Leon

• Česko Leon (viac)

Leon je profesionál - nájomný vrah, ktorého nedokáže nič zastaviť pre splnením úlohy. Jedného dňa do jeho života vstúpi Matilda - dvanásťročné dievča, ktorého rodina sa stala obeťou skorumpovaného policajta. Jediné, po čom túži je pomsta a je ochotná urobiť čokoľvek, aby ju Leon naučil to, čo sám vie. (STV)

Trustme

Film mého srdce, který miluji a který má u mě doživotně titul Nejlepší film mého života. Film, který mne očaroval při prvním zhlédnutí v kině u kterého lidi v sále seděli až do poslední titulky a tleskali. Ještě ten večer jsem oprášil ze skříně dlouhý černý kabát po dědovi a kšandy, triko na tři knoflíky a začal zalívat uschlý fikus... Geniální idea killer-cleaner & lolita ve vztahu učitel-žačka, později přerostlý do lásky k jedinému blízkému je okouzlující! Nadživotní výkon malé Natalie je fenomenální a kombinace dokonalého profesionála, perfekcionisty s duší dítěte v podání Jeana Rena je charismaticky noblesní! Jeden z filmů, který je absolutně bez chyb a jeho kouzlo se neztrácí ani po letech. ........."no woman, no kids".......... ()

Mihail123

Parádne herecké výkony z oboch strán, či už Jean Reno, Gary Oldman alebo mladá Natalie Portman. Slušná gangsterka,ktorej zostal francúzsky nádych. Film obsahuje finále, ktorému netreba nič vytknúť - perfektne vygradované a pre niekoho možno aj trochu nečakané. ()

morena.jea

Veľmi dobrý film, natočený bez zbytočného preháňania, s noblesou, skrátka kvalitne. Jean Reno ako chladnokrvný zabijak, ktorý sa láskyplne stará o svoj kvetináč. ()

sheldonka.

Při scéně, kdy Mathilda jde chodbou a dojde jí, že celá její rodina je mrtvá a pak se strachem zvoní na Leonův zvonek mi běhal mráz po zádech. A tento pocit se mi v průběhu filmu několikrát vrátil. Není pochyb, že už tehdy byla Natalie Portman skvělá herečka a bylo jasné, že se o ní ještě hodněkrát uslyší. Absolutně nic mi na tomhle filmu nechybělo. A byla jsem překvapená že i thriller může být místy tak citlivý. ()

chubaka

Něco tak naprosto skvostného se jen tak nevidí, bez jediných výjimek nadstandartní herecké výkony skloubené dohromady s vynikajícím příběhem, hudbou, kamerou, no prostě vších.:-) Pro mě jasných 100%. Film bez jediné chyby. ()

Brain-D

Naprosto bezchybný film a nejlepší film Jeana Rena. Zahrál si tady podle mě jednoho z nejlepších zabijáků filmové kinematografie. Navíce zde můžeme sledovat začátky kariéry Natalie Portman. Rozhodně jedna z nejlepších francouzských věcí. ()

L_Johnny

Hodně dobrý film. Nemám žádne mínusy ale opravdu nemám pocit, že bych viděl film z první třicítky na CSFD. Možná se podívám ještě jednou. ()

Sany33

Tento film je nádherným mementom toho, že aj pedofil je len človek a láska medzi dospelým mužom a neplnoletým dieťaťom nie je nič zlé. Koniec koncov ak to sfilmoval Luc Besson, tak to musí byť všetko v rámci najlepších morálnych pravidiel a hodnôt. Pre nás normálne zmýšľajúcich sa film Leon javí ako, akčná nádielka s romantickým uzlíkom akurát v 90 rokoch nebolo už v móde preferovať stereotyp lásky muža so ženou a tak nastúpila láska muža s dievčatkom. K hereckému obsadeniu nemám najmenšie výhrady či už Reno, Portman alebo aj vynikajúci Oldman si svoje role strihli priam bravúrne ako je to u Bessona s obsadením už pravidlom. Výhrady som mal iba s morálnym ponaučením, ale nakoľko je film určený staršiemu divákovi asi sa mi to tu neoplatí riešiť. Zarazilo ma, že film je iba slabý odvar pôvodnej stopáže v ktorej dôjde aj na francúzske bozky bez dablérov či obnažovanie sa mladej Matildy pred zamilovaným Leonom. No nič pre mňa nadpriemerný film ale nič ohurujúce. 60% ()

lykan9

Leon je rozhodně nejlepší film od Luca Bessona. Sedí tady úplně všechno - herci, akce, napětí i humor. Co však bylo úplně geniální,tak to byl výkon Gary Oldmana. Vždy když on byl na scéně, tak všechno kolem mě přestalo existovat a jen sem si užíval film. Vím, že narkomani nevypadají takhle, když užijí drogu, ale Gary, to předváděl dokonale. ()

