Leon

• Česko Leon (viac)

Leon je profesionál - nájomný vrah, ktorého nedokáže nič zastaviť pre splnením úlohy. Jedného dňa do jeho života vstúpi Matilda - dvanásťročné dievča, ktorého rodina sa stala obeťou skorumpovaného policajta. Jediné, po čom túži je pomsta a je ochotná urobiť čokoľvek, aby ju Leon naučil to, čo sám vie. (STV)

Koryntos

Jasná srdcovka, patřící do mých oblíbených filmů, skvělé herecké obsazení, ať už se to týka Jeana Rena, Natalie Portman a Garyho Oldmena, klasicky opět v roli záporáka. ()

Roseinka

Tenhle film mám ráda už od malička. Jean Reno patří mezi mé oblíbené evropské herce a zde překvapil svou druhou vážnou stránkou, protože my ho nejvíce známe jako komika. Natalie Portman, si myslím, zde dobře připravila půdu pro slibnou kariéru, protože jako dítě byla naprosto brilatní. Opět je to film, kde si musím připravit kapesníčky, když se chci na něj znovu povídat. Čisté přátelství mezi "hodným" zabijákem a malou holkou, kterou nezažila doposud nic pěkného, je úsměvné a dojemné. Opravdu nádherný francouzský kousek! ()

Joe123

Perfektné! Oba palce hore. Gary Oldman bol v tomto filme na nezaplatenie (psychopatov vie hrať parádne). Jean Reno taktiež špičkový. Natalie Portman ako vždy úžasná. Ale ten koniec bol dosť smutný. Aj tak 100% ()

Avari.73

Přihodil bych pátou, ale ani jednou jsem Renovi toho vrahouna prostě nevěřil. ;) Ale jinak prvotřídní film se skvělou hereckou trojicí (Reno, Oldman, Portman). Bessonův nejlepší film. ()

Autogram

Lepší začiatok kariéry si malá Natálka ani nemohla želať. Vo svojich hriešnych rokoch vyzerala s obojkom na krku ako malá nádejná zabijačka neodolateľne zvodne. Vo filme samozrejme vo všetkej počestnosti v tandeme s Jeanom Renom vytvorili nezabudnuteľnú dvojicu, keď túžba po pomste ide divákovi hlboko pod kožu. ()

m.a.t.o.

„Asi som sa do teba zamilovala. Stalo sa mi to prvý krát." – „Ako vieš, že je to láska, keď je to prvý krát?" S tými tromi hviezdami si tu pripadám ako záškodník, ale na viac to tentoraz nevydalo. Celoživotný "Čistič" Reno je neohrozený základný kameň filmu, ale jeho čudný vzťah s 12-ročným dievčaťom, na ktorom je vybudovaný celý príbeh ma nechával chladným. Vyzerá to tak, že Bessonova tvorba z 90. rokov ide úplne mimo mňa. 60 % ()

Narcis

Nejlepší film ve kterém hraje Jean Reno.Gary Oldman je dobrý záporák (hlavně to jeho číslo s tím lámáním zad).Natalie Portman už ve dvanácti byla dost solidní herečka. Je vidět, že film nerežíroval američan - vše se drží krásně při zemi.Film obsahuje řadu nezapomenutelných scén. p.s. Samozřejmě doporučuji shlednout plnou verzi filmu, kde je např. vyobrazena kompletní Leonova vyuka Mathildy ... ()

Almásy

Rozhodne ma velmi mrzi ze u nas nie je dostupny rezisersky zostrih. Vykon Jeana Rena patri medzi absolutne vrcholi herectva 90tich rokov a pridavam sa ku skupinke co tvrdi ze toto je vrchol Bessonovej kariery. ()

Krasus

Poslední scéna je jedna z těch,která mě dokázala v mém šťastném životě opravdu rozbrečet.Natalie,já tě prostě miluju. ()

rubik1

Geniálny film!!! Hlavne herecký výkon Garyho Oldmana v roli vyšinutého chladnokrvného vraha ktorý neváha zabiť čo i len päť ročné decko je úžasný. Príbeh silný, ale trochu ma sklamal ten koniec. Leon mal prežiť!!! Ale radšej on jak Matilda :) Hodnotenie?? Medzi 4-5* ale nakoniec predsa len 4*... ()

