Leon

• Česko Leon (viac)

Leon je profesionál - nájomný vrah, ktorého nedokáže nič zastaviť pre splnením úlohy. Jedného dňa do jeho života vstúpi Matilda - dvanásťročné dievča, ktorého rodina sa stala obeťou skorumpovaného policajta. Jediné, po čom túži je pomsta a je ochotná urobiť čokoľvek, aby ju Leon naučil to, čo sám vie. (STV)

T2

Rozpočet $16miliónovTržby USA $19,501,238Tržby Celosvetovo $45,500,000║ Veľmi pôsobiví film! Dokonalé spracovanie! /100%/ ()

golfista

Bez vzletných frází a jedním slovem VYNIKAJÍCÍ. Od režie, přes kameru, k hereckým výkonům (bez vyjímek). Na té holce už tenkrát něco bylo :-) ()

Cival

Hooodně zajímavě pojatá gangsterka s příliš sladkobolným motivem tichošlápek - holčička. Já osobně bych Bessonovi tu jednu hvězdičku přihodil, když by přeci jen trochu víc zatlačil na pilu a nenechal Leona jen pomalu plynout vstříc čitelnému závěru. ()

Lima

Jemně vykreslený a přitom báječně zahraný vztah mezi Renem a Portmanovou nemá chybu. Besson ve svém prvním hollywoodském filmu zůstal svůj a Leon si tak zachoval francouzský esprit. Nezapomenutelná je kreace Garyho Oldmana coby psychopatického gaunera a milovníka klasiky. Eric Serra se rovněž překonal a stvořil půvabný soundtrack (v 5.elementu na to zase zapomněl). ()

Gemini

Slova nemohou vystihnout moje pocity - na jedné straně ohledně výkonů Jeana Reno a Garyho Oldmana a s nimi spojený respekt až strach, po nehynoucí lásku k Natalii Portman, která už navždy zůstane v našich srdcích. ()

Matty

Nejdříve pečlivé vybudování vztahového základu, který vás rozvaří a potom akční finále, které vás dovaří. Totálně. 95% Zajímavé komentáře: kiddo, Skip ()

Tosim

SMRT JE DNES VRTOŠIVÁ. Chvíli jsem litoval, že nevidím režisérský sestřih, ale po přečtení zajímavostí jsem tuto svou pošetilost vzal zpět. Méně je někdy více, člověk nemusí o vztahu dívky a zabijáka vědět všechno, více si domýšlí a zbude mu i prostor pro vlastní představivost. ()

Cervenak

Bezkonkurenčne najlepší Besson. Na tohto chlapíka so slabosťou pre kvetináče, staré muzikály a nedospelé dievčatká sa nechytajú ani magickí potápači a hysterické punkerky vycvičené v podobných zručnostiach, akými oplýva on sám. Director´s cut je plný scén (Mathildino zvádzanie v nových ružových šatočkách, zaúčanie do zabíjania), pri ktorých vám je do plaču, že vôbec existuje tá vykastrovaná verzia bez nich. ()

Malarkey

Na Leona si vždy vzpomenu když koukám na film s Jeanem Reno. Dost možná je to největší role, protože právě tady se zamiluje do mladičké Natalii Portman a ta nájemnému vrahovi bez citů dokáže udělat v hlavě pořádný zmatek. Herecky je to zvládnuté na výbornou a určitě už je to i legenda, protože takovýto film se nezapomíná. Nastartoval Portmanové kariéru, byl tak trochu revoluční, už svým příběhem, dokázal že Jean Reno je frajer a hlavně ukázal jaký je Luc Besson umělec natočit něco tak originálního tak citově a zajímavě. Dokázal vlastně takřka nemožné. Každopádně na pět hvězdiček to u mě není. Mám ten film rád, ale plný počet tomu nedám ani na poprvé, a ani na podruhé. ()

Djkoma

Výjimečné spojení výborný herců, talentovaného režiséra s americko-evropským stylem a tématiky, které by se kdejaký scénárista obával. Luc Besson však ne a jeho Leon se řadí vedle (spíše před:)) Magickou hlubinu i Brutální Nikitu, z které hlavní postava prakticky "pochází". Trojlístek Portman-Reno-Oldman vévodí snímku v každé vteřině stejně jako skvěle napsaný scénář, který nejen prohlubuje samotné postavy do dostatečné hloubky, ale také dodává příběhu na ojedinělosti a preciznosti. Leon totiž není v podstatě ani extra akční snímek (vždyť akčních scén tam je jak prstů na jedné ruce), ale drama o postavách a jejich potřebách. Všichni zúčastnění (ještě Eric Serra a jeho hudba:)) si zaslouží velkou pochvalu za film, který přežije všechny své protagonisty. ()

Renton

Scénář: Luc Besson .. Majstrštyk Bessona a rozhodně jeho nejlepší film! Sonda do života negramotného mafiánského "čističe", malé holčičky a zkorumpovaného poldy, které "osud" svede dohromady a pro každého přichystá tragické následky. Výborně zahraná, hodně citlivá a drsná (zajímavá kombinace) podívaná s excelentním závěrem!! Director's cut rulez. ()

