Operace Mekong

• Čína Mej kung che sing tung (viac)

5. října 2011 dojde na řece Mekong k vraždě 13 čínských rybářů, kteří převáželi 900 000 pilulek metamfetaminu. To odstartuje společnou operaci Číny, Thajska, Barmy a Laosu, jejíž cílem je objasnit, k čemu toho dne skutečně došlo, a hlavně dopadnout drogové dealery, kteří za tím stojí. (LangiJ)

Martin741

Reziser Dante Lam si tentokrat vybral Zlaty Lichobeznik, pardon, Zlaty Trjuholnik a drogovu tematiku. Klasickymi atributmi  tohoto rezisera su brutalna akcia, prestrelky, nahanacky. Niektore sceny posobili dost velkolepo, akokeby si ich reziser Lam pozical od Michala Zaliva. Spomalovacky pri akcnych scenach musia byt, robil uz taky Serdzo Leone.  Kontaktne  suboje potom nic moc, rezsier to vynahradil ale kavlitnymi dialogmi   : 75 % ()

bourec

Slušný.Velkolepý akční scény,spousty krve,ale taky ruská ruleta s dětma,fetující děti,všude hnusota.Podle mě si ale film zasloužil bombastičtější finále,Tohle mě nějak neuspokojilo.60%. ()

mortak

Proč a jak bylo popraveno drogovým gangem 13 čínských rybářů se dodnes oficiálně přesně neví. Asi šlo o exemplární test, protože na lodích byl amfetamin, o kterém druglord Nor Kham nevěděl, a neměl z něj profit. K tomu se spekuluje o účasti zkorumpovaných thajských protidrogových policistů. Tato linie je však ve filmu jenom naznačena jednou scénou (zkoumání dráhy kulek), ovšem i tak thajská policie nevychází z filmu moc lichotivě. Jenže to je vlastně jedno. Se skutečností mimo úvodních scén nemá film nic společného. Jde o neskutečně nabušenou akční jízdu s pedálem sešlápnutým k podlaze od první sekundy filmu. Vrcholem je pro mě honička v obchodním centru, protože závěrečná půlhodinová akční orgie je už v některých momentech over-over-top. Mekong je to, o co se neúspěšně snažil Bay v 6 Undergroud - akční jízda se sympatickými hrdiny. Na víc jak tři hvězdy to není, protože je to silně přepálené, ale ty dvě hodiny utečou neskutečně rychle. ()

Johnny.ARN odpad!

Ten film je tak zlý. Vo všetkých smeroch. Už od začiatku máte piči, že kto je kto, lebo všetci vyzerajú rovnako, volajú sa rovnako, nemáte k nim žiadny vzťah. Následne vás dojebe zbesilá akčná kamera, ešte zbesilejší strih a prerazenie čelného skla Mercedesu drevenou stoličkou. Ak to ani po scéne v nákupnom centre nevypnete a poviete si, že to ešte skúsite dopozerať, scéna na policajnej stanici, kde nafetovený 8 ročný chalan strieľa s mŕtvou devinou lepšie ako elitní policajti vás utvrdí v názore, že je čas to vypnúť. Ak však zozbierate posledné zvyšky odvahy a predsa to len skúsite dať dokonca, po subjektívnych 5 hodinách pičovín to nakoniec príde. Obrovské finále. Všetci si zapnú kód na neobmedzenú muníciu a začnú sa strieľať hlava-nehlava. Ach, prečo kurva drát na nás Čína okrem lacných a nekvalitných výrobkov zoslala aj tento film? Utrpenie je slabé slovo. A že podľa skutočnej udalosti? Neverím ani piči. ODPAD! ()

Zombi

Akční thriller o zátahu na nedostupné drogové dealery ze zlatého trojúhelníku. Zpočátku člověk trochu tápe, kdo, co a proč, protože se rozehrává trochu zeširoka, ale jakmile se zformuje vyšetřovací jednotka, dostane příběh jasný směr. Akce je dost a v různých lokacích, využívá se různých taktických vychytávek a vizál je perfektní. Akce je ale taková praktická, snaží se vypadat realáně, aby zapadla do prostředí a příběhu, což se celkem daří, včetně náležité brutality. Snad nejvýraznější je zvěrečná akce v džungli, která je dlouhá a intenzivní. Kdyby se film o něco zkrátil, bylo by to ještě o fous lepší, takto slabší 4 hvězdy. ()

maty39

Operation Mekong je moderní akčňák téměř hollywoodského střihu s přidanou nokorektností a kontroverzí. Jelikož se jedná o film založený na skutečných událostech, tak se dá říct, že se možná jedná o celkem věrný obraz skutečné situace v oblasti zlatého trojúhélníku. Takový pohled vám mainstreamový hollywood neukáže. Dante Lam je jeden z lepších režisérů v současném čínském filmovém průmyslu a na filmu je to vidět. Akce je nadprůměrná, ale nečekejte wooovské drama, choreografii a déšť kulek a ani hollywoodsky vybroušenou akci. Pokud znáte současné čínské akčňáky, pak asi víte co čekat. Operation Mekong příliš nevybočuje z řady. Pouze je to poctivé řemeslo a slušná zábava. ()

