Griffinovci

USA, (1999–2024), 161 h 36 min (Minutáž: 21–54 min)

Predloha:

Richard Matheson (poviedka)

Kamera:

Ralph Kaechele

Seth MacFarlane, Alex Borstein, Seth Green, Mila Kunis, Adam West, Patrick Warburton, Phil LaMarr, Gary Cole, Jennifer Tilly, Fred Tatasciore, Ralph Garman (viac)

Animovaný seriál o netypické americké rodince Griffinových. Každý z nich je originál, včetně jejich mluvícího psa Briana, který všechny překvapivé rodinné situace komentuje s moudrostí sobě vlastní. (TV Nova)

Honzíno

Vraždění neviňátek. MacFarlane na prostoru 21 minut exceluje, tento formát mu sedí přesně na tělo. Kde jsem kruci zaspal, že jsem míjel Family Guy?? Tvůrci přivádí k dokonalosti hordy inspirace ze starších předchůdců, své vzory neskrývají, proč taky? Nemělo by to smysl. Moje dušička milovníka kritiky společnosti (destruktivní i konstruktivní) pomocí peprného a absurdniho humoru skáče radostí. Po velmi dlouhé době zažívám u seriálu salvy smíchu. A mimochodem krom geniálně namluvených postav v originále jsem svědkem parádního českého dabingu (ten původní). ()

Lachtaan

Třebaže to nerad dělám, musím po dlouhých letech stáhnout u Griffinových hodnocení a stejně jako v případě South Parku je nehodnotit po jednotlivých sériích, nýbrž jen pouze jako celistvý seriál. Nemám totiž potřebu se k nim nikdy vracet, už jen proto, že mě nikdy nepřitahovali dějem a už vůbec ne vizuálem. ()

Endyis

Velmi dobře chvílemi absurdní seriál, který rozhodně pobaví a dokáže člověka dobře rozsekat. Není ani tak rozkrádačkou Simpsonů, čehož jsem se na začátku bál. Ovšem ty jsou pořád trošku někde jinde, netvrdím ale že tenhle seriál také nemá svojí originalitu... 80% a víceméně souhlasím s celkovým hodnocením ()

tnp101

Chápu, že jej někdo může považovat za naprosto debilní, ale mě absolutně sedne. Jedná se (podobně jako u South Parku) o animovaný seriál, který zraje jako víno a troufám si tvrdit, že je každou sezónu lepší. Jen moc nechápu, proč musel zrovna docela nevýrazný Cleveland (no, no, no, no, no, no, noooou... damn it!) dostat svou vlastní show. Myslím, že s kýmkoliv jiným, by to bylo zábavnější - mé tajné přání je samostatný pořad se Stewiem, to by byla bomba! Když už se o tomto malém rošťákovi zmiňuji, musím dodat, že patří spolu s Ericem Cartmanem ze South Parku k mím nejoblíbenějším seriálovým postavám. ()

uiu

Tento seriál mě nijak extra neoslovil, ačkoliv se na něj ráda podívám a zasměju se. Jen další z mnoha satirických seriálů, které poukazují na chyby v rodinách a tu a tam obsahují kulturní vložku. Začali s tím Simpsonovi a Ženatý se závazky a Family Guy rozhodně není žádný comeback. Vtipy jsou někdy hodně suché, některé scény jsou prodlouženy až do trapnosti (třeba když otec Griffin upadne a asi minutu se drží za koleno a říká Au) a narážky na filmy, zpěváky či sportovce nemusí každý pochopit, pokud není zběhlý v moderním dění a drbech. PS: Proč se český distributor rozhodl pro název Griffinovi? PPS: Některé seriály by se vážně neměly dabovat. Originální hlasy neznám, ale slyšet neustále z televize hlas Petra Rychlého a jiné znuděné hlasy dabérů vážně vypovídá o katastrofálním stavu českého televizního dabingu. ()

ywo666

Výborný seriál. Trochu vykáda simpsonovcov, ale to nevadí, lebo seriál samotný obsahu neuveriteľne veľa dobrých nápadov a vtipných scén. A naproti Simpsonovcom má množstvo vlastných špecifík. Je preto nespravodlivé ho odsudzovať, len preto, že sa podobá na Simpsonovcov. Každopádne niektoré diely sú na 5* niektoré na 4* niektoré na 3*. Takže výsledný 4*. ()

T-pack

Jak říkají Matt Stone a Trey Parker - tvůrci tohoto seriálu jsou moc pohodlní. Banda kapustňáků, chcete-li. Na druhou stranu se tam mísí snad všechny druhy humoru, od pop-kulturních odkazů přes slušné anekdoty až po absurdity, takže je vlastně čemu se smát prakticky v každém dílu. Pokud tohle funguje, může vše ostatní stát za pendrek. ()

pytlik... odpad!