Styxos

Mlaťte mě do hlavy, ale po promítání tohoto překvapivě úspěšného snímku Luca Bessona jsem nepochopil jeho 22. místo v nejlepších filmech na CSFD. Ano, Jean Reno je skvělý, Natilie Portman jako malá cácorka taky hraje dobře, Gary Oldman si svého policajta vychutnává a já se ptám: to mělo být všechno? čekal jsem víc akce, víc napětí, víc emocí a bohužel jsem to nedostal. Třeba se to změní, až Leona uvidím po několikáté. Zatím tomuhle zabijákovi nosícímu lenonky a čepici, který schovává pod dlouhým kabátem zbraňový arzenál za který by se nemusel stydět ani Neo, uděluji 4* na pět to bohužel není :-( ()

pugs

Film, ktorý Vás dostane. Film, ktorý Vás rozplače. Film, ktorý Vás okúzli. Film, ktorý má niečo do seba. Tak by sa dal charakterizovať Leon. Nie je to bezduchá strieľačka, ako sa na začiatku zdá, ale dokonalý príbeh o tom, že aj najbrutálneší nájomný vrah má city. Na tento snímok sa môžete pozerať stále a stále dokolo a neprestane Vás nudiť. Jeas Reno podáva skvelý výkon, ako sa patrí. A Natalie? už vtedy na nej niečo bolo:-) Jednoznačne jeden z najlepších film, aký som videl... Už čakám na dobu, kedy si ho pustím znovu. 10/10 ()

lofa

Podle mě nejlepší film Luca Bessona. Výjimečné herecké výkony Jeana Reno, Natalie Portman a Garyho Oldmana. Strhující příběh o profesionálním zabijákovi Leonovi, který miluje svojí květinu aglaonemu a také Matildu. Je dobře, že Besson nakonec Natalii k filmu “přemluvil”. Hudbu nemá na triku nikdo jiný, než Bessonův dvorní skladatel Eric Serra, který dělal hudbu snad ke každému jeho filmu. Kromě 24 tracků od Erica Serry k filmu patří také skladby od Stinga - Shape Of My Heart a Bjork - Venus As A Boy ()

giovanni3

Vynikající film v kterém exceluje Reno i mladičká Natalie Portman a v neposlední řadě i Gary Oldman... = herecké výkony skvělé. Scénář je také velmi dobrý (akční scény jsou prostě skvělé, stěhování, střelba na žlutočerveného chlápka, atd..). A je to snad jediný hraný film, kde je v jedné z hlavních rolí kytka. Prostě skvělý film. 5z5 ()

DeathTheKid

Velmi fajnové akční scény. Na rok 94 velmi bravůrní a to je co říct od děcka co je ročník 93, který je na více efektní filmy. Dále musím říct že Gary Oldman zahrál toho nejsviňáčtějšího poldu co jsem viděl (teda s Al Pacinem v Nelítostném souboji) a jako poslední, ty brýlé jsou fakt husté a nevím zdali by Leona mohl hrát někdo jiný, než Reno. 90% + záběr kdy jde Reno s Portmanovou po střeše a v dáli jsou ty mrakodrapy - epik. [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD] ()

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary

09.07.2016

51. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlednout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 tisíc… (viac)

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Natálka „jede“

Natálka „jede“

19.03.2009

Několik uplynulých hodin se na světových filmových webech všechno točí kolem Natalie Portman. Ne že by to někoho překvapovalo. Od Matildy v Leonovi urazila kus cesty, dnes je z ní půvabná mladá dáma,… (viac)

Žádná šance pro Leona

Žádná šance pro Leona

20.07.2006

Nejdříve se světem šířily fámy a dohady... když pak začal Luc Besson dostávat konkrétní nabídky natočit pokračování fenomenální gangsterky Leon, nejeden fanoušek zbystřil. Šance scenáristů, kteří se… (viac)