Hra na oliheň

• Južná Kórea Ojingeo geim (viac)

Perunwit

Nechápu to nadšení nad touhle záležitostí. Jediné zajímavé byly na tom všem právě jenom hry. Veškerá omáčka okolo vytváří přebytečný šlem, bez něhož by se na to asi dalo dívat, ale ze stopáže by se vydojily tak 4 slušné díly. Od samého počátku mi lezli na na nervy přehrávající afektovaní uřvaní Korejci, jejichž hrozivé výrazy byly popravdě k smíchu. Ztráta času s tímhle hype. Tu slavnou brutalitu, kvůli které jsem si to nakonec i pustil, jsem jaksi nezaregistroval. ()

Skylwalker42

Dlouho jsem se Olihni vyhýbal. Nemám moc rád korejskou tvorbu. Je divná. Ale jiný kraj, jiný mrav. Když jsem na Netlixu hledal další seriál po čtvrté řadě Stranger Things, tak jsem na to klikl a začal jsem to sledovat. Moc mě to chytlo. Moc. Vždy jsem se strachem prožíval ty smrtonosné hry. Nejvíc ta s tím skleněným mostem. A finálová pointa. Nečekal jsem to. Opravdu. Moc se mi to líbilo. Ale do her bych nešel, ani za zlatý prase nebo za tu miliardu, co tam nabízely jako možnou výhru. ()

rigby

Dlouho jsem tento seriál odkládal, i když mě mnozí přesvědčovali, že opravdu stojí za to. Ale asi to musí uzrát. A tak jsem se nakonec k jeho sledování z nedostatku jiného materiálu dostal. A první díl mě úplně odrovnal. Negativně i pozitivně. Kromě zbytečného druhého dílu jsem si psychohry užíval až do konce. Rozuzlení bylo nečekané, předchozí zvraty ve vývoji hry také. Prostě skvěle napsaný scénář a neméně skvěle natočeno. Nic špinavého, pěkně se na to dívá. Za mě nejlepší hry byly kuličky a skleněný most. Smekám a za mě téměř plný počet. ()

Lilith03

Seriál jehož zhlédnutí jsem se velmi dlouho bránila v době kdy byl na vrcholku a jako to dělám vždycky, po nějaké době jsem si ho pustila když už nebyl ten hype. Já prostě nechci jít s davem haha. Teď jsem již po několikátém zhlédnutí a je to opět úžasné! Je to pro mě srdcovka, Korea nám ukázala tenhle skvost, který nabízí realitu co se děje ve světě ve formě něčeho co se klidně může někde tajně odehrávat v podobné formě. Za mě úžasný, oblíbila jsem si hlavní postavy a už dlouho očekávám druhou sérii. ()

cubiczech

Jeong-jae Lee to dal dost dobře. Nebejt občasnejch divnejch odboček a určitýho tušení jak to celý dopadne už hned od začátku tak jsem to žral o něco víc. ()

taibrek

Dobre vymyslený seriál nikdy neomrzí. Každá z postáv zažila vo svojom živote svoje dno, ktoré sa ešte viac prehĺbi hraním tejto hry. Koniec koncov každý si je sám strojcom svojho osudu. A o tom aj tento seriál je. ()

nevergiveup

Rozhodně zajímavá a docela originální myšlenka. Docela surově to zobrazuje obraz dnešní společnosti. Ačkoliv je to plný cliche a děj je poměrně dost předvídatelný, nějak tak to do sebe zapadá, že to ani nevadí. Od začátku až do konce sedaří docela držet napětí. Fajn zážitek. 80% ()

vaclav.g.kar

Ukrutná jízda od začátku až do konce.. Akční, dramatické, komediální, brutální a všechno zatraceně dobré. Celkově mě na seriály moc neužije, ale tady jsem poctivě vydržel celých 9 hodin.... a stálo to za to. Sociální drama odrážející dnešní společnost které krásně odsýpá a stojí na skvělém hereckém umu všech zúčastněných. Jak kdyby Takešiho hrad potkal SAW.. Korejská tvorba mě zajímá víc a víc.. Určitě letos nejlepší seriál a dávám 85% ()

VashCZ

Slušná práce. Fůze americká a korejská. Ač postavy měli ctnosti  a chování jako korejci, kamera, akce, sex, to je po americku. Vše velmi plynulé a všechny nesmysly byly hezky zakamuflované, prostě na ně nepřišla řada v myšlenkách. Nejslabší stránkou je velmi velká prediktibilita. Co se bude dít víte minimálně pět minut dopředu, ne-li celý díl. 70% Taková seriálová "Díra". ()

Sopholojong

Korejske - chceli by byt - Hunger Games s mnozstvom opat preafektovanych hercov, na mna malym mnozstvom hier (ani velmi sofistikovane nie su) a divnym "colorfull" vizualom (neznasam tie azijske neony a farbicky). Hlavny hrdina jediny herecky spontanny prvok a posledna epizoda, najma cast po "Hrach", ked sa rekapituluje, paradoxne najzaujimavejsia. V case tohto komentara 73. najlepsi serial? Common! Overhype jak svina. ()

Orion12

Hra na olihen je korejský seriál, za pomocí produkce z Netflixu a není to vůbec špatné. Seriál má výborné a promyšlené postavy, dost originální zápletku, něco na styl Takešiho hradu, ovšem zde hráči umírají. Nejvíc ovšem seriál boduje v emocích a takovém tajemnu a záhadnu, kdy nevíte kdo za tím vším stojí a pořád na povrch vyplavují nová tajemství. Nejlepší část seriálu je asi začátek a půlka, poslední dvě epizody byly nejslabší a mě se líbily nejméně- na konci zbyly 3 postavy a většina těch zajímavých odpadla v průběhu. Seriál boduje i v části příběhu, který se odehrává mimo ,,hřiště,, a to v korejském městě, kde každá postava má své důvody proč do hry šla. Škoda fakt těch posledních epizod, kdy podle mě to tvůrci odflákli, jak si dali záležet na začatku a v půlce, přišel mi konec nedotažený a některé dějové linky- ta s tím policajtem prostě chabé. Nejlepší určitě epizody s těmi kuličkami, tam emoce uplně tříštily a málem jsem se rozbrečel. Celkově mě nejvíce bavily hry v prvních pár epizodách, ke konci jak už tam byli sami 3 bylo nic moc. Ale určitě fajn novinka od Netflixu a nový originál, kde je možnost pokračování a určitě kouknu. 4* zaslouženě, doporučuji. ()

martle

Díly mohly být kratší, místo okolního děje bych klidně snesla více her. Jak je možné, že toalety neměli ohlídané, nechápu. Ale jinak solidní seriál. ()

Accuphose

Korejci jsou dobří v tom, že si umí hrát s patetismem, ale někdy to prostě přeženou.... protože znám jeich tvorbu, bál jsem se, jak to celé dopadne. A bohužel se nemýlil. Vyhrál sráč, který zůstal sráčem. A jak řekla správně postava číslo dvě, bude se stavět do role sráče, aby se mohl litovat. A bál se, aby náhodou něco nedokázal. Odpovědnost není nic pro ztracené existence. Ve skutečnosti by to tak nedopadlo. Vyhrál by někdo silný, co se nelekne kousnutí do nohy :-D Mimochodem teď budu za naprostého sociopata, ale celý koncept hry se mi líbil a možná bych si i vsadil :-D Takže korejci jsou dobří a tady se to celkem povedlo, jen by to chtělo trošku více cynismu a realismu a méně toho sentimentu... ()

