Hra na oliheň

• Južná Kórea Ojingeo geim (viac)

Azrail

Tak jsem opět jako jeden z mála zhlédl tento počin až teď a musím říct že toho rozhodně nelituji, jelikož kdybych se na to podíval v období největšího hypu, byl bych možná lehce zklamaný.  Takto s odstupem jsem ale víceméně velmi spokojený - všichni herci zde odvádí vynikající práci, námět je neotřelý, nebo spíše v rámci tématu velmi dospěle zpracovaný, emocionálně je seriál v některých pasážích velmi silný (šestý díl je peak celé show) a i když je mnohdy lehce předvídatelný, i tak jsem se královsky bavil při pohledu na to, jak se ve vypjatých situacích na život a na smrt v lidech ozývá jejich zvířecí stránka a všechno ostatní kromě vlastního přežití jde stranou.  Co mě ale mírně rozporuje je samotný poslední díl a zakončení. Hlavní hrdina (mimochodem obrovský sympaťák) se zde chová prapodivně a jeho konečné rozhodnutí, kdy dá před vlastní dcerou přednost... čemu vlastně? No, uvidíme zda si tento rozporuplný konec vyslouží svou existenci v druhé sérii, ale první sérii musím hodnotit na nějakých 8,5/10. ()

Athree

Nejprve na mě seriál působil jako korejský bratr japonského seriálu Alice in Bordeland. Stejně jako japonský fenomén mě seriál naprosto pohltil. Nutno přiznat, že možná i více. Herecké výkony skvělé, jednoduchost a zároveň promakanost jednotlivých her taktéž super. Rozhodně doporučuji! ()

Carlie

Na netflixu jsem po dlouhé době opět našla dobrý a nekonvenční seriál, který má čím zaujmout.  Příběh dost často pokulhával na logice, ale to vynahradila ta spousta zajímavých postav, jejichž životní příběh mě zajímal.  Ze začátku tvůrci vsázejí na samotné hry, které jím fungují asi tak do čtvrté epizody a pak už se hraje spíš na brutalitu (které je tam opravdu dost, takže pro slabší povahy naprosto nevhodný seriál) a dojemné scény + nějaké to sbližování postav. Přiznám se, že ten moralizující konec mě zklamal a představovala bych si ho jinak, ale zas taková katastrofa to nebyla, protože tenhle problém mám u spousty mysteriózních filmů/seriálů. Korea natočila něco inovativního a já smekám. ()

Dejvecd

Fakt som sa skvelo bavil. Dostal som zábavné a napínavé dielo, ktoré originálne a krvavo ukazuje, že nie len v Amerike sa robia epické seriály. Musím pochváliť skvelé postavy, ktoré ma fakt bavili sledovať a boli to práve ony, čo ťahali celý seriál ku predu. Zo začiatku síce seriál plynie dosť pomaly a ja ako divák, ktorý sa už nevie dočkať na HRU, som to moc pozitívne nevnímal, skôr naopak. Pridlhý úvod je za mňa jedným z hlavných negatív seriálu, pretože (nebudem klamať) som sa pri ňom trošku nudil, síce tam bolo skvelé Green Light, Red Light, ale okrem toho som sa musel veľmi premáhať aby som vydržal pozerať ďalej. Našťastie som vydržal a v nasledujúcich šiestich epizódach som bol odmenený napínavou zábavou, na ktorú len tak nezabudnem. Bohužiaľ s finálovou deviatou epizódou prichádza aj koniec a nie dobrý. Prvé tri štvrtiny (konečnej epizódy) som v hlave chválil tvorcov, ako šikovne to dokázali ukorigovať, bohužiaľ po scéne, ktorá mi pripadala, ako skvelý koniec, nastala ďalšia časť, ktorú som ako divák, ktorý si seriál celkom zamiloval ťažko prežíval. Tak dobre načatý koniec skazený, úbohým fanservisom, odkazujúcim na možné pokračovanie. Škoda. // Vo výsledku som sa však dobre bavil a ak pominiem slabší začiatok a otrasné zakončenie, tak si myslím, že išlo o skvelý seriál. 8/10  ()

korect

Solidní podívaná s vydařeným erkově laděným obsahem, připravená tak, jak to umí snad jen v Korei. Na melodramatičnost si člověk zvykne záhy (tato je beztak kompenzována bezelstným, často opakovaným, ale nikoliv vágním krvavým nářezem), nejvíc mi vadila častá archetypální schématičnost, jinak vše perfektní, herci, výprava, hudba (!), příběh. Hojně kritizovaný závěr mi ani v nejmenším nezklamal, seriál jsem zkoukl za den a těch osm hodin uteklo jako voda. Možná až moc rychle, v čehož důsledku mě pokračování zas až tak moc neláká, neboť  jsem se nakonec stejně dozvěděl většinu věcí, které mě prve přikovaly k obrazovce, a sotva jsem od nich osvobozen, necítím touhu se vracet. Ale třeba tomu bude (v duchu seriálu) nakonec jinak ()

Hemlock

Opravdu solidní jihokorejská petelice, která vás chytne hned na začátku a drží až do konce - dokonalý nápad jak se zbavit sociálních pijavic. Přesně ten druh seriálu, u kterého bych si přál pokračování, ale mám obavy, že je kvalita první řady neudržitelná… ()

Mamlas

Zajímavý námět. Když se převážně hrály hry (díly 4 až 7), tak to bylo zajímavé a někdy i hodně dobré. Pokud se ale ty postavičky pokoušely hrát jako herci a mluvit, komunikovat a prostě hrát postavu s nějakým profilem, tak to byla tragédie. Ten asijský styl herectví, ten jejich projev, to je pro mě jen těžko koukatelné. (38%) ()

