Prázdnota

• Česko Prázdnota (viac)

Po tom, čo z ospalého mestečka na Stredozápade začnú záhadne miznúť tínedžeri, obyvatelia začnú tušiť, že tieto zmiznutia môžu nejako súvisieť s desivou miestnou legendou. Bývalý policajt James Lasombra (James Badge Dale), ktorý sa stále spamätáva zo smrti vlastnej manželky a syna, začne vyšetrovať udalosti, ktoré otriasli komunitou. Jeho pátranie naberie bizarný spád, keď odhalí tajnú skupinu okultistov, ktorí sa snažia privolať na tento svet desivú mýtickú bytosť z inej dimenzie. Už onedlho je jasné, že nielen on, ale aj jeho blízki sa ocitli v obrovskom životnom nebezpečenstve a všetci sa môžu stať obeťami nadprirodzených síl. (TV JOJ)

oveckaoa

Může být horší film než o městských legendách než Slender Man z roku 2018? Může a je to Empty Man. Přitom cca 1 hodina a 10 minut je v pohodě na začátku sledujeme 4 horolezce jeden něco slyší a spadne tam objeví jakousi kostru a začne mu hrabat za 3 dny mu začne hrabat ještě více nakazí ještě jednu ženskou a pozabíjí se tam pak se přesuneme do Usa kde bývalý policajt hledá svoji dceru co se pohřešuje. Mezitím všichni její kamarádi zmizí nebo umřou a on se do toho taky zaplete. Bohužel ve zbývajícím čase se z toho stane sektářská sračka s spoustu hovnama co se snaží být chytré a asi i něco sdělit. Samotný Empty Man s tam objeví tak 2 minuty z 137 a to ještě ve tmě kde si to stejně divák neužije. Úplný konec nedává smysl ani jelikož pokud byl dotyčný Empty Man už dříve jak se nám snaží film naznačit tak celý předchozí děj byl zbytečný a nemá opodstatnění . 20 procent pouze za tu kostru a ty oběšence. ()

noriaki

Mysteriózní linie mě zaujala zdaleka nejméně, což je pravda u mysteriózního filmu dost problém. I to se ovšem dá přežít, protože všechno ostatní je skvělé. David Prior si napsal a zrežíroval ambiciózní horor. Trailery slibovaly tuctový slasher plný nesympatických puberťáků. V ději se opravdu objevili, ale moc se v něm neohřáli. Scénář se s nimi vypořádal překvapivě rychle a poté svou pozornost zaměřil jiným směrem. Násilí je ve filmu spíše tušené, než neustále přítomné. Film si vystačí s náznaky, skvělým zvukem a působivou kamerou. Atmosféře to stačilo a mně také. Pevně doufám, že David Prior točit nepřestane. Taktéž doufám, že si příště sežene nějakého schopného scenáristu. ()

Brain-D

Úvodní scéna, která svou předehrou láká na kvalitní a originální zážitek. Film ovšem směřuje jinou cestou. Pár hororových scén zaujalo, ale jako celek to prostě v mých očích nefungovalo. 40% ()

bizz_mjc

Prázdnota je rozporuplná. Famózní úvod značil, že tenhle film by mohl být podívaná. Pak se zlomí v mysteriózní detektivku s existenciálně filozofickým přesahem, kdy se pomalu propracováváme k transmisi všude rozšířeného kultu. Atmosféra mě bavila, tajemno dobré, sem tam napětí, ale tím, že Empty Man chvilkami působí jak tři filmy v jednom, působí lehce přeplácaně, nebo ne naprosto domyšleně. Ale příjemné překvapení, aniž by mě zásadně obtěžovala délka. ()

lykan9

Myslím si, že kdyby úvodní část byla zpracována jako celovečerní film, tak by se jednalo o dokonalý horor. Ale přesto, že se The Empty Man nese poté v jiné rovině, tak se stále jedná o skvělý mysteriózní horor, který pokulhává až v závěru. Prázdnota udržuje diváka téměř po celou dobu v napětí, a to zejména skvělou hudbou a zvukem. James Badge Dale je doslova charismáč a přesto, že film táhne prakticky sám, tak mu to jde skvěle. Závěr se mi zdál už sice moc psycho, ale to, že horor dokáže udržovat diváka v napětí více jak dvě hodiny si zaslouží pochvalu. Za mě jednoznačné doporučení. ()

