V tomto animovaném příběhu o začátcích Santa Clause naváže mladý pošťák nepravděpodobné přátelství se samotářským výrobcem hraček. (Netflix)

HellsAngel

Klaus je oficiálne mojou novou obľúbenou vianočnou rozprávkou! Príbeh o zrode vianočnej tradície rozdávania darčekov je vyrozprávaný skutočne neotrepane, ponúka viacero originálnych nápadov a čo je najdôležitejšie, obsahuje plné Santovo vrece nefalšovaných emócií, ktoré diváka skutočne chytia za srdce. V kombinácii s ozaj prekrásnym kresleným vizuálom ide o ideálny vianočný animák pre všetky vekové kategórie, ktorý sa najlepšie pozerá počas dlhých zimných večerov. Ďakujem Netflix. ()

Novko

Tak tohle bylo něco. Když jsem koukal na novinky a zjistil jsem, že Pomo napsal, že Klaus je druhý nejlépe hodnocený film roku 2019 musel jsem ho vidět. A opravdu jsou ty procenta zasloužené. Animace je krásná, příběh je originální a na to kolik vzniklo filmů a pohádek s vánoční tématikou je tohle odpal. A humor překvapivě není dětinský. Troufnu si říct že tento film (pohádka) je pro všechny věkové kategorie. 9/10. ()

Skylwalker42

Tak první třetina této španělské animované pohádky mě nějak nezaujmula. Avšak postupně se dostavovalo ono půvabné kouzlo. Jen velká chyba, kterou jsem bohužel udělal - absolutní kouzlo té pohádkové vánoční moci, by nastalo, kdybych si to pustil ve vánočním čase - tak to alespoň u mě funguje. Takže zřejmě o Vánocích dám plných pět hvězd. A tohle si sakra o Vánocích pustit musím. Oscar je zde plným právem. Plno nápadů, výborných vtipů a hudba. A také několik dojímávých momentů, kde jsem málem pustil slzu. No, jak jsem psal - o Vánocích si tohle dám v plné parádě. ()

Doggie773

Jeden z nejlepších filmových zážitků za rok 2019. Čekala jsem od filmu mnoho, ale že to bude až taková pecka jsem nečekala. Animace je naprosto úžasná, příběh je neuvěřitelně nádherný a zahřeje na srdíčku nejednoho dospělého diváka. Tohle je něco, co tady celou dobu chybělo, film musím jedině doporučit, určitě by se měl dostat do vědomosti více lidí, protože tohle je dokonalost sama 11/10 :) ()

Lykr

Takovou náhodou jsem přišel na Klause, sice mimo vánoční čas snad mě to neochudilo o další část zážitku. Obávám se, že Klaus se zařadil na úplný vrchol mých oblíbených pohádek. Neuvěřitelná atmosféra, super nápad. ()

v.indruchova

* velice krásná poetická věc. Samotná animace me tak nezaujala, ale to poslání které mělo být předáno to se povedlo na jedničku. Hlubší dojemný příběh. Zábavným i slnutným způsobem jsem byla poučena což jen člověk uvítá . :) ()

Karbos

A hrome, vono to jde, nechápu, jak to že to nebyla zase nějaká trapná komerční blbost, kord u vánoční pohádky s názvem Klaus ! Tohle byla panečku kouzelná jízda pro malé i velké ! A rád si to zase za rok zvopakuju :) *****.*IDEOLOGICKÉ ZAMĚŘENÍ: 0/10 MÍRA ZÁVADOVOSTI: 0/10 viz profil ()