ZeroCZ1233

Další z široké škály počinů, o nichž jsem slyšel pět chvalozpěvy, jaká je to odlišná, leč stále silná žánrová klasika, již je záhodno vidět. Já, jako starý škarohlíd a nedůvěřivec jsem si to pustil bez většího očekávání a pár minut jsem na to hleděl s laxním přístupem zatvrzelce, jenž nepředpokládá, že by ho to mohlo nadchnout. A jak se stalo mnohokrát předtím, zase mě to výrazně dostalo. Luc Besson v Leonovi skloubil něco, u čeho jsem nikdy nevěřil, že jde a ani mě taková kombinace nenapadla. Mluvím o faktu, že snímek odehrávající se v tom nejtypičtějším pojetí amerického velkoměsta zde neskýtá už dávno okoukanou hollywoodskou náturu, do níž spadá mně čím dál víc iritující vtíravý patriotismus, ale komornost evropské produkce, jež celkovému pojetí dodává ojediněle nezvyklou a o to poutavější atmosféru. To samé Luc aplikoval do vlastní režie, stylu vyprávění a práci s charaktery. Nemá cenu hledat zbrklou nablýskanou buddy-movie jízdu tahající trumfy z akčních partitur a (ne)vtipných hlášek, ale správně nalajnovaný vývoj zprvu nesedícího vztahu dvou co nejvíce odlišných postav poutající diváka přirozeným chemickým jiskřením. Příběh má taky řadu neamericky famózních kontur, z nichž mě nejvíce uhranula morální nečitelnost obou stran konfliktu, protože hlavní protagonisté prakticky bojují proti lidem, jež světsky spadají do strany dobra, což Luc správně dosazuje jako hlavní metaforické poselství celého snímku. Nutno je také poznamenat, že v takto striktních vztahových vzorcích a jejich vývoji může být režisérova vize o správně pojetí sebelépe provedená do praxe, ale stěžejní jsou herecké výkony a tady se opravdu nešláplo vedle. Jean Reno jako ověřená stálice možná překvapí diváky neznalé jeho kvalit, ale tehdy ještě neznámá Natalie Portman předvádí jeden z nejlepších výkonů nejen její dosavadní kariéry, ale zároveň v závislosti jiných dětských hvězd, jinak se taky nesmí opomenout živelný dravec Gary Oldman. Bez skrupulí tomu dávám 9,2/10, jelikož nic podobného nepředpokládám, že ještě někdy uvidím, proto si je nutno takového projektu ()

ABCD Marta

Směs několika filmových žánrů, v řežii Luca Bessona, dopadla díky sympatickému Jeanu Renovi, nevinné Natalii Portman a elegánovi v padoušském rouchu, jehož ztvárnil Gary Oldmana, na výbornou a připomíná to genialitu! ()

Gazi

Tenhle film mám rád a tak přestože by se chybičky našly, neváhám dát hodnocení za plný počet. Skvělá volba ve výběru Jeana Rena a Natalie Portman! ()

JohnSmith

Vynikající výkon Rena a Oldmana.Spousta lidí říká,jak je vyborná i Portmanová.Nesouhlasím.Sice toho spratka,který so de Leona zamiluje zahrála věrohodně,ale byla mi naprosto nesympatická.Bejt Leonem,dveře bych neotvíral. ()

p6qwre

Plusy: akční scény, Gary Oldman. Mínusy: naprosto neuvěřitelný příběh - vždyť je to spíš pohádka. S tím souvisí i role Matildy, které jsem nevěřil ani slovo. Scény, které mají diváka přesvědčit o postupném vývoji vzahu Leona a Matildy, na mne působily děsně účelově, nepřesvědčivě, POVRCHNĚ a neoriginálně - na úrovni zcela průměrného večerního filmu na Nově. Nechápu a nesdílím všeobecné nadšení z tohoto filmu... ()

R1CH1E

Jednoduché, prosté, úžasné. Jean Reno a Natalie Portman zde hráli dokonalou symfonii, u jejíhož konce jsem měl slzy na krajíčku. A Gary Oldman byl jako záporák vynikající, svým výkonem se vyrovnal i Ledgerovi v Temném Rytíři, a to je co říct. ()

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary

09.07.2016

51. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlednout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 tisíc… (viac)

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Natálka „jede“

Natálka „jede“

19.03.2009

Několik uplynulých hodin se na světových filmových webech všechno točí kolem Natalie Portman. Ne že by to někoho překvapovalo. Od Matildy v Leonovi urazila kus cesty, dnes je z ní půvabná mladá dáma,… (viac)

Žádná šance pro Leona

Žádná šance pro Leona

20.07.2006

Nejdříve se světem šířily fámy a dohady... když pak začal Luc Besson dostávat konkrétní nabídky natočit pokračování fenomenální gangsterky Leon, nejeden fanoušek zbystřil. Šance scenáristů, kteří se… (viac)