Zástupca šerifa Joe „Deke“ Deacon (Denzel Washington) je vyslaný z Kern County v Kalifornii do Los Angeles na rutinnú prácu spojenú so zbieraním dôkazov. Namiesto toho sa spolu so svojím novým partnerom Jimom Baxterom (Rami Malek) priamo zapojí do pátrania po sériovom vrahovi, ktorý terorizuje celé mesto. Počas sledovania a vyšetrovania podozrivého Alberta Sparmu (Jared Leto) sa začnú odhaľovať znepokojujúce tajomstvá z Deaconovej minulosti, ktoré by mohli ohroziť nielen tento prípad. (TV Markíza)

Klajnik

Dvě hvězdy dávám filmům, které jsou přinejmenším zajímavé a nelze je považovat za ztrátu času. Little Things nejsou vyloženě špatnej film. Stravitelné to přeci jen je, ale odsuzuji, jaká je to nepamětihodná slabota. Vlastně mě překvapilo, jak chladného diváka zanechá tento film. Natočeno je to nezáživně. Nijak to nevygraduje, nijak to nezarezonuje, pouze vyšumí. Když už to nechtěli postavit na napětí příběhu, jenž by bylo formováno naléhavostí případu, tak měli tvůrci alespoň lépe zpracovat postavy. Je tam nějakej motiv toho, že se člověk užírá, kvůli maličkostem, které se mu vracejí, ale je příliš zapadlej a nevýraznej, takže se o něj film němůže opřít. Denzel je unylej dědek s unavenou tváří, Malek přehrává svou mimikou, Jared Leto je jedinej, na koho je tu radost koukat. Hraje skvěle, ale nebylo mu dáno dost prostoru a moc se ve filmu nepředvede. Ani jeden z nich však nemá co hrát. Tohle opravdu nejsou vděčné role pro 3 oscarové herce. Nějakej uživatel sem psal, že to má blíž k Nightcrawlerovi než Se7en, což je zcestné uvážení. K oběma těmto filmům to má však kvalitativně hodně daleko. ()

Nethar

Solidní detektivka, jen jsem nepochopil, jestli Rami Malek tak skvěle hraje, nebo je to jediný způsob, jak umí hrát. Ale protože se podobně chová i v rozhovorech jako ve filmech, tak to asi nebude můj oblíbený herec, až jako Freddie Mercury to tenkrát sedlo. ()

Flopik

Veľmi ma mrzí, že nemôžem ísť hodnotením vyššie ale ten film nemal proste nič navyše, teda ak nerátam herecké obsadenie. To bolo skvelé a všetci zahrali skvelo. Príbeh veľa nového neponúkne, drží sa pri zemi a ani sa nesnaží šokovať alebo strhnúť. Koniec atmosférou dobrý ale gradovanie žiadne. Nie je to zlý film ale rozhodne je zabudnuteľný, škoda dúfal som v lepšie prevedenie. ()

Muel

| Warner Bros. | Tešil som sa na to. Trailery vyzerali super, herci super, všetko vyzeralo sľubne. A dopadlo to katastrofálne. Prvá polhodina pomerne nudná, potom som mal nádej, že aspoň tým finále ma chcú šokovať, ale nič. Scenár napísaný na kolene s maximálne trápnym záverom. Ani ten Denzel to nezachránil... | Hodnotenie: 4/10 | ()

jerenymo

Za mne si tři hlavní postavy nesedly. Malek mi v roli detektiva byl trochu proti srsti. Jared byl dobrý až na tu jeho Chaplinovskou chůzi :) a Denzel byl bohužel jen "dobrej". Film měl něco do sebe, ale potenciál nevyužil, atmosféra celkem parádní, námět taky, ale...... Škoda :( ()

kumite

Nazvat tento film v překladu Střípky mohl jen blbec, který film neviděl. Dle mého by flmu spíše seděl název Maličkosti. Ale to jen tak na okraj. Film balancuje na hraně dramatu, krimi a thrilleru, ale je to bohužel takové nemastné, neslané. Škoda. ()

