Leon

• Česko Leon (viac)

Leon je profesionál - nájomný vrah, ktorého nedokáže nič zastaviť pre splnením úlohy. Jedného dňa do jeho života vstúpi Matilda - dvanásťročné dievča, ktorého rodina sa stala obeťou skorumpovaného policajta. Jediné, po čom túži je pomsta a je ochotná urobiť čokoľvek, aby ju Leon naučil to, čo sám vie. (STV)

Cheeter

Devadesátá léta ve své plné formě. Pro mě jde o klasický akční film ve své kategorii, ale najde se pár věci, u kterých bych se chtěl zastavil. Poznat Jeana Reno není problém, ten se mění málo. Ale Gary Oldman mi v tomhle směru už dal zabrat. A to nemluvím o Natalie Portman. Když si vzpomenu, že jsem ji nedávno viděl v úplně jiné roli, ve filmu, který se natáčel nedávno, tak jako by se skoro jednalo o dvě různé osoby. Po příběhové stránce nic zvláštního. Viděl jsem nestřiženou verzi a místy mi to přišlo zbytečně natažené. Ačkoliv se nechalo očekávat, jak to s pretendenty filmu dopadne, tak jsem si závěr užil, hodně se povedl. ()

ic

Tent film mě doslova uchvátil a to nejen herecké výkony hlavních rolí, ale i děj jako celek. To co na ději bylo nejzajímavější je to, že jsem nikdy nevěděl, co od toho filmu můžu očekávat. Ani jsem nedutal, když Leon cvičil s Mathildou odstřelování živých cílů. Do poslední chvíle jsem netušil, jestli náhodně vybranou obět skutečně zastřelí, nebo ne. Ke konci děj trochu stagnoval ale rozhodně nic mi nebrání dát filmu 5*. ()

Fallen_One

Jeden z nejlepších hereckých výkonů Garyho Oldmana a Natalie Portman. Jean Reno je také výborný, ale Oldmanův Stansfield ho spolehlivě zastíní. Co se týče Natalie - nevím proč ale mám pocit že lepší než v Leonovi už to nebude, ale rád se nechám překvapit :-) ()

Lindiště

Tak tomuto nadšení a hodnocení opravdu nerozumím. Film je velice povrchní, postavený na drsných scénách a rádoby kontroverzním vztahu staršího zabijáka co rád pije mlíko a mladé drsňačky (Lolita či co???) ()

Andre3000

Dokonalá Natalie Portman a Jean Reno ve formě, smrtící to kombinace. Prim hraje skvěle vylíčená psychologie postav. Hlavní motiv filmu je dosti nereálný, ale to musí člověk pominout pak se skvělě baví. Konec velmi dobrý, i když něco podobného se prostě dalo čekat. ()

Pajky3

No čekal jsem, že to bude dojemnejší. Poté co se tady nad tím každý tak rozplývá. Pro mě osobně to byl zajímavý akční film, ve kterém samozřejmě dominuje hlavně závěrečný souboj v domě. No a k Natálce, coby lolite už bylo napsáno vše potřebné ()

necisty

Scéna, kdy hádají jaké představují osobnosti, dokazuje jak uměla Natalie už tehdy hrát. Není tu nic špatně, po všech stránkách je to skvost, který si zaslouží být tam, kde je. ()

PROCESOR

Vyprdněte se prosím na všechny komentáře a hodnocení a nechte se prostě unášet filmem. Má v sobě hloubku, která opravdu stojí za prozkoumání. Na to musíte přijít sami a až tak učiníte, tak budete vrnět blahem, jak kočička u kamen. ()

Bush13

Málokterý film umí namíchat takový lahodný koktejl z napínavé akce, komediálně laděných scének a ještě jímavých emocí, to vše v rámci atmosféry a estetiky devadesátkových amerických gangsterek. Ano, film často postrádá určité realističnosti, ale ony zmíněné ingredience spolu fungují opravdu skvěle a nebývale přirozeně. Úžasné jsou pak herecké výkony maličké N. Portman, autistického J. Rena a zejména skvěle jebnutého G. Oldmana. ()

emo

Dnes už klasika! Asi najvydarenejší film Luca Bessona v ktorom vynikajúco skíbil svoje osobitné vizuálne cítenie so skvelým a čiastočne dojímavým príbehom. ()

Jim_Beam

Laskavý nájemný vrah, který se stará o cizí malou holku? To mi moc nesedí. Holt jsem nedokázal bez výhrad přijmout pravidla tohoto filmu... Ale jinak docela fajn. ()

campix

První polovina filmu mi připadá jako trošku taková Hit Girl z Kick ass. Jean Reno profesionální "čistič" a zaučuje mladičkou Natalie Portman. Jako čiré zlo zde vidíme Garyho Oldmana, který byl dokonale odporný, tak jak by správný padouch měl být. Závěrečná akce je úžasná, sice žádná novinka pod sluncem, ale rozhodně velmi kvalitní akční krimi. Bohužel tak vysoké umístění v TOPce si Luc Besson za svůj film podle mého nezaslouží. ()

EstéCaňa

Zápletka, kterou nejde nazývat jinak než klišé. "Neoblomný", sebestředný Jean Reno nakonec roztaje a rozkošnou Natálku si oblíbí, aniž by se vzdal svého charisma. Miluju ty tvrďácké řeči: "Zítra se zbalíš a vypadneš" 8/10 ()

dr.fish

V roce 1994 byl Leon velká bomba, protože se vymykal všem zaběhnutým schematům. Hrdina je padouch, kterého máme rádi, policajti jsou úchylní vrahové a nemají špetku cti. Navíc ten sexuální podtext mladistvé Matyldy, která půl filmu běhá polonahá s trčícími bradavkami po bytě, nakrucuje se a převlíká do oblečků a vůbec je jí ve filmu nějak příliš mnoho. Závěr navíc na tehdejší dobu naprosto překvapivý. To všechno je už ale dnes ve filmu naprosto běžné, takže se Leonovi sice nedá upřít objevnost, ale nadčasovost bohužel chybí. Dnes už je to jen jedna z mnoha "zvláštních" gangsterek. 70% ()

WolfR

Asi životní role Jeana Reno a skvělý objev mladé Natalie Portman. Do toho přihoďme neskutečného Garyho Oldmana jako záporáka a tragickou, ale vtipnou zápletku o zabijákovi a máme legendární film, 5 hvězd ()

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary

09.07.2016

51. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlednout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 tisíc… (viac)

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Natálka „jede“

Natálka „jede“

19.03.2009

Několik uplynulých hodin se na světových filmových webech všechno točí kolem Natalie Portman. Ne že by to někoho překvapovalo. Od Matildy v Leonovi urazila kus cesty, dnes je z ní půvabná mladá dáma,… (viac)

Žádná šance pro Leona

Žádná šance pro Leona

20.07.2006

Nejdříve se světem šířily fámy a dohady... když pak začal Luc Besson dostávat konkrétní nabídky natočit pokračování fenomenální gangsterky Leon, nejeden fanoušek zbystřil. Šance scenáristů, kteří se… (viac)