Prázdnota

• Česko Prázdnota (viac)

Po tom, čo z ospalého mestečka na Stredozápade začnú záhadne miznúť tínedžeri, obyvatelia začnú tušiť, že tieto zmiznutia môžu nejako súvisieť s desivou miestnou legendou. Bývalý policajt James Lasombra (James Badge Dale), ktorý sa stále spamätáva zo smrti vlastnej manželky a syna, začne vyšetrovať udalosti, ktoré otriasli komunitou. Jeho pátranie naberie bizarný spád, keď odhalí tajnú skupinu okultistov, ktorí sa snažia privolať na tento svet desivú mýtickú bytosť z inej dimenzie. Už onedlho je jasné, že nielen on, ale aj jeho blízki sa ocitli v obrovskom životnom nebezpečenstve a všetci sa môžu stať obeťami nadprirodzených síl. (TV JOJ)

kaukola78

Tak tohle se opravdu povedlo.Od začátku až do konce.A ta hudba......no opravdu nechápu tak nízké hodnoceni.Ať si každý udělá obrázek sám a povinně shlédne tento film. ()

Ace.A.T.L.

Tak co k tomu. Lepší, než plno krvavejch "hororů", ale horší, než plno bubáckejch hororů. Potenciál to má, ale zahodilo ho to, hnedka po změně prostředí z hor do města, kde se všechno tak nějak naruby obrátilo. Není to špatný, ale kdyby se drželi tvůrci původního startu a jen to správně rozjeli, mohlo to bejt daleko lepší. Za mě slušný 3* a DOPORUČUJU ()

CheMosquito

Mě to docela bavilo , je to dobrý , je to zajímavý , má to napjatou atmosféru , jsou tam děsivý a zvláštní věci , bohužel je to chvílema zdlouhavý a pár minut jsem se docela nudil, pak ale přišlo zase něco co stojí za to se dál dívat a tak nějak pořád dokola. Na konci se spoustu věcí vysvětlí , ale stejně jsem tu hlavním věc asi nepochopil. Pro fanoušky hororu to ale není , což já nejsem , má to od všeho něco , horor , krimi thriller .. ()

Dechman

Mňa to bavilo vcelku, až na pár naozaj trošku chaoticky pôsobiacich scén. Hudba sa mi páčila hlavne v tích tuneloch to bolo super. ()

Accuphose

Teď se budu dost shodovat s některými předešlými komentujícími. Když film začal a odhalila se zápletka, a došlo řekněme k posunu děje - nebo i předtím, říkal jsem si, co tam budou proboha řešit dvě hodiny. Pak to ovšem vyeskalovalo a oficiálně začal film. Tak to jsem si v duchu sedl na zadek a řekl si bravo. Upřímně se mi nechce dělat detailní rozbor, co proč a jak bylo špatně, nicméně do filmu je zapracováno mnoho nápadů a tvůrce viděl určitě spoustu dobrých filmů a čerpal z nich inspiraci. Jenže, jak už bylo řečeno pode mnou, film nedrží pohromadě, ukousli si příliš velké sousto a možná chtěli natočit film ppro všechny. Tedy, aby nad ním člověk nemusel přemýšlet. Jenže tady se přemýšlet musí a čím déle člověk přemýšlí, tím víc děr objevuje a bourá mu to atmosféru, která je ovšem místy hodně dobrá z mého pohledu.... Třeba celá ta myšlenka kultu, noční pasáž v lese, úvahy nad tím, zda něco milionkrát opakované ztrácí smysl nebo ne... nad technikami, jak někomu vymýt mozek a podmanit si ho. Éterický přesah do jiných dimenzí... Teď chvíli obecně, je to problém více filmů, že se nemohou rozhodnout, zda budou artovými nebo do toho namixují klišé, vatu a mainstream. Mainstreamový divák to buď nepochopí, nebo vypne a artového divák to otráví a nasere. Je to slepá ulička. Protože na artové filmy sice kouká dost pozérů, ale věřím, že většina diváků očekává hloubku, inovaci, odvahu... pokus o posun žánru. Tady ve výsledku přemýšlím, jaké všechny filmy se mi v souvislosti s tímto vybaví. Oceňuju mnoho stylů, které film obsahuje, oceňuju atmosféru, o kterou se to většinou snaží (pokud pominu puberťácký styl) a ačkoliv je to na jasné dvě hvězdičky, tak nakonec dám tři. Protože jakkoliv film není zvládnutej, oceňuju koule a odvahu autora. Je to podle mě lepší, než aby to vzdal a jel ve vyjetejch kolejích. A tady si na závěr dovolím jednu konkrétní paralelu s jiným tvůrcem, a tím je M. Night Shyamalan, který ve svých filmech kolísavě zapracovává nové myšlenky a nápady a i když mnohdy film jako celek není žádná pecka, vždy tam najdu něco, co je pro mě závanem čerstvého vzduchu. ()

