Hra na oliheň

• Južná Kórea Ojingeo geim (viac)

filipsedivy

Zpracování seriálu mi přišlo osobně na vysoké úrovni. Velice zajímavá zápletka a navíc v první řadě došlo jen k nakousnutí nějaké zápletky, která bude nejspíš rozuzlená v následujících řadách. Osobně si myslím, že režisér si takto podchytil diváky, které takovýto typ žánru zaujal, že budou dalšími diváky. ()

marbes

Ke shlédnutí jsme se rozhodli ve chvíli, kdy už byla "oliheň všude", takže očekávání bylo velké, ale i přesto to bylo překvapivě strhující, občas mrazivé a s mnoha místy k zamyšlení... opravdu velmi povedé dílo z korejské produkce. Překvapilo i kvalitní vizuální zpracování. Doporučuji shlédnout pouze s titulky a ponechat původní korejštinu, dodává to tomu na emocích ještě jeden level nahoru. Ačkoliv dávám vysoké hodnocení a opravdu doporučuji serál zkouknout, tak opakované zkouknutí bych si momentálně rozmyslela, zatím jsem v rozpoložení "jednou stačilo", každopádně i přes to vysoké očekávání, které jsme od začátku měli, dávám krásné 4* ()

johnas.s odpad!

Vim, ze hodnotim po dvou dilech, ale dal to asi nedokoukam. Nechapu, ze tohle je momentalne top serial. Svet se riti do zahuby. Videt to nekde omylem a nepustit si to kvuli tomu, ze to ma byt skvely, tak si reknu ze je to nejaka dalsi korejska sracka. Hlavni hrdina je idiot, u ktereho je mi jedno, jestli ho zabijou, to same plati u dalsich postav. Mit tam nejakou postavu rad neni v mych silach. Provedeni serialu je taky priserny, zdlouhave nesmyslne dialogy, nerealne chovani lidi, trapne momenty viz. rozhodovani o tom kdo chce hrat dal a kdo ne je klasicky vyrovnane a rozhodne o tom jediny hlas, jako vazne, jaka je sakra pravdepodobnost? Hrozne klise. Herecke vykony korejcu jsou pro Evropana strasne afektovane, amaterske a nasiraci, ale kdo ma tenhle styl rad, tak si pochutna, je teda ne. Secteno, podtrzeno marne premyslim za co dat hvezdu, aby to nebyl odpad, ale nic jsem nenasel, takze bohuzel musim plavat proti proudu a za me davam odpad. ()

Fibonacci

Bohatý otec, chudobný otec. hmm neporozumel som tomu ošiaľu na netflexe a az takemu uspechu serialu. kazdopadne sa vymyka standardu a chcel som to dopozerat a zistit samozrejme co je na konci. ale ze by ma to až tak vzalo??? nie dakujem👺 ()

BigJohn02

Ale jo, docela mě to chytlo, i když nějaké ty mouchy by se našly: 1. není to nic nového, spíš kompilát mnoha filmů, i sérií, 2. občas se to n-e-s-k-u-t-e-č-n-ě vleče, jednak typickým korejským filozofováním, ale i "natahováním" napětí (u závěru hry na skleněném mostě jsem už řval: "Tak už kurva skoč!"), 3. příběh policajta, který se do hry vetře, nic neřeší, nemusel by tam vůbec být - on jen zjistí to, co divák už dávno tuší, ale nikam se to nevyvine, 4. dekadence VIPáků je dovedená ad absurdum, jsou jak naši bejvalí veksláci v devadesátkách... ()

Buddyman

Musím uznat, že jsem se po dlouhé době  do něčeho zakoukal. Překvapující byla první hra a první výstřel. Pak už jsem to jen tak nezastavil. Rozhodně doporučuji. ()

Elaine Lóre

Rozhodně chápu nálepku nejúspěšnějšího seriálu poslední doby. Hudba, kamera a dokonce i kasting, se kterým mám ve většině asijských filmů fakt problém, stály za to. Bohužel poslední díl mě natolik nas*al, že nemůžu dát plný počet. ()

jetyl

Tak abych nebyl v hospodě out, musel jsem si splnit povinnost zkouknout opěvovanou událost roku.. a určitě nelituju.. zpočátku po prvních dvou dílech  jsem tak nějak váhal, hlavní hrdina mně svou hulákající korejštinou trochu tahal za uši (pouštím si většinu seriálů v originále s polským dabingem :), ale vydržel jsem a stálo to opravdu za to.. finální díly skvělé, nemá cenu tady rozepisovat, co zde bylo několikrát napsáno.. ()

