Futurama

• Česko Futurama (viac)
USA, (1999–2024), 59 h 40 min (Minutáž: 22–30 min)

Billy West, Katey Sagal, John DiMaggio, Tress MacNeille, Maurice LaMarche, Lauren Tom, Phil LaMarr, David Herman, Dan Castellaneta, Tom Kenny, Bob Odenkirk (viac)

Kultovní televizní seriál (od tvůrců neméně legendárních Simpsonových) konečně na DVD. Co se stane, když se do budoucnosti dostane člověk, jehož první, druhé a třetí jméno je Zkrachovalec, Nicka a Smolař? Na to vám odpoví seriál Futurama o jednom takovém týpkovi Philipu J. Fryovi, který se omylem nechá zmrazit na tisíc let a po probuzení začne pracovat pro svého vynalézavého potomka v transportní společnosti s tlupou prapodivných existencí jako posádkou dopravní lodi. (oficiálny text distribútora)

boul

Už od pilotního dílu jsem se excelentně bavil a celá produkce scénáristů, režie a samotný Matthew Groening mi zase dokázal, že pořád dělají jednu z nej anim seriálů v USA... hlavně se mi líbí postavy ve Futuramě a český dabing ktomu, lahoda... asi se nemusím ničemu divit, to my děláme ten nej dabing! Od těchto lidí jsem nic horšího po Simpsonech ani nečekal, Simpsons to nejsou ale 5* dávám i tak... ()

johnywalker

Postavu Zoidberga si prostě zamilujete!! Téma budoucnosti otvírá spoustu nových možností a nápadů - to všechno Futurama využívá a musím říct, velmi kvalitně! Ale já si nemůžu pomoct, Simpsnovi jsou nepřekonatelní! ()

Toka

Neotřelé, nebere si servítky a s ničím se nepáře. Pardoie, kterých je tu nespočet, jsou toho důkazem. Na nich i seriál staví a staví na tom opravdu dobře. Je to trochu o něčem jiném, než Simpsnovi, tady je trochu zvrácenější humor, oproti Simpsonům, kde už je určitý typ humoru zaběhlý. Charaktery se od sebe krásně liší a dokonale spolu interagují. A perfektní český dabiing (díky bohu) tomu jen napomáhá. Teď s odstupem času u pozdějších epizod se akorát ukazují kvality Futuramy, protože je to díl od dílu lepší. ()

marshaall

“Vytuneni Simpsonovci”. Tvorcovia spravili dobry krok, ked dej zasadili do dalekej buducnosti, lebo to vytvara neobmedzene moznosti a tieto ambicie naplno vyuzili. Absurdita nasleduje absurditu, a napriek tomu, ako paraodoxne to vyznie – vysoke IQ pri sledovani Futuramy neni na skodu. Hustota ci nenapadnost niektorych vtipnych prvkov moze sposobit, ze si ich divak vsetky na prve pozretie nevsimne ani pri pozornom sledovani. Nutno podotnkut ze po tretej serii zacina napaditost mierne stagnovat, co vsak zdaleka neznamena, ze sa neoplati dopozrat vsetky casti. Osobne by som vedel tento serial pozerat dokola a stale by som sa rehotal ako blazon. U mna #1. ()

jirkis

Myslím, že se nás více shodne na tom, že první díly byly nejlepší. Simpsonovi jsou sice podle mě o kapánek lepší, ale u Futuramy se člověk také nemůže jak jinak dobře bavit:))) ()

Hubis_

Miluju tenhle seriál a to díky Benderovi.Jeho hlášky jsou brutální.Koukal jsem jak v originále i s dabingem a obojí je super.A dr.Zoidberg ten je třešničkou už na tak výborném dortu. ()

