Marze

K rozuzlení už došlo v tomto předposledním díle jako vrchol seriálu. Jsme v městě Tulsa v roce 1921 dějišti masakru černošského obyvatelstva bílými rasisty, který se nedostal do učebnic. Byl ukončen takzvaný černý Wall Street - oblast, kde se černošské většině dařilo ekonomicky nadprůměrně. ()

Liberi

Překvapivě konečně napínavé, relativně akční, zajímavé. Na druhou stranu je celá první polovina dílu nechtěně směšná srágora, druhá je samozřejmě extrémně nesnášenlivá vůči bílým, tak jako to bylo dosud ve všech dílech. Pane TroiMae, Trevor je sice možná vůl, ale svým způsobem má pravdu. Dovedeš si představit, kdyby se tohle natočilo úplně naopak, tedy ukazovat, jakou neplechu dělají černí, i kdyby ne tak přehnaně jako zde bílí, a navíc pod celým projektem byl podepsaný showrunner bílé pleti? Jé, to by jednoho dne asi nedošel domů, studio by krachlo, a dočkali bychom se plnohodnotné cenzury. Samozřejmě pokud by nějaký blázen v téhle praštěné době takový projekt vůbec financoval. Lovecraft country je nevkusný, špatně natočený, idealizuje jedno etnikum a hanobí druhé. Žádné výjimky v tomto černobílém světě nejsou! To je asi trochu špatně, ne? Post scriptum pro hnidopichy, proč se na to dívám: protože do pátého dílu jsem tomu dával šanci na zlepšení, a co vidím do půlky, chci dokoukat celé. ()

Sany33

Príbeh: Jediná možnosť ako zachrániť prekliatu Dianu je vrátiť sa v čase a nájsť v Tulse knihu predkov. Prevedenie: Aby som pravdu povedal presne takto si predstavujem cestovanie v čase. Pár dielov pred týmto sa scenáristi mimovoľne zmienia o pár detailoch, ktoré neskôr dokonale zapadnú do puzzle z návratom do minulosti. V tomto smere ide o bravúrnu časť. Pocity: Vyvraždenie Tulsy je najstrhujúcejšia časť rozprávania a evidenten k nemu celý príbeh smeruje. Ale keby sme sa na to pozreli z rozumom, tak sa mohli vrátiť do minulosti oveľa skôr a nájsť knihu. Nie práve do Tulsy a nie práve hodinku pred genocídou. Ale v podstate som rád že to autori dali takto lebo sa bolo na čo pozerať iba to trocha popiera zdravý rozum. Nič to nemení na veci, že ide o najlepšiu časť seriálu. 85% ()

Trevor

VAROVANIE.Moje komentáre sú pre väčšinu užívateľov urážlivé! Môžu spôsobovať nevoľnosť, úzkostné stavy a depresiu! Komentár obsahuje stopové množstvo spoilerov!!!__Afroamerická fashizmusistka presvedčená o nadradenosti afroamerickej rasy nad všetkými ostatnými pokračuje v náhodnom spájaní historických udalostí v ktorých boli obeťami rasizmu príslušníci jej nadradenej rasy a tak sa posunieme do Tulsy v roku 1921, aká to smola práve v deň keď tam prepuknú rasové nepokoje. Síce Hippolyta ovláda cestovanie časom a medzi 600 miliardami rôznych svetov a do domu sa mohla teleportovať kedykoľvek by sa jej zachcelo ale náhodne vyberie práve tento deň. Pochopiteľne všetko dobre dopadne, dozvieme sa že afroamerický alfasamec ktorý rozbije niekoľko bielych hláv a tou istou baseballovou palicou bije aj biele dievča je v práve, bez zaváhania premôže zhruba 12 bielych mužov ozbrojených aj strelnými zbraňami a biely odpad spoločnosti rabuje obchody bohatej nadradenej afroamerickej rasy. Je strašné že svet je zaplavený hoaxovými videami pri ktorých členovia hnutia BLM afroamerickej rasy vo veľkom rabujú obchody a bezdôvodne útočia na ľudí bielej spodiny. Určite za týmito videami stojí Rusko.Za zmienky stojí rozhovor Atticusa so svojim otcom a záver v ktorom Letitia ohňovzdorná kráča mestom, inak opäť iba príšerný rasistický koncert jednej zakomplexovanej osoby...dúfam že ani tento komentár žiadneho z užívateľov tejto databázy neurazil, nespôsobil mu traumu a nebude musieť kvôli nemu navštíviť psychiatra. ()

TroiMae

:D Trevor v komentu výše se podivuje, jaká náhoda, že se hrdinové a hrdinky této epizody dostali do Tulsy 1921 zrovna v den pověstného masakru :D No protože kdyby tam byli na Velikonoce, vypadalo by to pitomě, to by do Tulsy nemuseli cestovat vůbec, zvlášť v seriálu tematizujícím rasismus :D Seriály většinou mají nějakou dramatickou linku ;) Tulsa je přitom fenoméne, ten masakr je absurdní a neuvěřitelný, donedávna byl tak systematicky zapomenut, že ani samotní černí Američané a Američanky, co tam žijí, o tom nevěděli a nevěřili tomu, většina z nás se o tom dozvěděla až z Watchmen (který Trevorovi asi taky musí ležet v žaludku :D Já chápu, že tenhle seriál někomu nastavuje zrcadla a dosud privilegované bílé většině se zajídá :D Ale cením si, že to Trevor dává, i když je z každé epizody pětivokej a dává max. 2*, je evidentně odhodlaný projít si tímhle očistcem do konce! Go, Trevor, go! edit: My o vlku a potrefený Trevor už mi píše líbesbrífy :D "presne pre takých hlupákov ako si Tyoje v mojich komentároch to varovanie aby aj najväčší tupec pochopil že si v komentároch robí zo všetkých dobrý deň. vždy sa však objaví niekto kto nič nechápe a pochopiteľne je Čech 😉 ale môžeš mi veriť že na Vašich správach a komentároch sa bavíme veľmi dobre a bude z toho nádherná diplomová práca o nenávistných prejavoch na internete. A kámo ak by si videl čo dokážu moje profily na sociálnych sietiach rozpútať v diskusiách o politike či športe potom by si ešte len mal traumu na celý život 😂 Peace...all live matters 😉" Zatím jsem dostal 5 zpráv, ale noc je ještě mladá. Je trochu ironie, když se vás někdo snaží pěti zprávami přesvědčit, že jste mu nestoupli na kuří oko ;) Tak už sedm. And still counting. "ešte väčšou iróniou je keď niekomu stúpiš na kurie oko až tak že sa správa ako násťročný chlapček a zverejňuje správy od svojej bývalej 😉" ()