LukyHell

Ze začátku to vypadá, že se bude jednat a klasickou městkou legendu, znáte to. V noci na mostě zafoukáte do lahve a Empty Man si pro vás příjde. Jenže film nakonec směřuje úplně jinam a když už si myslíte, že se chytáte tak opět přeřadí na jinou rychlost s dovede vás k finále jak z Lovecrafta. Je to dobře natočený, zahraný a ta hudba, no prostě zážitek. Jeden n nejlepších hororů poslední doby, určitě stojí za to. ()

sedm.1

Začátek z mrazivých hor mě doslova nadchnul a říkal jsem si, že tohle by mohla být docela jiná podívaná, než mnou očekávaný teenagerský horor, nicméně po přesunu do USA mé nadšení rychle opadlo, jelikož právě vše směřovalo do výše zmiňované, miliónkrát omleté kategorie, jenže to ještě zase nebyla cílová verze, protože zhruba po nějakých dalších těch pětačtyřiceti minutách to opět nabralo úplně jiný směr, ovšem i tentokrát mé natěšení bylo poměrně záhy schlazeno, neboť onen směr nelze označit jinak, než jako pokus o filozofický horor, neskrytě chtíc navázat především na filmy Ariho Astera, ke kterým se to ale v žádném z ohledů ani nepřiblížilo. Popravdě řečeno, já z toho finálního směřování byl dokonce tak rozladěn, že jsem si nakonec říkal, jestli by to jako ta omílaná teen vyvražďovačka nebylo i lepší, jelikož za mě se ten finální produkt tak trochu víc nějak utopil sám ve svých ultra sofistikovaných myšlenkách, což dokazuje hlavně závěrečná pointa, ze které jsem upřímně nebyl ani trochu moudrý, takže prostě celá ta druhá polovina filmu byl jeden velký, podivný omyl, který naprosto odbočil od původní myšlenky a jehož výsledkem byla už jen neefektivní a zmatená nuda. Co každopádně tomuto snímku ovšem nelze upřít, je zatraceně povedená atmosféra, která byla chvílemi vážně až dech beroucí, a pak i poměrně výrazný casting neokoukaných a zajímavých tváří. Ve výsledku mě to celé ale zkrátka vůbec nebavilo, a to i když to bylo sice opravdu úplně jiné, neobvyklé a hlavně fakt zvláštní, nicméně pro mě zvláštní způsobem, který mě prostě ani trochu neoslovil. Jinými slovy, horory pro intelektuály vážně nemusím :-). ()

JamesSi

Empty Man je příbuzný Petlahev Mana a Pelchovko Mana. Avšak narozdíl od nich, tento muž (který nosí v kapse nůž) pochází z Himalájí (což je odlišné od stanice metra Háje). Když bych si podříznul zápěstí dělal bych to vertikálně. A kdybych se pokusil vytvořit si Tulpu, tak mi dojde, že mám přestat sledovat paranormální fóra a snažit se "get a life". Jinými slovy nestojí to zato. Flašek od piva se už nebojím. I když na ní zahvízdám. Zpátky k těm bojácným high school studentům. Bylo jich pět a teď jen visí. Je pravda, že nemůžeme obvinit vesmír, ale i tak můžeme poslat matku do plynové komory. Když najdu svoje jméno v chatě nějakého pseudoiluminátského kultu, tak řeknu "Jo, fajn, jste divný". Jen abych jim potvrdil, že jsou divný. Myšlenky jsou nakažlivý, to Covid však taky. Zavěrečný Mindfuck? Stejnak jak používání Open Card. Téměř k nezaplacení. Realita není realitou, 90% filmu je k ničemu a divák byl Tulpou celou tu dobu. Režisér Prior se pokusil udělat horrorovou epiku, kde míchá městské legendy s téměř až Lovecraftovskými vizuály, ale namísto toho natočil spíše Bye Bye Mana 2 s lepším budgetem a kamerou. A tak bych to nechal. ()