MickeyStuma

Nic naplat, v Hong Kongu akční filmy stále umí. Jsou dramatické, nabité akcí a úžasně nasnímané živou akční kamerou. Nebojí se do děje vsunou veškeré aspekty daného problému ve své ucelené syrovosti, jako v tomto případě malé děti se zbraní v ruce hrající ruskou ruletu, šňupající drogy či bezhlavě střílející kolem sebe. Drogová mafie snad nešla zvýraznit ve své hnusotě více. Scénář je plnohodnotný dějem a však v popředí je přeci jen velkolepá akce, kdy si fanoušek užije dozajista své. Scéna v obchoďáku vypadá jako akční vrchol všeho, ale to má divák ještě před sebou závěr. Zkrátka asijský film ve vší parádě s takřka dvouhodinovou nonstop akcí. ()

BOURQUE

Napriek tematike trošku solídnejší začiatok, ktorý postupne naberá na intenzite. Celkom povedený záverečný „boj zo zbraňami“. Z hereckej stránky tu hlavne dominuje dobrí chlapi (a psík Bingo). Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

Mamlas odpad!

Dějový bordel s desítkami postav. Nikoho jsem nedokázal odlišit, jména nezapamatovatelná. Hned zkraje jsem se ztratil nevěda kdo je kdo, kdo hodný či zlý či kdo vůbec. Po chvíli jsem to vypnul, nešlo sledovat kvůli chaosu a zmatku a taky mě to ničím nezaujalo. (5%) ()

srolyma

Čínské akčňáky mají oproti těm americkým několik výhod. Nemají žádnou povinnou kvótu na černochy, necpou do drsných chlapských rolí ženský, nebojí se postřílet pár děcek a nemají problém s brutálnější akcí. A dokonce se elegantně vypořádali i s tou hlavní nevýhodou asijských filmů, a sice s tím, že vypadají všichni jako jednovaječná dvojčata. Takže tady máme číňany s knírkem, s bradkou, bez vousů, s dlouhými vlasy, s krátkými vlasy, bez vlasů, s brýlemi, s jedním okem, prostě každý jiný. A hned je to přehlednější. ()

Muff

Číňani se poučili z emerických bijáků a začali vrstvit jedno klišé na druhý, no aby z toho byl přeci ten správný akčňák. Velitelé v uniformách s řády, samozřejmě vždy vědí, jak správně rozhodnout, dva chlápci v terénu, krásní, sympatičtí, samozřejmě s nějakým tím traumatem (takže je jasný, že nějaký musí blbě skončit). Záporáci přepáleně ujetí, a i když totálně sjetí, tak hbití jak lasičky. Akční scény nerealistické až běda - všude lítají kulky a ani škrábanec (jak nějaký akčňák z 80. let), maník napaden 4 grázly se sekáčky a dá je, když přijdou na řadu převychovaná děcka-vraždící stroje se samopaly, tak to nejdůležitější je "je nezabít" (tak to jistě, realistické až běda, prostě agitka) a všechny lumpy je potřeba zajmout živé, aby šli před soud, který je stejně odsoudí k smrti, i když by se pohodlně dali zlikvidovat na místě, což - mimochodem - bude stát spoustu mrtvých příslušníků speciální jednotky, ale to asi za to stálo (opět agitka). No a v titulkách se dočteme, že "podle skutečného příběhu". Tak jo. Skutečné na tom bylo maximálně to, že zajmuli nějakýho drogovýho bosse, všechno kolem byla smyšlenina, protože pokud ne, pak jsou číňani jak nadlidi, tak totální idioti. No, ale, na druhou stranu, viděl jsem i větší sračky, celkově to má vysokou úroveň (obraz, dialogy apod.), proti americké béčkové produkci je to bomba, proto dám 3* ()

Gagin

Tady se Čína s Hong Kongem docela vytáhly. Některé záběry jsou fantastické, hodně se používá k natáčení dron a to parádních lokacích. Kazí to malinko lacinější počítačové efekty v druhé polovině. Jinak bych dal plnej počet. ()

hujerita

Z čistým svedomím to na štyri hviezdy nieje, ale napokon to vytiahla tá záverečná akcia, ktorá bola že fakt dosť dobrá, hoci ani v tom obchodnom dome to nebolo zlé. Trocha my vadilo to tempo zo začiatku, ale akcia to dosť vylepšila. Paráda. ()