V tomto animovaném příběhu o začátcích Santa Clause naváže mladý pošťák nepravděpodobné přátelství se samotářským výrobcem hraček. (Netflix)

Mat.t

Výborný príbeh, na animáciu som si musel trochu zvykať, ale vo výsledku tiež super. Rozhodne stojí za to a aj originálne ()

vonTossis

Tohle je absolutní vrchol mezi animáky, a to i mimo téma Vánoc. Překrásné, od první minuty to perfektně drží pohromadě a na konci je těžké nebýt násobně dojatý. Humor funguje, a stejně tak film dokáže přepnout během vteřiny do komorní a citlivé scény, a funguje to taky. Neuvěřitelné, co se tady filmařům povedlo. Instantní vánoční, animovaná i filmová klasika. Pět a půl. ()

W0ltericek

Lituji toho, že jsem se nazačal dívat na vánoční filmy. Absolutně miluji jak je tenhle film na animovaný. Příběh také nemá chyby a je to prostě pecička. Trošku jsem uronil kapku slzy. 9/10 ()

Lantern

Film od ktorého som neočakával nič extra. Práve takéto diela ukazujú že aj z inej krajiny ako je USA sa k nám dostane niečo jedinečné. Takéto niečo by si mal pozrieť každý. Veľmi zaujímavý príbeh ktorý by som označil ako výpravný a dobrodružný. Finálnu myšlienku tohto filmu by mal každý vedieť ešte pred pozretím a ak nie tak si ju pripomenúť alebo sa ju konečne naučiť. Film má za poslanie ukázať že dobro víťazí nad zlom. Tento to robí ukážkovo a nenapadá ma žiaden iný kde by to bolo jednoznačnejšie. ()

krysonoha

Nikdy jsem nečekal takovou pecku. Atmosféra neuvěřitelná, animace ještě lepší a ten příběh, přímo okouzlující. Dokonce jsem uronil i slzu. Určitě jeden z nejlepších posledních animovaných filmů posledních let. Pokud máte špatný den tenhle film vám ho zlepší o tisíc procent-90% ()

tank4488

Klaus – tento film by se mohl zařadit mezi novou vánoční klasiku. Na ostrov ležící za polárním kruhem přijíždí za trest pošťák Jasper. Musí zde vytvořit funkční poštovní systém. Ostrov Smeerensburg je plný barbarů rozdělených na dva klany, které se nesnášejí. Jasper to chce vzdát a odjet. Seznámí se zde s bývalou místní učitelkou a tajemným Klausem, který vyrábí dřevěné hračky. Podaří se mu zde sjednotit obyvatele při Vánočních svátcích? Všechny postavy zde mají hezký obsáhlý příběh. Animace je naprosto kouzelná (vše bylo malováno ručně)Film má originální, zajímavý a jednoduchý příběh. Diváci musí mít úžasný pocit po shlédnutí pohádky, je plná emocí, s neskutečně dojemným koncem. ()

ondrapec

Nejlepší animovaný film všech dob! Krásný a strhující příběh, inteligentní pointa, pro děti i pro dospělé! Klobouk dolů! *95%* ()

Belphegor

Tahle pohádka mě překvapila, ne jenom že je zajímavě udělaná, ale ma i originální příběh. Sice je trochu netradiční, ale to vnímám jako klad, protože mezi těmi vánočními animaky diky tomu vyniká. Je možné, že není úplně pro děti, protože je temnější a nese si komplexnější příběh, ale dejme tomu, že musí vznikat i tvorba pro dospěláky. ()

GabrielG

Klaus je vianočný film ako sa patrí. Skvele vás dostane do vianočnej nálady, dojme, prekvapí, oslní skvelou animáciou a vzbudí vo vás chuť urobiť dobrý skutok. Áno niektoré momenty a zápletky sú predvídateľne ale hravo na nich zabudnete pri záplave všetkých ostatných kvalitách ktoré tento film na skromnej stopáži len 90 minút dokáže ponúknuť. Všetko v tomto filme funguje  na jednotku. Postavy si vás  aj napriek možno nie úplne kladným predstavením predsa len získajú. Animácia je skvelá v každom ohľade obzvlášť čo sa týka farieb a tieňov. Emócie sa striedajú ako na horskej dráhe avšak fungujú aj tak na sto percent. Vianočný motív a príbeh sú naozaj špičkovo spracované. Myšlienka je spracovaná fakt na kosť a tak vám na tvári nezanechá len úsmev a hrejivý pocit ale aj slzičku pod okom. Všetko teda funguje tak ako má a filmu sa dá vytknúť naozaj len málo vecí. Občasná predvídateľnosť a v dvoch scénach použitá modernejšia hudba ktorá mohla byť nahradená nejakou neutrálnejšou. Mimo to sa ale jedná o skrytý klenot a jeden z najlepších vianočných filmov. Všetci z rodiny boli filmom nadšení a tak je ideálny na vianočný večer s rodinou. Užijú si ho ako najmladší vďaka peknej animácií tak aj starší vďaka príbehu a silnej myšlienke. ()

Borek532

Nejsem zrovna pohádkový typ a málokterá pohádka či animovaný film mě opravdu zaujme. Ovšem zrovna tento film je jednou z nich. Jediné, kvůli čemu bohužel nemohu dát filmu plný počet hvězdiček, je animace, která, ačkoliv jsem si jistý, že zabrala mnoho času na vytvoření, mi z nějakého důvodu úplně nesedla. Vše ale přebil krásný, vtipný a především dojemný příběh o vzniku samotného Santy Clause, který zaručeně potěší nejen děti, ale také i dospělé. Postavy jsou velmi sympatické a samotný pan Klaus byl jeden z důvodů, proč jsem na konci filmu bojoval s tím, aby mi neukápla slza. Jednoznačně skvělý film, který jednou velmi rád pustím i svým budoucím dětem. A ne jednou. ()

PF 2020

PF 2020