Fifer

Dlouho jsem neviděl nějakou novou temnou detektivku, takže jsem se na Střípky moc těšil. Nenadchly, ale ani vyloženě nezklamaly. Padoušský Jared Leto mi nesedl. Přišlo mi, že měl lehce ubrat na té démoničnosti, tohle bylo trochu moc. Oceňuju, že scénář nejde to nejklasičtější cestou (2 detektivové a 1 padouch.), ale jak psali ostatní, jestli to byl pokus o další film Seven (ne, tím nemyslím konec filmu, myslím atmosféru), tak se ne zcela zdařil. A finální pointu asi netipnete, ale ani vás bohužel nenadchne. Ale části snímku fungují skvěle: detektiv v osamění s padouchem někdy v poušti za městem, detektiv schovávající se před svými kolegy z jiného okrsku atd. ()

warrenur

Trochu nemile prekvapenie, v zmysle dost slabeho scenara. Kto dufa v nieco ako Equalizer 3, nech to nerobi. ;) Denzel fajn, hoci obcas "zvlastny" (v opravarenskom "kancli"), Malek, hoci v Mr.Robot-ovi, ci zivotopisaku o Mercurym hviezdil, tuna mi jednoducho nesedi. Nuz a Leto opat fajn. Zvlast pri vysluchoch. Podstatny minus je pre mna poslabsia atmosfera. A to je co povedat, vzhladom na prejednavane pripady. Ok, par minut mozno i slapala (pri "domovej prehliadke"), avsak celkovo slabo. 45% a za mna znacne sklamanie. Zaver, zvlast s tou kupenou sponou bol opat silny a i "dovolenkova" psycho-cast pri bazene. Slabsi priemer. Tesim sa na dalsi Denzelov kusok. Sympos a spravny chlap i v RL starne spolu s nami. ()

Bozvav

Tak ta první káča by si zasloužila zabít už jen za to své naprosto nelogické chování. Jinak rozjezd takový nemastný neslaný, Rami mne iritoval od první minuty, co se objevil na scéně (sám vypadá jako deviant, ten chlap má snad plastiku ala Ken), Denzel se pořád tvářil, jakoby ho tlačilo něco v konečníku.Jaredovi hnusák šel, ale hrát moc nemusel. Hudba fádní až uspávací. Tempo líné, akce nulová, dialogy skoro bolely. To taky byla jediná věc v celém tom počinu, co stála za slzy. Jinak bída bez lesku. Přitom ten nápad vůbec není marný, obsazení slušné, mohl z tohobýt počin roku, bohužel zůstal zcela promarněn. Za mne jedna ukoptěná hvězdule asi za ten námět. ()

ink flo

průměrnej thriller/detektivka, kterej měl být asi založenej na finálním překvapení, který ale přineslo spíš trochu rozpaky ve stylu "a to je jako všechno?" ()

barteca

Thriller ve starém looku má znepokojivou atmosféru, skvělé obsazení, napětí je permanentní. Nevím, co bych si víc mohla přát. ()

Rathalos

Male veci je uctyhodny krimi thriller hlavne vdaka hereckemu obsadeniu,stale sympaticky Denzel Washington a obrovsky talent Rami Malek,ktory ma presvedcil vo filme Bohemian Rhapsody,komu nevadi pomale tempo,dlha stopaz a rad si uziva tajomno ci ocakavanie,co sa z toho nakoniec vykluje,tak si pride na svoje...:-) ()

Axident

Říkám to velmi nerad, maje Danzela od srdce rád, ale tohle byla smutně pomýlená věc a popravdě ani nevím, o co se scénář pokoušel, protože poslední třetina naprosto spolehlivě odsunula nijak světobornou, ale dost příjemnou oldschool detektivku kamsi do oblasti zbytečného céčka případně pokusu o rádoby mudrlantskou podivnost bez pointy. V poslední třetině se Malek z minuty na minutu začne chovat jak iracionální mentál (jinak to, pardon, těžko označit) a závěr to nikterak nezmění, naopak, pokud se o něm vůbec dá mluvit. Dokonce i z toho Danzela budete nakonec v rozpacích... Za mě palec jasně dolu. P.S. Ano, Leto si svého slizouna z autoservisu užil, ale kreace na Oscara to také nebyla. ()

