makakus

Celý seriál je víceméně zdlouhavá kecárna s jediným dramatickým prvkem, který je v zájmu divácké atraktivity v prostřizích ukazován ve stále naturálnějších detailech snad v každém díle. Ještě trapnější podbízivost je dávat do posledních záběrů v každém dílu rádoby "přelomový" dějový zvrat, který však nikdy nikam nevede, prostě jen hloupá účelovka. On celý ten seriál vlastně ani žádný skutečný zvrat nemá. Ani žánr. Není to detektivka, protože detektivové jsou jen agresivní blbci, než zmizí z děje úplně. Není to drama, pokud za něj nepovažujeme věčně vykulené či slzící oči Nicole, což je jeden z mála výrazů, které umí fakt dobře. Není to psychologická sonda, protože všichni vedou pořád dokola jen povrchní a klišovité řeči s dramatickým výrazem. Žádná pitva vztahů ani charakterů, jen figurky. Někdy je to až nechtěná komedie - syn má rád tátu, proto vypere skvěle ukryté kladivo dvakrát v myčce a schová si ho do futrálu na housle. Asi největší díl viny na té dramaticky se tvářící psychoslátanině nese režie a scénář. Postavy nemají jasný charakter a režie to ještě více zatemní, protože prostě neví, kam herce vést. Bezcitný sociopat opravdu nemůže být zároveň vykreslován jako vášnivá citlivka, je to pak binec. Navíc - některé motivy, například vztah Grace a Elen, jsou jen opuštěnými slepými uličkami nahozenými do děje halabala. Jedinou jistotou zůstává snad jen fakt, že originální název The Undoing (Zkáza) opravdu nemá vůbec nic společného s českým Mělas to vědět, u kterého snad ani překladatel neví, co tím chtěl říct, ale měl by. ()

stone

Byl by to takový normální film, na který se dá dívat, ale stačí jednou a zapomenete. Takhle to zbytečně natáhli do šesti dílů plných vaty. Nehledě na to, že Grantovým psím očím se nedalo věřit už ve druhém díle. ()

Pete

Mělas to vědět. Především ty, HBO, mělas tohle stlačit do nějakých rozumných 4 částí (hodin), natahovat každou minisérii mermomocí na 6 dílů jako žvýkačku je zrůdnost. Vždyť je to nakonec jen detektivka klasického střihu, která se panu Kelleymu většinou vešla do jednoho dílu jeho právnických produkcí. Suzanne, mělas vybírat z vytříběnějších látek, na bestsellery typu "Zmizelá dívka ve vlaku" je Tvého obrovského talentu škoda. To napětí, atmosféru, kterou tam vždy umíš tak lehce dostat! Nicole, mělas napřít síly raději do nějakého protiúkolu, nehraj dokola stále stejnou úlohu. Nemusíme chodit daleko, podívej, jak se to Hughovi vyplatilo. Matildo, mělas mít v té šatně alespoň kalhotky, soustředěnost na zápletku je pak nulová. Budu čekat na tvojí příští roličku. ()

Seal269

No potenciál to mělo velký, ale dopadlo to celkem nemastně, neslaně. Při srovnání s Ostrými předměty, které tu v diskusi zazněly, tento seriál očividně tahá za kratší konec. ()

iz67

Příjemná záležitost, sympatická délka, hodně dobrý Grant, Kidman už přes plastiky chybí mimika, Sutherland taky fajn. Děj se pomalu táhne, atmosféra nejistoty. Good. ()

George8

Trio Kidman & Grant & Sutherland bylo fantastické. Komorní, napínavá atmoška, která nás pronásledovala až do konce téhle minisérie. Grant se tady neskutečně vyšvihl. Soudní jednání v příběhu bylo taky dobré. Za mě rozhodně povedené. HBO se nemusí za svoji tvorbu rozhodně stydět. ()

MyrnaAlec

Všechno vypadá profi, kamera, herci, kulisy. Ale vůbec mě to nebavilo. Zápletka by stačila na film, ne seriál. Nicole je krásná takovým tím vyžehleným botoxovým způsobem a poslední dobou hraje všechno stejně. Hugh má pořád nějaké to kouzlo, tady si konečně mohl zahrát trochu temnou stranu. Nic to ve mě nezanechalo. Zřejmě snaha navázat na Sedmilhářky. ()

RafaKrakal

Seriál, který díky hvězdnému obsazení a hereckému umění hlavních představitelů má svou kvalitu, nicméně tato s každým dalším dílem klesá, a to co se původně jevilo jako velmi kvalitně zpracované kriminální drama ztratilo s posledními dvěma díly zcela svůj potenciál, díky čemuž se z něho stala průměrná americká "slátanina". ()