Radek273

Milý, vtipný a nápaditý příběh s vydařenou španělskou animací (v poslední době Španělsko přinejmenším hodně konkuruje americkým a francouzským animákům). Malinko to připomíná taktéž vydařený snímek "Santův učeň", přičemž v obou příbězích je "snadno a uvěřitelně" popisován právě ten, kdo (kromě Ježíška, samozřejmě!) také přináší dětem dárky. Poměrně překvapivé je však žebříčkové umístění (aktuálně 82.nejlepší film), nejspíš velmi ovlivněné vánoční tématikou. Uvidíme tedy, jak dlouho vydrží. ()

trickmaster

Nevím čím to je, ale stejně jako Malarkymu i mně se líbí 3 Vánoční animáky (a u nás doma každoročním zvykem) jako jsou Polární Express, Vánoční koleda a Klaus! Tyto 3 pohádky (i krom jiných), dokáží vtáhnout do děje a díky nim člověk dokáže prožít krásnou a pohodovou Vánoční atmosféru!! ()

bonovox

Krásna vianočná rozprávka ktorá sa môže stať klasikou. Nech vás neodradí trochu temnejsia prvá tretina v štýle Tima Burtona...to čo potom nasleduje je dojemny príbeh o začiatkoch Santa Clausa ale v úplne inom podaní ako to všetci poznáme. Skvelé...90% ()

swenyx

Bože můj to bylo nádherný, Klaus se asi teď zapsal mezi pohádky, které na Vánoce prostě musím vidět. I když už je po svátcích, tak mám víc vánoční náladu než o Štědrý den. Začíná to jako velmi povedená pohádka, která je dost vtipná a vyklube se z toho moc a moc dojemná záležitost s hlubokým příběhem. Klobouk dolů, smekám před autory. ()

Eaton_Hunt

Nejhezčí vánoční pohádka. Nechápu jak se někomu povedlo dostat tolik věcí kolem vánoc a obecně kolem tradic a charakteru lidí do jednoho filmu s krátkou stopáží. Nekonečno/10 ()

joszefcz

Klaus není jen obyčejná pohádka pro děti, je to úžasný animovaný film pro všechny! Jeden z nejhezčích vánočních příběhů vůbec. ()

obedovapauza

Příběh skutečného Santy Clause. Všichni jistě moc dobře víme o tom, že Santa Claus nosí dárky komínem, má saně tažné soby, rád ujídá sušenky, nebo jaký má osobitý smích, ale jak to vlastně bylo celé na začátku? Přesně to nám konečně vysvětlí v pohádce Klaus, která se pár let zpátky objevila na Netflixu a sklidila poměrně velký a pozitivní ohlas. Hlavním hrdinou tu sice není přímo Klaus, nýbrž Jesper, dost zhýčkaný syn generála královské pošty. A jelikož tatík už ztratil trpělivost s Jesperovou leností, dal mu za úkol odcestovat do nechvalně známého Smeerensburgu, kde má rok na to sesbírat a poslat 6 000 dopisů. Jesperovi to nejprve přijde jako snadný úkol, dokud nepozná obyvatele onoho Smeerensburgu. Otrovní městečko nacházející se téměř doslova na konci světa je totiž rozděleno do dvou klanů, které mezi sebou léta mají válečné spory. Tady si asi na první pohled nebude jen tak někdo posílat milostné psaní. Jesper se s poslední špetkou naděje vydává do tajemné chýše daleko v lesích, kde potká Klause. Na první pohled děsivého samotářského chlapíka, která to umí se sekyrkou a dřevem. Díky Jesperově návštěvě se Klausovi do rukou dostane dosti smutný obrázek jednoho malého chlapce z městečka. Klausovi to nedá a rozhodne se chlapci s Jesperovou asistencí doručit balíček s hračkou. Přesně tímhle činem se rozjede doručovací akce hraček Smeerensburgským dětem. A jelikož je ve městě dětí opravdu dost, Jesperovi to nabízí hnedle nadějnější vyhlídky na rychlou zpáteční cestu domů. Tahle pohádka má specifickou animaci, která na první pohled připomíná spíše artovou videohru. Snímky krajin a detaily postav pro mě proto byli naprostou pastvou pro oči. Ať jste velcí či malí, tuhle pohádku si na vánoce rozhodně doporučuji pustit. Zasmějete se a pokud jste podobní citlivky jako já, tak i ta slza dojetí minimálně jednou ukápne. (by Kristýna) ()

PF 2020

PF 2020