Lovecraftova země

• USA Lovecraft Country
Dráma / Fantasy / Horor / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, 2020, 9 h 54 min (Minutáž: 53–69 min)

Predloha:

Matt Ruff (kniha)

Abbey Lee, Aunjanue Ellis-Taylor, Chase Brown, Jonathan Majors, Wunmi Mosaku, Jurnee Smollett, Courtney B. Vance, Michael Kenneth Williams, Chris Brewster (viac)

Lovecraftova země, nový dramatický seriál z produkce HBO, je inspirován stejnojmenným románem spisovatele Matta Ruffa z roku 2016. Sleduje mladého Atticuse Freemana (Jonathan Majors), který se v padesátých letech minulého století vydává spolu s kamarádkou Letitiou (Jurnee Smollett-Bellová) a strýcem Georgem (Courtney B. Vance) pátrat po zmizelém otci (Michael Kenneth Williams) napříč Spojenými státy, kde platí zákony Jima Crowa. Tak začíná boj o přežití, v rámci něhož jsou nuceni čelit jak všedním hrůzám bílé Ameriky, tak škodolibým duchům, jako vystřiženým ze stránek tajuplných příběhů H.P. Lovecrafta. (HBO Europe)

CaladanChmur

Asi každému tu vadí ten guláš,kdy netušíte na co se máte v podstatě zaměřit.Po třech dílech musím konstatovat to co ostatní.Promrhaný potenciál.A přitom se na to docela dobře dívá,jenže to je strašně málo,pokud netušíte co to vlastně má být.Někdy mi není jasné,na základě čeho se tvoří podobné projekty.Co je vysněným cílem autorů (kromě balíku peněz).Seriál pro všechny,seriál s horrorovými prvky.Seriál kde na temném pozadí vzniká nějaký vztah,seriál,kde je podstatné zdůraznit dobovou rasovou segregaci (přičemž to významově pro děj prostě nemá žádný význam)...atd...fakt nevím.Ztracený otec byl nalezen už ve druhém díle (alespoň doufám že je to on :-)) a já čekal nějakou gradaci příběhu a ejhle,ono prd.Zklamání...potenciál 90%,,provedení 85%..obsah 40%,,,celkově tak 65% ()

cernakus

Blackploation jak vyšité. Bohužel zároveň příliš rozhárané, nesoudržné a přeplácané. Když přidám, že dvě mé nejoblíbenější postavy zabili v posledním díle a ji dokonce dosavadní universum popírajícím způsobem, tak jsem si jistá, že toto byla moje poslední sezóna, i kdyby to porkačovalo. Ale pochybuji, že to HBO obnoví. I když - negři v USA to mohou změnit, pro ně je vrcholem blaha, když negerka rozmáčkne bělošce krk. ()

HennessyVSOP odpad!

Řekněme to takto. Pokud by seriál fungoval stejně, jako první díl, pak by to bylo poměrně zábavný televizní béčko na tři hvězdy. Pilot totiž působí dojmem, že se bude na kulisách boje o rovnoprávnost menšin odehrávat gore / hororvá řežba, takže pokud je člověk ochotný strpět tu první část, tkerá se nás středoevropanů dotýká jen ztěží, pak by se u toho i akčně celkem pobavil. Bohužel, v druhém dílu se vyjevila pravá pointa seriálu a řadí se to někam na pomyslnou debilitu na úrovni takový ty feik asijský tomb raider co dávali před dekádou na Nově (+ boj o rovnoprávnost samozřejmě nezmizel - white man on the moon zasazený do toho kontextu v kterém ho tam dali jsem opravdu nepochopil). S Lovecraftem to nemá nic společnýho a doporučuju se tomuhle nepochopitelnýmu mixu obloukem vyhnout. Dál než za druhý díl jsem to nedal. ()

rajot

Asi by bylo fajn, aby si tvůrci předem ujasnili, co chtěj vlastně točit. Tady se to měnilo každým dílem. Nebo tam chtěli zahrnout tolik žánrů, že z toho vznikla jakási slátanina, kde ani dva díly za sebou nedržely pohromadě a chování některejch postav bylo (nechtěně) legrační. Plus za soundtrack a vizuální zpracování doby (exteriéry, interiéry, vozidla, atd.). A jestli se stejně jako já předem bojíte dalšího filmovýho zpracování HPL, tak se nebojte, z něj tady totiž není vůbec nic. ()

Standa12

Veľmi zvláštny seriál. Dejovo trochu mätúci , niektoré diely boli nudné a dej nikam neposunuli, no zaujal ma. S Lovecraftom to má spoločné asi len tú fantastickosť. Nakoniec tá sa mi páčila na tom najviac, bez ohľadu ako šialená miestami bola. Šťavnatých krvavých scén a napínavých okamihov bolo dostatok na to aby som sa dobre bavil. Záver ma navnadil, napriek svojej miernej absurdnosti, na druhú sériu. Ak vôbec vznikne. ()

mirra_cze

Už kniha byla docela slabá, natočit podle ní ještě slabší seriál s nepochopitelně pozměněnými některými postavami, to už chce kumšt. Vyhozené peníze HBO. ()

