V tomto animovaném příběhu o začátcích Santa Clause naváže mladý pošťák nepravděpodobné přátelství se samotářským výrobcem hraček. (Netflix)

Lischai

Krásně scenáristicky postavený, vtipný, nápaditý a řádně dojemný animák pixarové kvality. Je skvělé vidět, že i tak onošené téma jako Santa Claus jde udělat svěže a cool. Prostě dobrý! ()

Streeper

Krásný originální nápad o tom, jak to vlastně opravdu mohlo vzniknout. Vždyť jak vznikaly různé mýty a legendy? Přece vypravováním a pak dalším vypravováním a dalším a najednou z toho máme spoustu příběhů, které se možná stali, ale kdo ví, jestli je to pravda. A něčím takovým je i mýtus Santa Claus. Klidně si dokážu představit, že to bylo přesně tak, jak vypráví tenhle povedený animovaný film. Líbí se mi navíc ta animace, je to krásné vrácení v čase do dob klasických animací, která byla krásná a kterou jsem měla nejraději. Krásný vánoční příběh, na který se budu ráda pravidelně dívat. ()

Nach

Je to jako když na vás dýchne duch Vánoc vašich dětských let. Jako když otevřete dárek, který vám i přes svou triviálnost a klišé udělá tu největší možnou radost. Prostě dokonalé pohádkové zjevení, které je skvěle 2D animované, díky čemuž jsem si přišel jako ten malý kluk, který takové animáky žral před érou 3D animace. Vše zde sedí jako sněhová vločka na sněžné hoře. Film, který jakoby byl udělán v devadesátých letech, ale zapomnělo se na něj. Animovaná dokonalost sama. Španělé vytvořili jeden z vánočních filmů, který si moc rád budu opakovaně připomínat, a pokud ho v Čechách dají do televizního programu na Štědrý den, rozhodně ho nevynechám. 95% ()

C0r0ner

Moc pěkný příběh o síle přátelství, lásky, dobra a vzdělání, který popisuje, jak vznikl mýtus o Santa Clausovi. Na pětihvězdičkové pohádky to sice nemá (jediné negativum Pixaru - veškerou konkurenci zadupává do země), ale i tak je to suprová pohádka k tématu Vánoce. 90% ()

Cheeter

Ono se řekne, že je to film o začátcích Santa Clause. Na první pohled clishé téma, které plodí tuctové snímky. Většinou to tak je, ale řekl bych, že ne v tomhle případě. Jsem rád za tuto animaci, která dnes není typická a je současně zajímavá. Trochu to připomínalo animáky před Pixarem. A pokud jde o příběh, má v sobě něco, co se vás dotkne. Takové to něco, co se těžko popisuje. Ale je to tam. ()

Pajky3

Příjemný animák, který pěkně utíká a ve kterém se jen tak mimochodem zrodí legenda o Santa Clausovi. Originální příběh se mi líbil a takhle na Vánoce určitě stojí za puštění. Španělové se vytáhli a s neotřelou animací a příběhem zabodovali. ()

carly

Toto bolo tak neskutocne krasne. Aj zabavne, ale hlavne krasne. Po vsetkych strankach. Pribeh, vizual, postavy, hlasy. No a ten koniec... ()

campix

Z čista jasna na mě na Netflixu vykoukla tahle vánoční novinka a jedná se opravdu o vynikající kousek. Bez většího PR a takováhle bomba, která by se určitě dokázala prosadit i v kinodistribuci. Lehce neokoukaná, ale přesto velmi líbivá animace dává Klausovi punc neotřelosti. Příběh původu Santa Clause originální a postavy zajímavé. Lehce šablonovité, ale opět takovým krásným způsobem tak, že se tu střídají dobře namixované zabavné, dramatické a dojemné polohy. Velké překvapení a to dokonce koketuji s plným hodnocením. Na Vánoce jako dělané. ()

BoXBe

Legenda na první dobrou. Od první minuty jsem nabyl pocitu, že tuhle zábavnou jízdu znám odjakživa. Tak se rodí Vánoční klasika. Vtipné je to, plné detailů, zábavné, svižné, dojemné, Vánoční. Těším se kdykoliv znovu. ()

CinemaRanger

Nádherná vánoční pohádka, která osloví nejen děti, ale i mládež (13+) a rodiče. Tohle si budu každý rok pouštět na Vánoce, má to kouzlo, humor, občas trefně vložené songy. Především jde ale o to ztvárnění Klause a pana pošťáka, kteří byl ohromní a spousta postav v okolí taky. Nejlepší letošní animák, který opravdu, ale opravdu doporučuji. 100% ()

StanislachKo

Skoro až Burtonovský vizuál s prešpekulovaným príbehom, v ktorom sa až prekvapivo prihliada na to, aby postavy neboli iba ploché charaktery a ponúka niečo úplne iné, čo sme ako deti na vianoce vždy hltali. U mňa obrovské a milé prekvapenie (videné 3x btw...) A teším sa až to o rok opäť vzhliadnem miesto Kevina. ()

sir-dave

Čistě ze zvědavosti a hlavně mimo Vánoční čas. To mě ošidilo zřejmě o část zážitku. Každopádně animáku k úspěchu stačí příběh s dobrým poselstvím a když je navíc chytře vtipný, tím líp. Klaus těží hlavně o nápravě mladého pošťáka a změnit vše k dobrému. Rozhodně to je hezká Vánoční pohádka, jestli bych měl přidat předponu "nejlepší", těžko říct. Já se raději dívám na hrané filmy. Na druhou stranu toho není moc co vytknout, možná vlažnější začátek. ()

David.Darco

Náhodou som narazil na Netflixe na nový animák a keďže animáky ľúbim a nemal som neskoro v noci náladu pozerať niečo v originálnom znení (niektoré rozprávky majú dabing skutočne vydarený, to ale nie je žiadna novinka) tak som si to zapol. Dostal som dávku Vianočnej atmosféry v podobe rozprávky ktorej animácia pôsobí tak trochu retro a tradične, no zvolená hudba a vtipné poznámky o vzniku legiend o Santa Clausovi (komín, lietajúce sane, soby, červený kostým) to všetko prináša do tradičnej atmosféry čerstvý vietor a tak sa Claus stal jedným z mála filmov, pri ktorých som mal slzu na kraji očného viečka. Nemá zmysel tajiť, že síce neoblubujem gíč (aj keď to je téma na dlhú debatu, sú autori ktorí s ním vedia pracovať nekonvenčne alebo ho využívajú zámerne) na Vianociach milujem aj tú najprospešnejšiu gýčovú ozdobu. Niektoré viac iné menej, ale všetky obmákčujú v správny čas moje myšlienky a nálady. Claus je výnimočný film plný lásky a s láskou spravený a má ambíciu stať sa neodmysliteľnou súčasťou Vianoc ako Vianočná koleda či Sám Doma. ()

SniperG1

Tohle je opravdu originálně pojatý příběh a nechybí tomu snad vůbec nic! Perfektní práce a jeden z nejlepších animáků co jsem viděl...95% ()

PF 2020

PF 2020