Hra na oliheň - Série 1 (2021) (séria)

Peklo (S01E02)

(epizóda)

Skupina hlasuje, jestli ve hře pokračovat, nebo ji ukončit. Jenže realita venku může být stejně nemilosrdná jako hra samotná. (Netflix)

Terezinka198

Trošku zklamání ze společného rozhodnutí. Ale jsme opět ve hře s mnohými starými známými a novými tvářemi. Jednotlivé postavy mají svůj vlastní důvod, proč se vrátit zase do hry. Ale jedno je spojuje; útěk z reality. ()

MickeyStuma

První část plně ukázala, v čem tkví hra o obrovský finanční obnos a kdo je do hry pozván. Žádná prča to rozhodně není a tak není divu, že se dle pravidel, mnohý ozve s vůlí hru ukončit. Jenomže v reálném životě to není o moc lepší. Rozhodnutí na konci této části je tedy jasné. Do děje také vstupuje nová postava, u které to vypadá, že by mohla zamíchat kartami.  Atmosféra se pevně drží v neblahém tajemnu, co bude dál. Vlivem prostředí a dějovým vývojem o něco pomalejší, ale je to přirozeně nevyhnutelné. Pevný scénář i přesto drží divácký zájem o osudy daných protagonistů, kteří svojí osobní charakteristikou rozhodně nejsou nezajímaví. Dobře se vyvíjejí, hlavně v oblasti vzájemných vztahů. Netflix ve své rasové politice ani zde neustoupil a i mezi Korejce nechal naroubovat osoby tmavé pleti. Kupodivu vynechal africký typ a hrdě do děje vsadil Pákistánce. ()

tomik99

Palec na horu za to, že jsme opustili hru a vrátili jsme se do normálních životů obyčejných postav. To jsem rozhodně nečekal, myslel jsem, že peníze budou pro mnohé důležitější a zůstanou ve hře. Což ve finále jsou, jen si to většina postav uvědomila o 40 minut později. Třetí epizoda jasně ukáže, zda nás čeká recyklace či něco nového. ()

Kimkong

Tohle byl zajímavější díl. Lidé dostali strach a jeli domů. Dostali jsme velkou porci životních příběhu několika ústředních postav. Kvůli penězům jsou všichni v háji. A raději budou riskovat život. ()

javlapippi

Čakal som pokračovanie v krviprelievaní, ale preživší hráči si slobodne a tak nejako veľmi tesne demograticky odhlasujú ukončenie herných radovánok, aby na nich po návrate do svojich civilných životov o to viac dopadla bezútešnosť a bezvýchodiskovosť ich nemajetných a zadĺžených osudov a oni sa ešte radi vrátili k vidine zisku alebo smrti. Miestami že až sociálna dráma, Ind nedostal pol roka výplatu, severokórejská emigrantka potrebuje hotovosť na prevedenie zvyšku famílie cez hranice, stará trhovnica sa nevedomky hrdí úspešným synom defraundantom, ovšem najviac ma pobavila scéna, kde sa na polícii pokúša hlavný hrdina popísať a udať celú hru. Druhý diel rovnako kvalitný. ()

oasismanik

Spoilery k druhej časti: Paráda, tvorcovia si z nás doslova robia prdel, hneď na začiatku sa hlasuje, či chcú súťažiaci dalej súťažiť. "tak to je jasné" poviete si "určite bude hlasovanie nerozhodné a starý dedko, ktorý už nemá čo stratiť, rozhodne posledným hlasom o udržanie v hre. O čom inom by to predsa bolo?". Fuck off, povedia vám tvorcovia a pošlú všetkých domov. Zvyšok časti ale nič špeciálne, iba taká výplň a zoznamovačka, predpokladám a dúfam, že ide len o predohru pred niečím fakt veľkým. A trochu mi vadí opakovanie scén, ktoré sa stali napríklad pred tromi minútami, ale netflix asi nepozerajú len samé hlavičky. ()