verbal

Jsem toho názoru, že ženy by měly stárnout s grácií a je rozhodně daleko méně odporné vyprcat vrásčitou MILFku než Franknštajna. To Nikola Frackomužná je zjevně jiného mínění a v momentech, kdy selže kamerový filtr nebo ji zaberou obličej v celé té frontální plasticko - botoxové katastrofě, na vás náhle vybafne něco jako mutant strašlivého Borise Karloffa a obludné Glenn Close, kterou ještě navíc někdo vzal pánví přes držku. Nicméně pokud překonáte ten pocit na zvracení a vyženete z hlavy kompulzivní představy, že se na vás s chroptěním sápe špatně mumifikovaná padesátka, zjistíte, že se navzdory tomu estetickému hororu jedná o výborně napsanou, poutavou, odsejpající a precizně porežírovanou detektivku, jen se zombí v hlavní roli. A i tu zcela vymaže Džentlmeny čerstvě exhumovaný, herecky dokonalý děda Hugo Povolný, ač pílingem a plastickými malformacemi pohrdající, stále šarmantní, který po takovém výkonu může jen litovat, že probuznil svou kariéru vesměs komediálními rolemi lacině čurákujících romantických milovníků a moc se nepouštel do serióznějších či zvrácenějších hereckých poloh. ()

Tosim

Dívám se dívám, že David E. Kelley, jinak tvůrce mé oblíbená Ally BcBealové, zažívá poslední dobou nové tvůrčí vzepětí. S tímhle napínavým a paranoidním seriálem jsem neměl vůbec problém. Je metodicky krásně vyprávěn tak, že divák ve svých podezřeních nervně těká a je udržován v permanentním očekávání, jak to dopadne. Navíc scény od soudu, které jsou všeobecně mé oblíbené, dodaly vyprávění další šmrnc. A to, co předvádí z hlediska herectví Hugh Grant v dost netradiční roli, je vskutku paráda. Jen škoda natahovaného děje cca v půlce seriálu. 90%. ()

Fr

„…ŘÍKÁ SE TOMU UCTÍVÁNÍ HRDINY…“ ///    Nikol Kidman v další roli spokojený ženy, kterou rozjebe život. Nebo manžel?... Taky rád po dlouhý době vidím Donalda Sutherlanda a vlastně i toho Granta, páč tady hraje (fakt hraje!) zajímavou postavu. Seroš má cca od třetího dílu zajímavou psychologickou atmosféru a je nám slibovanej příběh s překvapením. Utíká to jak sviňa, páč na povrch za prvý – vylejzaj nový tajemství a za druhý – jsou ty postavy zajímavý. Takže fakt super herecký kreace. Poslední dva díly se hodně odehrávají v soudní síni, takže jestli vás bavěj tyhle dramata… Dám pět, páč já fakt do poslední chvíle nevěděl, na koho to slovo padne… P.S.: Navíc je prej seriál lepší než kniha.   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2014 napsala Jean Hanff Korelitz, neznám. 2.) Starej vodjel na služebku a nechal doma mobil. /// Thx za titule „Jana Děžínská“.       /// PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  ** ()

dO_od

// Hezky rozjetá, ne-tak-úplně procedurální a nakonec rozpačitě uzavřená detektivka s otravně dokonalou Nicole Kidman (jakkoli ji miluju, její postava mě v tomhle seriálu postupem času spíš iritovala) a dokonale nečitelným Hugh Grantem. Začátek víc než solidní, později to však ztrácí nejen tempo, ale i napětí a místy logiku. Režie nadprůměrná, děj a scénář tentokrát slabší. 7/10 ()

EdaS

Prvních pět dílů fajn až hodně fajn, ale závěrečná epizoda je už hodně cheesy a všechny slabiny látky vyplouvají na povrch. Kidman hraje už jen očima (protože botox jí toho víc nedovolí), ale naštěstí je tu démonický Donald Sutherland a hlavně a především flexibilní Hugh Grant, který na pohodu ustojí jakoukoliv polohu své role. A že jich je! 70% ()

Djoker

Mám štěstí, že mi vraha neprozradil židovský blb Hřebejk, takže jsem si alespoň užil hrátky s falešnými stopami. K žádnému velkému překvapení však nedošlo a rozuzlení bylo celkem banální. Herci mi také moc nesedli. Měli vybrat mladší dvojici, když mají dítě na základní škole. Grant už je bohužel děda a Kidman se sice snaží vypadat jako třicítka, ale množství botoxu značí opak. S1: 60% ()