SilentMemory

Kreatívne. Začiatok uchvátil ale priebeh a záver ma vyslovene štval. Uvidíme kam nás dej ešte povedie ale pre mňa tie scény boli dosť srdcervúce 💔  náročné rozdýchať skrátka nie je to film pre oddych a fandenie účastníkom dlho neobstojí. Originalny koncept a vizuál bol fascinujúci, snové priestory, ktoré približovali detskú predstavivosť dospelým a boli takou metaforou - umožnili niekomu zaspomínať. ()

oasismanik

Ako čo najlepšie popísať, čo som práve videl? Hm, predstavte si, že máte kamaráta, ktorý ma plnú hlavu totálne retardovaných, hlúpych a nelogických nápadov a príbehov. A je k tomu taký trošku uchyláčik. V detstve pozerával skoro výlučne iba Takešiho hrad, vývoj sa mu zastavil tak v 15tich, doteraz hráva ako starý chlap pubG a Fortnite celé noci. Nie je úplne najchytrejší, ale je to výborný rozprávač. Vie upútať davy, občas zabrdne aj do nejakej vážnejšej témy, ale tam nie je až tak doma, tak to opäť stočí na niečo jednoduchšie a zábavnejšie. A vy ho počúvate radi, radšej na absolútne očividné logické diery v jeho rozprávaní neupozorňujete, aby nestratil niť. Tak to je Squid Game. ()

curfew77

Tak tenhle hype jsem opravdu nepochopil. Scénář plný antihrdinů, kteří vás nebetyčně serou, místo abyste jim fandili, logické díry bijící do očí na první pohled a (ano, moje oblíbené téma), desítky, ba spíš stovky maskovaných pohůnků, kteří prostě slepě vykonávají nejrůznější zvěrstva, sledují pro panstvo monitory, a pak jdou nejspíš domů k rodinám, kde se po dobré večeři ze všeho vyspí a další den nanovo. Ikonická pětihvězdičková japonská řežba Battle Royale, se kterou je tenhle podprůměrný seroš neustále neomaleně spojován, je o 21 let (!) starší, vystačila si s partou teenagerů, pár zbraněma, kuchyňským náčiním, nějakou tou kamerou a jedním ostrovem, už úvodní předtitulkovou scénu má navíc tak kulervoucí, že si ji budu pamatovat až do smrti. Tady se během prvních dvou dílů nestane nic byť jen náznakem srovnatelného, zato se můžete spolehnout, že když bude 201 lidí o něčem hlasovat, bude to těsně před koncem přesně 100 na 100 (náhoda) a rozhodne až ten úplně poslední. Nejsem zaprděně proti novým trendům, snažím se dát každému fenoménu férově šanci, ale tohleto je vážně soooo lame... 40 %. ()

Mistr_Moon

Nesnáším korejce ale dokoukal jsem to. Do posledních dílů jsem se už musel nutit, protože mi postavy z výše uvedeného důvodu byly absolutně ukradené a bylo mi jedno kdo přežije nebo jestli všichni chcípnou. Jo, je to zajímavá sonda do psychologie lidí, kam až jsou schopni zajít kvůli vidině lepšího života. To je tak všechno. ()

iz67

Kdyby se u toho dobre neusinalo bez potreby se divat na zaspane pasaze, tak se na to nedivam. Je to pomerne hloupy, predvidatelny, se spoustou moralit a spolecenskych klišé. ()

Pete

Nezbývá než tvůrcům poblahopřát, ale popravdě řečeno, masový globální úspěch této minisérie mě docela překvapuje. V rámci korejské (potažmo asijské) tvorby přitom nepředstavuje nic tak výjimečného, a ani soutěžní koncept není úplně originální. Co se mi velmi líbilo, bylo nejrůznější moralizování na druhou, které se zde podařilo skutečně zatraktivnit. Jednak se jedná v detailu o morální zásady jednotlivých soutěžících, a jejich těžkou zkoušku tváří v tvář smrti, v celku pak o kritiku morální pokřivenosti doby, kdy prachy vládnou světem, a minimálně ti protragonisté uvěřili, že je to příčina i řešení všeho dobrého i zlého. Dostat se z dluhové pasti, postavit se proti diskriminačnímu systému - to je reálně v podstatě nemožné. V neposlední řadě jde o nekompromisně brutální verzi Takešiho hradu, a to že si sledování této show jako diváci tak užíváme, z nás podvratně dělá alespoň pomyslně tak trochu VIP spolupachatele. Herce se povedlo vybrat dobře, svoje postavy výborně oživili (tradiční přehrávání Asiatů se zde ještě drží v rozumné míře), hodně dělá také kvalitní technické zpracování všech profesí včetně hudby. Jinak bohužel, napínavé scény jsou natočeny většinou dost fádně a rutinně, samoúčelný scénář se tváří chytře, ale najdeme tu vícero nelogičností či nedomyšleností, a samotné hry šlo určitě vymyslet více důmyslně, aby lépe sloužily jako satirická analogie současné společnosti. Spokojenost s výsledkem však u mě nakonec stejně převládla. ()

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

04.12.2022

Mezi největší streamovací služby se typicky řadí Netflix, Disney+ nebo HBO Max, často se ale zapomíná na poměrně zásadního hráče - Amazon Prime Video. Pravda, je pro to několik dobrých důvodů: jeho… (viac)

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

20.11.2022

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

09.11.2022

Zatímco v těchto dnech na Disney+ stále ještě bojuje o diváckou přízeň Andor, což se mu podle vesměs pozitivních reakcí diváků poměrně dobře daří, mezitím už začíná i natáčení jednoho z dalších… (viac)