Alex24

Dřív pro mě byla Futurama jen mladším, slabším a ošklivějším bráškou Simpsonových, ale čas prostě ukázal, že jsem na to koukal zatraceně špatným způsobem. Nejobdivuhodnější věcí je, že se tahle věc od Matta a spol. vyhybá (nebo alespoň podle mě) klasickému problému, který byl už popsán v jedné epizodě South Parku, a to je:"To už bylo v Simpsonech!" Je to podle mě hlavně tím, že v Simpsonech (bratři Lumièrové jim žehnejte) jsou s plynoucím časem stále více daná pravidla, kterých se tvůrci drží a vzhledem k tomu, že jsou zasazeni do současnosti, kde každý ví, co a jak funguje a nefunguje nejde prokázat víc nápaditosti. Podle mě tohle tvůrci přesně potřebovali a jejich invenci tenhle koncept sedí jak prdel na hrnci. V seriálu se může stát absolutně cokoliv a dá se to vysvětlit tím, že je to prostě v budoucnosti. Navíc odkazy na různý historický události a spojitosti (např. Nixon v jednom díle přenocuje ve Watergate), nebo na různý seriály, filmy jsou skvělý. A originálně je i vyřešena přítomnost současných i minulých celebrit a významných osob, teda ne celých. K postavám... Ty jsou absolutně geniální. Každá má svý kouzlo a já vlastně ani doteď nevím, která je moje nejoblíbenější. Ale celá společnost Planet Express je prostě skvělá. V prvních sériích je best Fry a Bender a v dalších absolutně baštím Zoidbeeho, kterej vždycky všechno totálně zabije. Prostě abych to shrnul, už dávno to není jen další dojná kráva Matta Groeninga, nezadržitelně mířící ke statusu bídných psů nepoznavší status hvězdy (BCG matice, kdyby se někdo ptal, co to kurva melu), ale plnohodnotný seriál, který mě osobně hodně baví a stává se již klasickým, ale do kultovnosti Simpsonových má ještě hodně daleko. To, jestli jí někdy dosáhne, ukáže až čas. S nadějí a příslibem do budoucnosti dávám čtyři hvězdy.PS:. Koukám na to s dabingem a je mi fuk, kdo co držkuje. PPS:. Projížděl se žabák na koni aha, aha... projížděl se žabák na koni bla bla bla něco Bender je bůh... :-D PPPS:. S tou "pátou" sérií sestavenou z rozsekaných dílů celovečeráků mě fakt neomrdáte, neviděl jsem je a ani mě to moc neláká. Howgh. ()

GOREGASM

1. série - ***** (100%) Duchovní otec Simpsonů, Matt Groening, dokázal v roce 1999 přijít s dalším neokoukaným světem a tropí zde zatraceně vtipné hlouposti. Scifi fanoušky, kteří doposud neztratili smysl pro humor, položí Futurama na lopatky a nepustí. První sérka má sice pouze 9 dílů, přesto v každém natvrdo načrtává svůj intergalaktický potenciál. Postavy mají šmrnc, na jejich základní charakteristice si Groening se svým týmem fakt vyhrál, a i díky tomu a velmi vzdálené budoucnosti, v níž se Futurama odehrává, mají tvůrci téměř nekonečné možnosti se v rámci jednotlivých zápletek vybláznit. V první sérii se jim to daří nad míru vrchovatou. Go, Bender, Go :-) 2. Série - ***** (100%) Druhá sérka Fjůčramy už správně nabobtnala do výživných 20 – ti dílů a v každém od podlahy baví. Musím znovu zdůraznit, že scifi orientovaní jedinci si opět užijí megatunu vynikajících narážek, odkazů i originálních nápadů, které jdou ruku v ruce s klasickým konverzačním humorem. Nicméně ta neomezenost Groeningovy galaxie je skutečně darem z nebes pro každého z nás. 3. série - ***** (100%) Sice „jenom“ 15 dílů, ale to vůbec nevadí. Protože… Bender zdědí zámek a stane se autodlakem… Fry a Bender vstoupí do armády, aby dostali slevu na žvejku… Fry pochopí, že člověk se nezmění ani po jedenácti stoletích, dvojnásob pokud jde o jeho bejvalku… a takto bych vás mohl navnazovat ještě dvanáctkrát. Futurama prostě válí a lepší, respektive jiný scifi animák neexistuje. 4. série - ***** (100%) Sice jenom dvanáct dílů, ale Futuramě stačí i takto malý prostor, aby si parádně vystřelila z blernsballu, ehhh tedy chtěl jsem říct z baseballu, nebo proklepla téměř celou původní posádku Star Treku. Každý díl se vydává novou cestou, nezapomíná na vedlejší postavy (a že jich je) a i tím si Futurama zajišťuje neustálý šmrnc. Je sice pravda, že nejvíce prostoru má Bender, ale za to jsme jenom rádi. 5. série - ***** (100%) Jurassic Bark, The Route Of All Evil, Teenage Mutant Leela's Hurdles, The Farnsworth Parabox, Spanish Fry. Už jen názvy několika epizod naznačují, že tvůrci svůj smysl pro humor umí prodat ještě předtím, než vidíte první políčko úvodní znělky. Pátá série a poslední před sedmiletou pauzou se opět nese na nezkrotné vlně futuristické tvořivosti a pestré zábavnosti. Profesor Farnsworth, Bender, Doctor Zoidberg, Leela, Amy, Hermes a samozřejmě Phillip Džej Fry vykrystalizovali v posádku, na kterou se ani po dvacetiletém hiatusu nezapomene. 6. série - ***** (100%) Návrat k Futuramě po sedmi letech se vyplácí a tato dobrovolná dovolená se tvůrčímu týmu zatraceně vyplácí. Skoro bych řekl, že Futurama je ještě lepší než v původních sériích. Hrátky opět začínají již v názvech epizod (A Clockwork Origin) a v samotných dílech se tvůrci drží zaměření na geekovskou komunitu narážkami všeho druhu včetně Futuramy samotné a potvrzují, že Futurama svůj meziplanetární vtip ještě na dlouho neztratila. ()

