáme třeba i do Hamburku. Dozvíme se taktéž jak Karel účinkoval za socialismu a proč se rozhodnul neemigrovat. Musím říct že na to, jak nejsem žádný jeho fanda a jeho hudba mi nic neříká, tak se mi snímek velmi líbil a obohatil mě o spoustu nových informací. ()

arcticsky

Někteří zde v komentářích ventilují naprosté nepochopení úmyslu, s jakým byl dokument natočen a očekávali více materiálu z Mistrovy stokrát provařené, převařené a dávno zdokumentované kariéry. Obsahem dalších defektních sdělení jsou hloupé řečičky o Ivaně G.  Těmto případům nedoporučuji čumět na práci schopných a inteligentních dokumentaristů... ()

Chudobka

Nejsem zrovna fanynka Karla Gotta, ale vždycky jsem si ho vážila za  to, co dokázal. Být tolik let na vrcholu, to se podaří jen málokomu. Pokud ale mělo dojít na sklonku života k nějakému bilancování, to by znamenalo přiznat si i chyby, protože ani on není bůh a je jako každý člověk chybující. Postavit se k podpisu Anticharty jako chlap, nevymlouvat se - to by ho v očích mnoha lidí určitě povýšilo. Záběry s Kubišovou mi připadaly opravdu trapné. V dokumentu bych uvítala více rozhovorů nebo vzpomínek na lidi, s kterými léta spolupracoval. Toho tam bylo skutečně málo. Ivana mohla zůstat trochu v ústraní, takhle akorát popouzela, bylo jí tam příliš a chovala se jako generál.  Méně záběrů z nemocnice -byly tam jistě vhodné, byly důležitou součástí jeho posledních let života, ale zkrátila bych je. Nedozvěděla jsem se nic nového. A že by dokument aspoň částečně pronikl do jeho nitra, to tedy ne. ()

nonick1

Karel??? Tato filmová elégie měla mít spíše název Karlův konec, případně Odcházení (nebýt Havlova stejnojmenného filmového omylu), protože povětšinou je o jeho posledních chvílích – ovšemže pod taktovkou jeho ženy Ivanky aka producentky tohoto dokumentu. Myslím, že některé (zvláště nemocniční) záběry by diváci raději oželeli, spousta jiných naopak chyběla – nezařadit do dokumentu o Karlu Gottovi tohle vystoupení: https://www.youtube.com/watch?v=Y05Zh1yxdiY je podle mě trestuhodné. ()

ZorkaJ

Krásný dokument patřící jedné z největších osobností naší země, ukazuje lidskou stránku Karla Gotta, který byl velikostí a otevřeností svého srdce miláčkem publika a zůstane v něm i po mnoho generací. Dokument ukazuje i lidskou stránku Ivany Gottové, která je i okouzlující žena i pilné dcerky Charlotty Gottové. Určitě si zaslouží i uznání režie Olgy Malířové Špátové, která celý dokument nahrála srdcem. ()

godycz

nehodnotim Karla. hodnotim film, ktery nevi zda byt dokumentem nebo romantickym slintem. trochu mam pocit ze byl zamerne natocen na city. bohuzel. ()

ROCK,THE

Dustojná rekapitulace Mistrova života a ohlédnutí se do minulosti i do posledních smutných dnů boje s nemocí. Velmi emotivní a dojemné rozloučení. Budiž vám v nebi dopřán klid a ráj muziky. ()

Chundys

"Někdy se ví, co Bůh chystá. A že se nedaj stihnout všechna místa!" Karel byl, je a bude jen jeden. Nepatřím mezi posluchače, přesto některé písničky patří i do mého playlistu! Ale přesto každý Karla znal! Být tak vřelý a hodný člověk jsem až překvapen jak on to dokázal! Měl obrovské srdce a fakticky otevřenost ke všem a vždy! A všechna čest teda, že i když už měl velké bolesti, tak stále vystupoval! Kájo ať ti to pořád tak parádně zpívá v tom hudebním nebi!!!! ()

zahadum

Najlepší speváci už nežijú...žiaľ...ale žijú tu vo forme ich pesničiek. Karel Gott bol, je a bude môj veľmi obľúbený spevák, umelec ale aj človek s veľkým Č. Bol to slušný chlap. Bol to človek ktorý sa nevyvyšoval nad druhých a to, že mal veľký dar si nenechal len pre seba ale delil sa s ním. Doprial si preto bohatý a úžasný život. Dokument nám ukáže časť toho života. ()

gonga

Pietní portrét, jen škoda, že o člověku Karlu Gottovi jsme se dozvěděli tak málo. Je evidentní, že byl velikým profesionálem, hodným a slušným člověkem, ale rád bych se o něm, o jeho osobnosti, dozvěděl víc. ()

Kina v Česku znovu zavírají

Kina v Česku znovu zavírají

08.10.2020

Očekáváné vyhlášení je tady. Ministr zdravotnictví Roman Prymula oznámil, že počínaje pondělkem 12.10. dojde minimálně na 14 dní k omezení veškerých volnočasových aktivit, čehož se logicky dotýkají… (viac)

Finále Plzeň je! Od 25. do 30. září

Finále Plzeň je! Od 25. do 30. září

15.09.2020

Ačkoli je podzim, Finále Plzeň je! I přes složité jarní období se organizátoři rozhodli největší plzeňský filmový festival nezrušit, ale pouze přesunout. Během šesti dnů včetně prodlouženého víkendu… (viac)