zencitizen

Pamatuju si, že jsem snad minulý rok viděl před Tenet trailer a klepal jsem si na čelo. Vypadalo to jako největší béčko. Je to ale něco úplně jiného. Film je naprosto nepředvídatelný, šokující, drásavý, plný kosmického napětí Už dlouho jsem nic podobného neviděl. Snad naposled v nové verzi Suspirie. Je to skvěle natočené, promyšlené, skvělá zvuková stopa. Nemá smysl nic moc víc říkat. Pohltilo mne to. ()

iXtr3m3

Ambiciózny hororový počin, ktorý podľa trailerov krásne klamal telom. Pre mňa osobne nebola dĺžka žiadny problém, keďže som zvyknutý aj na trojhodinové filmy, ale film si podrazil nohy tým, že po skvelom atmosférickom úvode naservíroval pokračovanie resp. rozšírenie až príliš široké a naviac odlišné. Našli sme tu prvky sektárstva (scéna pri vatre fakt mrazivá), našli sme tu prvky teen vyvražďovačiek, ale nič z toho nebolo dotiahnuté do dokonalého konca. Mimochodom koniec bol zaujímavý a ak som to správne pochopil SPOILER tak naozaj šlo len o tri dni života hlavnej postavy a nie len o nejaký mozog vyplachovací mindfuck SPOILER END, tak to dopadlo aj krásne hororovo, t.j. žiadny happyend. Ako prvotina zaujímavé. Samozrejme som sa na film tešil aj kvôli svojmu obľúbenému hercovi - Jamesovi Badge Daleovi. Ak to ešte niekedy zhliadnem, čo asi nie, možno to ešte prehodnotím. Zatiaľ lepšie tri hviezdy. ()

666Carnage

Ja vlastně ani nevím co to bylo, ale dost mě to pohltilo. Čekal jsem duchařinu a nějaký trapný pokusy o lekačky. No a no je to vlastně úplně jinak. Atmosférický thriller s gigantickou stopáží. Musím, ale říct, že jsem se nenudil a bavil se celou dobu. Tenhle film nebude pro každého. Atmosféra a hudba jsou opravdu super. Hlavní herec je sympaťák a zápletka docela zajímavá. Jedno shlédnutí mi určitě stačí, ale jsem rád, že jsem tomu dal šanci. 70% ()

Han22

Podle námětu jsem doufal v něco podobného jako byl vynikající Chraň nás od zlého - tedy detektivní thriler s nadpřirozenou zápletkou. Bohužel marně. Nedá se říct, že by Prázdnota byla úplně špatný film - prolog se strašidelným monstrem v ledových horách je vynikající. Líbil se mi ošuntělý expolda, pátrající po ztracené dceři kamarádky, temná atmosféra a pár pěkných scén. Bohužel tempo filmu je pomalé až mrtvolné, stopáž vražedná a vyšetřování nikam nesměřuje. Odhalování kultu "Posla prázdnoty" je plné filozofických blábolů nedávajících smysl. Celou dobu jsem měl v hlavě tak 2-3 hvězdičky, pointa to ale dle očekávání naprosto domršila, protože díky ní prakticky celý předchozí děj nedává smysl. SPOILER - pokud si hrdinu skupina vysnila, tak se mu celý ten děj jen zdál? Nebo se stýkal s lidma, kteří ho vlatně neznali, protože předtím  neexistoval?  No pointa rozhodla o 2*. ()

KoRner

Výborná atmosféra s niekoľkými skvelými nápadmi a zimomriavkovými scénami, len ten zbytočne zmätočný koniec to pre mňa trochu pochoval. Inak skvelá filmárska práca! ()

