Seriál Normální lidi sleduje láskyplný, ale komplikovaný vztah mezi Marianne a Connellem, od posledních dní střední školy v městečku na západě Irska až po léta strávená na Trinity College. Connel je ve škole oblíbený a patří ke hvězdám, zatímco Marianne je osamělá, arogantní a ostatním nahání strach. Ale když Connell jednoho dne přijde do Mariannina domu vyzvednout svou matku, která tam uklízí, mezi oběma dospívajícími lidmi se vytvoří podivné a silné pouto, jež se rozhodnou skrývat. O rok později už oba studují na vysoké škole v Dublinu. Z Marianne se mezitím stala královna večírků, zatímco nejistý Connell jen velmi těžko nachází své místo ve společnosti. Romantické drama zkoumá, jak jsou životy obou milenců navzájem propleteny, a jak složitá může být intimita a první láska. (HBO Europe)

natynebul

Od naprostého úspěchu tenhle seriál dělí jen neuvěřitelně nesympatické postavy (za to ovšem může Sally Rooney, tudíž to tvůrcům audiovizuálního díla odpouštím). Jsou ale naštěstí zobrazené geniálními detailními záběry, kterými se můžeme ponořit do jejich myslí, že jim snad i dokážeme porozumět. ()

kika.cs

Spočiatku sa mi seriál zdal priemerný: riešil trochu povrchný vzťah medzi mladými ľuďmi a nešetril  scénami plnými nahoty. Avšak už okolo nejakej 4.epizódy dostáva seriál nový rozmer. Psychologický ponor do hláv oboch hrdinov, ich problémy a traumy, ľudské chybovanie, ich prepojenosť, vzťah, ktorý naberá na intenzite a sile, rozchody a nové začiatky a pod. Vysokoškolské prostredie je tu super a vidieť ako formuje našich hrdinov na dospelých - práca, sny, zmena osobnosti, noví priatelia, nové prostredie. Herecké výkony Daisy a Paula sú ozaj brilantné, chémia medzi nimi hmatateľná. Hudobne aj kamerovo je seriál spracovaný skvelo. Je to príbeh plný emócií, ktorý vás určite zasiahne a prinúti pozrieť sa na niektoré veci v živote inak. Obe postavy sú inteligentné a rady filozofujú, takže to pridáva konverzáciám na kvalite. Je to iný typ love story, než na aký sme boli zvyknutí. Je to realistické, surové, miestami pomalé a neidealizované. Ale stále veľmi krásne a dojemné. A okrem romantickej linky sa tu riešia aj iné podstatné veci napr. vyrovnávanie sa s minulosťou či nefunkčnosť rodiny. Rozhodne veľmi zaujímavý počin. Treba to vidieť, neviem čo dodať. ()

lineker

Co napsat? HBO je opravdu o dva-tři metry dál, než ostatní platformy. Seriál, do nehož jsem se musel přes první díly vpravit si mne postupně pevně připoutal a já ho dal za dva dny. Poctivě natočené, skvěle zahrané, silně ( naštěstí ) kopírující předlohu. Takhle to v životě může být při lásce dvou chytrých, přemýšlivých lidí. Múžete se v ní utopit, najít. Může být krutá, nad vaše síly. Může být na celý život? Na Daisy, mám v poslední době velké štěstí, na to kolik toho natočila, jsem na její herecký talent narazil za poslední měsíc hned v několika filmech, či seriálech. Ještě o ni hodně uslyšíme. ()

MAKUON

Jako mladý muž se musím přiznat, že mě série poněkud vzala a mluví ze mě emoce. Tento komentář píši bezprostředně po zhlédnutí, takže nemyslím, že mohu být plně objektivní. Nemyslím si, že každý úplně zvládne tuto horskou dráhu plnou emocí. Ale pokud v sobě máte aspoň ždibec romance a pár vztahů za sebou, tak pocity, co pocítíte u této minisérie nebudou uplně cizí. Probouzí to mnoho dobrých či špatných vzpomínek a otevírá pár zahojených ran. Normal people je úžasná adaptace, co dělá do slova a písmene skvělou reklamu své knižní předloze ze světa, který je nám všem vlastně není úplně cizí ikdyž  zároveň je. ()

Pokračování Gladiátora našlo hlavní tvář

Pokračování Gladiátora našlo hlavní tvář

07.01.2023

Ne, nezdá se vám to. Pokračování k takřka 23 let starému Gladiátorovi Ridleyho Scotta skutečně vznikne, Scott se k němu vrátí už letos, hned co dokončí svého epického Napoleona, a zatímco o ději se… (viac)