Radous04

Mno, mohlo tam být více toho Lovecrafta a méně té současné "duhové" propagandy. Nezdá se Vám, že už se to trochu přehání? Mimochodem Tulsa 1921 byla daleko lepší ve Watchmen! Pro fanouška Lovecrafta sice povinnost, ale s trochu trpkou příchutí :-) Třetí hvězda opravdu spíš tak z povinnosti k Mistrovi. ()

LoArmistead

"To nic, jen jsme jen přejeli další most pojmenovanej po bílým otrokáři". Mám rád americký padesátky a téma rasový nerovnosti k nim neodmyslitelně patří. Ale proč to proboha museli tvůrci pojmout tak blbě a tak na sílu? Pokud tímhle dílkem chtěli černochům pomoct, dosáhnou pravýho opaku. Tohle totiž naštve i ty bělochy, který proti černochům neměli zhola nic. Takže pokud si tenhle seriál tajně zaplatil KKK, aby chytil čtvrtou vlnu, tak pak to chápu. Jinak bohužel. Nicméně dobová atmosféra je tu hezká, herci (až na Majorse) dobří, hudba je taky fajn. Ale jinak je to levičácká agitka s trapně běčkovým scénářem. Kdyby ty neskutečný prachy co tenhle seriál stál radši HBO nalila do černošských škol, udělala by líp. ()

endymion

Totální scénáristický bordel, bez sebmenšího smyslu. Za vše, co nedokážou vysvětlit, může magie. Lovecraftovo jméno je tu použito pouze jako synonymum rasismu a xenofobie. Celý seriál líčí segregací poznamenaná americká 50.léta až příliš jednostranně, takže z něj pak vyznívá, jako by všichni běloši té doby nedělali nic jiného, než že jen bezdůvodně ubližovali lidem jiné barvy kůže. Takže bohužel jediným poselstvím, které jsem v tom chaosu dokázal dešifrovat celkem spolehlivě, je fakt, že "afroameričani" nejsou ani v x-té generaci schopni usmíření, pouze bezbřehé nenávisti vůči bílým. Doufám, že i producent J.J. Abrams už prozřel a druhá řada nikdy nevznikne. ()

Raziel811

Zhruba do poloviny má seriál slušný drive , bohužel pak se do toho zahrnou zbytečně dlouhé a nezajímavé pasáže, které celkovou zajímavost, alespoň pro mne výrazně sráží a nepomůže tomu ani celkem urychlené finále. ()

Ammit

Rozmohl se nám tu takový nešvar: tím je neustálé omílání toho, že se k chudáčkům černochům ti zlí běloši chovají špatně. Historie je historie, nicméně nikdo (kromě černochů) se ji nesnaží tak moc přepsat (viz Wakanda, Woman King, ... ). Nemáme spíš přemýšlet nad tím, jak moc jsme se posunuli od dob segregace místo abychom neustále mlátili všem o hlavu, že jsou buď zlí, protože jsou bílí (což je mimochodem ukázkový rasismus), nebo že jsou chudáčci znevýhodnění, pokud jsou jakýkoli jiní (a to zas zavání naučenou bezmocí). Mimochodem víte, kde se dodneš vyskytuje otroctví? Ve většině Afriky a některých částí Asie. Proč si černoši netočí filmíky o černoších-otrokářích obchodujících s černochy-otroky v roce 2023 místo brečení, že sto let zpět někteří běloši a někteří černoši (neradi šlyšíme, že?) měli otroky (mimochodem: otrok není černoch, ale status bez barvy kůže). Pokud neumíme natočit nic bez rasismu, asi bychom se nad sebou měli zamyslet. Jedna hvězda za retro. ()

JanniV odpad!

Nenávistná sračka. Jestli černoši tvrdí, že nejsou rasisti, lžou a tohle je důkaz, včetně dementů z BLM. I ten nápad s Lovecraftem ukradli bělochům. Ještě tím vyzývají k vraždění bílé rasy. Je mi fuk jak trpěli. Co bylo, je pryč. Ale to ty jejich tupé palice asi nepochopí. Místo aby byli rádi, že se změnilo, se chtějí jen mstít. Nasrat. ()

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

21.08.2021

Zatímco většina fanoušků řeší, kdy znovu na plátně uvidí komiksovou postavu Harley Quinn hranou herečkou Margot Robbie, studio Warner Bros. potažmo streamovací služba HBO Max teď přišla se svojí… (viac)

Trojka Creeda našla záporáka

Trojka Creeda našla záporáka

03.06.2021

O třetím Creedovi jsme doteď věděli pouze to, že se před kameru vrátí Michael B. Jordan, který si zároveň poprvé v životě stoupne i za ni na pozici režiséra, ale že se naopak už do série nevrátí jeho… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů