Hra na oliheň

• Južná Kórea Ojingeo geim (viac)

Arutha

83 %? Tak to určite nie. Zvláštne je, že aj keď tam umierajú ľudia po stovkách tak sa ma to absolútne nedotklo. Ani k jednej postave som si nevytvoril žiadny vzťah a to je chyba seriálu. Stále som vedel, že všetko je len hrané a ešte aj to zle. Otravné, hlúpe postavy, často aj zvláštne manipulovanie deja, nuda mimo hier... je to tak na 60 % ale to nadhodnotenie tú jednu hviezdu ubralo :) Dopozeral som ale skôr preto, aby som si povedal, že videl som ako preto, že by ma zaujímalo ako to skončí. Ale je možné, že len ja nechápem kórejský štýl. ()

ezop1012

Tak toto bola bomba, už dávno som videl, tak dobre prepracovaný (kvalitne napísané postavy), napínavý a kvalitný seriál. Zďaleka sa to podoba na Eyes Wide Shut 1999 a naviac je to napínavé po celú dobu. Samozrejme také typy seriálov majú tu nevýhodu, že ich možno vidieť len raz, potom ak človek pozná dej, tak to už nie je ono. ()

darius1706

Vážně nechápu to obrovské nadšení z tohoto počinu, na který jsem se podíval jen ze zvědavosti, co dneska frčí, když to má takový věhlas. No a občas se prostě nějaký takový motiv objeví, měli jsme Kostku, měli jsme SAW, měli jsme dokonce i Hry bez hranic :-). Takže nápad to zase tak převratný nebyl. Kromě toho to bylo neskutečně rozvleklé, nová hra, noví mrtví, šlo, stejně jako už v mnou zmiňovaných dílech, jen o to, jak a kdo umře. Jenže ono to bylo fuk. Kdo je kdo bylo dáno více méně od začátku, takže nemělo smysl, když už ne si vytvořit nějaký vztah k postavě, ani fandit. Pak tam byla ta linka s tím policistou, jak to bude nakonec vztahově, to jsem trefil na první dobrou, a to jsem to považoval za fakt blbej nápad a jak to dopadne (stále myslím policistu), to jsem odhadl více méně také. No a ten díl s těmi snoby, to byl už vyloženě kýč, to jsem myslel, že to ani nedám do konce. Ještě musíme zmínit hereckou stránku - někdo dobrý, ale třeba ta kudrnatá ženská, co to tam napřed táhla s tím gangsterem, ta byla vyloženě příšerná, jak neskutečně přehrávala. Když to shrnu - být to jeden film, bez kravinek okolo, ale čistě o té hře, bylo by to nakonec lepší. Proč naopak na to kouknout? Pokud máte rádi vyvražďovačky, je to celkem slušně natočené. Místy se povedla celkem slušná atmoška, s anonymními pracovníky v hábitech to byl taky dobrý nápad. Výborný byl díl s kuličkami, tam byl jediný náznak toho, že to nemuselo být jen o vybíjené. Dobře vyšlo i to, že když už do toho lidi jdou, tak jsou pěkné svině a nevíš, kdo to může být. Suma sumárum, dal bych 3 hvězdy, ale ten ultradebilní závěr to srazil ještě o hvězdu méně. Jednou viděno stačí, na nejlepší seriál současnosti to fakt pasovat nemůžu. ()

eoj

Po prvním dílu jsem se trochu obával schématu hra - díl a takto až do konce, který je naštěstí rozbit hned v následujícím dílu. Do předposledního dílu super, poslední byl zklamáním, ale nakonec v průměru nechávám za 4 hvězdy - slabší. ()

Rock4ever

Takešiho hrad pro klienty Home Creditu. Nic nového, nic převratného. Pro člověka, který viděl pár korejských filmů nic ze zobrazovaného nemůže být překvapující. Chápu, že masa netflixích diváků objevila kolo, pro všechny ostatní je to jen ucházející binge podívaná. Co musím ocenit jsou herecké výkony hráčů. Násilí je sice přítomné vrchovatě, ale není prezentováno takovým tím sebeúčelným splash gore americkým způsobem. Je prostě součástí hry. Sociální rozměr OK, ale místy toho bylo až příliš. Kvalit Parazita seriál nedosahuje, ale chápu, že k němu se netflixí publikum nedostalo v premiéře a není tak snadné do něho proniknout. ()

Freiherr

Seriál mě příliš nezaujal. Domnívám se, že nepřináší v zásadě nic nového, přičemž po prvotním šoku se pro mě stal v mnoha aspektech předvídatelný. Další výtkou je místy nelogické chování postav a poněkud béčkové gvraty v ději. Z mého pohledu je seriál také příliš dlouhý, kratší formát by mu seděl lépe. Na stranu druhou oceňuji snahu dát postavam hlubší psychologicke a sociální pozadí.  Seriál nedoporučuji ke zhlédnutí. Domnívám se, že současná tvorba nabízí lepší seriálové i filmové záležitosti. ()

gegon10

Originální, zvrácený a velmi emoční příběh se zajímavými postavami a skvělou hudbou. Bohužel je seriál místy zbytečně natahovaný a předvídatelný. Samotné ukončení se mi moc nelíbilo, ale i tak to byla fajn podívaná. 70% ()

Swango

Preceňovaná záležitosť. Vyzdvihnúť možno inšpiráciu aktuálnymi pálčivými sociálnymi témami, kvalitný vizuál, originálny dej a slušný záverečný plot twist. Celkový dojem kazí úroveň dialógov, ktoré u špičkových seriáloch bývajú na neporovnateľne vyššej úrovni. Z celej plejády postáv ma bavili dve, čo je pre seriál tváriaci sa ako nový Parasite málo. Hlavná postava bola nevýrazná natoľko, že jej divák nemá chuť fandiť. Hodnotenie: 75 % ()

Anosompozer

V prvom rade s odstupom času  musím povedať že prílišný hype tomuto seriálu v podstate veľmi uškodil a to hlavne v tom že serial nieje pre každého kto práve kvôli veľkej popularite ma aj prehnané očakávania . Mal len pekne ostať pod pokličkou ako dobre dusené hovädzie. Ale ja osobne som to korejcom zožral aj s navijakom. Serial je zrkadlo jak sviňa až tam pokiadiaľ si to divák dokáže pripustiť. Je to sonda do zúfalosti a narcizmu života ale zaroveň prierez toho najkrajšie čo v nás je. ()

Brain32

Hře na oliheň paradoxně nejvíce ublížil ten celosvětový "hype" kdy pak člověk od seriálu očekával neočekávatelné.. Na druhou stranu nelze seriálu upřít zajímavý nápad i neotřelé celkové pojetí. K tomu přičtěme sympatické (a neokoukané) herecké obsazení ke kterému si najdete cestu a máme zde solidní seriál. Nejlepší díl byl jednoznačně Kgnabu (ten se hereckými výkony vymykal zbytku). Konec byl za mě zklamáním.. 8/10 ()

cabroid

Tak za mne tři plus hvězdy. Ze začátku to má super drive, který to ale v závěru těžce ztratí. Sice precizně zpracovaný, ale neskutečně vyhajpovaný seriál. Závěrečný díl pro mne vysloveně zklamání. ()

om6pb

Napad originality fajn, prepracovanie tiež fajn, nie je to sice moj šalok kavy ale  dalo sa to pozrieť určite to nebude serial ku ktoremu sa budem vracať viac krát ale musim povedať že to vo mne vyvola vela pocitov ktore si budem dlho pamať a myslim že aj o to šlo tvrocom... ()

Van_Stajpen

Dobrý seriál, přesto to není za mě na 5 hvězd, především kvůli konci, který je zdlouhavý, divný a samozřejmě končí tak, aby mohlo být pokračování... Trvalo mi pár epizod, než jsem si zvykl na to korejské "přehrávání", a také jsem si 2 epizody pletl některé herce... hold prostě je nedokážu rozeznat :-) ()

TomasBoy

Musím uznat, že čím víc sleduji korejské filmy či seriály, tím víc mě to nutí smeknout. Jsem opravdu rád, že na filmové scéně se začínají objevovat nová filmová díla tohoto černého koně, neboť už jsem amerických filmů a seriálů viděl až moc. Samotná série je výborný nápad, který dle mého názoru napadl již více autorů, ale nikdo neměl odvahu jej zrealizovat. To se povedlo až samotnému Dong-hyeok Hwangovi a za to jsem mu vděčný. Film poukazuje na spoustu problémů a nemyslím tím jen to, že se pár lidí může dostat do finanční či sociální krize. ()

kacenkin

Blbost jak prase... ve všech aspektech... ale chápu, že zatvrzelým levičáčkům, snícím rudé BLM a podobně vymatlané zítřky se u toho udělalo fajn :) ()

LukyVanco

Veľmi kvalitný počin, ktorý som bol schopný pozrieť za jeden večer(čítaj noc). Osviežujúce, pre niekoho možno vykrádačka a opakujúci sa battleroyal. No inteligentnejší jedinec si všimne hneď, že scénár je napísaný kvalitne až dokonale. Poplakal som si, nie je tomu čo vytknúť ()

diamond odpad!

Nejsem žádný puritán, ale nějak mi připadá že dnešní moderní civilizace se řítí k brzkému zániku podobnému tomu, co potkal mocný starověký Řím. Dnešní ultrakorekní doba plodí aktivisty hlásající bláboly o několika pohlavích, ničí se sochy připomínající minulost, černý humor začíná být tabu a v arénách vznikají nové idiotské sporty jako třeba fackování na výdrž jehož následkům pohlehl dnes jeden účastník. Chybí už jen vzájemné cílené zabíjení, jaké se odehrává v tomto seriálu a které je motivováno finanční odměnou slibující vyřešení problémů do kterých se zúčastnění zoufalci dostali vlastní neschopností a které se tvůrce na konci snaží nedůvěryhodně vysvětlit. Navíc se tato pitomost stává kultem nedospělých dětí po celém světě což je varující. Třešinkou na nepovedeném dortu jsou příšerné herecké výkony všech zúčasněných. Jednoznačný odpad, nikdy více a snad nedospělí diváci co nejdříve zapomenou a najdou jiné vzory. ()

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

04.12.2022

Mezi největší streamovací služby se typicky řadí Netflix, Disney+ nebo HBO Max, často se ale zapomíná na poměrně zásadního hráče - Amazon Prime Video. Pravda, je pro to několik dobrých důvodů: jeho… (viac)

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

20.11.2022

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

09.11.2022

Zatímco v těchto dnech na Disney+ stále ještě bojuje o diváckou přízeň Andor, což se mu podle vesměs pozitivních reakcí diváků poměrně dobře daří, mezitím už začíná i natáčení jednoho z dalších… (viac)