Razz

Trošku priveľa hype, ale napriek tomu slušný seriál na oddych. Niektoré scenáristické veci by stáli za debatu, ale to by znamenalo spoilerovanie, tak sa tomu radšej vyhnem. Rovnako si viem predstaviť, že kórejské herectvo niekomu nemusí sadnúť. Námetom a spracovaním ale určite nadpriemerné a miestami aj príjemne prekvapivé. ()

gatuso

Ten serial ma jednu chybu. Vyraznou. A tou jsou herci a jejich prehnane herecke vyrazivo. Pateticka gesta, urvane emoce, zaporak pusobi spise smesne. Zenske herecke vykony jsou jeste tragictejsi. Ale to je typicke ptro asijske herce. Amici udelaji remake, vypusti hlucha mista, trosku to vysperkuji a bude z toho serial jak vino! ()

KuceraJohny

Za prvé musím říct, že jsem nikdy na tyhle typy filmů či seriálů nebyl. I přesto, že jsem logicky zvědavý. Hra na oliheň je snad první dílo, ve kterém lidé hrají o svůj život co jsem viděl. No a musím říct, že i přesto, že tahle zvrácenost v člověkovi vzbuzuje ohromnou zvědavost, tak pro mě to zkrátka není správné a s tím jsem celou dobu bojoval. Nějakou chvíli jsem uvažoval o třech hvězdičkách, jelikož za mně se nejedná o nic převratného. Nakonec jsem si však uvědomil, že jsem kvůli tomuto seriálu i ponocoval a už tento samotný fakt zvedá hodnocení. Bylo velmi příjemné sledovat něco Asijského po tak dlouhé době kdy člověk kouká pouze na americký či anglický trh. Jižní Korea pomalu dobývá filmový svět a nedivil bych se kdyby jsme filmy a seriály z této země vídali čím dál víc častěji. Kámen úrazu tohoto díla byl ale fakt, že jsem polovinu věcí s jistotou předvídal a to u takového žánru je zkrátka příliš moc. Ještě k tomu, když od prvního dílu divák ví, jaká hra bude ta poslední. Trochu to ničí ten wow efekt, který by Hra na Oliheň měla kout co to jde. Co se týče postav, bohužel musím konstatovat, že mi k srdci přirostli pouze dvě,  u ostatních mi bylo vcelku jedno jestli umřou a mimochodem hlavní postava nebyla mezi těmi dvouma. Seong Gi-Hun se mi ze začátku vyloženě nelíbil, ale nakonec jsem si i u něj vypěstoval jistý vřelejší vztah. Na závěr zde zmíním ještě tři epizody, ke kterým mám potřebu se vyjádřit. Epizoda 6 je nejlepší epizodou v celém seriálu, bezpochyby se jedná o vyvrcholení celého seriálu a pocity, které ve mě vyvolala byli ohromně silné. Bohužel epizody potom tento pocit začali snižovat. Epizoda 7, byla zase tou nejhorší co jsem zde viděl. Opravdu mě dějová linka s VIP nechytla spíš mě totálně odpudila a po shlédnutí se mi chtělo brečet jak zničila tak skvělého předchůdce. No a úplně nakonec je tu závěr celého seriálu. Ten i přesto, že není špatný tak nijak extrémně nezaujme. Vlastně tak jak skončí poslední epizoda tak takový je celý seriál. Vcelku dobrý, ale nic převratného. Posledních pár minut, však aspoň dokázali skutečně zaujmout a zpětně tedy tento Jihokorejský počin hodnotím pozitivně. ()

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

04.12.2022

Mezi největší streamovací služby se typicky řadí Netflix, Disney+ nebo HBO Max, často se ale zapomíná na poměrně zásadního hráče - Amazon Prime Video. Pravda, je pro to několik dobrých důvodů: jeho… (viac)

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

20.11.2022

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

09.11.2022

Zatímco v těchto dnech na Disney+ stále ještě bojuje o diváckou přízeň Andor, což se mu podle vesměs pozitivních reakcí diváků poměrně dobře daří, mezitím už začíná i natáčení jednoho z dalších… (viac)