Svatopluk.Vi

Všichni o seriálu mluvili, v mé bublině se na to všichni odkazovali a já byl za blbce, že o tom nevím nic. Pro mne je to první setkání s Netflix produkcí, neměl jsem potřebu to sledovat.  Příběh je to, co je za tímhle dílem. Jeho dějové linky jsou zajímavé. Nehledal jsem atrakci v tom, jak je v díle využito a prezentováno násilí. Předpokládám, že to je to, co je hlavním tématem divokých konverzací některých diváků. Pusťte si však filmy jako Sedm, Jack staví dům nebo seriál Sběratelé kostí. Neuvidíte v zásadě nic moc jiného. Mne zaujalo to sledování psychologie davu a postav - nastav specifické podmínky o kterých víš, že způsobují "vytříbení" charakterů a je o zábavu postaráno. Vždy najdete ty, kteří se budou snažit si vzájemně pomoct nebo se vzájemně podrazit. Nelze použít něco jako sociální drama, ale určitě tu není takové vykostění příběhu jako jsem zaznamenal u adaptace Kingova románu Running man s Arnoldem v hlavní roli. Kniha a film jsou dva rozdílné příběhy. Jediné, co mne moc nepotěšilo, je poměrně odfláknutý závěr a také některé dějové linky. Tak jak v průběhu celé série bylo vše promyšleno, tak v závěru bylo strašlivě plytké. Spousta věcí se děla tak samovolně a pochopitelně (občas). Hlavní otázka pro mne byla - Proč se to všechno v příběhu dělo? Na tu jsem nedostal jednoznačnou a snadno uchopitelnou odpověď. ()

Chinoranyi

Super seriál 😊 Násilí dost, ale ne bezúčelně. Hlavní hrdina sice nebyl můj nej, ale pochopitelný/uvěřitelný. Nejzápornější ženská postava se na závěr vzepjala k zajímavému výkonu. Celkově doporučuji, opravdu stojí za vidění 👍🏻 ()

Adelheid21

Bohužel tento seriál dostal až moc velký "hype", tudíž jsem čekala o hodně více. Nelíbilo se mi dlouhé protahování, některé díly šly zkrátit na polovinu. Rozhovory mezi postavami byly většinou dost bezduché. Vysoká předvídatelnost. Hlavní postava není příliš chytrý člověk. Také vyjadřování, mimika a intonace Korejců nemusí sedět každému. Dále jsem si všímala faktických chyb. SPOILER Hlavní postavy se "záhadně" držely až do posledních dílů a výherce byl od začátku jasný. Přece nenechají umřít hlavní postavu. Že byl starý muž organizátor hry bylo jen lehce naznačováno, což je fajn. Ovšem chování hlavní postavy ke konci už bylo dost otravné - myslet si, že sám něco zmůže proti konání her, je dost naivní představa. Není příliš důvěryhodný a chytrost mu v tomto taky chybí. Seriál by mohl skončit takto, druhá série bude pravděpodobně ještě slabší. ()

venedikt

Jako je to jako z by chtěl někdo vykřesat z béčkového horor -thrilleru něco extra, hudbou, kulisami, kamerou, skvělím provedením, i občasné emoce a příběhy plnné psychodramatu. Jen si říkám, co si za pár let budu z této psycho show vlastně pamatovat. Pojinta, asi žádná, protože svět je dravý a opravdu fér není. Buď tě to semele a nebo ne. Záleží na mnoha okolnostech. Jen jedno si ze série odnáším, odpověď, že když se někdo nudí, vymýšlí hlouposti. A krásná pointa že si za peníze nekoupíš všechno. Tj. U kuličkové show mě ty dívky překvapily, ale opravdu jsem nějak nebrečel, bylo vcelku čitelné, že buď obě hru nevyhrají, nebo že jedna střelí mimo. Obchodník který vydělával hodně peněz a zradil svého indického přítele a přívržence mě též nepřekvapil. Dalo se předpokládat že to udělá. Sami nevíme, jak by jsme se zachovali v tak vyhrocených situacích. A samozřejmě mi bylo trochu jasné, kdo dojde nakonec té hry o život. Odpověď žádná, peníze které jsi zasloužil, nechtěl. Chtěl pomoci matce. A také chtěl odpověď proč, které se vlastně nikdy nedočkal. ()

absurdian

Téma (stejně nepříliš originální) totálně zabité. Přehnané momenty, mnohdy k unudění protahované, zcela předvídalné zvraty (opravdu některý někhoho překvapil?), nelogičností tolik, že by se o tom dala napsat knížka. Nechápu tolik nadšení nad tím. V podstatě nejvíc mě bavilo, jak šlo všechno dopředu uhádnout (SPOILER - ten starý v tom jede... to bude ten jeho brácha... atd. atd. KONEC SPOILERU). ()

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

04.12.2022

Mezi největší streamovací služby se typicky řadí Netflix, Disney+ nebo HBO Max, často se ale zapomíná na poměrně zásadního hráče - Amazon Prime Video. Pravda, je pro to několik dobrých důvodů: jeho… (viac)

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

20.11.2022

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

09.11.2022

Zatímco v těchto dnech na Disney+ stále ještě bojuje o diváckou přízeň Andor, což se mu podle vesměs pozitivních reakcí diváků poměrně dobře daří, mezitím už začíná i natáčení jednoho z dalších… (viac)