Anthony

Sice natočit hezký film o zabijákovy je hnusný (jak tvrdí Michalkov), já jsem byl ale filmem stržen. Výborní Reno a Oldman (hlavně to jeho trhnutí hlavou když si bere drogy). Výborné akční scény. ()

Rimsy

Úchvatný, podle mě v mnohém až příliš francouzský (ale vem to čert), film. Malinká a už sympatická a herecky vyspělá Natalie Portman je rovnocenným hereckým doplňkem Jeana Reno, jenž tu vpodstatě rovinul svou "čističskou" postavu z Nikity. Nekorunovaný král (alespoň pro mě) záporáků Gary Oldman nezůstává pozadu. Skvělý scénář, výprava, prostě vše, asi vrcholné dílo Luca Bessona (i když u něj to je většina:-)). ()

Rob Roy

Jsem na vážkách. 90%. A čtyři dávám proto, že Leon má moc vysoké hodnocení -- Herecké výkony bez debat, režie bez debaty - dokonalé akční scény, božsky sestříhané, nasnímané ( kamera Thierryho Arbogasta je vážně nádherná, dobře vybraný filtr, elegantní pohyby, špičková práce s detaily ). Co mi vadilo? Balancování příběhu někde mezi vážnem a totální nadsázkou. A pak trochu malý prostor byl věnován vykreslení vztahu mezi Leonem a Mathildou. To se pak odrazilo v závěrečných emocích, které nebyly tak silné, jak bych si přál. Ale i tak to je filmový orgáč... ()

Fr

KAŽDÝ BY MĚL MÍT KOŘENY.....Uklízeč Leon i malá Matylda. A určitě taky (výtečnej) ,,hnusák" Gary Oldman. Někdo je zapustí dřív, někdo později a někdo třeba nikdy. A třeba jen proto, že se nejdřív musel naučit střílet puškou, protože jen díky ní měl odstup od klienta. A čím byl větší profík, tím chodil blíž a blíž. Až se naučil zacházet s nožem. LEON, to je přesně ten film, při kterém na začátku otevřu hubu a zavřu ji po skončení titulek. Má vůbec cenu psát o vztahu Leona a Matyldy? A můžou slova popsat vztah Leona a kytky? Kdo neviděl neuvěří .... a my ostatní jsme zase o kus dál. ()

TheMaker

::::::::::::::::::::::: Krásný film. Z tohodle filmu je mi vždy smutno. Proč musel sakra tak špatně skončit ? Proč ? Výtečně zahraný film ! Za zmíňku stojí hlavně Natalie Portman a Gary Oldman. Když jsem byl ještě dítě, tenhle film mi naháněl husí kůži. Skvěle natočený snímek. Vždycky jsem si představoval, že jsem se vrátil v čase do minulosti a jsem spolu se štábem na place. Po natočení všech scén jsem seděl spolu s Natalii, jenom já a ona, v nějakém bistru, klábosili jsme, popíjeli colu a nahlas se smáli. No jo, dětské sny. Byl to a pořád je film mého, nejen dětského srdce, na který nikdy nezapomenu. Mám tento film moc rád a v mém srdci je pořád. Možná se mi jednou můj dětský sen vyplní a já budu s Natalii sedět v bistru, ale na tom přeci nesejde.Tento film mi něco dal, něco cenného, krásného........ :::::::::::::::::::::::: ()

Dever

Soundtrack Eric Serra: 1. Noon [4:01] ,2. Cute Name [3:28] ,3. Ballad For Mathilda [2:14] ,4. What's Happening Out There? [3:05] ,5. A Bird In New York [1:20] ,6. She Is Dead [1:31] ,7. Fatman [5:16] ,8. Leon The Cleaner [1:50] ,9. Can I Have A Word With You? [1:14] ,10. The Game Is Over [1:36] ,11. Feel The Breath [3:18] ,12. Room 4602 [1:17] ,13. Very Special Delivery [2:41] ,14. When Leon Does His Best [2:11] ,15. Back On The Crime Scene [2:33] ,16. Birds Of Storm [1:37] ,17. Tony The IBM [1:57] ,18. How Do You Know It's Love? [1:29] ,19. The Fight Part 1 The Swat Squad [2:30] ,20. The Fight Part 2 Bring Me Everyone [4:33] ,21. The Fight Part 3 The Big Weapon [3:02] ,22. The Fight Part 4 One Is Alive [3:14] ,23. Two Ways Out [3:10] ()

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary

09.07.2016

51. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlednout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 tisíc… (viac)

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Natálka „jede“

Natálka „jede“

19.03.2009

Několik uplynulých hodin se na světových filmových webech všechno točí kolem Natalie Portman. Ne že by to někoho překvapovalo. Od Matildy v Leonovi urazila kus cesty, dnes je z ní půvabná mladá dáma,… (viac)

Žádná šance pro Leona

Žádná šance pro Leona

20.07.2006

Nejdříve se světem šířily fámy a dohady... když pak začal Luc Besson dostávat konkrétní nabídky natočit pokračování fenomenální gangsterky Leon, nejeden fanoušek zbystřil. Šance scenáristů, kteří se… (viac)