Výborný seriál, jehož vtip ocení zejména ti, kterým při lobotomii omylem vyškrábli 99% mozku a jeho vizuální stránku pak ti, co mají na každém oku minimálně 15 dioptrií. ()

Nihlathak

Je to neuvěřitelné, že jeden díl Griffinových nabídne okamžik nevýslovné trapnosti (já si libuju ve vkusném nevkusu i v účelové trapnosti, jen aby se neřeklo, že jsem až moc velký hnidopich) těsně za opravdu geniálním gagem. Proto to nemůže být pětihvězdičkové. Ačkoliv jsem viděl jen 5 řad, dovolím si tvrdit, že kvalita nijak zásadně nestoupá vzhůru. Vezmou nějakýho člověka nebo film a parodujou a parodujou. Styl humoru Dennis Leary nebo, konec konců, Simpsonovi, když maj špatnou chvilku. ()

Jazzzz

Děj nulový... Příjde mi to, že to tvoří opravdu tím způsobem, jaký byl ukázán v jednom z dílů SouthParku... Prostě nahažou do nádrže různé vtipy a pak je loví - tím je tvořen scénář seriálu... No prostě žádný vývoj postav, žádny konkrétní děj, nepříjemné české hlasy. Špatný seriál, řekl bych. ()

adli

kdo videl parodujici dil South Parku ten pochopi proc davam jen 2 hvezdy, presne to si myslim i ja :D EDIT: po shlednutí několika dílů z novějších sérií nemůžu jinak než za 5, tak extrémní a absurdní humor se jen tak nevidí, přesně šálek mého čaje - "Wheres my money, wheres my fucking money? " :D ()

noriaki

Není to špatné, ale na Simpsonovi to pochopitelně nemá. Family Guy boduje do šílenosti dotaženým absurdním humorem a nekorektností. Ale tím originalita končí, v jádru je to pořád ten samý koncept moralizujícího seriálu v jakých se Američané tak vyžívají. A to se mi zkrátka nelíbí, do nastavené nálady se to vůbec nehodí. Proč si musí scénáristé takhle pořád podrážet nohy? Rozjedou krásně střelenou zápletku, a pak ji pohřbí křečovitým koncem. Škoda toho, protože jinak by to bylo za víc hvězdiček. ()

Hnedoocko

Tenhle seriál je opravdová šílenost - když už mám vážně pocit, že mě nic dalšího nemůže víc překvapit, přijde něco, co mě vyvede z omylu :D. ()

Master19

Osobně bych "Family Guy" zase až tak nepřeceňoval. Je samozřejmě těžké přijít s něčím novým a nutno podotknout, že zde se to autorům povedlo. No viděli jste snad někde, že by v autě jelo mimino v dětské sedačce, řídil pes a přitom se bavili o chlastu? :-) Problémem je, že drtivá většina humoru je založena na narážkách na jiné seriály, filmy a celebrity. Naše společnost kupodivu ještě není tak "zhovadilá", aby znala každou tamní "hvězdu", což je ale na druhou stranu dobře. Tak či tak, zábava je to vskutku kalorická! ()

swe

Family guy si střílí z kdečeho a dělá to fakt dobře, ale neoslovilo mě to tak jako např. South Park nebo Simpsonovi, protože zdejší charaktery nejsou ani zdaleka tak originální a zábavné, jako ve výše zmíněných animácích (samozřejmě s výjimkou megalomanského, sociopatického a krutě hláškujícího batolete Stewieho). ()

ravalah

Nad nekterymi gagy chrochtam, nektere kolem me projdou bez hnuti brvou. Nevyvazene. Jeden dil pobavi hodne, jeden dil pobavi mene. Kazdopadne tvurcich napadu je tam dost. ()

Ženatý se závazky se vrací... jako animák

Ženatý se závazky se vrací... jako animák

15.05.2022

Málokterá osmdesátková znělka se člověku zažrala do paměti tolik, jako ta ze seriálu Ženatý se závazky. Komedie o dysfunkční rodině Bundyových běžela v televizi od roku 1987 do roku 1997, v roce 2012… (viac)

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

30.06.2020

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Pro většinu Čechů je prvním Batmanem Michael Keaton, v Americe ale všichni vyrůstali na seriálu z 60. let, v němž si Bruce Waynea zahrál Adam West. Washingtonský rodák se díky napůl parodické show,… (viac)

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall