Hra na oliheň

• Južná Kórea Ojingeo geim (viac)

floppy4

Zo zaciatku ma to moc nechytilo no neskor ked sa zacalo odhalovat pozadie hier, tak to malo uz tu spravnu serialovu dynamiku. Celkovo to vsak tahal najma scenar, ostatne nejako emocionalne alebo akciou to bolo velmi ploche. Herecky tiez velmi solidne, atmosfericky ostaval vo mne akysi divny pocit, ze zit v Korei fakt nikdy nechcem. Netusim vsak preco mal tento serial taky uspech, ked by sa to tocilo v amerike tak to je len velmi jemne nadpriemerna seria. ()

Dejf19

Ale jo, až na ten zpackaný konec to byla slušná jízda. Ten koncept je skvělý, lidi mají rádi hry a pokud tam někomu občas vystřelí mozek je to ještě lepší, nebudeme si nic nalhávat, je to prostě tak. Ruku na srdce, pokud by to bylo bez krve hodnocení je nižší a vlastně by se z toho nestal takový fenomén. Ale ta krev tam je a je jí tam hodně. Vás vlastně od prvního dílu zajímá jak to dopadne, kdo vyhraje a hlavně jaké budou další hry a jak se v té hře bude umírat. Klobouk dolů před tímhle nápadem a asi zasloužené fanfáry, jen jak říkám škoda toho konce… // Top Moment – Kganbu. Celý tenhle díl byla jedna velká emoční jízda // Nej postava – Kang Sae-byeok (prostě ta severokorejka :D) ()

Ozzy89CZ

Některé soutěže až moc primitivní a o náhodě, kdy soutěžící nemůžou nic ovlivnit což zabraňuje vynalézavosti soutěžících. Psychologická stránka super. Lidi jsou prostě zvěř. A některé scény byly cringe. Každopádně velmi dobrý seriál. 75% ()

pantokrator

Pokud TOHLETO má být obžaloba kapitalismu, vy vydlabaní levičáci, pak bych vám ze srdce přál jít k soudu s nějakou opravdovou obžalobou. Právník se vám vysměje a soudce vás vyhodí. Ve finále mi chyběl Bill Gates na trůnu z lidských kostí. ()

Dobry_clovek odpad!

Vydrzel jsem jeden dil a jen se sebezaprenim. Je to nudne, predvidatelne, spatne zahrane, spatne zrezirovane a naprosto neverohodne. Navic to vykrada asi deset jinych filmu, takze to neni ani originalni. Pokud je toto jeden z nejoblibenejsich serialu posledni doby tak je neco s nami spatne. O tom, jak je snadne manipulovat lidmi, kteri uz nemaji co ztatit, existuji mnohem lepsi filmy. ()

Pedro72 odpad!

Tři pokusy o sledování, ztracených 10 minut života. Holt i když nasypete kýbl zvratků do potoka, najde se pár hus, co budou nadšeně kejhat. ()

JanB22

Cital som, ze je tam zaujimavy pribeh so socialnym podtextom a dobri herci. Ale po zhliadnuti som zistil, ze to je menej podstatne. Podstatna je brutalna hra, kde ludia balancuju na hranici zivota a smrti. A to neustale napatie je to, na co sa da pozerat aj (9x1) 9 hodin. Kedze som to dopozeral, tak asi dobre. Ale nemam rad take filmy, kde si tvorcovia vytvoria brutalnejsiu verziu reality. Pretoze potom uz len staci cakat, kedy nejaky psychicky labilnejsi clovek vojde do davu so samopalom za zvukov cervena-zelena. ()

zdenda87

Po druhém dílu se to nějako omrzelo, až přišla poslední epizoda, která mě zase celkem bavila. Zajímavý to je, obsahově ale spíše na film, než seriál, ten byl pak z 80% nuda. ()

Raichu.Cz

Vcelku velká šílenost která se taky parádně povedla, myšlenka je opravdu originální. Dabing jsem si naprosto užil v korejštině. Herci jsou naprosto do toho seriálu vžití nejde na nich vidět ani falešná reakce. Netflix nikdy své diváky nezklame a vybere vždy parádní nápad od někoho kdo nápad vymyslel a sám i režíruje, i když se někdy stanou nějaké průměrné věci. Rozhodně se nemůžu dočkat 2 série.  Za mě šílených 100% ()

Samann

Jedna * za zřejmě povedené chování ve stresové situaci, občas dobrý nápad, ale jinak bída. Nic nového v žánru,  popularita asi z toho, že nic jiného momentálně není a nebo je Covid a lidi koukaj na kde co. Jinak klasika, dobrák, padouch vychvánek a uřvaná p**a, do toho drobet lásky, rodinejch pout a nějáký to vyvražďování. Na konci pak klasicky dojdou nápady a rozuzlení na který člověk 8 hodin čeká, no spíš se kněmu protrpí je uplně strašný. Kurnik to to někdy nemůže skončit tak, že se padouch napakovanej výhrou fotí na Havaji s holkama, nebo se strhne brutální přestřelka a nezůstane nikdo. Takže nic no nuda. Místo toho možná lepší 3 díly Babovřesk a na konec konzík Helenky Vondráčkový. ()

OtokPag

Viděl jsem to 2x, některé pasáže i víckrát a pořád si všímám dalších zajímavostí. Je to velmi ostrá sonda do lidských charakterů. Korejci (kromě trapného  “přehrávání”) nejsou o moc jiní, než my v Evropě 😋 ()

Zaks

Hnusné, odporné, zvrátené a diel č. 6 to všetko zaklincoval. Premýšľal som aj nad odpadom, ale zasa hry boli znázornené parádne a odhliadnuc od nechutností to bolo v týchto pasážach aj zaujímavé a napätie sa tu doslova dalo krájať. Nevšedné bolo aj detailné vykreslenie správania postáv na hranici medzi životom a smrťou. ()

Buxo

Hra na oliheň      squid game Seriál sa mi veľmi páčil pre jeho postupnú gradáciu deju doplnenú o úžasné soundtracky podtrhujúce šialenú atmosféru a napätie. Vývoj postáv je tiež fajn po pár dieloch prichádzame na hierarchiu a pravidlá organizácie Squid čo sa mi tiež veľmi pozdáva. postavy majú vlastné komplikované charaktere a skryté motivácie ktoré sa postupne s každým dielom odkrývajú. Zvraty seriálu niesu cudzie a preto sa nám ani na konci zvraty nevyhýbajú. ()

XSonnyk5

Už podruhé jsem se vyhýbal seriálu jen proto, že je korejský, abych se na něj pak podíval jedním dechem, protože tohle je jízda. Přitom vás přivítá poněkud zvláštním intrem a hudbou, roztahaným úvodem a podivným přehráváním, které je zřejmě typické pro korejské snímky a u nějž nedokážu odhadnout, jestli se tam lidé takhle opravdu chovají, nebo to herci dělají schválně. Vydržte to. Protože jakmile začnou hry, začne opravdová show jak pro hráče, tak pro diváka, a najednou je všude krev, podvody, bodání do zad, dojemné scény, ... a vy si z čista jasna uvědomíte, že hudba vám přijde hypnotická a naprosto se k tomu hodí, že přehrávání nejen nevadí, ale jde v ruku v ruce s exotický znějící korejštinou, a že se od seriálu prostě nedokážete odtrhnout. ()

LaaYosh

Jak málo stačí k lidské radosti. Nepotřebujete CGI, nestvůru, nebo hrdinu se superschopnostmi. Úplně v pohodě nám postačí krutá realita. Co všechno je schopen udělat člověk pro peníze? Zrovna včera vyšel na seznamu článek o odsouzeném policajtovi. Zabil ožralého feťáka při vykrádání chatky ranou z 5-ti metrů do hrudi ... a potom ještě do něho našil 2 rány. Do ležícího.  Ale kolik bylo těch zelených mozků, co se ho zastávalo v komentářích pod článkem .... to svět nežral !!! ()

justaboy

Do 6. epizody 4,5*, ale po příchodu VIP, kteří se chovají naprosto stupidně a absolutně jim nelze věřit jejich herecký výkon, nelogická 5. hra (myslel jsem, že všichni mají mít stejné šance, což u 5. hry jasně neplatilo), tak hodnocení padá na 2,5 - 3*. Ještě mi zbývají 2 díly, takže dojde ještě k možné revizi. ()

vicvixx

Viděl jsem první díl, hlavní hrdina mi přišel jako hroznej kretén, viděl jsem druhej díl, hlavní hrdina mi přišel jako hroznej kretén. Tak to pokračovalo do 6. dílu, kdy jsem si řekl, že to takovej kretén není, až v posledním díle úplně na konci (SPOILER KUA) jsem se přesvědčil, že je to ještě větší kretén, než jsem si myslel. Nejlepší e stejně holka ze Severní Koreje. --------------------------------------------- Skvělá hudba, natočený moc  hezky, vizuál jako z MDK2, celkově moc vydařené dílko. Jen je prostě hlavní hrdina vypatlanej kretén. ()

Aceboris

V dnešnej dobe je na vzostupe násilie, celkovo. Tento seriál to len potvrdzuje. Skupinka niekoľko 100 skrachovancov, ktorú, už v reálnom živote nič iné nečaká, len cela, alebo smrť od úžerníka, súhlasí, že sa zúčastní na hre o život za lákavú odmenu. Je tu veľmi ťažké si nájsť postavu, ku ktorej by ste mali akú, takú náklonnosť a držali je palce. Väčšina hercov je neskutočne nesympatická. V podstate tento seriál nepriniesol vôbec nič nové a prevratné, veľa scén by sa dalo omnoho lepšie vyšpičkovať. Aj keď sa vás snaží vtiahnuť do deja príbehom osoby, prehrávaním jeho života a prečo to spravil je to hrozne málo a tu to na mňa nefunguje. Tak ako nefunguje práva povaha istých súťažiacich, neviem koho by to aj prekvapilo, keďže vieme, aká skupina ľudí tu je. Podľa mňa veľmi nadhodnotené hodnotenie, doslova skupinové, kuknem aké to má a prispôsobím sa. Za mňa 6/10 dúfam, že 2 séria bude lepšia a prepracovaniejšia. Jedno čo sa seriálu nedá vytknúť, je ta uchylná hudba v pozadí. Na záver len dodať, tie ružové vlasy ma dostali WTF ???? ()

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

04.12.2022

Mezi největší streamovací služby se typicky řadí Netflix, Disney+ nebo HBO Max, často se ale zapomíná na poměrně zásadního hráče - Amazon Prime Video. Pravda, je pro to několik dobrých důvodů: jeho… (viac)

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

20.11.2022

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

09.11.2022

Zatímco v těchto dnech na Disney+ stále ještě bojuje o diváckou přízeň Andor, což se mu podle vesměs pozitivních reakcí diváků poměrně dobře daří, mezitím už začíná i natáčení jednoho z dalších… (viac)