Robbie

Veľmi odvážny a neskutočne vydarený, atmosferický počin, ktorý v Amerike prepadol kôli odkúpení 20th Century Fox Disney a v Čechách a na Slovensku prepadne kôli nulovému vkusu a ešte mizivejšej fantázii (nie je to totiž Annabelle ani Avengers). Tento film raz bude kultovka ako jeden z posledných a pravdepodobne aj najodvážnejších filmov z produkcie 20th Century Fox, ktorý skór pôsobí ako komorný, bezchybne natočený indie horor. Film je vizuálne a herecky dokonalý (veľké bravó režisérovi!) a scenáru sa dajú odpustiť nezodpovedané otázky, ktoré nakoniec môžu byť aj zámerom. Oceňujem napätie, žiadne umelé lakačky a to, do akej miery film dôveruje divákovej inteligencii a všímavosti bez toho aby doslova a detailne ukazoval na každú maličkosť. Naozaj verím že The Empty Man si nájde svoje publikum a ľudia dajú tejto kvalite šancu. A teším sa na ďalšie diela Davida Priora, ktorý sa javí byť jedným z najhorúcejších nových režisérskych talentov. ()

TheKleofa

Ze začátku to vypadalo na další cabin in the woods. Ach, jak jsem se šeredně zmýlila. Škoda. Zbytečná psycho krimi slátanina s jedním bubákem. ()

Robotek

Příjemné překvapení! I když byl úvod v horách a chatě poutavý,díky bohu a režisérovi se v následujících minutách nezvrhl v další tupou vyvražďovačku dalších tupých teenagerů v další tupé chalupě na samotě u lesa. Vlastně se z toho stala víc krimi s prvky mystiky,tajemna a okultismu. Hlavní hrdina coby bývalý polda je stále více vtahován do předem připravené hry s jeho vlastním osudem a jemu dochází,že proti silám zla má mizernou šanci na úspěch.Přesto kvůli své buldočí povaze i vlastnímu zájmu a tragické minulosti se nehodlá vzdát a chce se dopátrat pravdy i za  cenu vlastního sebezničení. Momenty jako náhle utichlé tančící lidské stádo kolem zlověstně plápolajícího ohně mě utvrdili v tom,že se po delší době dívám na opravdový horor,kde se tají dech a to mají mazlíčci rádi.Velkou devízou je,že se u téhle režisérově prvotiny musí zapojit šedé buňky,aby si divák dokázal dosadit ty správné puzzle k sobě a to skládání baví,trochu i rozčiluje,když to nejde,ale tak to má být. Jasně,hodně adolescentů očekávalo jiný průběh plný nudných potoků krve a omotaných střev kolem krku naivních obětí. Takových bezduchých horůrků je spousta,ale natočit opravdu napínavou promyšlenou podívanou je tak vzácné a já jsem moc rád,že mě tahle možná budoucí kultovka neunikla a doufám, že ještě David Prior neřekl své poslední slovo. ()

Ondak

Na filmu byl nejlepší asi 20min prolog, který byl vážně zajímavý a na film navnadil. Poté ale je film úplně něco jiného, jen sledujeme hlavního hrdinu, který se snaží rozluštit zápletku toho všeho proč se děje. To mi opravdu zajímavé nepřišlo. Film se tváří jako horor, ale úplně to tak není. Hororové prvky zde sice jsou a fungují, ale vzhledem k délce filmu jich je hrozně málo.  Celkově jsem se u filmu moc nebavil hlavně kvůli délce a pouze za zpracování a úvodní prolog dávám 3 hvězdy. ()

Little_Sawy

Film ma neuspokojil ani nenadchol, kto od tohoto počinu čaká viac tak sa buddhožel hrozne sklame. Trailer a prvych 20 minút v mrazivej skalnatej pasti, človeka zaujme ale potom to je pořádny kus hoven. ()

Sopholojong

Nabudeny skvelym introm zo zasnezeneho Bhutanu a jeho mytickou jaskynou s desuplnym kostlivym vyjavom som ocakaval nervydrasajuci psycho-thriller. Prenesenim na americke malomesto sa vsak vyrazne vsetko spomali az do uspavacieho modu, Badge Dale nepritazlivo bojuje so svojimi kostlivcami v skrini a prepalena dlzka filmu nuti s povzdychom sledovat "running time". Filmari aspon "protentokrat" nezabudli na nahu cokoladovu laskominku s paradnym "stabbing" mordom v saune alebo dychvyrazajuce hromadne obesenie teenagerov pod mostom. Vsetko mimo toho je ale len unavenou fantazmagoriou o nejakom posahanom kulte... ()

Yoru odpad!

Začiatok ma navnadil, že to bude nejaká dobrá horovka a nakoniec z toho vznikla čistá sračka.....som stratila cez dve hodiny života....otras ()

Milo384

Postupné odhalování co nebo kdo je Empty Man bylo dobré. Převedení náctileté legendy do opravdu hutné zápletky jsem nečekal. Několikrát skvěle vybudovaná atmosféra. Ani délka není na škodu. Závěr filmu jsem si myslel, že tuším, ale nakonec bylo hlavní odhalení trochu jinak. Povedené a 4* ()

vinducha

"Ty vysíláš , my přijímáme." Jediné , co bych mohl tradičně vytknout , je ta zbytečná délka , i když popravdě moc hluchých míst jsem tam nenašel . Pár momentů , kdy mi skutečně zamrazilo, tak tam opravdu bylo, velice povedený saundtrek , uvěřitelný hlavní hrdina. Zkrátka docela velká spokojenost . Na to , že to se obešlo bez známějších jmen a režiser dělá prakticky jen dokumenty . ()