JitkaCardova

Chce se to lacino svézt na slávě i twistech první (té kvalitní) série Sedmilhářek, ale nestačí tomu dech v žádném ohledu. Oploštěnější a hlavně drhnoucí scénář i obsazení, rozpadlost a návodná polopatičnost děje, ani přerývaná atmosféra to neudrží pohromadě. *** Navíc tedy, když už tam bylo tak důležité to téma otcovství, dost jsem si všech šest dílů lámala hlavu s tím, jak můžou mít zrovna Nicol Kidman s Hughem Grantem (ze stejně moodrookých postav rodičů) za potomka hnědookého kudrnáče s rysy, s nimiž jako by vypadl z Alvesovic rodiny, ale protože to nakonec vůbec žádnou roli v ději nehrálo, připadá mi, že jediný z tvůrců, kdo tu pobral trochu vtipu, byl někdo z castingu. Aspoň že tak, protože jinak by si to moji zvědavost ničím neudrželo. *** Všem, koho tahle slátanina neuspokojila, doporučuju zahojit se na prvních Sedmilhářkách jako jednoznačném nedosažitelném předobrazu. A co se týče zpracování tématu empatie a vztahu k "blízkým" osobám, není lepšího seriálu než Breaking Bad, alespoň dokud si nepustíte Better Call Saul. *~ ()

NinadeL

6/6 Průměrný thriller Jean Hanff Korelitzové bych zcela určitě vynechala, ale v seriálové podobě, která navazuje na to dobré ze Sedmilhářek (podle obdobně průměrné Liane Moriarty), je to zase velká paráda. Současné quality TV svědčí tvůrci ponechaní ve svém žánru (Kelley a soudnička) a zralé filmové hvězdy, pro které je malé plátno zajímavá změna. Kidmanka bok po boku s Grantem tvoří napětí bez nejmenšího zaváhání a nechávají vedle sebe vyzrát takové jako Lily Rabe, které televize zatím definovala. Občas minisérie s velkými cliffhangery skutečně neuškodí. Je to ostatně trik starý jako kinematografie sama. #hbo ()

Radko

Veru, Mal som to vedieť, že pôjde o ďalší z nadhodnotených veľmi priemerných krimiseriálov. Klame telom zvolených populárnych hercov. Ale v niečom bol užitočný. Do budúcna pri výbere toho, či si nejaký seriál pozriem, treba byť ostražitejší. Pretože v pomere k filmu, ktorý z tohto mohol byť, išlo o vyše štvorhodinovú stratu času. Akože mne to zase nejako extra nevadí. Navyše ani zďaleka nešlo o odpad, lenže je rozdiel, ak miernemu nad-priemeru venujem hodinu a pol alebo 5 a pol hodiny voľného času. ()

castor

„A držte se sakra za ty ruce!“ Kdo ze světa vyprovodil tu atraktivní nánu s pevným poprsím? Nebo snad nepohodlnou milenku? Oscarová zrzka (a skvěle hrající) Nicole Kidman má zase smůlu. Terapeutka z horního Manhattanu musí znovu čelit „útokům“ svého protějšku. Kidman se (už poněkolikáté) ukazuje jako vzdělaná, úspěšná a bohatá žena, kterou její okolí respektuje, ovšem zase musí bojovat s řetězcem nepříjemných událostí. S manželem, uznávaným dětským onkologem Jonathanem, tímhle prominentním světem soukromě pohrdají a vtipkují o něm, zároveň k němu ovšem neoddělitelně patří. Což se nedá říct o hispánské umělkyni, která nedobrovolně zmizí ze scény. Úřadovalo sochařské kladívko. Dosavadní ideální rodinný život se začíná sypat a praskat jak mýdlové bubliny. A za mě z toho nakonec zůstaly jen lehce stereotypní postavy v klasickém formátu honu za odpovědí na otázku, kdo tu zrůdnost spáchal. Dánský klenot Susanne Bier umí vtáhnout do děje, ovšem velmi brzy jsem měl naneštěstí z některých scén pocit, že mohly trvat déle, měly mít jiný náboj, jinou gradaci. Jiné jsou navíc. Asi jsem se namlsal moc a poslední dva díly čekal jiné. Vadily mi i hrdinčiny nejasné a dost protichůdné motivace. A jelikož za tím vším stojí ostřílený David E. Kelley (mimo jiné Ally McBeal či Nemocnice Chicago Hope), vše vyvrcholí v soudní síni, jak to má bývalý právník nejraději. Nikdy jsem právě moc nepobíral americký systém posuzování viny a neviny dvanácti laiky namísto „odborníků“, zároveň riziko jejich manipulovatelnosti argumenty charismatických advokátů i limity s ohledem na odbornost samotného pozadí případu. Postupně nemáme kde brát, dějová vystýlka se holt objevuje v plné nahotě. Herecky je to každopádně moc povedené (nesmím zapomenout na démonického Donalda Sutherlanda), takový Hugh Grant se vymyká svému klasickému repertoáru, v šedesáti mu to náramně sekne a dokonale prodává svůj britský šarm. Dosud skrytý rozměr zločinu nečekejte. Nějaká snaha (snad) o hlubokou socioekonomickou analýzu je rovněž lichá. PS: Narcis by přeci neskočil. ()