Sharleen

Mini série to teraz celkom valcujú. Pozvoľna začínajúca detektívka, ktorá graduje presne ako má. Nicole Kidman je sakra dobrá herečka, ale miestami bol pre mňa pohľad na jej plastikovú, bezvráskovú tvár fakt desivý. Zato Hugh Grant má vrások aj za ňu a ďalšia dramatická rola mu parádne sadla..prechod od romantických, večne roztržitých hrdinov mu ide. V úlohe žalobkyne ma potešila prítomnosť dánskej herečky Sofii Grabol z výborného seriálu Forbrydelsen. ()

ilias

Seriál o tom, že se Nicole Kidman ráda prochází - těch scén, kdy přechází silnici, fakt nebylo málo. Za první čtyři díly bych dala i víc. Bylo to napínavý i příjemně pomalý zároveň a postavy unikaly dokonalýmu přečtení. Cliffhangery na konci mě bavily (je to klasika, ale když není vyloženě laciná, nevidím na ní nic špatnýho). No ale právě ten háček v pátým dílu už byl hodně vycucanej z prstu, to bylo až směšný. A jak tu někdo píše - finále je prostě moc na sílu, najednou to je vůči některým postavám nekonzistentní, proměna se uspěchá a máme to celý sežrat, to nic moc. Jo a konec čtvrtýho dílu je jak opsanej z Gone Girl. ()

Tominni

Podařený seriál z dílny HBO o vraždě, smetánce v New Yorku, ale hlavně o vztazích, pravdě, lži. Vynikající Donald Sutherland a skvělý Hugh Grant trošičku upozaďují, ale těch šest dílů za zhlédnutí stojí. ()

ACDCKL

Trailery udělané lépe než celý seriál, tak bych popsal seriál - velká reklama, představení poloviční. Velice jsem se těšil na tento seriál, který mě však lehce zklamal a vyklubal se z toho pro mě velmi průměrný seriál od HBO. Příběh předvídatelný, napětí skorem žádný. Plusy jsou určitě výkony Nicole Kidman a Hugh Granta, který se konečně dostává od nálepky herce romantických filmů k velmi propracovaným postavám. 3*. ()

AlexUnited

Slabé, nudné, iba občas miestami popretkávané svetlejšími chvíľkami a zaujímavejšími pasážami, ktorých bolo v konečnom dôsledku ale žalostne málo. Sledovať po celý čas psychické a rodinné problémy nejakých zazobaných pracháčov a snobov vskutku nie je moja šálka kávy. Z úplnej biedy tento seriál vyťahuje akurát možno počiatočná neistota (čo sa vlastne udialo a ako spolu dané udalosti súvisia?) ktorá však pomerne rýchlo vyprchá a taktiež záver piatej a začiatok poslednej šiestej epizódy, keď nastal moment, kedy tvorcovia v podstate načrtli niekoľko (minimálne štyri) scenárov minulého vývoja a teda aj najmenej štyroch možných páchateľov a každá z podprahovo ponúkaných verzií rozuzlenia by logicky sedela a obstála. Úplný záver to už ale celé zaklincoval svojou trápnosťou. Nechal som sa nalákať tým, že sa o seriáli pomerne veľa rozprávalo a písalo (aj to asi len kvôli hereckému obsadeniu) a taktiež aj tunajším vyšším hodnotením borcov so zvyčajne dobrým filmovým vkusom (ako napr. verbal a Livingdead) ale tentokrát som sa nechal ošáliť a zbytočne som zabil niekoľko hodín života. ()

oasismanik

Podrobný názor ku každej časti zvlášť// Chápem, že v tejto korona dobe si toho nového veľmi človek nenavyberá, ale toto bolo príšerne pomalé, zbytočne natiahnuté na 6 častí, herecký naozaj slabé, nechápem, že sa na toto dala upísať Nicole Kidman, jej úlohu by kľudne zvládla aj nejaká céčková herečka a jediný to ťahá ako tak Hugh Grant, ale to bohužiaľ nestačí. Neočakávajte v žiadnom prípade nejakú dobrú detektívku, The Undoing je skôr snobská dramatická miniséria, ktorá mohla byť skôr úplne v pohode jeden a polhodinový film a ničomu by to neublížilo. Prvá časť výborna a navnadila ma dokonale, o to viac som nasratý ako to pokračovalo a nakoniec som rád, že to už mám za sebou, slabé 3... ()

Toustovač

Bezva Hugh Grant a většina herců, atmosféra, nejistota, depka. Snažím se na to nedívat jako na kriminálku, jinak bych tomu dal míň, protože z pohledu příběhu, motivací a logiky toho víc nabídne každý druhý díl průměrného krimiseriálu. ()

andysek88

Tak jsem to po dvou měsících trápení dokoukala, šílená nuda. Seriál by se dal zkrátit na první dva díly a díl poslední a úplně by stačilo, zbytek dílů byl slusnej bullshit. Dlouhý, nudný a úplně o ničem. Bolest byla se dívat i na dva hlavní hrdiny - Nicole nemá ve tváři absolutně žádný vyraz, díky botoxu se nedokáže ani usmát, Hugh byl pro mě odpornej teda vždy, ale tady je ultra slizkej hnusak. ()