Wallis3

Hlavy VIP v zavařovačkách včetně Lucy Liu, Bender vládne a prdel ze všeho, co se dá... A POLIBTE MI MŮJ NALEŠTĚNEJ KOVOVEJ ZADEK!!! ()

Folky

Groening sice nepřekonal Simpsonovi, ale přesto je to výborný animovaný seriál, s hromadou nápadů a výborným koncem. ()

crudo

Nejlepší animovaný seriál. To, včem Matta Groeninga brzdila "lidská" realita v Simpsonových, naplno rozjel ve Futuramě. ()

valheru

taky bych chtěl mít přítele robota jako je Bender. myslim že by s nim byla pořádná prča. seriál, ač je to zvláštní, překonávající Simpsonovi. za začátku možná budete odsuzovat, ovšem shlédněte první díl a chcete vidět druhý. uvidíte druhý a musíte si pustit třetí. a po třetím musíte vidět všechny. ()

salamandrr

Tam kde simpsni již nemohou futurama kráčí směle dál,tak by se dalo popsat tohle animované veledílo.Jsem naprostým vyznvačem Simpsnovic famílie a i když sem jim dal 5* ,tak tohjle zaslouží 5* a + neřikám,že je tato série lepší,ale má mnohem větší potenciál a plně ho využívá.Homer se asi nikdy nedostane na planetu kde by se ho někdo pokusil vypít,ale nadruhou stranu už byl i v koblihovém neby,takže možné je vše,neb jak zní v jednom dílu série south park "To už bylo v Simpsnech!",prostě simspni mají menší rozsah než futurama a myslím,že kdyby byla na české televizi vysílána jako simpsni možná by je porazila na žebříčku ()

illy.cz

Podle mě úplně nejlepší animovaný seriál..samozrejme spolu se Simpsony... Výborně využívá sci-fi prostředí, ve kterém je možné úplně všechno. Jenom je škoda že to u nás ještě žádná televize nekoupila. Ale na druhou stranu si tento seriál neumím představit nadabovaný. ()

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Pro většinu Čechů je prvním Batmanem Michael Keaton, v Americe ale všichni vyrůstali na seriálu z 60. let, v němž si Bruce Waynea zahrál Adam West. Washingtonský rodák se díky napůl parodické show,… (viac)

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

24.06.2006

Není to tak často, co bych tu zmiňoval nějaká pokračování s radostí a očekáváním. Ale toto je ten případ, kdy se vážně vyplatí dívat se do budoucna s nedočkavostí. Futurama, neobvykle jetý a zábavný… (viac)