Rockerman

Tuctová krimi, jakou lze jen těžko ohromit a závěrem, který je dost nepochopitelný vzhledem k celému ději. Za tu sponu druhá hvězda. Malek nesympatický a Denzel působí velmi unaveně. ()

BOURQUE

Veľmi impozantné herecké obsadenie Oscarových hercov do filmu s takým príbehom, kde by mohli opätovne potvrdiť, že prečo patria medzi tých nadpriemerných. Avšak veľké očakávanie nie sú naplnené a „paradoxne“ nie je to chyba hercov. Problémom je niekoľko nie príliš dobrých rozhodnutí (skúseného) J. L. Hancocka, a to v pozíciách scenárista a režisér. Základ scenáru je v mnohých bodoch klasicky, čo nevadí, ale to áno, že neobsahuje viac nečakaných zvratov alebo lepšiu premenu niektorých postáv. Z hľadiska réžie je príbeh vedení síce slušne a viac-menej sú jednotlivé časti postupne odkryté, ale to väčšie vyvrcholenie alebo nečakaný moment nepríde tak ako by mali. Trochu väčšia dynamika by taktiež nezaškodila, nehovoriac o hudbe od Thomasa Newmana, ktorá by mala byť intenzívnejšia. Film s nevyužitím potenciálom skvelých hercov. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

helloween93

Zajímavá žánrová dekonstrukce, která bohužel i přes zajímavý cast nedokáže dostatečně strhnout a v závěru si toho divák musí mnoho domyslet sám. S tím koncem bude mít asi hodně diváků problém, já mezi ně nepatřím, protože jsem přistoupil na tu hru režiséra Hancocka, kdy je kladen důraz na postavy a jejich motivace na úkor samotného vyšetřování. Na druhou stranu filmu chybí větší zapojení diváka do děje, takže vás ten konec ani extra nepřekvapí. 3* ()

strikeman

Old-school detektivka v pomalém tempu se zodiakovským vyústěním. Není to špatné, až na tu dementní scénu před závěrem, kdy ozbrojený policista kope, kope a kope... 70% ()

Epero

Skvelé obsadenie, no veľmi priemerný film, ktorý nevyužíva potenciál ničoho, čo naznačí. Nedočkáme sa vyšetrovania brutálnych vrážd, lebo keď sa Denzel zapletie k vyšetrovaniu, máme len jedno miesto činu, o chvíľu je klišé každej kriminálky s falošným podozrivým a potom už sledujú svojho hlavného podozrivého. Nedočkáme sa ani súboja myslí detektívov a extrémne inteligentného darebáka, pretože len čo ukáže, že hneď prekukol ich lesť keď mu chcú prehľadať byt a zavolá na nich políciu, už sa ďalšie takéto ťahy neobjavia. Nemáme tu ani osobný príbeh trápenia a cesty za vykúpením, lebo celý čas je to u Denzela naznačené len ako bežný syndróm policajta, ktorého pracovná posadnutosť tak pohltila tak, až mu zničila osobný život aj zdravie. Čo sa naozaj stalo sa dozvieme až v úplnom závere filmu, takže nemáme žiadne priame reakcie počas filmu na udalosť z jeho minulosti a tak s ním nič neprežívame a v závere to už vyznie po všetkom do prázdna. Snažia sa viesť inteligentné dialógy, ale neraz pretárajú o ničom celé minúty filmu a tak sa nič podstatné nedeje. Rovnako sa minimum deje mimo dialógov, väčšinou len zízanie na steny, jazdenie v aute, proste sledujeme ako dumajú, nesledujeme žiadne skryté stopy a detaily, čo by objavili spolu s divákom. Zbytočne dlhé a žiadny z predstavených námetov nedotiahnutý. ()

Streamovací služby platí hercům obří částky

Streamovací služby platí hercům obří částky

21.08.2021

Filmové i televizní odvětví před časem začalo ve velkém migrovat na streamovací služby, důvodů pro to je pak spousta, jeden z nejzásadnějších jsou ale definitivně peníze. Právě těmi totiž služby jako… (viac)