Rex Mundi

Bolo to celkom dobré, herecké výkony Hugha Granta, Donalda Sutherlanda a vlastne aj ostatných boli kvalitné... až na Nicole Kidman. Vždy mala plochú tvár, s ktorou toho veľa nezahrá, asi už od Bangkok Hiltonu išlo skôr o dobre padnúce úlohy... ale v tomto seriáli som celý čas nevedela odtrhnúť oči od jej pier. Častokrát som sa prichytila, že namiesto sledovania (pomalého) deja zízam na jej ústa a snažím sa pochopiť, čo to s nimi má?! Ako píšu iní komentujúci, Nicole sa nám asi definitívne prebotoxovala. No, každopádne, nebolo to zlé, mohlo to byť aj lepšie, ale teraz sa istý čas budem Nicole Kidman vyhýbať, nech na ten zafixovaný obrázok zabudnem. Brr. ()

*CARNIFEX*

Veľmi pomalá, uveriteľná “rozmotávačka” zločinu, ktorá v závere každej epizódy ponúka niekoľko zaujímavých zvratov. Celá táto “mini, krimi” séria je nielen vďaka hereckému obsadeniu solídnou “zábavou” pre fanúšikov “záhadných vrážd”, kedy človek po celú dobu nemá tušenia, kto onen zločin spáchal. Nechajte sa prekvapiť, na záver .. (!) ()

LiVentura

Spoiler: Pod svícnem je vždy největší tma! Aneb, klinická psycholožka "v akci"... Kidman vypadá lépe, než před desetiletím, asi si ty její plastiky už sedly se zbytkem obličeje... ()

paascha

Svět, kterému nerozumím, má problémy, které nechápu, a řeší je způsobem, který neodpovídá ničemu, co chci prožívat já ve svém světě....Nebýt Nicole, které to sluší, a krásné Matildy De Angelis, bylo by to k uzoufání všední ()

JohnnyD

Pred 15 rokmi by z toho bol dvojhodinový kino film s rozpočtom okolo 50 mega, dnes miesto toho dostávame uťahaný uspávajúci seriál. Pravdaže, nie je to Netflix ale HBO, takže remeslo je solídne (i keď nemá to vizuálny cit Big Little Lies či Euphorie), herci fantastickí (ostatne najmä o ústrednej dvojici to je), ale príbeh je rozťahaný a falošné stopy samoúčelné, že keď dôjde na konci k finálnej konfrontácii, dramatický efekt je udupaný predošlými hodinami zbytočnej vaty (nehovoriac o tom, že záverečná naháňačka je čistý overkill). ()

Nin

Záhada kolem vraždy se postupně rozplétá v napínavé a zábavné minisérii HBO, která láká na Hugha Granta a Nicole Kidman. Oba jsou dobří, obzvlášť Hugh Grant pro sebe dostal naprosto perfektní roli, ale ten nejlepší herecký výkon podává legendární Donald Sutherland. Koukal jsem, že někteří neváhají spoilerovat konec, asi aby si potvrdili, jak jsou hrozně chytří, že na něj přišli. Jenže tahle minisérie není žádná velká detektivka, odhalují se v ní především okolnosti vraždy, charakteristika postav a další zajímavé detaily. I když je příběh někdy dost stylizovaný, tak je to pořád velice kvalitní psychologický thriller, který umí napínat až do poslední chvilky. (8/10) ()

Aky

To je zkrátka čirá dokonalost. Stěží k tomu něco připisovat, je třeba sedět, tiše sledovat a na konci v úctě smeknout. ()

misterz

Vážne zaujímavý miniseriál, hoci na tie najvyššie méty určite nemá. No dokázal celý čas držať v napätí a úspešne miasť ohľadom hlavného vinníka. Moje podozrenie neustále oscilovalo od jedného podozrivého k druhému, hoci niekde v podvedomí vo mne driemala neradostná pravda. Slušný nadpriemer. 80/100 ()

Vančura

Původně jsem to ani vidět nechtěl, obsazení mě moc nelákalo a tak nějak celkově jsem neviděl důvod, proč to chtít vidět. Nakonec na základě jednoho doporučení zvědavost zvítězila, ale pouze jsem si potvrdil svůj původní předpoklad, že to žádný zázrak nebude, a celkem dost mě to minulo. Nicole Kidman tam je divná, Hugh Grant je vyloženě hnusnej a je dost utrpení na něj koukat, takže se mi tam nakonec líbil jen fantastický Donald Sutherland, který mě zde ve svých 85 letech téměř dokázal dojmout (plus samozřejmě úchvatná Matilda De Angelis, které tam mohlo být víc). Příběh jako takový mi přišel spíše slabší a jediná skutečně zajímavá epizoda, kde se děje něco dramatického, mi přišla ta druhá. Jinak že by mi to přišlo nějak extra napínavé nebo že bych se nedejbože nemohl dočkat závěrečného rozuzlení, tak to fakt ani omylem. Nevím no, podle mě lepší seriály má Netflix, a HBO bylo vždycky silné hlavně v nabídce filmů. ()