SpaceOdyseus

Mam rad sve horory bez lekacek a zbytecneho goru. Mam rad sve horory s atmosferou hustou, ze by se v ni Rakosnicek ztratil. Mam rad sve horory, kdyz si hraji na mysteriozni thrillery. A presne tohle vsechno The Empty Man splnuje na jednicku s hvezdickou. Lepsi nervy-drasajici, hlavu-motajici, vnitrnosti-prevracejici filmovy zazitek jsme tu nemeli uz drahnou radku let. 54%? Nenech se vysmat. ()

Michalechal

Ach, zas ty zbytecny stopaze ... 😁 A to z toho mohl bejt moc fajn film, kdyby se 45 minut "okrajelo". Napeti, netradicni pribeh, ponura atmosfera tam je. Ale ta dylka ... 🤨 ()

Corpsegrinder

Neskutečná pecka. Ani si nepamatuju kdy jsem naposled viděl tak perfektní horor, celý mi to přišlo jak náká 20 let zapadnutá věc od Scotta Derricksona (on to totiž v podstatě je mix Sinister a Deliver Us From Evil). Už dvacetiminutovej úvod dokáže že tohle natočil někdo kdo nikam nespěchá a umí vybudovat atmosféru, a samotnýho mě překvapilo že tohle vydrželo až do konce filmu ačkoliv film kličkuje několika subžánry hororu. Ví ale kdy se včas posunout dál a tak když začínáte mít pocit že se děj stáčí očekávaným směrem tak se zase vydá úplně jiným. Tu ponurou atmosféru navíc doprovází geniální kombinace skladatelů a to Christopher Young známej všem svým děsivým soundtrackem k Sinister, a Lustmord jehož ambient černej jak prdel si už několik let užívám. Povedlo se i obsazení, hlavní role je sympatická, ta pětiminutová banda teenagerů uvěřitelná a ten kult náležitě creepy. Vše krásně podtrhl depresivní a v podstatě apokalyptickej konec. Tohle si rád zopakuju a má to pro mě potenciál klasiky. ()

TERRORDROME

Tento film akoby chcel byť všetkým naraz. Najprv 20 minútový predfilm Evil Dead v Bhutáne, potom idiotská variácia na Candymana či Krvavú Mary, Kult čo verí že nič neexistuje ( okrem empty mana samozrejme ) a končí to skrížením Saw, Vesmírnej Odysey a Šiesteho Zmyslu. A ja som to naozaj žral až takmer do konca, lebo je to dosť dobre natočené a zaujímavo sa so zmienenými prvkami pohráva, takže som si to hororové mystérium vskutku užíval. Až záverečná pointa mi to celé posrala, lebo je jednak naozaj mizerne idiotsky prevedená a jednak sa všetko to predtým začalo retrospektívne rozpadať ako Michael Jackson v urýchľovači častíc. Bolo to ako tri rozdielne filmy zlepené do jedného, pričom prvky z jednotlivých segmentov nedávali zmysel v tých ostatných. Ak tá sekta uctieva nejakú vesmírnu bytosť ktorá si vysnívala tento svet a posiela im Akési správy ( o ktorých sa nedozvieme nič okrem nejakého hare krišna blábolenia ) cez vyvoleného prostredníka, tak načo im je tá tínedžerská historka o strašidle ( ich vlastnom bohovi ) ktoré príde a zabije ich keď po zotmení zafúkajú do fľašky na moste? Ostatne ak je to súčasť ich rituálov, tak by mali byť všetci mŕtvy... či? Plusom rozhodne je, že ma film donútil premýšľať nad tým či som všetko správne pochopil a práve preto hovorím, že keby sa to celé trochu prekopalo a upravilo, mohlo by to potenciálne perfektne klapnúť, lebo inak vyznie všetko to dobre zvládnuté remeslo a podmanivo halucinačná atmosféra nakoniec... do prázdna, čo je dosť ironické. ()

bobstock

Tentorát strašidlo ve stylu dark-ancient-asian version aka Buddha jakožto uchvatitel a vrah lidských duší není špatný se svojí atmosférou, ale tu stopáž sakra přepálili. Z toho foukání do flašek se Priorovi zamotala hlava, že tomu nechal přes 130minut! 45% ()